Gynfiv, Ferticent verzus Reprofit Brno

kvik1
28. máj 2013

Ahojte, rada by som zalozila tuto novu diskusiu ohladom CAR na Slovensku verzus v Cechach. Je tu uz diskusia o Slovenskach v Reprofite, len je tam uz vyse 1800 stran a hrozne tazko sa v tom orientuje.
Preto by som si rada precitala nejake aktualnejsie info, od kociek ktore sa rozhodli pre IVF v Reprofite v Brne, ci uz po par neuspesnych pokusoch na SK alebo hned od zaciatku.
Ja mam zatial pred sebou len prve dve IUI v Gynfiv a rozmyslam nad tym ak to nevyjde, kam ist.
- Citala som ze ked to ide cez poistovnu na SK, viac sa oplati Ferticent, ze tam sa menej doplaca za lieky (okolo 200-300 eur verzus doplatok cca 1000-1200 v gynfive). Je to este pravda?? Su tie ceny este takto rozdielne? A viete o niekom kto mal uspesne IVF vo Ferticente?
- Tiez som citala ze ceny v RF v Brne su viacmenej rovnake ked si platite vsetko sami, ako ked vam tu na SK preplati cast poistovna, teda ze Brno sa oplati jednoznacne viac. Viete mi povedat o akych sumach sa bavime?
V Brne som bola na USG HSG a nechali na mne super dojem, urcite rozmyslam nad pripadnym IVF u nich, ale rozpocet nepusti tak musim dobre zvazit kde co kolko vyjde, teda ci zostat najskor na 1.IVF v GF, alebo skusit kvoli cene skor ten Ferticent, alebo rovno do Brna?
Dakujem vam za nazory a pomoc

zuzu1108
25. júl 2013

@victoiremoi Ahoj ak mozem vstupit do vasej debaty 🙂 . JA si myslim ze nemozu vam vysetrit vsetky chromozomy za dva dni. To potom ti budu robit len metodu fish ktora ich vysetruje len 5. Po PGD sa nevkladaju cerstve embria ale ide sa na KEt a nie ET. Embria sa pozoruju do 5 maximalne 6dna aby videli ci su vhodne na toto vysetrenie a potom sa im odoberie jedna bunka a embria sa mrazia, lebo by nemohli byt dlhsie uz v miske. Kazdu co poznam tak nemala vysetrene embria za dva dni. Ja som ti len chcela poradit ze aby ste mozno nevyhadzovali peniaze za nieco co nieje kompletne. Pri PGD v Heliose v jednom cykle ti davaju 70% uspesnost, ak by sa neuchytilo embrio tak na dalsi cyklus mozes ist na dalsi vklad a to ze maju supesnost 90%. a Helios ma urcite zavrete na vianoce a cez novy rok. Ja som mala OPU 13.12. a vysledky PGD som sa dozvedela asi tak 10.1. a viem ze vklady nerobili cez vianoce. Drzim palce na spravny vyber centra a hlavne na uspesne ivf so stastnym koncom 🙂 .

mirush79
25. júl 2013

@victoiremoi no tak ako pise zuzu1108, pride mi divne a nerealne, ze to takto robia. urcite si o tom zisti co najviac, ako presne to v tom centre myslia, aby vas nahodou len nelakali zbytocne 😒 ma to trosku zaskocilo, sa na to asi popytam presne, ze ci je to mozne, ked pojdem v sobotu na kontrolu.
to je teda sila, ze je to take drahe, ze vas to aj s cestou sem vyjde lacnejsie. ale o to vacsia skoda by bola, keby ste nevyuzili, to najlepsie co mozete 😉
mi je luto, ako ti to dopadlo, znie to hrozne, nechcela by som byt v tvojej kozi, moc drzim palce, nech to mas rychlo za sebou a mozes sa tesit na dalsi pokus...
inak ta sanca je v podstate asi rovnaka ako pre vsetkych, v pripade, ze by boli tri embryjka vhodne na transfer, tak sanca, ze sa aspon jedno uchyti je nieco cez 90%, co znie strasne dobre, tak snad to tak bude. manzel uz je ako tak vyrovnany, najprv si to hrozne pripustal, ze je problem na jeho strane a tak. no berie to tak, ze ja som ta, co podstupuje cely ten cirkus, tak ma podporuje a je ten silnejsi, co nepripusta, ze to nevyjde. hadam bude mat pravdu 🙂

victoiremoi
26. júl 2013

@zuzu1108 @mirush79
Zuzka, urcite sa k nam pridaj, viac informacii, tym lepsie 🙂. Ty si uz mala PGD?
Dievcata, naozaj robia vysetrenie komplet 24 chromozomov z 3 dennych embryi, odoberu len jednu bunku a tu preveria. Dva dni na to ti vkladaju cerstve (5 dnove embrya). Mirush, pokial to tak nerobia tebe, tak si to zisti. Robia to len niektore kliniky v CR. Vola sa to 24Sure Array CGH.
Viac informacii o tom najdete na - http://mivf.com.au/fertility-treatment/advanced...
Tam je to vsetko krasne popisane, tak mi uverite. Toto je najpokrokovejsi sposob ako PGD urobit.
Mam to potvrdene aj s klinikou v CR, robia presne toto iste. Ale vacsina CAR v CR a SR to este takto nerobi ale robia to len tak ako popisujete vy.
Mirush, 90% sanca je fakt super! Velmi ti drzim palce a o vsetkom ma informuj 🙂. Mat manzela, ktory ta podporuje, to je velka vyhoda. To ide potom lahsie. Moj zacal vymyslat, ze nemozem pozerat na peniaze a chce aby sme mali dalsie IVF s PGD znova tu. Aj ked doma by nas to vyslo neporovnatelne menej, bola by som s mojou rodinou a znamymi a este usetrili peniaze na 2tyzdnovu dovolenku na Fiji! O tyzden idem na ultrazvuk a beriem aj jeho, nech sa doktora sam spyta, ci ma let hned po transfere negativny vplyv. No uvidime...
Dnes som bola na krv, HCG zasa stuplo, cert aby to vzal, mam vsetky tehotenske problemy, stale mi je spatne, boli brucho, prsia, hruza a vsetko pre nic. Ale aspon jedno pozitivum je, ze mame istotu, ze dokazem otehotniet, len potrebujeme zdrave embryo. A ze si moje telo trosku vyskusa tehotenstvo...

zuzu1108
26. júl 2013

@victoiremoi @mirush79 Ahojte babule 🙂 . @victoiremoi aj my sme mali PGD a tou novou metodou aCGH. Z troch embrii zostali dve a jedno som mala vlozene v maji,len zial mala som missed abort a bolo mi ukoncene v 9tt. Zatial mi nikto nevedel odpovedat ze co bolo toho pricinou. Tak idem si dat este urobit reprodukcnu imunologiu a genetiku.Aj vy mate urobene vsetky tieto vysetrenia? Hmm, som naozaj nevedela ze sa da robit PGD a ist len na ET. Ale ked som si citala diskusie napr.Reprofitu Brno tak oni maju lepsie vysledky s mrazenymi embriami. Vy chcete radsej len cerstve embrijko? U vas to musi stat velke peniaze teda, ja by som na tvojom mieste tiez bola rada keby som mohla prist na SK a tu to absolvoat a byt so svojou rodinkou 🙂 . S tym letom no ja neviem 😒 . Ale su pary ktore chodia zo zahranicia do Brna letecky ale neviem ci su to take dlhe lety 😒 . Ja by som asi jeden dva dni stravila niekde na hoteli alebo penzione ak by ste sa rozhodli pre Brno. Juuj moja, aj ja som mala take kolajnice na teste a prsia ma presne tiez boleli ale som vedela ze je to uz pase a musela som ist na cistenie, same by mi to neodislo 😒 . A takto aspon vies ze sa vsetko dobre vycisti. Hcg stupa jasne, lebo ho gestacny vak vylucuje a telo sa chova ako keby bolo tehotne 😒 .A jedina naozaj pozitivna vec na tomto je ze vieme otehotniet aj ked s akym vysledkom potom ☹ .

mirush79
26. júl 2013

@victoiremoi @zuzu1108 ah dievcata, ako si tu clovek cita, cim si prechadzate, tak potom problem otehotniet vyzera proti tomu jednoduchy. strasne dufam, ze sa to uz nezopakuje a dalsie transfery budete mat uspesne ☹
ja mam zajtra kontrolu, opytam sa, co si o tom myslia, ci sa to da takto spravit a v com je rozdiel a dam vam vediet co zistim 🙂 @victoiremoi a ktore centrum v cr/sr toto robi? aku oni uvadzaju uspesnost?
tak to je z manzelovej strany tiez podpora, mozno on to berie, ze to je to najviac, co moze urobit, investovat, aby to bolo co najlepsie 🙂 na druhej strane mozno uz tunajsie centra su porovnatelne so svetovymi. asi nie vsetky, ale taka 90%tna uspesnost je podla mna vysoka a nemaju to vsade. Helios aj spolupracuje s australskym centrom jednym, Genea, takze asi su fakt dobri, ked maju takeho partnera 🙂

victoiremoi
27. júl 2013

@zuzu1108 @mirush79 Ahoj dievcata, pozeram, ze mate krasny horuci vikend. Skoro ako Leto u nas 🙂
Zuzka, to ma mrzi, ze tehotenstvo po PGD nedopadlo. Ale mate este jedno super truper embryjko a vies, ze mozes otehotniet. Dalsi transfer Vam uz vyjde. Telo si vyskusalo a precvicilo tehotenstvo a na buduce to uz bude na ostro. Ja si to hovorim stale. Aspon mame nadej do dalsich pokusov. Ja za par dni Koncim 9tt a stale som este nepotratila. No mam strach, kedy to pride, bolest, krv... Ach joj. Lekar chce cakat, ale Vraj to moze byt dlho.
My mame manzela nositela genu cystickej fibrozy, ine geneticke testy nam zatial este nerobili. Ale k PGD nas na dalsie testy urcite poslu.
My musime mat vklad cerstveho embrya, nemozem byt v SR dva mesiace. Ano, da sa ist na PGD 3-dnovych embryi a hned cerstve vkladaju o dva dni neskor. Repromeda v Brne to tak vie spravit aCGH metodou. Ak sa rozhodneme pre Brno, tak na operaciu

victoiremoi
27. júl 2013

@mirush79 @zuzu1108 Ak sa rozhodneme pre Brno, tak na operaciu budeme dva dni v hoteli a po transfere este ostaneme par dni doma kym odletime. Let Vraj v takomto velmi rannom stadiu nema vplyv, to mi pot reiki niekolko lekarov. Dolezite je mat spravne embyo.
Dakujem Mirush, ako si dopadla vcera na kontrole? To PGD a vklad v jednom cykle robi Repromeda v Brne. Helios som tiez kontaktovala ale oni cakaju tyzden na vysledky PGD a teda embrya mrazia. To my casovo nezvladneme. 90% uspesnost je fakt super! Drzim palce nam vsetkym trom, nech sme tehu a naozajstne 😉

zuzu1108
29. júl 2013

@victoiremoi Ahojky 🙂 . No to duuufam ze toto druhe embrio uz bude to prave 😉 . Idem v pondelok do Prahy na imunologiu a este po ceste spat sa stavime aj v Brne na genetiku, tak by som uz mala mat vsetko co mozem pre to urobit.
A lekar tvoj do kedy chce cakat, kym ho telo same vypudi? Juuj toho som sa aj ja strasne bala ze keby to prislo samo ☹ , ale na koniec to vyriesili za mna. A nieje to nebezpecne pre teba? mat ho v sebe tak dlho?
A vy kedy by ste planovali dalsie ivf? Ono vo vasom pripade urcite by ste mali mat pgd ked manzel je nositelom.
No len 90% je pri druhom vklade v jednom cykle, ale ja tomu davam aj tak za tym take tri bodky, lebo nic nieje iste ale tak percento uspesnosti je naozaj vysoke.

jalaura
29. júl 2013

@tinkatinulka ak sa mozem opytat - spominala si ze slovenska poistovna to preplati...je aj rozdiel ci ide o soft alebo klasicke IVF? tebe nakoniec preplatili? a na ake IVF si isla?

tinkatinulka
29. júl 2013

@jalaura ano preplatili mala som vo FA soft a bolo to cca 90%

mirush79
29. júl 2013

@zuzu1108 @victoiremoi Ahojtee 🙂 takze som sa na to trosku popytala a je fakt, ze to mozne je, ale teda na tych 3-dnovych embryach. a tie maju iba okolo 7 buniek a nie je to pre ne vraj moc dobre. ze sa to nejak musi nasilnejsie vytahovat a je ich tam malo. to co robia v Heliose je az ked ma embryjko okolo 200 buniek myslim a to uz mu tych par na vysetrenie tak nechyba. len skoda teda, ze vam to tak nevyjde ☹ tak budem drzat palce, nech sa do toho nejak vmestnate 🙂
kontrola bola na skontrolovanie stimulacie, ako som na nu zacala reagovat, asi je to ok, lebo mi to zatial nemenili.
ja som uplne v soku z toho, ze ta doktor takto nechava cakat a trpiet. to je tak normalne? tiez ma napada, ze ti to musi aj nejak skodit, nie? hadam to budes mat uz co najskor za sebou...
a ty si ako pochodila zuzu? kolko budete cakat na vysledky?

victoiremoi
30. júl 2013

@zuzu1108 Ahojky 🙂. Ako si dopadla na imunologii a na genetike? Na co vsetko vas testovali? 90% sanca na uspech s vasim dalsim embryom je vazne super. Kedy idete na KET?
Zajtra mam dalsiu krv a v piatok ultrazvuk, tak uvidim, ci sa nieco nezmenilo. Moj doktor caka, pretoze mame afetalne vajco a teda len prazdny plodovy vak a placentu, ziadne miminko. Tak snad to nebude take hrozne, dufam, ze len ako silnejsia menstruacia. Teraz cakame, kym toto neperspektivne tehotenstvo skonci a potom musime pockat 1 az tri normalne menstruacie a potom pojdeme na dalsie IVF. No a musime este na to aj nasetrit. Vyzera to, ze ale pojdeme znova tu, ak by nam nahodou ostalo po PGD viac embryi (ako vam) tak by som musela lietat hore dole cez pol zemegule na transferi. Ale zmenime kliniku, ono to nebude na skodu. Tam kde sme teraz ma len pekne stvu, nasa lekarka ma 5 mesiacov v roku dovolenku (kazdy rok!!!) a tak ju vzdy niekto iny zastupuje a aj jej pristup je fakt na povazenie. Chcela som ist do Repromedy v Brne ale zrejme pojdeme tu v Australii. Urcite je aj lepsie, ked PGD robia z 5-6 dnovych embryi ako 3 dnovych, ako pise Mirush. Takze asi tak. Ale urcite mi davaj vediet ako pokracujete. Velmi drzim palce. Kolko mas rokov? Bolo toto vase prve IVF?

victoiremoi
30. júl 2013

@mirush79 @zuzu1108
Ahoj Mirush, dakujem, ze si sa popytala. Mas urcite pravdu, ze odobrat nieco z embrya ked ma len 7 buniek je asi nebezpecnejsie ako ked ma embryo uz 5-6 dni. Urobila som si velky vyskum ohldom roznych technik PGD a je to naozaj tak. Takze z toho mi vychadza, ze urobime dalsie IVF tu v Australii. Som sa sice tesila domov, za rodinou a znamymi ale musime urobit to, co nam da najvyssiu sancu otehotniet a donosit miminko, vsak ano? Menime ale kliniku, je tu jedna klinika, ktora ma uplne najnovsiu metodu (som to objavila az dnes), vola sa to SNP arrays a je to jedina klinika v Australii, ktora to tak robi. Sanca, ze vyberu spravne embryo je az 99%. Nie je to ale sanca 99%, ze otehotnies ale ze embryo, ktore vyberu bude zdrave. Dnes mi budu volat a dufam, ze budeme moct ist coskoro k nim na konzultaciu.
To je super, ze stimulaciu dobre zvladas, drzim velmi palce. Kedy ides na operaciu?

zuzu1108
30. júl 2013

@mirush79 @victoriemoi Ahojte babulky 🙂 . No ja idemna imunologiu az v pondelok co bude a aj na genetiku. Na imunologii mi bude robit ta dr.kompletne nejake imuno testy, sa to plati a jedny boli za 4tis Kc a druhe za 8tis Kc. tak som povedala ze nech to mame uz cele hotove a dame tie drahsie. v Heliose ked som sa objednavala na krv na genetiku, tak mi koordinatorka povedala ze ale genticka tam nieje ale to mi nevadi, zoberu nam krv a ked pojdeme na konzultaciu dalsiu tak mi porozpravaju o tych vysledkoch. No victori co mas ty sa vola anembryomola ze je plodovy vak aj placenta ale embrio nieje.A ja som mala to iste ale dr.sa rozhodol ze co najskor mi to vycistia. Povedali ze 6t bez sexu a ze po pol roku by som mala az otehotniet,ale ja si myslim ze ked bude vsetko ok netreba tak dlho cakat. Ale ja mam zase este jeden "problem" idem na ct koronarnych ciev v polovici sept.a ze tri mes.sa nema otehu 😒 .Mi chcu dovysetrovat kardio lebo mavam budenie srdca. Takze ja to vidim ze budem novorocna dufam uz so stastnym koncom 🙂 . Tak vy babenky budete tehulky skor ako ja 🙂. Veelmi vam budem drzat palce a potom sa pridam 🙂.
Vicotori to je super ze si nasla take centrum ze embrio bude na 99% zdrave, super 🙂 🙂 . Inak aj Helios do nedavna posielal embria do Australie na pgd, oni spolupracuju s jednym centrom tam a chodievali sa tam skolit.
@mirush
to je dobre ze ti nechavaju rovnake jednotky denne. Kolko mas denne? ja som mavala 150 ale ja som mala Merional a ty tusim Menopur ze? keby si uz mala viacej hormonov oni ti ich znizia, mne znizili potom na 112 a ked ti mozem poradit, pytaj si po odbere aby ti pichli Solumedrol. Aj mne pichli do zily to je proti OHSS a este som aj dva dostala domov,ale to ti musi pichnut zdravotnik alebo dr. a nevies kedy ti asi vychadza OPU priblizne?

mirush79
2. aug 2013

@zuzu1108 @victoriemoi ahojte, prepacte, ze som zas par dni nereagovala, nejak vsetko odkladam stale 😒
@victoriemoi tak teda riadna zmena planu 🙂 dufam, ze to bude dobra zmena a budete uspesnejsi 😉 99% znie neskutocne dobre!
zajtra mam dalsiu kontrolu, to budem mat 8my den, tak este si chvilu asi pockam, uvidim, co zajtra povedia.
@zuzu1108 to mas teda este pekne skomplikovane, ale neboj, to utecie ako voda a za chvilu uz sa budes vytesovat 😉 150 mam zatial, zajtra uvidim ako budem pokracovat dalej, OPU asi nie skor ako o tyzden, som zvedava, co tam zajtra uvidia 🙂

mirush79
3. aug 2013

@zuzu1108 @victoriemoi ahoj. ako vikendujete? bola som dnes na kontrole, nereagujem vraj ako by sa ocakavalo, zvysili mi davku na 225 a tak nejak predbezne sa vraj mam pripravit, ze budem mat dlhsiu stimulaciu 😒 tak som zvedava, co z toho bude...
co vy? nejake pozitivne spravy? 🙂

victoiremoi
4. aug 2013

@mirush79 @zuzu1108
Dakujem za vase spravy. Nemame to ani jedna lahke.
Mirush, dufam, ze po zvysenej davke zareagujes ako ocakavaju a vsetko bude dobre. A budes prva tehulka z nas troch 🙂. Dobre, ze ta takto casto kontroluju a vedia to podchytit. Co to znamena dlhy a kratky protokol? Drzim palce! doktori vedia co robia, ste v dobrych rukach. kedy mas dalsiu kontrolu?
Zuzu, drzim palce s CT. Tak sa zatial o seba pekne staraj a prichystaj sa na dalsi transfer. Tak budes novorocna, budete mat krasny vianocny darcek 🙂. Oplati sa pockat... Hlavne nech si na dalsi transfer 100% v poriadku.
Mne uz klesla hladina hormonov, sice Len o trosicku ale aspon uz prestali rast. V stredu dalsia krv a potom kazdy tyzden, kym sa nedostaneme na nulu. Aj plodovy vak uz nerastie. Takze teraz Len cakame, ci sa to nejako vstreba, Alebo odide (s krvacanim) samo. Lekar povedal, ze to moze trvat este 6-8 tyzdnov.
Majte krasny tyzden

zuzu1108
5. aug 2013

@mirush79 @victoiremoi Ahojte babulky 🙂 . My sme boli od soboty v Prahe tak som sa ani neprihlasovala na kona. Uz sme doma . Mirush to nevadi, nebojkaj 😉 . Hlavne ze ta kontroluju dobre ti prisposobia stimulaciu. Oni vedia dobre co robia neboj 😉 . Si bola dnes v Heliose? Aj my sme boli. My sme boli ale o jednej poobede , isli sme si dat robit geneticke testy teda kariotip. A rano sme boli v Prahe na tej imunologii. Super pani doktorka je v tej Prahe 🙂 . Povedala ze moze byt ze bude u mna nejaky imunologicky problem ked embrio sa uchytilo ale odislo 😒 . No ja by som moc nechcela brat lieky. Sa bojim ze z nich priberiem, uz aj tak z tych hormonov a stimulacie sa to na mna nalepilo 😝 . Na vas nie? Utz ti robil dr.Fisher ze? Texl je na dovolenke som sa pytala. A kolky den uz stimulujes? Kolko vajicok ti videli? Len su asi mensie ze? Oni podrastu urcite 🙂 . No len tie injekcie su meprijemne 😒 .
Victori to je super ze ta takto kontroluju a super ze nebudes musiet ist na cistenie 🙂 . Toto je strasne velky rozdiel v zdravotnictve u vas a u nas na SK ☹ . A nevadi to ked ho bides mat u seba este zak vela tyzdnov? Nezacne sa to rozkladat? A porom kolko musi byt prestavka v dalsej stimulacii?
No ja s mojim vkladom budem ´usiet aj tak ze par tyzdnov pockat mi povedala ta dr.na imunologii. Ja nebudem uz nic riskovat a radsej si pockam kym bude vsetko ok 🙂 .

mirush79
5. aug 2013

@zuzu1108 @victoiremoi ahojky 🙂 no ja sa len bojim, ze nezareagujem ani po tom zvyseni davky, oni tam vraj boli len nejake velmi male, tak ani neviem, ci mi to nepovedal pan doktor len aby ma upokojil ☹ injekcie prezijem, len nech je vsetko ako ma byt... ja som bola hned rano, mi aj krv brali a hej, pan dr. Fisher bol, tiez velmi prijemny, oni su tam asi vsetci taki 🙂
a kedy budes mat vysledky?? potom aky bude dalej postup? urcite je dobre si pockat, ved uz par tyzdnov hore dole je v takychto pripadoch nepodstatnych, nie? 🙂
victoiremoi, ja mam ten dlhy protokol, myslim, ze to je dlhsie o to uzivanie Provery najprv. som zacala v polke jula a az po vyse tyzdni som zacala Decapeptyl. dalsiu kontrolu mam uz v stredu, docela to leti 🙂 daj vediet, ako pokracujes, snad sa uz nebudes dlho trapit a rychlo sa vycistis, nech sa mozes pripravovat na dalsi cyklus 🙂

victoiremoi
6. aug 2013

@mirush79 @mirush79 Ahojte kocky 😉
Zuzu, ako ste si uzili vikend v Prahe? Dufam, ze ste toho zvladli viac nez len lietanie po doktoroch. Ako dlho budes cakat na vysledky? Co vsetko ti testovali nakoniec? Pokial si mala prazdny plodovy vak bez plodu, to je vraj polovica vsetkych potratov v prvom trimestri, cize pekne casty jav. Tak to je vraj kvoli embryu. Ty sama si to nemohla ovlyvnit. Dalsie embryo uz bude dobre a uchyti sa ako ma.
Mirush velmi drzim palce, urcite na injekcie zareagujes. Vyssia davka zaberie. Daj nam potom vediet, ako zajtra dopadnes na kontrole. Presne tak, injekcie su to najmensie, hlavne nech to vyjde.
Mna obidva krat stimulovali puregonom, vzdy tak 10-11dni a potom hned operacia. U teba to trva velmi dlho, ale zasa sa ti asi vytvori viac vajicok. Ako znasas lieky? Ja som bola ku koncu cela ubolena, ako mi narastli vajecniky a aj som spavala v podprsenke, tak ma boleli prsia.
Zajtra idem na dalsiu krv, tak dufam, ze HCG zasa kleslo. Stale ale cakam, cez vikend som trosku spinila ale len malinko. Mam aj krce ale ine ako pri menzese. Mozno sa ten vak ale sam vstreba a zvysok sa vyplavi dalsiou periodou. To dufam. Ja som si sama vybrala radsej pockat. Po kyrete musis aj dlhsie cakat na dalsie IVF. Pokial to odide samo, tak cakas len do dalsiej periody, alebo dvoch. Po kyret ta niekedy nechaju aj pol roka kym mozes znova zacat. Aj ked prestavky medzi IVF operaciami je dobre mat. Ved je to strasny napor. Ja som medzi mojimi IVF operaciami mala 10 mesiacov. Ale na dalsiu teraz pojdem hned ako budem moct, nemozem viac cakat. Roky pribudaju a ja som zatial v poriadku ale s rastucim vekom su komplikacie castejsie.
tesim sa na vase novinky, dufam, ze budu len same pozitiva 🙂

victoiremoi
6. aug 2013

@mirush79 @zuzu1108 Poculi ste niekedy o lipiodol flush? Kamaratka, ktora mala 4 IVF behom 16 mesiacov a nikdy neotehotnela to skusila. A bingo, 5. IVF a tehotna. U nas v Australii to ale nerobia, ona je z noveho zealandu.. Momentalne na to robia vyskum, tak uspesnost nie je potvrdena. Napadlo ma, ci o tom nechyrujete vo vasich koncinach 🙂

zuzu1108
7. aug 2013

@victoiremoi @mirush79 Ahoojte 🙂 . V Prahe bolo super 🙂 . Sme ponakupovali a tak to nebolo len o lietani po doktoroch 😉 . Vysledky budem volat 19.teho no som straasne zvedava. Ale ja si myslim ze nejaka zrada bude u mna v tej imunologii,ona mi to aj trosku naznacila ze tam moze byt nieco.LEbo ja som si daala este min rok v oktobri robit imuno vysetrenia a ta dr.mi nieco nasla,ale kazdy dr.povedal ze ako mi mohla najst astmu a tato pani dr.v Prahe povedala ze to su odvazne tvrdenia có mi napisala do spravy,tak si to dala overit este raz a povedala ze potom by som niekolko tyzdnov musela brat tabl.na imunitu. Ja len duuufam ze sa z toho nepribera,lebo na mna sa po stimulacii a tomto tehu nalepili pekne tie kilecka a nie a nie dolu 😒. Aa este cam chcem povedat pytala som sa na prednison liek ktory automaticky predpisuju dr.pred vkladom.A ona hovori ze to je zle lebo 5mg davka denne je nic,ze to moezem jest lentilky radsej a ze ked je podavany zene ktorej nema byt davany alebo nesadne danej zene tak vznikaju kvasinky,ktore nie su normalne liecitelne 😒. Mirush a teraz kedy ides opat na sono? Uz by tam mal byt aj dr.Texl tak ked tam pojdete ja by som si ho vyhladala a s nim sa poradila o dalsom postupe stimulacie. A uz sa ti to niekedy stalo aj v minulosti ze si nereagovala dobre na stimulaciu? Ja verim, ze urcite das par peknych, kvalitnych vajicok. Drzim ti velmi paste 🙂.
Victori no tento postup, ktory ti dr.urcil je urcite setrnejsi pre tvoje telo ako ja hned ist na kyretaz. Ale to je o tom ako k tebe pristupuju doktori a ako im zalezi na pacientovi 😒 . Ale super ze vak uz sa pomaly vstrebava a ze hcg klesa 🙂 🙂 . No ano po kyretazi by sa nemalo otehotniet do 6 mes. ale myslim si ze je to individualne a su aj baby ktore otehotneli do mesiaca ale jasne nie s umelym ale prirodzene, a dasie isli na ket uz tri mesiace po. Ja som nepocula o tom lipiodol flush este. A kamoska ako stihla 4x ivf pocas 16 mesiacov? ona mala asi kratky protokol, ale fuu aj tak to je podla mna narocne pre telo tolko hormonov za taky kratky cas. A ty mojenko budete teda cakat este par tyzdnov kym sa uplne vstrebe alebo sa teda nevyplavi s ms,ze? a uz ti nebyva zle?

mirush79
8. aug 2013

@zuzu1108 @victoiremoi ahojte kočky. tak vcera, respektive predvcerom, mi sice davku nezvysili uz, ale stimulaciu budem natahovat, nebudem mat odber 14ty den ako zvycajne vraj byva, ale az 17ty. tak dufam, ze teda tych vajicok bude dost, trosku sa teraz toho bojim, ze mam tu reakciu taku slabu ☹ takze v sobotu ma caka pregnyl a v pondelok odber. na to, ze sa mi to natiahlo, mam pocit, ze to rychlo ubehlo docela. drzte mi potom palce prosim, mam z toho fakt zly pocit 😒
@victoiremoi citim sa nafuknuta ako balon, prsia tiez bolia, takze spim na chrbte, co normalne neznasam 🙂 uz mas aj vysledky odberu? ako si na tom? inak o tej metode som nepocula, k nam to asi este nedorazilo z takej dialky...
@zuzu1108 bola som u doktora Texla, viem, ze su tam vsetci super odbornici, ale pri nom ma clovek tak nejak istejsi pocit, strasne dobre na mna posobi 🙂 pri prvom cykle som mala 8 vajicok, ale tam sa so mnou moc nebavili, ci je to dobre alebo zle, tak som zvedava, co z toho bude teraz. v Heliose vsetko tak pekne preberaju so mnou, ze predpokladam, ze mi to objasnia aj po odbere, ci mam mat nadeje, alebo bolo vajicok malo...

victoiremoi
9. aug 2013

@mirush79 @zuzu1108 Ahojte kocky. U nas uz je piatok a ja sa tak tesim na vikend 🙂
Uz som zacala krvacat, uz pomalinky to zacalo v sobotu a aj krce a tak od utorka, stredy sa to rozbehlo naporiadok a mam velke bolesti a vychadza toho zo mna veru dost. Tak dufam, ze to uz takto ostane a ze za par dni bude po tom. Len aby sa to dalej nezhorsovalo. Aj takto uz beriem lieky na bolest ale ani tie nezaberu uplne. V stredu som mala krv a hormony krasne klesli, uz su zhruba na polovici ako boli, ale stale este cez 22tisic. No uz mi zle nebyva, respektive to pri tej hroznej bolesti asi ani nevnimam. Chodim normalne do prace, tak trpim ale co my nevytrpime ze?
Zuzu, drzim palce na vysledky vsetkych testov, aspon zistia co nie je v poriadku (ak nieco nie je v poriadku) a do KET to napravia. Inak ja som z injekcii nikdy nepribrala ale pribrala som (naschval) pred poslednym KET, lebo som mala len nejakych 50kg a meriam 168cm, tak to bolo dost malo. Teraz pri tomto tehotenstve sa cudujem ze som nepribrala. Mala som neskutocny hlad a non stop som musela jest, lebo ked som nejedla, bolo mi este horsie. Ale okrem toho co som nabrala dobrovolne pred KET, som pribrala cez tehotenstvo iba tak este kilo. No uz sa tesim, ked budem moct zacat zasa cvicit a dostat sa naspat do formy. Priberat som ani nemusela, aj tak to nepomohlo, len do polovice oblecenia nevojdem.
Mirush, urcite nemaj zly pocit. Vsetko bude dobre, nechali ta stimulovat dlhsie, aby viacej vajicok dozrelo. Urcite budes mat zasa dost, 8 je inak krasne vela, to ta mali pochvalit, hlavne ak boli dobre. Vela zien ma problem vytvorit jedno-dve. Operaciu nejako zvladnes, ako tu predtym a za par dni budes ako rybicka a pripravena na transfer. Transfer budes mat teda az v dalsiom cykle? Budem v pondelok na teba mysliet a drzat palce. Tentokrat to vyjde, ver tomu a svojmu telu 🙂
Drzte sa dievcata 🙂

zuzu1108
9. aug 2013

@mirush79 @victoiremoi Dobre ranko dievcata 🙂 . Teda uz skoro obed 🙂 . Misrush nebojkaj oni naozaj vedia co robia, a tie tri dni to nieje take zle. Keby si nereagovala uplne dobre si myslim ze by stopli celu stimulaciu a vidis ani ti nezvysili davku hormonov 🙂 . Straaasne budem na teba mysliet v pondelok a drzat paste 🙂 . Odber je nic, to je taka kratucka narkoza, ze ja po narkoze som bola uz o pol hodku hore ani som nespala uz potom, len som sa musela rozkukat 🙂 .A ti poviem ze tato narkoza vobec nieje taka neprijemna ako ked som bola na cisteni a ze aj ta trvala nejakych 20min. Toto je taka jemnucka narkoza, si pospinkas a ani nebudes vedieta budes na izbe 🙂 . Pride za teboue ste pred odberom anesteziolog, ja som mala dr.Koudelku mily bol 🙂 a ty si odkial? budete cestovat rano priamo z domu? my sme z BA ale sme prespali uz noc predtym v Brne. Primar Texl je super 🙂 ,ja ho mam rada . presne, on je taky optimista,ludsky a mily ze vzdy aj ked ma clovek pochybnosti tak on ti vsetko rozumne pekne vysvetli. Tak nebojkaj vsetko bude dobre a vajicka budu krasne zrele 🙂 . Osem vajicok je dobre len akej kvality ich urobili v predch.centre.
@victoiremoi Tak uz sa to zacalo 🙂 ? No super, ze telo si takto same poradilo aj ked to musi byt naozaj bolestive, tie stahy maternice ze sa snazi vypudit vsetko prec ☹ . A nechcela si zostat doma, ked to tak boli?
JA som este nedostala ms a je to uz 5t, ale v nemocnici mi povedali ze za 4-6t by som mala dostat, sice mi uz zacina take malilinke spinenie ale take ruzove tak uvidim ci z toho bude ms. Ja idem konecne k dr.na kontrolu po mesiaci. Jupii ze ma zoberie,nech viem ako mi to tam vyzera konecne 🙂
No ty to mas super ze si taka chuducka 🙂 . To ja si musim davat pozor na to co je, ale uz som zacala cvicit. JA som mala 56kg pred stimulkou a som uz take dve kilecka nabrala a som krpata mam 164 cm, tak teraz sa snazim cvicit 😉 .
A potom kolko budu cakat do dalsej stimulky? tych 6tyzdnov? a mohli by ste zacat dalsie kolo?
Co mate na plane na vikend? My pojdeme asi na chatu v sobotu do nedele za nasimi lebo v nedelu mam narodky tak to asi trosku oslavime 😀 .

victoiremoi
11. aug 2013

@zuzu1108 @mirush79 Ahojte kocky. Mirush, dnes drzim palce, aby si odber dobre zvladla. A mala vela dobrych vajicok k transferu. Transfer budes mat v dalsiom cycle? Dufam, ze Vam vyselektuju super zdrave embrya a tentokrat to vyjde.
Ja som minimalne dnes a zajtra doma, tak myslim na teba. Uz som sa do prace neodvazila. V sobotu to bolo priserne, mala som strasne bolesti - kontrakcie. Az som plakala a kricala od bolesti. Volala som na kliniku, bola som vystrasena. Strasne vela krve a ani nechcite vediet co zo mna vychadzalo. Preto tie kontrakcie lebo Toho bolo vela a velke! Dnes uz krvacam menej ale stale mam bolesti. Tak som par dni v posteli. Som velmi oslabena. Len dufam, ze to odide vsetko samo a nebudem musiet aj na cistenie.
Zuzu, vsetko najlepsie k narodeninam! Aka bola Chata a oslava? Kedy mas kontrolu u dr? Uz krvacas? Ono to po kyrete moze trvat az dva mesiace, kym dostanes menzes. Ale Ved Ty nie si krpec a si pekne stihlucka. a dve kila navyse to nie je nic, to vycvicis. Ja uz chcem byt ok a naspat do normalu. Prave mi volal doktor a Vraj je toto vsetko normalne. Holt to musim pretrpiet a prestresovat. V stredu mam krv a snad to bude vsetko dobre.
Kedy budem moct na dalsiu ivf operaciu este neviem. Zrejme budem musiet pockat tak na dve menstruacie, odkontrolovat ovulaciu a vystelku maternice... Pocitam tak oktober Alebo November. 26.8. ideme na tu novu kliniku, za ich specialistom, potom budeme vediet viac. Chcela by som tri mesiace od potratu, pretoze Vraj je najvyssia sanca otehotniet vtedy, do polroka od potratu.
Majte pekny tyzden a opatrujte sa

zuzu1108
12. aug 2013

@victoiremoi @mirush79 Ahoojte 🙂 . Juuuj mojenko,ked to citam az som oci silno zatvarala ako keby to mna bolelo ☹ . Juuuj to je teda neprijemne ☹ . Este ze si zostala doma. Len urcite zostan do kym to bude treba 😒 .Ale hlavne ze telo si dokaze poradit takto same. A to az tak ze kontrakcie ☹ ? Chudiatko moje ☹ .Co si my vsetko vytrpime aby sme mali babatko, ale ja verim ze vsetko bude v poriadku uz 😉 . Ja som sa vratila od dr.dnes a som sa hlavne pytala na vysledky histologie. Takze nebola to anembriomola 😖 . Embrijko tam bolo. Boli po nom stopy ze tam bolo,alebo ako to napisat.Lebo on hovoril ze keby to bol len prazdny vak tak by tam napisali ze anembryomola. A pytala som sa konecne ze ake mam vysledky z hormonalneho profilu co mi robili este v marci asi, ze mam to tak v norme co ma potesilo 🙂 .Som mu ukazala vysledky z Brna co som si rychlo pofotila z mojej karty u nich a pytala som sa ho co to znamena, ze no mamtrochu zmensenu ovarialnu rezervu, ale tak nieje to tragicke a ze pri ivf to oni vedia nastimulovat.Pytala som sa ho ze kedy by som mohla ist na dalssi vklad a povedal ze v oktobri ak by sa dalo, to je tri mesiace od kyretaze.Takze ako pises ty ze tie tri mesiace a moze sa zacat 🙂 .No len ja musim pockat na vysledky z imunologie a podla toho sa musim zariadit.Len ja sa bojim ze tam bude nejaka zdrada a potom budem musiet brat lieky na imunitu a tym padom to odlozime az na buduci rok. No ked to inak nepojde tak nebudem nic znasilnovat. A konecne ma poslal aj na folikulometriu aby sme videli ci mi vobec dozrievaju normalne vajicka a ci mam ovulaciu,lebo ja som to nikdy nesledovala. Aa ms mi dorazila konecne v sobotu a teda v plnej parade dorazila, ale sa aj tesim 🙂 . To znamena ze moje telo zacalo fungovat normalne a uz mi dnes aj asi konci,uz mam len spinenie.
@mirush79 Miruska drzim strasne silno palce na dnes 😵 😵 . Uz mas asi po a si na izbe este.
Ked sa ti bude dat napis nam kolko bolo vajicok. Tak to podstatne uz mas za sebou a uz teraz cakat na malych super bojovnickou embrijka 🙂 .

mirush79
12. aug 2013

@zuzu1108 @victoiremoi ahoky 🙂 dakujem vam moc za podporu, ja uz som sa cez vikend snazila premyslat nad tym co najmenej, tak som sem ani nesla, povalovala som sa v zahrade, aby som sa nejak rozptylila... a dnes bol teda den D a som v podstate nadsena, pretoze vajicok bolo 10, folikulov som mala pri poslednej kotrole viac, ale vraj nie vsetky obsahuju vajicko, takze je to vraj krasny vysledok, co si teda aj ja myslim, po tom zaciatocnom rozbehu. neviem teda este, kolko ich oplodnovali, lebo este nevedeli, kolko ich je zrelych, tak sa neviem dockat rana, ked si budem volat co a ako 🙂 inak transfer v dalsom cykle mat asi nebudem, lebo o 10 dni idem na hysteroskopiu a asi si budem chcet potom trochu oddychnut. neviem, ako to maju, ci sa vobec moze ist hned, to sa este opytam, ale pre svoj pokoj si asi pockam na dalsi cyklus...
sme z noveho mesta, chcela som sa vyspat vo svojej posteli aj na ukor dlzky spanku, takze sme sli rano. ved som si pospala na sale 🙂
zuzu, trosku oneskorene zelam vsetko naj 😉 co to ale znamenalo, ze tam to embryjko bolo? ze sa pomylili alebo ako?
victoiremoi uz ti je lepsie?? normalne ma striaslo jak som si to precitala, takto ta to nechat odtrpiet, ah, dufam, ze je teda vsetko v poriadku!
ja som teraz trosku pribrala, mam normalne 158cm a vahu 55, teraz 58, ale asi mi je to jedno, som si povedala, ze chcem byt tehotna a to priberem urcite poriadne 🙂

victoiremoi
13. aug 2013

@mirush79 @zuzu1108 Ahojky dievcata. Mirush, to je krasna sprava, 10 vajicok, si fakt sikulka. 10 je vela a urcite vela z nich oplodia. Ako dlho Vam ich budu teraz kultivovat? Vsetky dobre embryjka Vam zmrazia a pockaju na teba kym budes ok na transfer. kvoli comu ti robia hysteroskpiu? Ty si od salu ani neoddychnes. Veru pockaj s transferom kym nebudes uplne v poriadku. Ved mesiac dva to nic nie je. Daj nam potom vediet kolko vajicok oplodnili a kolko ich zmrazia.
Zuzu, to je dobre, ze embryjko bolo a nebola to embryomola, nie? Aspon vies, ze zvladlo uhniezdovanie a vyvinulo sa cele. A dalsi pokus mate vysoku sancu uspechu. Kedy mas tie vysledky immunity? Dufam, ze budes moct ist na ket v oktobri-decembri - to je vacsia sanca uspechu. Po porode / potrate sa lepsie otehotnie znovu.
Ja mam stale bolesti a krvacam. Tak ostanem doma aj zajtra. No nech uz to skonci a hlavne nech to vsetko odide samo. Tu je to bezne, ze to nechavaju na tebe, si s tym poradit. Kyret je Len ako krajna moznost. Len to trva dlho a boli to. Uz mam ale mensie bolesti, od soboty vecera uz ani neberiem lieky na bolest. Boli to ale vydrzim to. Lieky od bolesti som brala minuly tyzden, ked som chodila do prace, to sa inak nedalo. Pokial sa bolest zhorsi, zoberiem dalsie lieky ale skusam vydrzat. Boli spodne brucho a chrbat. uz stvrty den lezim a odpocivam. Som zvedava na zajtra si test krve, podla Toho zistia, ci to odislo ako malo.

zuzu1108
14. aug 2013

@mirush79 @victoiremoi Ahojte kocky 🙂 . Miruska gratulujem ku krasnemu poctu vajicok 🙂 . Naozaj ked sa to rozbiehalo pomaly tak 10 vajicok je super 🙂 .A uz vies kolko sa ich podarilo oplodnit? A dakujem za blahozelanie 🙂 . No ja na tvojom mieste by som si urcite dala odpocinok aspon mesiac po tej hysteroskopii. Telo sa potrebuje trosku zregenerovat. A ten mesiac hore dole uz pri tom vsetkom cakani neznamena nic 😉 . No moj dr.nemal moc dobru naladu v pondelok,tak ja som sa nechcela nejako strasne vypytovat. On sa mi to snazil vysvetlit, tak polopate. Povedal ze nebola to nembryomola, ze to by mu napisali. Takze podla mna tam embrijko bolo ale odumrelo este kym mu asi zacalo bit srdiecko,alebo malo nieco nedostatocne vyvinute a pre to odumrelo 😒 . Mne jedna znama doktorka moja kardiologicka povedala ze v 4tt su uz dane organy embria a potom sa uz len vyvijaju. Som strasne zvedava na vysledky tej imunologie v pondelok. To si pribrala inak z tych hormonov, co do si do seba davala a teraz po odbere ti pojde vaha aj trochu dole. Ja som sa az zlakla lebo mne islo dolu skoro pol kila denne, ale Vranova mi povedala ze to je normalne. A kto ti robil odber?Texl?
@victoiremoi Ako sa citis dnes? uz ti je troku lepsie? krvacanie ustava uz trosku? a vies uz dnesne vysledky z krvi?ze ci uz sa znizila hladina hcg? Juuj nech mas uz toto co najrychlejsie za sebou 😲 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre