Helios alebo Iscare v Martine

polariso
28. mar 2014

Pekny podvecer...prosim poradte mi ktore centrum si mam vybrat. Ja som bola rozhodnuta pre iscare v Martine ale moj gynekolog mi odporuca Helios kedze s nim spolupracuje. Vraj iscare sa lekari stale menia a uz to nie je to co byvalo. Ostala som na vazkach kam teda mam ist. Chceme s manzelom absolvovat umele oplodnenie lebo uz dva roky sa nam nedari a hlavne ja uz mam vyooerovany pravy vajickovod po mimomaternicovom tehotenstve s prveho manzelstva. Prosim poradte mi.dakujem velmi pekne.

smoulinka13
28. mar 2014

@polariso Ahoj ja chodim do Heliosu, rozhodla som sa pren preto, lebo ma najlepsiu uspesnot na SR. je sice asi drahsi ako Iscare...Ja som tam max spokojna, personal, vsetko...

polariso
autor
28. mar 2014

No ja som do heliosu chodila v roku 2007. Robili mi tri krat inseminaciu ale neuspesne...umele mi vobec nenavrhli. Anoo personal je tam uzasnyyy a hlavne doktor krajkovic. No veru este mam chvilu a budem sa musiet rozhodnutt rockyy stale pribudaju

papajko
28. mar 2014

Dva roky nie je až tak dlho. Je dobré zistiť v čom je problém, to obnáša vyšetrenie oboch partnerov a potom premýšľať nad umelým oplodnením. No a keď to naozaj inak nepôjde, hor sa do umelého 🙂 Čaká ťa pár desiatok injekcií, kontrol, 2x krátky zákrok a potom kopec radostí a starostí 😀

polariso
autor
29. mar 2014

Nooo dva roky s druhym manzelommmm...a s prvym to tiez neslo a ked sa zadarilo tak to bolo mimomaternicove. Ale he to dlha historia....pravy vajickovod prec a lavy je asi tiez zlyyy..noved uvidime co povedia...ale este stale neviem v ktorom dentre.....ach jaj

lussinda2
29. mar 2014

@polariso ahoj my sme boli v obidvoch, takze viem porovnat. V mojom pripade som sa citila v iscare lepsie, bol tam ludskejsi pristup aj. V heliose hned odporucili ivf a v iscare nam navrhli moznosti. V podatate je to asi jedno, aj tak si len dalsi zisk penazi. Ale dr. Galo je strasne mili, srandovny a dokaze ta povzbudit. Drzim palce aby si sa spravne rozhodla, a dostala do uspesneho konca.

polariso
autor
29. mar 2014

Dakujemm
@lussinda2 dakujemmmm Ti pekne za odpoved...zatial vedie iscaree a asi sa pren rozhodnem nech sa aj moj gynekolog nahneva....som slobodny clovek a rozhodnutie je len na mne. Do heliosu ma tlaci preto lebo on s nimi spolupracuje a zjavne ma z toho proviziu. Doktora galu si chvali aj moja byvala kolegyna ta nedavno u neho podstupila umele oplodnenie...vraj je mily a dobry odbornik.

jalucija
29. mar 2014

vsade ide o biznis, to nam je jasne vsetkym, preto maju lekari dohodu s heliosom. Aj mna tam moja poslala a velice velice ich odporucala a nezabudla dodat nech spomeniem, ze ma ona odporuca. Preco asi..
Keby som sa mala rozhodnut este raz - idem do Iscare, kvoli cenam. Nevidim dovod platit viac, personal je vsade ok.

zuzina1881
29. mar 2014

@jalucija ja som svoje prve ivf podstupila v heliose, mame este 2zamrazene embryjka a ked ich minieme zvazime iscare, vraj su lacnejsi... teraz sme sa dopracovali uz na sumu vyse 2000 eur! :-\

polariso
autor
29. mar 2014

Joj ved to mam povytlacane cenniky z oboch a je v nich krasny rozdiel...helios je veru drahsi...si pamatam ked som tam chodila ze pytala odo mna peniazky za kazdu malickost...aj ked mi brali krv ci nie som tehotna. Dievcata poistovna posudzuje vsetky ziadatelky rovnako...alebo tie co maju fakt problem normalne otehotniet chybajuce vajickovody maju vacsie zlavyyy...nuz mi dieta budeme mat na uverrr

zuzina1881
29. mar 2014

@polariso je to des! Hlavne, ze nas stat podporuje zvysovanie demografie... ak tak len romskej! :-\
Jo, prefinancujeme cez hypoteku! To je strasne, no nenarobime nic! ☹

polariso
autor
29. mar 2014

Veru stat by mal viac prispievat nato aby sa viac deticiek rodilooo ale na nas bielych kasluuuu

kubkova
25. aug 2015

@polariso ahoj,mozem otazocku? To babatko co mas na fotrke to je z iscaru? Bola si nakoniec tam,ako to prebiehalo,a co ta to stalo? Dakujem pekne 🙂

isabella22
25. aug 2015

my sme sa sami rozhodli kvôli heliosu...je sice trochu drahsi ale uspesnost ma lepsiu.... 🙂 a teraz uz od nich cakame malého spuntika 😉

kubkova
25. aug 2015

@isabella22 vysiel vam prvy pokus ? 🙂 kolko ta to vyslo ak sa smiem spytat... My sme tiez akurat pred rozhodovanim medzi iscarom a heliosom.

isabella22
25. aug 2015

@kubkova ano prvy pokus...3vklad teda 2.KET 🙂 no my sme mali aj halosperm aj picsi aj vela vajok cize 1500eur urcite ale nelutujem 🙂

fifitko25
25. aug 2015

@kubkova cena zalezinod stimulacie aj, tam dost doplacas za lieky. Napr.pri dlhom protokole som platila za lieky 300€, pri kratkom 180€. Plati sa dalej napichavanie vajicok spermiami - metoda ISCI, podla poctu vajicok od 200do 550€, nie kazdy ju vsak musi mat, ak ma manzel dobre spermie, tak ich nechaju, nech oplodnia vajicko sami. Potom predlzena kultivacia, vtedy, ked po oplodneni nechavaju vajicka delit sa v specialnom prostredi mimo tela matky, aby videli, ci sa vyvijaju a su vhodne na vklad. To je cca 180€. Krv, sono a zakroky ti hradi poistovna. Suma sumarom: ak nepotrebujete tieto specialne ukony, staci vam okolo 500€. Iscare je fajn, dr. Galo je super, mne sa tam pristup pacil. Len zial 2x nam to nevyslo ☹

kubkova
25. aug 2015

@isabella22 1500 je este celko dobre,cakala som ze viac 🙂 no v ke nas to vyslo 600 ale tych 600 lutujem ako keby som ich vyhodila von oknom a mohla som ist radsej dalej a do lepsieho centra aj ked za viac penazi...

isabella22
25. aug 2015

@kubkova no veru na spln som nepocula dobre ohlasy....podla mna najviac zalezi na embrylogii celho sanatoria...to je zaklad...v heliose som ani nevedela ze ma tolko vystimulovali nic som necitila a mala som 23 vajok ani ohss som nemala....perfis...aj ked vysiel az treti vklad nevadi 🙂

kubkova
25. aug 2015

@fifitko25 Dakujem 🙂 my mame zly spermiogram takze pravdepodobne budeme potrebovat vsetky tie ukony :-\ a 1x mi v kosiciach vlozili 3 dnove embrio a nedopadlo to dobre..citala som potom ze su vzdy lepsie aspon 5 dnove... O tyzden sa chcem objednavat tak sa dovtedy musim rozhodnut kam 🙂

kubkova
25. aug 2015

@isabella22 super tesim sa s tebou... Drzim palce 🙂 kiezby sme vsetky boli raz v jednej skupine,ktora sa netoci okolo asistovanej reprodukcie ale okolo babatiek 😉

isabella22
25. aug 2015

@kubkova to je pravda ja som sice uplne na zaciatku no uz teraz sa tesim 😉 o tyzden idem na srdiecko 🙂

fifitko25
25. aug 2015

@kubkova tak to vas vyjdectrosku viac €, kedze mate zly spg, zrejme nechaju aj predlzenu kultivaciu... Drzim ti palce, nech to vyjde. Tiez som na zaciatku verila.... Ale zatial sa nevzdavame, druhe babo bude 😉

isabella22
25. aug 2015

v heliose robia len s predlzenou kultiváciou....

viktoriam
25. aug 2015

ahojte
mozem helios len odporucit
3 roky sme k nim chodili, bol to boj
ale nevzdavat sa!!
my 2x ivfˇ
vzdy po 6 embrii
pri druhom ivf sa prve embryjko uchytilo
koncim 6. mesiac tehu;)))
nedajte sa odhovorit
len lekari vedia ako pomoct
su mudri a velki odbornici!!

maatulinka
26. aug 2015

Ahojte baby, podelim sa o moje skusenosti, ktore mam aj s Helliosom aj s Iscare... Pred 2 rokmi sme navstivili Hellios, absolvovali sme IUI, prva neuspesna, druha uspesna... bohuzial potratila som.... Dali sme si pauzu, az v aprili sme sa rozhodli, ze to vyskusame opat... Rozhodli sme sa pre ISCARE, pretoze v HELLIOSE nas tlacili do umeleho oplodnenia a kedze sme mali vsetko v poriadku a uz som raz bola tehotna, snazila som sa tomu vyhnut... Prvy dojem s ISCARU bol uplne iny, prijemny pristup hned na recepcii, menej ludi v cakarni... naopak, HELLIOS preplneny, no ide to tam ako na pase... Stretnutie som mala s doktorom Galom, prijemny pan, ktory nam vysvetlil, ze nie je dovod na umele, krvne testy v poriadku, spermiogram vyborny a odporucil nam IUI. Prva neuspesna, druha uspesna, som v 9 tyzdni a babika pekne rastie... V ISCARE sa snazia pomoct a zistit priciny, pomoct bez umeleho, kde v HELLIOSE hned pri prvej konzultacii vas tlacia do umeleho... Takze ja mozem ISCARE len odporucit... prajem vela stastia snazilky, urcite to raz vyjde... 🙂

isabella22
26. aug 2015

@maatulinka ja som v iscare nebola spokojna lebo si daju za kazdu konzultaciu zaplatit...

suzie.h
26. aug 2015

ja chodim do Iscaru a som spokojna s pristupom aj lekarmi, nemam pocit, ze by nas do niecoho tlacili, skor na rovinu povedia, ze toto a toto je strata penazi... uvodnu konzultaciu sme este platili, ale to uz zrusili, a potom raz za konzultaciu s embryologom a raz s koordinatorkou IVF, inac sme neplatili uz nic za dalsie odbery krvi a UTZ takisto nic, len klasika ICSI, PK, mrazenie, KET... a mnohe vysetrenia, ktore tu kocky riesia az po niekolkonasobnych neuspesnych pokusoch, som mala urobene automaticky pred prvym ET bez dalsich poplatkov (zakladna imuno, hematka, TSH, AMH...).. osobne s Heliosom porovnat neviem, ale teraz som sa na KET stretla s kockou, co predtym bola v Heliose, a ona mi vravela, ze tam mala pocit, ze z nich tahaju peniaze za dalsie pokusy a vysetrenia neurobia ziadne, ze v Iscari jej hned prisli na nejaky hematologicky problem a ten pristup sa jej paci viac..

isabella22
26. aug 2015

@suzie.h tak aj som si urobila vysetrenia na vlastnu past....takze u nas uz nic nemuseli riesit....je sice helios drahsi ale uspesnost som citala lepsiu....

bibiana26
26. aug 2015

Ahojte my máme jedno dieťa vďaka iui v Heliose a drudé po iui v Iscare. Dôvod bol aj ten,že Helios šiel veľmi hore s cenami oproti prvej iui,čo sme boli. Dr. Galoz Iscare predtým robil v Heliose a je to odborník v pravom zmysle slova. Povie veci tak,ako sú a nesnaží sa natlačiť ľudí do niečoho.

suzie.h
26. aug 2015

@isabella22 ved o to prave ide, ze v Iscari ich urobili automaticky pred IVFkom, bola som prekvapena, ze v inych centrach (teraz nemyslim prave Helios, len podla toho, co tu ine dievcata pisu) to nerobia a dokonca ani nenavrhnu pri opakovanych neuspechoch... samozrejme slo o zaklad, taku specialnu imuno typu cytokiny a pod. spravi asi len Nitra...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre