Helios Martin začíname 11/2019

michaela329
2. nov 2019

Ahojte, po 6 ročnom bezvýslednom snažení sme teraz boli na prvej konzultácii v Heliose. Je tu ešte niekto, kto začina? Na podporu, pomoc a výmenu skúseností? Bidem rada, ak sa ozvete a napíšete svoje dojmy 🤞

nefertariska
16. nov 2019

@michaela329 Ahoj, ja som mala KET 5.11, takze momentalne cakatelka. Celkovy dojem fajn. Nemam co vytknut.

michaela329
autor
16. nov 2019

@dodasek ono tie lieky su celkom naval na organizmus, ja momentalne cakam na ms a velmi sa bojim, ze bude meskat, pretoze muz je od 4.12. az do 7.12. Prec a tak sa bojime, ze ta punkcia vyjde vtedy. To by bolo nutne oplodnovat zmrazenymi a navyse by nebol pri mne 😳

michaela329
autor
16. nov 2019

@nefertariska tak to ti idem silno drzat palce teraz 🤞 Tiez tam mam dobry dojem, vidim snahu a tiez vsrtko vyevetlia.

nefertariska
16. nov 2019

@michaela329 dakujem 😊

dodasek
18. nov 2019

@michaela329 držím palce aby prišli tak ako majú aby nemeskali 🤞

michaela329
autor
18. nov 2019

@dodasek nevidim to ruzovo, nejak strajkuju 😳 Keby islo o dovolenku, tak pridu aj o tyzden skor..

dodasek
19. nov 2019

@michaela329 to tak vždy býva ja teraz užívam duphaston a mám strašne bolesti ako keby mám dostať práve teraz menzes

michaela329
autor
19. nov 2019

@dodasek to mi hovorila aj kamaratka, ze z neho mala krce a PMS stavy, navaly tepla. No mne uz druhy den meskaju...ako naschval a ani necitim PMS a tehotna urcite nie som, kedze tento mesiac ovulovala zla strana. Nedari sa nam... 😐

tincek12
24. nov 2019

Ahoj @michaela329 ,my tiež sme začali chodiť do Heliosu. Momentálne máme za sebou prvú konzultáciu a čakáme na druhú a na výsledky. Tiež máme toho dosť, takže sa budeme vliect dve.

michaela329
autor
24. nov 2019

@tincek12 ahoj a vitaj, ja som dnes po 5 dňovom meškaní ms začala stimulovať a teda nikdy by som si nepomyslela, že sa sama pichnem 🤔 Začínste úplne, či už ste niekde boli?

tincek12
24. nov 2019

@michaela329 šikulka.. neboli sme nikde. Z teraz 1x.Podľa môjho gynekologa som bola úplne v poriadku a na prvej konzultácií v Heliose mi hneď oznámili že mám pcos , endometriozu takže to bude zaujímavé ešte. Za 2 týždne ideme na výsledky z krvi a spg tak sa modlim nech aspoň čosi je dobre.

michaela329
autor
25. nov 2019

@tincek12 také prekvapenie som zažila aj ja, hneď na prvej konzultácii mi povedali, že na pravej strane sa im vaječník zdá s cystickým tkanivom - čo mi gynekológ nikdy nepovedal a to chodím poctivo. Ber to pozitívne, ak vedia, čo človeku je, dokážu mu pomôcť.

nefertariska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nefertariska
25. nov 2019

@tincek12 aj ja mam edometeiozu na ktoru som uz bola 2x operovana (2016,2017) a ani operacie ani liecba po operaciach nepomohli, mam ju stale no a k tomu este aj nepriechodne vajcovody. Prve IVF som absolvovala v gyn-five v ZA s vkladom nie slubne sa vyvyjajucim embryjkom na 3ti den a skoncilo sa to neúspešným pokusom. Teraz som 3 tyzden po KET v Heliose MT s uspesnym koncom. Takze nezufaj aj napriek endometrioze. Drzim palce.

evina147
25. nov 2019

@dodasek ja osobne nemam dobru skusenost s iscare martin....tiez ma dvakrat stimulovali letrozolom....dvakrat neuspesna iui...stanovena diagnoza polycysticke vajecniky...a potom mi to nedalo a sla som do heliosu....a čuduj sa svete povedali mi ze ziadne polycysticke vajecniky nemam...a este sa aj cudovali preco ma stimulovali letrozolom...ze je to nezvycajne....

evina147
25. nov 2019

@michaela329 ahoj😊my tiez zaciname v heliose...predtym sme chodili do iscare

tincek12
25. nov 2019

@michaela329 no ja pevne verím ze sa pohneme vpred a toto budú naše posledné vianoce o nás dvoch.

tincek12
25. nov 2019

@nefertariska ahoj , ďakujem krásne za slová. Zúfalá som alee pevne verím ze sa to nejako da dokopy. Počula som na MT len dobre veci tak preto sme sa rozhodli tam. Prajem veľa zdravia :-*

michaela329
autor
25. nov 2019

@evina147 čítala som Tvoj príspevok a žasnem, takto človeka vytrápiť 😳 Dúfam, že tu už budeš mať lepšie skúsenosti. My sme boli v gynfiv ZA na hyfosy, ale Helios mal jednoducho lepsie odporucania.

michaela329
autor
25. nov 2019

@tincek12 veď toto...tiež dúfame vvšťadtnejší rok.

smejulinko
28. nov 2019

@michaela329 ahoj my taktiež začíname prvú konzultáciu mame za sebou môžeš mi aj napísať postu súkromnú

smejulinko
28. nov 2019

@tincek12 ja tak Napodobne , konzultáciu a výsledky už mame za sebou teraz plánujeme insiminaciu

tincek12
29. nov 2019

@smejulinko budem držať palce. My ideme v piatok na výsledky ☹

michaela329
autor
29. nov 2019

@smejulinko ja už som bola aj na prvej kontrole pocas stimulacie, reagujem slabo, mam len dva na lavom a 4 na pravom a vsetky malinke, tak mi zvysili davky a pojdem na kontrolu v pondelok. Najhorsie je, ze manzel musi od 4. do 7. do Nemecka na sluzobku, takze jeho material musime v pondelok zamrazit a odber a oplodnenie asi bude bez neho 🙄 Ja mam taky stres z toho...ze zlyhame. Dala som sa radsej na PN, lebo pracujem s detmi a uz zacinaju sopliky a hnacky u nas a to teda teraz nepotrebujem.

michaela329
autor
29. nov 2019

@smejulinko nam ju uz neodporucali, rovno IVF.

evina147
30. nov 2019

@michaela329 ...no momentalne som sa mala objednavat na koordinatorsky pohovor pred ivf...a zistila som ze mam pozitivny tehu test😊😊takze clovek fakt asi nikdy nevie...co ako bude..aj ked si planuje😊

smejulinko
30. nov 2019

@tincek12 a koľko tam chodíte a ako sa dlho snažíte ? Aj Vám konkrétne niečo zistili v Martine čo Vasm brani prirodzenou cestou

smejulinko
30. nov 2019

@michaela329 ako Pan doktor Krajčovič nammpovedal že výsledky mame dobre že som mala byt 8x tehotná ale tri roky je dlhy čas a zatiaľ nič.
Tie protilátky voči spermiam Vám zistili z krvy ?
My už za dva týždne budeme mat insiminaciu zatiaľ nám dali Clostybegit ale povedal že vyskusame len jednu a ak to schváli poisťovňa pôjdeme na IVF

michaela329
autor
30. nov 2019

@evina147 gratulujem 😀

michaela329
autor
30. nov 2019

@smejulinko nie, my sme si priplatili halosperm, lebo normalny spermiogram mal manzel velmi dobry, v podstate za tych 6 tokov som aj s jednym vajcovodom mala velku sancu otehotniet. No potom sa prislo na to, ze aj ked je klasicky spermiogram super, tak ta fragmentacia je zla. A to je nas problem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre