Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

ka131
autor
14. jan 2010

Ahojte. Ďakujem za vaše skúsenosti. To som fakt nevedela že najprv budem brať lieky a budem skúšať prirodzene, že až potom pojdeme na iUI no ale čo musí to mať niaky postup. Trochu sa na to aj teším už aby sme mali výsledky. Joj 😉 😉 😉 Držím všetkým palčeky nech sa vám podarí niake to mimi to je už jedno ako 😅

lucetta
14. jan 2010

ahojte kocky, my sa chystame bud. tyzden do heliosu 1x. mame uz skusenosti a cosi za sebou v bratislave.
ste tu niektore, co ste absolvovali do heliosu tiez takuto dlhsiu trasu? neviem ci nie je predcasne sa o to zaujimat, ale ako ste to riesili potom dalej s dochadzanim?
pek. den a dopredu vdaka za info...a vsetkym len same pozit.spravy 🙂

gubik
14. jan 2010

Lucetta- a odkial dochadzas? V cakarni v Heliose inak maju letacik z nejakeho hotela v Martine /asi je to niekde blizko centra/ aj s cenami, takze ak si z daleka, bude lepsie, ked tam prespis. Konzultacie su sice okolo obeda, alebo poobede, ale utz a odber krvi je rano medzi 7:00 a 8:00, tak aby si nemusela skoro vstavat. Ja dochadzam 1 hod, takze to zvladam rano. Ja pojdrem do Heliosu asi v pondelok, mam Ti zistit nazov toho hotela, prip. tel. cislo?

jerryjanka
14. jan 2010

hotel sa volá ladoveň a je hned za heliosom asi tak 50 metrov 😉
ale ceny ma dosť nechutne vysoké - je lepšie si tam najsť skôr nejaky privát

wodanka
14. jan 2010

🙂 ahojte..
brmbolcek dakujem, ze si ma zastupila a odpovedala si Daguske 😉

jerryjanka
14. jan 2010

ahoj wodanka - vidim že vy už ste v plnom prude ivf - tak hadam prve aj posledne 😉

lucetta
14. jan 2010

my sme z BA, 1 stretnutie mame v stredu o 13stej , takze to je v pohode...horsie by to bolo, keby mi chceli brat krv atd 😒
tak uvidime, ved isto su kocky co cestuju aj z ke do brna a zvladaju, my to mame tak cez 2 hodiny. prespat by sme mohli v ziline u svagra pripadne.
kocky, co ste uz v heliku absolvovali?..ak sa smiem spytat 😉

jerryjanka
14. jan 2010

ak sa môžem pridať tak ja osobne
vstupny pohovor, mužov spg, odbery na hormonalny profil 2x, pct (postkoitálny test), asi 8x UZV, opakovaný spg asi po pol roku a další pohovor čo dalej. momentalne mam doporučenu laparku tak som ju vybavovala cez svojho gynekologa - a po nej s vysledkami na další pohovor. chodime tam 10 mesiacov

v555
14. jan 2010

lucetta,ja tam dochadzam z Lučenca a trva nam cesta okolo dvoch hodin + -,zaleží od ciest.Chodim tam už tretí rok.Absolvovala som tam všetko čo sa tyka IVF,odbery krvi,sona,transfery,manžel niekolko spermiogramov.Dookola to iste.

gubik
15. jan 2010

Lucetta- najskor spg, 1 mesiac odbery a utz /odber krvi na zaciatku cyklu, v strede cyklu a treti odber po ovulacii/. Potom postkoiatlny test a podla vysledkov dalsi postup. Bud ta poslu na priefuk, alebo na laparku. Ak Ti mozem doporucit, chod rovno na laparku, lebo tam zistia aj pripadne zrasty, ktore mozu odstranit, alebo endometriozu, ktoru mozu spalit. a popri tom vlastne spravia aj priefuky. Ked skoncia vysetrenia, doporucia bud planovanie styku pri stimulacii, alebo IUI alebo IVF

orsulka
15. jan 2010

v555....ahoj.....a co teraz planujete, ako pokračujete ??????

nela00
15. jan 2010

ahojte kočky, prosím Vás a keď máme tie hlavné vyšetrenia za sebou (postkoniálny test, asi 19x utz každý mesiac, nasadený clostil, laparka - všetko ok) a chýba nám podrobný spg, tak v heliose by robili všetko odznovu alebo len spg a potom by odporučili čo ďalej? ďakujem 🙂

gubik
15. jan 2010

Nela- urobia hormonalny profil v priebehu 1mesiaca a manzelovi spg. Postkoitalny test uz asi nie. A podla vysledkov metoda asist. reprodukcie. Ale oni naozaj dodrziavaju viac menej standardny postup, aspon mne sa tak zda- tada niekolko mesiacov planovanie styku, potom IUI a az potom IVF. Moc nechcu zacinat tym pre zenu najzatazujucejsim.
Ty uz si chodila do ineho centra?

ka131
autor
15. jan 2010

Ahojte. Tak my sme včera absolvovali spermiogram. A na prvú konzultáciu o výsledkoch ideme 27. Tak som zvedavá ako sme na tom. Už aby bol ten den.Takže podľa toho čo čítam tak ani vo februári nebudeme máť plánovaný styk so stymuláciou. Spomínate tu niake vyšetrenia - postkoitalny test + ultrazvuk. Ako často budem na to chodiť?
😉

ka131
autor
15. jan 2010

Ste tu niekto?

nela00
15. jan 2010

gubik dakujem za odpoved. chodim k môjmu dr. ktory sa na to špecializuje. ten postkon. test nám robil on. plánovaný styk skúšame už xy mesiacov. už mi nevadí ani to najzaťazujucejsie riešenie 🙂
ka131 postkoitalny test sa robi asi len raz, či tvoj hlien nezabíja spermošov, ultrazvuk každy mesiac, teda ja tak chodím k môjmu dokimu🙂

ka131
autor
15. jan 2010

JAj to chodíš ku svojej gynekologičke. To mi nebudú robiť v Heliose?vieš v tých vyšetreniach mám už trochu zmätok. Jeden povie že to treba druhý zas to.

wodanka
15. jan 2010

gubik k tomu stadartnemu postupu, ze planovany styk, IUI a potom IVF chcem len podotknut, ze to nie je vzdy uplne tak.. ono zavisi od vysledkov, ake mate.. nam bolo hned odporucene IVF, nakolko mm ma zly spg.. takze je to velmi individualne

jerryjanka, vy ako pokracujete? cakas na laparku?

v555
15. jan 2010

ahojte babenky 😉 😉 😉 😉

Ahoj orsulka,špekulujem nad IUI,ale este je to vo hviezdach .Chodim sem skoro každy den a zbieram info.Mam už niečo vymyslene ale nechcem to zarieknut,ale dam ti vediet ak sa pohnem do predu,či už dopadnem pozitivne alebo negativne 😉

lucetta
15. jan 2010

dakujem za vsetky info. my mame v ba za sebou iui a ivf tiez. chceme poriesit aj nieco ine a helios bola spontanna volba. posledne mi moj obvod. gynek. odporucil laparku, lenze ja som pred rokom prekonala dost vaznu op a uz sa aj laparky bojim. i ked sa jej mozno nevyhnem. ale nadejam sa , ze sa v heliose posunieme vpred a ak mi laparku odporucia aj tu , tak budem spokojnejsia.
len neviem ako vyzera taky postkoitalny test...a hoci som si myslela, ze som akasi kludna z celej nasej situacie, moj klud sa pomaly meni na total zmatok. hladam co najviac info aby som sa rozhodla spravne.
😉

daguska
15. jan 2010

brmbolcek : držím palčeky wodanke!

suzon78
19. jan 2010

ahojte....chcem sa vrátiť ešte k tej tabuľke, ona platí na rok 2009, čo sa týka oplodnenia, alebo je univerzálna na všetky roky?

ka131
autor
21. jan 2010

Suzon - tá tabuľka platí pre roky. Nie len pre 2009
Ako pokračujete v Heliose. Bola ste niektorá už v januári a čo plánujete? Držím všetkým palce a dajte vedieť ako ste na tom. 😉

komarik
21. jan 2010

ahojte, pridávam sa k vám. Pred 2,5 mesiacmi som rodila v 7 mesiaci ale dieťatko nemáme. Ešte musíme počkať minimálne 1 mesiac a ideme to znova skúsiť - zatiaľ prirodzene. ☹
zdravím baby ktoré nepoznám ale aj ktoré si pamätám - orsul, brmbolcek, jerryjanka.....

cikyta
21. jan 2010

Komarik-strašne moc ti držím palce!!!!!!

jerryjanka
21. jan 2010

komarik - ahoj vítam ťa späť aj ked za nie veselých okolností - ale už to dopadne dobre - a možno sa aj v heliku stretneme tak ti potom donesiem malý talizmaník pre šťastie 😵

lucetta
21. jan 2010

ahojte, vcera sme boli 1x v heliose. mali sme uzasny pocit, ze dr. zaujimame a konecne mi niekto ukazal a povedal nieco o mojich vajecnikoch. moj mm pozeral tiez. v ba sme absol. ivf ale bolo to uplne o inom. sme milo prekvapeni a vobec nelutujeme cestu z ba.

kiara15
21. jan 2010

komarik ahoj ja este budem cakat do leta teda do konca leta a tiez pojdem do toho ale nie prirodzene 😉

ka131
autor
22. jan 2010

komarik - držím ti palce a neboj spolu to všetky dobojujeme do úspešneho konca. Hlavne hlavu hore. 😉
lucetta - my s manželom sme to vyšetrenie absolvovali v decembri a tiež som malá taký istý pocit ako ty. My máme isť 27 na prvú konzultáciu o výsledkoch tak sme zvedaví ako sme na tom. Tebe aké vyšetrenia kázali spraviť. Ja som bola na hormonálny profil a manžel na spermiograme a oni mi brali krv ale neviem načo. Som zvedavá hned vám dám vedieť.

jerryjanka
22. jan 2010

ka - asi na chlamýdie a hormonálny profil ti tu krv brali

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre