Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

denis19
28. dec 2009

daguska
ničeho se neboj ani injekcí a ani darcovství.....mám takovou neterinku a je to super!!!!! a na ty injekce si fakt zvykneš, je to to nejmenší z toho všeho...potom už jekáš a čekáš 😀 my tam začali chodit 04/12/09 a 10/09 jsem meli ET.....celkem to šlo

gubik
28. dec 2009

Ahojte dievcata, tiez chodim do MT, MM ma astenoteratozoospermiu. Od 4.1. by som mala brat Proveru- Sydney protokol IVF. Prvy krat sme boli v Heliose koncom februara, mame za sebou 1IUI a az teraz sme sa dostali k IVF. Ale to je kvoli mojej poistovni.
Chcem sa Vas spytat, kolko embryjok ste si dali zaviest? Je to predcasne, ale mam pocit, ze z dievcat, co si dali zaviest 1 neotehotnela ziadna. A v Heliose moc nechcu zavadzat 2

janula18
28. dec 2009

Gulik, koľko embrijok vložiť je ťažko. Ale ked im povieš že chceš dve a budeš na tom trvať tak ti ich dajú.

Mne pri prvom IVF hovorili že transfer dvoch nezvyšuje šancu, že ked sa má uchytiti tak sa uchytí aj jedno. A teraz sme boli vypisocať žiadosť na druhé IVF a embriologička zase hovorila, že možno vložiť dve aby sa zvýšila šanca. Tak si človek vyber.

Ale čo ja poznám tak tie čo si dali vložiť dve tak majú dvojičky alebo neotehotneli. A aj s jedným normáne niektoré otehotneli. Fakt je to 50:50
Ono napríklad ak ti zostanú dve embrijká, tak je trochu riziko dať jedno vložiť a druhé mraziť, lebo sa nemusí rozmraziť. Ale ak je ich viacej, tak transfer jedného a ostatné zamraziť. Teraz bola skôr úspešnom KET.

denis19
28. dec 2009

gubik
no hele, v heliose skutečne neradi transferují dve, neboť jsou si vedomi nástrah vícepočetného tehotenství. já si všk v MT dala zavést dve, i vzhledem na vek a dr mi jen potvrdil a embriologička také, že se mi tím zvyšuje šance na uhnízdení a mám nakonec uhnízdeno jedno!
mám kolem sebe nekolik prípadá, jako v rodine a blízké prátele, co si dali dve a mají jendo zdravé mimčo....tak si vyber.....se mnou byla i kočka, co si dala jedno a má jedno....to je už na vesmíru jak to zarídí....držím palec

gubik
28. dec 2009

Diky moc. Uvidim, mam dost casu nad tym popremyslat. Ono je ta cesta k samotnemu ivf dost trnista, ako som zistila ☹ Mala som zacat stimulovat- Provera od 16DC a do toho som 16ty den cyklu dostala MS. Takze nic. A to som si myslela, ze ivf je vlastne v pohode a teraz, ked vidim, kolko vselijakych komplikacii to moze mat, tak si vravim, ze som s tym mohla zacat aj skor. Ale v Heliose je nastastie velmi ludsky pristup, takze to az taky des nie je

daguska
5. jan 2010

tak babenky ako sa máte?

ka131
autor
11. jan 2010

Ahojte. My sme boli v Martine prvý krát začiatkom decembra. Ja idem zajtra na hormonalny profil - na odber krvy k mojej gynekologičke a vo štvrtok ideme s manželom do Martina na spermiogram. A ked budu výsledky máme ist na konzultácie do Martina - ako budeme pokračovať ďalej už aby bol koniec mesiaca a my sme už vedeli ako sme na tom a ako ideme pokračovať. Ja tak trochu dúfam že všetký vyšetrenia budu do konca mesiaca a že to odkonzultujeme a menzes mám ďalší dostať okolo 8 februára a neviem ale mohli by sme stimulovať a isť na insemináciu vo februári - no neviem či na to ešte niečo treba ja len dúfam 😅
Neviete ako dlho trvá príprava na insemináciu. Máte s tým skúsenosti?

ikana
11. jan 2010

Ahojte, plánujeme ísť s manželom do Heliosu, veľmi by ma potešilo keby ste mi napísali aké máte skúsenosti. Ja mam za sebou IVF ale v Bratislave, úspešné. Odporúčili mi Martin. Budem rada keď mi napíšete.

ka131
autor
13. jan 2010

Dievčatá ved nás potešte niakými skúsenosťami - tak dúfame že nám napíšete niečo pozitívne. Ďakujeme 😀

apoloma
13. jan 2010

ka131 ahoj ja mam tiez nejake skusenosti s centrom Helios v Martine!A takisto mi robili prefuk vajecnikov ako aj tebe no ja som bola este aj na laparoskopiu. No ale ktomu Martinu po prve su tam strasne zlaty ludia ale to uz urco vies.. my sme tam chodili minuly rok od marca-aprila 2x mi robili iui no bohuzial neuspesne...teras 11januara sme mali ist na prvy pohovor pred ivf. no cez sviatky sme sa o tom rozpravali s manzelom prebrali sme vsetky za a proti a dospeli sme k nazoru ze u nas cez ivf cesta bohuzial nevedie...zo zdravot.problemou!!!tak sme sa vydali inou cestou a tou je adopcia dietatka,moc sa na to tesime a dufame ze nam to vide,radi by sme pomohli nejakemu dietatku a dali mu domou a lasku 🙂 takze takto no v buducnosti ivf nevylucujeme ale zalezi od mojho zdrav.stavu!! no asi by sme skusili novootvorene centrum v Piestanoch ale len z toho dovodu ze to mame o vela blizsie!

gubik
13. jan 2010

Ka131- priprava na inseminaciu nie je v podstate ziadna. Len pocas cyklu, v ktorom bude robena inseminaciaq, musis 3.-8.DC uzivat Clostilbegyt, potom sa podla utz pichne Pregnyl na vyvolanie ovulacie a ide sa na to! 36 hodin po pichnuti Pregnylu ide manzel na spg, spermie mu upravia, precistia, aby sa zvysila sanca otehotnenia a vlozia Ti ich do maternice. Je to absolutne nebolestive, len ked sa kateter dotkne dna maternice, citis mierny tlak. No a od 16DC uzivas utrogestan na udrzanie tehotenstva. Potom ides 14 dni po IUI na utz a krv. IUI sa moze opakovat kazdy mesiac. Ja som bola na 1IUI, ale kedze partner ma zavaznu poruchu spg, tak teraz stimulujem na IVF. Budeme mat aj ICSI. Takze nemas sa coho bat, ide to rychlo 🙂 🙂 🙂

ka131
autor
13. jan 2010

apoloma - držím vám palce pri adopcii. My máme v rodine jedno adoptované dievčatko a poviem ti úplne sa podobá na adoptívných rodičov. Ved to sa vraví že sa to začne podobať na rodičov. Inač mali ju od 3 týždna narodenia no nádhera. Len asi ti bude musieť niekto s tým pomôcť lebo je to riadna tlačienka aj tu sa musíte niako pretlačiť - no kde teraz netreba známosti. držím palčeky 😉

gubik - prosím ta my máme isť zajtra na spermiogram a že výsledky budú za 2 týdne. rozmýšľala som že hned nech ked budú výsledky sa objednať na konzultáciu a vo februári možme isť na IUI menzes by som mala dostať okolo 6 tak by sme možno aj stihli, no možno to je len mojá predstava. prosím ta treba tam žiadosť do poisťovne a čakať mesiac a finančne koľko si platila?

dahra
13. jan 2010

Gubik,
my mame teratozoospermie a mala som len jedno kvalitne vajicko z troch (mam len jeden vajecnik), to jedno oplodnili ICSI pri tom ☹ spg a rastlo, vlozili mi to jedine a som tehu 🙂. Vela zien malo vlozene jedno a jedno sa uchytilo: Wolfskinka, Maska, Cikyta, ...

ka131
autor
13. jan 2010

dahra - a to ICSI sa robí pri inseminácií. Môj manžel má tiež tu istú diagnozu.

dahra
13. jan 2010

Ka,
kdeze, pri IVF - napichnutie vajicka spermiou, lebo spermie zleho tvaru by v skumavke same vajicko s vysokou pravdepodobnostou neoplodnili. Tak sa im pomoze.
Co uziva manzel?

ka131
autor
13. jan 2010

moj užíval vitamín E, a 5 mesiacov Profertil a teraz mal 2 mesiace pauzu a ideme na spermiogram vôbec nevieme či sa niečo zlepšilo ale hned pri prvom spermiograme nám povedali že môžem isť na insemináciu alebo IVF. Prosím ťa aj pri IUI musíš dať žiadosť do poisťovne?

dahra
13. jan 2010

Ka,
pri IUI nie, teda este som o tom nepocula. Inak na tvar spermii je dobra kyselina listova, profertil tvar neupravuje.
Kyselina listova napomaha tvorbe buniek a je dobra aj na spermiogenezu. Moj bral tiez Ecko, tusim aj zinok, behal nadivoko a nesmel si na seba davat book a nesmel nosit mobil vo vrecku.
Moj mal vo februari 100% patologickych, v maji detto, az v juli sa mu spg zlepsil o 2%, co povazujem za uspech, lebo tvar je fakt dlhodoba zalezitost.

misovicovap
13. jan 2010

dahra myslíš že ten book na kolenách môže pôsobiť zle aj na žnu?

gubik
13. jan 2010

Ka131- žiadosť sa nedava, ta sa musi dat len pri IVF, kedze to je financne narocna liecba. Za IUI sa plati 3000 Sk, ak budete chciet aj kompletne vysetrenie spg, ktory sa odoberie pri IUI, tak este 500 Sk. Ale kedze vy budete mat teraz cerstvy spg, tak naco ho vysetrovat znovu. Cize len odoberu spg, precistia spermie a vlozia Ti ich. Ked pojdete po vyslekdky, tak Vam hned navrhnu IUI a od nasledujuceho cyklu mozes zacat. Mas Este chvilu cas, kedze lieky na stimulaciu pri IUI sa beru az od 3DC.
IUI mozes mat kolko chces, nemusia sa po neuspesnych pokusoch robit ziadne prestavky, len po cca 3 neuspesnych uz je rozumne zvazit IVF. A ak su vysledky velmi zle /nas pripad/ tak Ti navrhnu IVF hned.

To, ze Tvoj manzel ma teratozoospermiu, neznamena, ze hned musite na IVF, zalezi, kolko percvent normalnych spermii ma. Moj mal prvy raz 1%, potom uz len 0,5%.

Dahra- blahozelam 🙂 🙂 🙂 to su optimisticke spravy

dahra
13. jan 2010

Misovicovap,
netusim...Treba si nacitat co-to o elektronickom smogu. Ja book na nohach nikdy nemavam, mne sa tak nesedi dobre a okrem toho to pekelne hreje.

ka131
autor
13. jan 2010

darha - dnes som si teda bola kúpiť kyselinu listovú- a budem ju dávať aj manželovi
Tak to som rada mohli by sme hned začať s IUI tak vo februári by to mohlo prebehnúť.
Potešili ste ma moc

ka131
autor
13. jan 2010

napíšte niekto ktorej s IUI podarilo na prvý krát. Ďakujem

zefa
13. jan 2010

ahojte..mne ani jedno IUI..mala som 4x

dahra
13. jan 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Ka, tam si kukni o IUI, co sa podarilo hned

gubik
13. jan 2010

Ka131- ale v Heliose najskor aj pri zlom spg doporucuju stimulovany cyklus a planovany styk, nie hned IUI

brmbolcek
13. jan 2010

ahoj Ka131 ja som mala 2 IUI a ani jedno sa nepodarlo... tak sme isli na IVF ....IUI je to velmi mala sanca ale najdu sa dievcence ktorym sa to podarilo..... 😉 mozno ze sa ti este nejaka kocka ozve 🙂 drzim ti palce 🙂

figurka.m
13. jan 2010

ahoj ka, nam sa podarilo IUI, ale az na treti pokus, drzim palce 😉

gubik
14. jan 2010

Ka131- treba fakt pocitat s tym, ze uspesnost IUI je len 10%. Niektore holky otehotneli napr. az po 9 IUI

daguska
14. jan 2010

wodanka - moja ako pokračuješ máš niečo nové? ešte picháš?

brmbolcek
14. jan 2010

ahoj Daguska

wodanka uz je po OPU vcera mala OPU mala 13 krasnych vajok a dnes volala do embyolog.... a oplodnilo sa jej krasnych osem ....... tak je teraz v stadiu cakania co prinesie nasledujuci den 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre