Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

barbadossa
6. máj 2012

@wejbynka no najviac ma stve to ze sa mi K ET posuva 😒 a este neviem co mozem cakat na buduci mesiac 🙄

basena001
6. máj 2012

@wejbynka no to s tým aglutinom kvetinkatn zrejme písala mne a trosku si pomýlila niky🙂 meskajúci menzes pred Ket-om je moj prípad, ale neviem, ci je dobré svihnút si ho pred prvou aj druhou mrchou, ktorá má predchádzat dalsiemu KET-u. Inak, pokojne kombinuj estrofem, alchemilku a vsetko mozné. Ja som k tomu jedla aj chili papricky a cca 1 - 2 dcl cerveného suchého vína a sliznica bola uz na prvej konrtole po 10. dnoch úplne OK a 5 dní na to bol vklad.Zajtra uz ale más kontrolu, takze uz je to fuk, kazdopádne, mozem Ta upokojit, ze to isto bude OK, ak si doteraz s rastom sliznice problém nemala. Ja mám teraz bez estrofemu napr. sliznicu 11mm a mrcha nie a nie sa spustťit - ale je to asi skor uz o psychike. A pritom po stimulácii gonalom a neviem cím vsetkým este bola ukázková, pravidelná ako hodinky. Ja si uz fakt myslím, ze problémom vacsiny z nás nie sú hormóny ale nase hlavy a miesto Pinta by sme mali navstevovat nejakú kvalitú psycho. V tomto oobdivujem kvetinkatn, ze to vsetko brala s rezervou - som presvedcená, ze preto jej to tak krásne vyslo

basena001
6. máj 2012

@barbadossa ahoj, iba reagujem na tvoj problém s mrchou - zdá sa, ze nás trápi obidve, akurát v opacnom garde, tt ju más skor, ako potrebujes a ja neskor ako by som potrebovala:( asi by sme si to mali spriemervat 😠

inak, baby, neviete, ci FC robí KET aj v prirodzenoom ccykle, bez stimulácie?

wejbynka
6. máj 2012

@barbadossa viem si vazne predstavit ze ako sa citis, ja som nikdy nemala problemy s nicim ani s mrchou a kazdy mesiac teraz pred ketom mi meskala minimalne tyzden co uz som si zacinala mysliet ze sa zadarilo 🙂

wejbynka
6. máj 2012

@basena001 vies co ja ta chapem, lebo aj ja som nad tym aj premyslala a velmi som si a aj si davam velky bacha co si dam do seba pred KET-om ked viem ze budem tehu , takze som si to aj ja rozmyslela a radsej som si na tu mrchu jednu pockala....:(....hej ja dufam ze vsetko bude ok, a ze vklad bude aj tento tyzden kvoli mojej robote aby som mohla byt doma a nebrat si dovolenku kvoli tomu......tak ja ani sama neviem ci som stym mala alebo nemala problem este mi ju nikdy nikto nemeral.....:D:D....haha:D...tak ale v tomto mas silno pravdu moja lebo psychika je najviac,....najdolezitejsiaaa....mozno aj to za chvilku bude tak ze budeme chodit sa liecit na taketo kliniky🙂.....🙂...vies co aj ja to tak beriem neberom to tak ze myslim na to stale , len sa na to tesim🙂..silno

michelitta
7. máj 2012

Kocky caute,ked ste uzili Cetrotide,nespravil sa Vam taky velky flak v okoli brucha?Mne to pichol drahy,tak neviem,ci je to len reakcia,alebo sme to zle dali..na zadku po Merionale to je v pohode..snad mi to prejde,lebo mam pocit ze sa mi to aj zvacsuje☹ tak mi ideme znova 3x,uz som si aj na tie injekcie zvykla🙂)viac sa obavam Opu,neznasam ho🙂

barbadossa
7. máj 2012

@basena001 no inak mi chodi neskor dokonca som mavala aj mesacne cykly ale akurat ked potrebujem tak dorazi skoro ale este sa mi nestalo ze po 8 dnoch 😒 beriem dufaston ale teraz som ani nestihla tak si mrcha svihla 🙂

barbadossa
7. máj 2012

@wejbynka no zakon schvalnosti akurat ked potrebujes tak nie a nie sa umudrit.... mrcha jedna nepodarena 🙂

barbadossa
7. máj 2012

@michelitta to mas modrinu aledo cerveny flak?? mne sa spravil taky cerveny flak a svrbelo ma to straaasne 🙂

wejbynka
7. máj 2012

@michelitta ahoj jasneeee mne sa flaky robili pokazde ked mi pichli injekciu takze sa nemas doho bat🙂....je to uplne normaálna reakcia a zmizne to tak do dvoch hodin🙂

basena001
7. máj 2012

@barbadossa no, ono to vacsinou s nou je tak, ze chodi a nechodi tak, ako my chceme, ale ako chce ona - svinucha jedna; ja by som potrebovala, aby sa spustila najneskor do troch dní, aby som este stihla júnový vklad, ale neviem neviem, kedze uz nerobím nic iné, iba sa kontrolujem, ci sa uz spustila 😖 uz mi z toho kvalitne sibe (a zudá sa, ze uz nielen z toho 😝 ) inak, nebola si to práve ty, co si pred nejakým casom písala o nejakých kvapkách, ktoré by mali privolat jej príchod? nejaké kvapky na v ci co, ale mozno sa mi uz z toho mrchavého cakania zahmlieva aj mozog 🙂

dorotka_
7. máj 2012

@wejbynka tak som si nasla ze morula je na 4 den oplodnenia a blastula je stadium po morule ale neviem ci je to dobre alebo nie 🙂 pekne vegetim tak zajtra sa konecne dozvies den vkladu 😀

dorotka_
7. máj 2012

@kvetinkatn no len mne to nepovedal ale bude tak ako ma byt 😉

dorotka_
7. máj 2012

@lienkalienocka ja budem doma az kym nepojdem na krv a utrogestan sa moze aj zapijat aj vkladat ja si ho vkladam 😉

lienkalienocka
7. máj 2012

@dorotka_ a co odporuca dr? lebo si neviem predstavit, ze si ho rano supnem a budem utekat do prace 😒 a co tu vlastne robis??? 😉 😉

tina4931
7. máj 2012

Babulky, som po IvF a mám 3-mesačného synčeka, takže treba veriť a určite sa nevzdávať 🙂 Držím vám všetkým palce!!!

barbadossa
7. máj 2012

@basena001 nie nie ja som nepisala o kvapkach sa ti to myli 😉 jaj ja viem co je to cakanie hrozneeeeee a este ked ta mrcha nepocuva tak je to na porazenie 🙂

barbadossa
7. máj 2012

@lienkalienocka ja som uz uzivala utrogestan a doktorka mi hovorila ze ked sa vklada tak by sa malo aspon chvilu lezat tak cez den som zapijala a vecer vkladala 🙂

lienkalienocka
7. máj 2012

@barbadossa berie sa 2x ci 3x? no ved uvidim🙂 a ty co zas "vymyslas"? 😀 😀

basena001
7. máj 2012

@dorotka_ prepác, ale trosku som ta spatne (myslím tým dozadu) cítala, kedze si po KET-e a ten by mal cakat aj mna. najprv ale - veeelmi ti drzím palce, aby ti to vyslo, vlastne, ono to uz vyslo, si tehu a este pekných pár mesiacov aj budes 🙂 (inak, len pre zaujímavost, asi ako kazdá brázdim net a vcera som natrafila na stúdiu nejakýchCechov, ktoí na základe pozorovaní zistili, ze naraz vlozená morula a blastocysta sú vraj výborná kombinácia, lebo sa nejako vzájomne podporujú ci co). sakra, nevsimla som si pri tom písaní, ako sme dali amíkom gól:( chcem sa ta ale spýtat, pred tým si síce nemala vklad, ale brala si hormóny a vychádza mi to, ze si mala iba dve mrchy - tú po vysadení liekov a teraz tú, ktorou si stimulovala, alebo som si to vypocítala zle? ja som dr. nerozumela, ze kedy po Ket-e mozem íst na dalsí. wejbynka mi písala, ze az 3 mrchy, ale ona bola po IVF a cakala na KET. No a pri KET-e je miernejsia stimulka, preto sa chcem opýtat, kolko mŕch si cakala., aby si zas mohla stimulovat?

kvetinkatn
7. máj 2012

@dorotka_ bude 🙂 pán doktor tuším upúšťa od dobrých zvykov 😀

wejbynka
7. máj 2012

@dorotka_ ahaaaa nooo tak ved ja sa musim zajtra pitna opytat ze ako to ma byt podla neho dobre a tak , mysli na mna zajtraaaaa 🙂🙂......neviem sa dockat uz🙂...ani spat nebudem teraz🙂

wejbynka
8. máj 2012

@dorotka_
@kvetinkatn
@lienkalienocka
@barbadossa caaftee zeny🙂...takze uz som po kontrole po sone, a vysledok je taky ze sme velky na 7,2mm a mame byt 8mm minimalne, takze vo stvrtok dalsia kontrlaaa....pocujte myslite ze mi to za tie dva dni tak narastie alebo mam zacat stresovat??....poradteeeee🙂..iked niesom stresmen aleee len chcem vediet ze ci sa mam uz zacat tesit🙂

basena001
8. máj 2012

@wejbynka podla mna sa pokojne tes, to ti isto dorastie, daj si dnes a zajtra po 2 dcl cerveného (viac nie, aby si o dva dni trafila do FC🙂), fakt to funguje a zacni sa pripravovat a tesit na vklad, drzim palce 😅

dorotka_
8. máj 2012

@lienkalienocka mam pocit ze vkladat je lepsie a mne nikto nevravel ze po vkade treba chvilu lezat no pre istotu sa spytaj potom dr. 😀 a utrogestam si vkladas denne 3x2 😉 len som este prisla mrknut ako dopadla kontrola wejbynke no a objavim sa tu az 17teho 😉 tak sa dovtedy drzte

dorotka_
8. máj 2012

@basena001 no s tou studiou si ma potesila 😉 ,lebo ja som rozhodnuta ze teraz v maji som tehotna 😀, ja som zacala vtedy stimulovat s februarovou ms to nevyslo nebol vklad potom marcova ms bola oddych a aprilovou som zas stimulovala 🙂

lienkalienocka
8. máj 2012

@wejbynka ahoj, takze celkom dobry vysledok 😉 a pila si aj ajchemilku? ja si tiez myslim,ze vo stvrtok to bude uz urcite lepsie. tiez by som skusila to vino 😉
@dorotka_ fuha, tak vela? sak aj zabudnem 😅 aj ty sa maj pekne, nech ti to rychlo zbehne a nech najdes // 😀 budem na teba toho 17. mysliet 😉 pa pa

dorotka_
8. máj 2012

@wejbynka neboj urcite narastie takze vobec nemusis stresovat a vo stvrtok uz budes vediet kedy si pojdes vyzdvihnut svojich mrazacikov 😉

dorotka_
8. máj 2012

este kym sa odhlasim sa musim s vami podelit o moje obavy a to tie ze mam pocit ze mne ked tu u nas merali sliznicu a ja som to potom po druhej kontrole hlasili dr. vo FC ze sme sa asi, mozno nepochopili a on vzal ze je postacujuco velka ale ja sa bojim ze nakoniec bola len 5,5mm, vklad sa teda uskutocnil tak verim ze sa stane zazrak a dokazu sa moji bubacikovia uhniezdi aj napriek nie priaznivym podmienkam ak to tak bolo, som si myslela ze v den vkladu ked pridem sa este pozrie aka je velka ale uz sa islo len na vklad takze vobec neviem aka teda bola, ja viem su to len moje uvahy ale potrebovala som ich zo seba dostat hoci ja im verim ze sa zahryznu a nepustia az o 9 mesiacov 😀 tak pekny den a nech sa nam vsetkym dari a len same dobre a pozitivne spravy nech mame 🙂

wejbynka
8. máj 2012

@basena001 heh🙂...jeej dakujem a naco je dobre to vinko?...teda k comu to pomahaaa?🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre