Helios Martin začíname 11/2019

michaela329
2. nov 2019

Ahojte, po 6 ročnom bezvýslednom snažení sme teraz boli na prvej konzultácii v Heliose. Je tu ešte niekto, kto začina? Na podporu, pomoc a výmenu skúseností? Bidem rada, ak sa ozvete a napíšete svoje dojmy 🤞

tincek12
30. nov 2019

@smejulinko my tam ideme este len 2x. Ideme po výsledky z krvi a spg. Ja mám pcos , endometriozu a aj cystu na ľavom vajecniku. Ten mám úplne upchany cystou ktorá je aj spojená s endo. O mužovi ešte nevieme. Takže zatiaľ toto. Ja som silná alergicka , takže vravel že problém môže byť vo všeličím. Tak mám obavy.

michaela329
autor
30. nov 2019

@tincek12 no nás už pri druhej návšteve poslali aj ku koordinátorke stimulacie, aj keď krv sme mali obaja v poriadku. Záleží asi od typu poruchy 🤷‍♀️ A my sme aj starí 34 mám ja a muž 36 😋 Alergiu mám aj ja, no toto moc neskúmali. Asi to vyšetrujú aj v krvi.

tincek12
30. nov 2019

@michaela329 aspoň ste sa už pohli na stimulaciu. To je skvelé... No ja som veľmi zvedavá aj na ten spermiogram ako dopadol..dúfam že nás už nič neprekvapí.

michaela329
autor
1. dec 2019

@tincek12 dali ste aj halosperm? Neboj sa toho, oni si s vacsinou vedia poradit a je dobre, ze ste tam sli. Stimulacia teda nie je sranda, dnes ma nejako picha okolo vajecnikov, dost intenzivne 😣

smejulinko
1. dec 2019

@michaela329
@michaela329 poslem Vám správu

michaela329
autor
1. dec 2019

@smejulinko ok, kludne.

smejulinko
1. dec 2019

@tincek12 vidím že máš toho dosť za sebou a to ako tvoj gynekológ Ti nevedel povedať že máš takúto diagnózu, poviem Ti ja som rada že sme konečne šli do Martina lebo by sme sa nepohli nikam. Od 16.12 chcem ísť na PN nech som vklude..

tincek12
2. dec 2019

@smejulinko on to nevidel. Ten paradox je že týždeň pred heliosok som bola na preventivke a povedal že je všetko v poriadku a že ešte sme mali počkať s centrom. Ja som tiež veľmi rada ze sme sa na to dali. Zbytočne by sme sa len trápili a rozmýšľali kde je chyba. No po piatku budeme múdrejší. Aspoň si oddýchneš. A veru kľud a pokoj je veľmi dôležitý.

michaela329
autor
2. dec 2019

My po druhej kontrole, stale nejak extra nereagujem, takze mi k decapeptylu a bemfole pridali aj tretiu injekciu - meriofert. Je mi uz slusne zle z tych hormonov, ani jest sa mi neda 😣 PN je super vec, ja som od minuleho stvrtka, naozaj by som to v robote s 26 detmi teraz nedala. Urcite sa vypiste, doktorka s tym vobec nerobila problem.

tincek12
10. dec 2019

Ahojte , prosím vás už som sa objednala na lsk, kočky čo ste si tam brali so sebou ?

michaela329
autor
10. dec 2019

@tincek12 lsk? Prosím preložiť 😀 Ale aknideš na operačné, ja som bola tetaz na OPU. Brala som biele ponožky, vložku a košielku a šlapky mi dali - ale môžeš si vziať svoje. Prebrala si ma sestra, ukázala kde sa prezliecť, veci som dala do skrinky. Potom ma zaviedla do izby, zmetala tlak, dala pilulku, napichla kanylu a šla som o pol hodinu na sálu. Všade Ťa sprevádza sestra, nemáš sa čoho báť - sú príjemné. Držím palce, ozvi sa.

tincek12
11. dec 2019

@michaela329 áno, idem na laparoskopicke vyšetrenie + ste niečo ale to neviem čo bolo 😀 len vôbec neviem čo si na tu noc zobrať. A treba kosielku? Ja že si leginy a tričko zoberiem 🤔

michaela329
autor
12. dec 2019

@tincek12 fuha, tak na noc som nebola...kosielku budes mat asi pohodlnejšiu. Vsak vezmi aj to a uvidis 🤔

evina147
13. dec 2019

@michaela329 ...no bolo to nakoniec biochemicke tehotenstvo. Takze ma caka najblizsie koordinatorsky pohovor a idem na ivf

michaela329
autor
14. dec 2019

@evina147 to je mi luto evi, ako nepekne sa s nami to telo vie zahrat.

andula1988
19. jan 2020

@michaela329 ahoj, ako pojracujes ?

michaela329
autor
19. jan 2020

@andula1988 ahoj, momentalne mam ms a zaciatkom februara by mal byť KET. Prvy KET sim musela kvôli chorobe odvolat. Mame 5 nanucikov... A vy ako?

andula1988
19. jan 2020

@michaela329 zatial len 1 konzultacia a cakame na vysledky ......
prosim podla coho sa urcuje ET a KET?

michaela329
autor
19. jan 2020

@andula1988 podla Teba a podla toho, ci si po stimulacii ok. Mne nebolo dobre, preto KET. Navyse ma vraj vacsiu úspešnosť.

nefertariska
21. jan 2020

@andula1988 mne tiez pan doktor povedal, ze KET ma vacsiu uspesnost, tak sme isli do toho. Nemala som co stratiť, mali sme len jedneho mrazacika. No a ked to porovnam s ET, ktory som absolvovala zhruba pred rokom v ZA musim povedat, ze KET som znasala uplne super hlavne po psychickej stranke, pretoze som nebola nadopovana tolkymi hormonmi ako po stimulacii a nasednemu ET. Dnes sme 14tt. Tak drzim palce 😉

michaela329
autor
22. jan 2020

@nefertariska a brala si nieco aj pred KET? Dali nejaké lieky aj predtym?

nefertariska
25. jan 2020

@michaela329 dali mi iba Progestanelle 2x1tbl vag. To som si davala od 1.11 a 5.11 som mala KET. Tabletky som davala az do 12tt. Minula som 3 balenia po 45ks.

michaela329
autor
28. jan 2020

@nefertariska ďakujem, zajtra idem na kontrolný utz a dúfam, že ten vklad bude. Začínam byť nervózna, že to nepovolia z nejakého dôvodu. Veď aj cyklus mám divný (december 26 dní, teraz 30).

nefertariska
28. jan 2020

@michaela329 ja mam tie cykly rohadzane uz roky kvoli endometrioze... neboj oni vedia co robia. Su fakt dobry... vela veci mi ozrejmili co mi v ZA nepovedali... drzim velmi palce a daj info ako si dopadla 😉

michaela329
autor
29. jan 2020

Takže dnes som po kontrole, vyfasovala som progestanelle a v pondelok mam vklad. Sliznica vraj perfektna 10mm a dnes aj 21mm folikul na tej priechodnej strane. Tak uz len do pondelka neosediviet a po vklade sa nezblaznit 🙈

nefertariska
29. jan 2020

@michaela329 no vidis 👏👏👏 drzim palce. Neviem ci zostanes po vklade doma ale uzivaj si to! 😉

michaela329
autor
29. jan 2020

@nefertariska iba deň, ja som už PN počas stimulácie brala ťažko 🤦‍♀️ A ďakujem, ináč, napísala by si, ako vklad prebiehal? Či si treba niečo doniesť, či sa na niečo pripraviť, nejaké rady ohľadom stravy a vitamínov. Progestanelle si vkladala aj ráno v deň vkladu? Mne sa teraz toĺko otázok preháňa hlavou 🤷‍♀️, toto by mohlo ešte niekomu v budúcnosti pomôcť.

nefertariska
30. jan 2020

@michaela329 vklad bola zalezitost 10 minut... je to rychlovka. Prebeha to zhruba ako na gyn.prehliadke akurat, ze ti zavedu to embryjko... nic pri tom citit nebudes a pod sonom ti ho pekne ukazu a odnesies si aj prvu fotecku domov 😊 Progestanelle som si vkladala stale az do spominaneho 12tt. Kludne sa pytaj 🙂

michaela329
autor
4. feb 2020

Tak ja už mám deň po. Bolo to u mňa bolestivé natrápila sa doktorka, kým sa dostala cez môj krčok 🤷‍♀️ Ale s tym som trochu picitala, kedze aj pri hyfosy bol problem a bolelo to hodne. Vcera a dnes som odpocivala, pijem vela vody a zajtra uz pojdem do prace. Teraz sa vsak asi zblaznim od strachu - aj zohnut sa bojim 🤦‍♀️😄

snazilka29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre