Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

javorinka2
24. apr 2014

@adka666 áno vždy som pichala pregnyl..Ale predsa fólik môže prasknut aj bez neho;) Ale aj tak do pondelka je ďaleko;(

franchise27
24. apr 2014

@javorinka2 fuuuha, sice IUI som nikdy neriesila ale do pondelka je fakt daleko...sobota /nedela by bola isto najlepsia...a jasne pregnyl len dopomoze k ovu ale ovu moze nastat aj bez neho.Ale vsak nerozumiem to IUI robia len cez pracovne dni ci co? vsak vklady, OPU, kontrolne sona sa robia aj cez vikedny tak nechapem preco toto nie.A nepytala si sa na riadny dovod preco ? Aj mne sa Starovecka nepozdava...taka stroha, neochotna, taky zvlastny chlad z nej ide....

afrika
24. apr 2014

@javorinka2 mne robili bežne aj cez víkendy IUI keď to vyšlo na víkend.. hmm, snáď sa to u vás ešte zmení 🙂 🙂

afrika
24. apr 2014

@javorinka2 ovulácia môže v pohode nastať aj bez pregnylu 🙂 pregnyl je len na "istotu" ovulky v správny čas

javorinka2
24. apr 2014

@franchise27 ajmne raz robili iui v sobotu..nechápem;(

franchise27
24. apr 2014

@javorinka2 ved mozno v sobotu na folikulometrii zistia ze su vajka uz zrele...pichnu pregnyl a v nedelu nacupkate na IU....ale urcite sa spytaj aky dovod ma doktorka nato ze to nechce robit.

javorinka2
24. apr 2014

@franchise27 vyjadrila sa so sestričkou cez víkend nikoho nemajú..chápeš povedia vo štvrtok ráno;( ach

trinity8
24. apr 2014

@javorinka2 hmmm nechapem preco ti to nechcu urobit v sobotu ☹( , kedze za IUI si aj zaplatis. Jasne ze foliky mozu prasknut aj bez pregnylu. Ja som tiez po 2 IUI a caka nas 3 ☹ a zaroven aj podanie ziadosti na IVF. Ked som sa objednavala na konzultaciu k IVF, chcela som teraz na sobotu tak mali vsetko plne aj sobotu aj nedelu a ze robi Krajkovic. Takze tento vikend bude robit on. No nakoniec ma objednali na 3.5. a ten vikend bude robit Starovecka.

javorinka2
24. apr 2014

@trinity8 takže ak to chápem správne..ak by som bola dnes u krajka tak cez víkend by nám to urobili...To je fakt sila..tuším že b sobotu pôjdem zbytočne na utz

adka666
24. apr 2014

@javorinka2 najlepšie je toto si presne vyjasniť s lekárom, Clostilbegyt je stimulant ovulácie, na príbalovom letáku píšu, že pri používaní od 5. dňa cyklu nastane ovulácia 11.-15. deň, ale potom načo ten Pregnyl ? Takže z toho usudzujem, že lekári dobre vedia, asi aké dávkovanie toho Clostilbegytu použiť, aby nedošlo k ovulácii, pretože potom by pichanie Pregnylu nemalo vôbec žiadny reeálny dôvod.

trinity8
24. apr 2014

@javorinka2 ak si dobre pamatam tak foliky za 1 den narastu cca 2mm a praskaju okolo 20 - 22 mm, takze tebe by to fakt vychadzalo na tu sobotu. Ale to je fakt sila ze ti to nechcu urobit ☹(. A pichas si aj pregnyl dnes???

adka666
24. apr 2014

@javorinka2 a ešte folík 16-17 mm nie je ešte dosť......................aby bol super zrelý, dobré je tak 20-25 mm. Ano, pri IVF sa hovorí, že sa pichne pregnyl ak aspoň 3 folíky majú 17 mm ale tam to celé inak funguje a tie folíky ešte pekne dôjdu do tých 36 hodín do OPU na tých 25 mm., lebo tam sa vyššia dávka Pregnylu pichá.

javorinka2
24. apr 2014

@adka666 ja už fakt neviem čo si mám myslieť po dnešnom výš.Ide o minútovu zalezitost..Ešte nikdy som nemala 2foliky a už vôbec nie na 14dc také veľké..fakt nikdy..Čoby som mala byť šťastná tak som zuriva jak pes:(

trinity8
24. apr 2014

@adka666 Adka mas pravdu nejlepsie je si to vyjasnit s lekarom lebo kazda sme ina. Ja som Clostyl brala od 3 dna cyklu a IUI som mala na 13 DC. Takze je to fakt individualne.

javorinka2
24. apr 2014

@trinity8 nie nedala mi ani len recept na pregnyl:(

trinity8
24. apr 2014

@javorinka2 ani po zvyseni davky Clostylu si nemavala viac folikov??? Ja som tiez mala vzdy len jeden a po zvyseni davky som mala hned 4 foliky.

trinity8
24. apr 2014

@javorinka2 ooooch ☹((((( vsetko fakt zalezi od Dr. Ja som bola len raz u Stroveckej ale nejako sa mi tiez nepozdavala, myslela som si ze to je asi preto ze ju nepoznam z jedneho raz .........

ereska
24. apr 2014

Ahojte baby vcera som pichala prvu injekciu komedia strasna u nas najskor som si to pichla a mala som taky reflex ze som si to aj hned vytiahla na treti pokus mi to pichol manzel tak mam tri bodky a jednu injekciu za sebou 🙂)) smiali sme sa ako kone

jana954
24. apr 2014

@bambula27 ešte presne nevieme.... ale dostala som tabletky a budem čakať na menzes, potom po 14dňoch sono a na 19 deň by mal byť KET.... takže presný dátum neviem ale niekedy v máji by to malo byť...

jana954
24. apr 2014

@cikyta
@sfera baby ďakujem za radu.... budem skúšať.... 😉

adka666
24. apr 2014

@javorinka2 nuž naozaj, neodíď z ordinácie skôr, než ti nezodpovedia všetko, čo chceš vedieť, všetko, čo sa tu teraz pýtaš treba vyvaliť na pani doktorku 🙂 naozaj neviem ako to tam funguje, kedže tam nie je žiaden agonista či antagonista, ktorý by ovuláciu bolokoval, ale stále je tu otázka prečo sa potom pichá Pregnyl na vyvolanie ovulácie....................neverím, že keď tam chodíš s tým, že chceš IUI že by sa na to proste vysrali a nechali to tak a ťa neoplodnili.................to sa mi zdá blbosť..................možno na základe tých dvoch neúspešných volia iný postup, predlžujú čas a podobne..................vravím, musíš sa kompetentných pýtať vždy a zakaždým................veď si prípadne zavolaj, veď z nosa ti neodhryznú a alebo jej napíš mail...................adresy majú na stránke.

ereska
24. apr 2014

este by som sa vas chcela opytat ked ste pichali aj diphereline aj merional tak kazdy v jednej striekacke takze dva vpichy??? ci sa to spolu dalo do jednej?dakujem

franchise27
24. apr 2014

@ereska ja mam sice decapeptyl a potom FSH mam puregon pera...takze dve striekacky a dva vpichy...jedno mas na blokovanie tvojich vlastnych hormonov to je myslim u teba to diphereline a druhe uz samotne stimulacne....

ereska
24. apr 2014

sa mi zda ze pri mojom pichani budem ako sitko 🙂

franchise27
24. apr 2014

@ereska 😀 aj mne sa raz stalo ze som pichla a straaaasne ma to zabolelo ze ihla nesla ani hlbsie tak som isla znova na inom mieste...Pre mna je to kazdy vecer komedia a to uz picham 17 dni a z toho 8 dni dva kusky...ja mam modriny niekedy aj z toho ako sa snazim urobit zahyb na bruchu...lebo som chuda a moje brucho je ako barbina po liposukcii 😀 ...ale dufam ze to uz dlho nebude trvat.

javorinka2
24. apr 2014

@adka666 ale mne teraz nedala ani len recept na pregnyl trúbka...Už mám 10cyklov neuspech s clostylom..ale len 2 iui samozrejme s prestávkami a ona mi chce nahovoriť že to možno výjde prirodzene...Už tri roky sa snažíme a ona to berie na ľahkú váhu..toto by určite krajko nepodceňil....Ešteže v sobotu vraj robí on tak uvidím čo povie..možno bude akurát čas na pregnyl..uvidíme plne sa naňho spolieham..dúfam že nesklame aj on:(

bambula27
24. apr 2014

@jana954
@adka666 dievcata, povedzte mi, to ked chcem ist na KET, vzdy sa beru nejake lieky? Dnes som bola na sono, takze super je to, ze nemusim ist na ziaden kyret...proste len vysadit lieky, pockat na mesntruaciu, po nej urobit hcg, a ak bude v negativnych hodnotach, tak moze byt KET. Cize takisto..na 14DC sono u nich a priblizne na 19DC vklad. Ale nepovedala mi, ze nieco musim brat. 🙄

koida
24. apr 2014

@mariajuraj ahoj,ako ti je po odbere?bolo to v pohode,však?aka bola nakoniec uroda? 🙂ja idem 5.5.na kontrolu,nooo neviem,či nepojdem aj skor,zrejme sa mi spušťaju haraburdy :(

trinity8
24. apr 2014

@bambula27 viem presne ako sa citis , prave prezivam to iste len po IUI. Mne velmi dlho trva kym klesne hodnota HCG na O. Ja som bola na IUI 6.3. a 17.4. som mala este hodnotu HCG nad 100, tak musim ist zase zajtra na krv aj ked na poslednom sone mi Dr. povedala, ze maternica je uz vycistena. Kym sa vycistila tak tyzden som spinila a tyzden krvacala bezne mam menzes 3 dni ☹((.

franchise27
24. apr 2014

@mariajuraj myslim na teba aj ja, ze ako si to zvladla a aka bola uroda. Dufam ze je vsetko OK.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre