Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

erinka12345
17. sep 2014

@franchise27 Ako vravíš, bola som rada, že išiel priateľ so mnou dnu, a to na moje vyžiadanie 🙂 lebo som vedela, že to nebude ľahké a nechala som to na ňom všetko, ja sa proste nemôžem stresovať a tak som to aj brala. Ak budú nejaké poznámky pri vklade, tak ich tiež upozorním, že už sme to podpísali a že už to proste riešiť nechcem a vonkoncom nie počas vkladu! A inak kde je vôbec napísané, že sa dve chytia a či vôbec jedno 😉 . Inak teraz čítam v skupine IVF 2013 jedna kočka "strelko" tuším sa volá si dala vložiť dve a má tri gestačné vaky 😅 . Celkom pecka 🙂
@smoulinka13 no jo, im to proste nie je po vôli, ja viem, že to nie je sranda, keby sa naozaj dve uchytili, ale sme si vedomé rizika každá z nás, nerobíme tie rozhodnutia len tak lážo plážo ... 😉 Zostali veru dobre vyvalení 😎

smoulinka13
17. sep 2014

@erinka12345 podla mna ked uz tolko riskujeme (nase zdravie tymi hormonmi) tak dat si 2 vlozit oproti tomu nie je take riziko🙂 dnes uz dvojicky su celkom bezne, ze zena ich dokaze donosit a su uplne zdrave 🙂 drzim palce a dufam ze nebudu neprijemni.Mne totiz pri vklade Krajko povedal ze Dufam ze sa vam neuchytia obidve...no coment

franchise27
17. sep 2014

@erinka12345 no prave som to citala o tej kocke...fuuuuha to je fakt pecka....ako je fakt ze sa nemusia udrzat vsetky tri ale keby sa uchytili tak by mala vytuzenu rodinu jednym vrzom 🙂 Ja keby mi pri vklade zas nieco namietali preco dve tak presne povedz ze je to podpisane a hotovo a podobne otazky a nazory neprispievaju k tvojej psychickej pohode, kt. tak "strasne" vyzaduju.

@smoulinka13 no a toto si pamätam ked si pisala, vtedy mi bolo z neho na vracanie...preto ja v kutiku duse dufam, ze sa mu pri KET uplne vyhnem 😉

pet1308
17. sep 2014

@erinka12345 nie je za čo 😉 mooc ti držím palčeky, aby sa obe embryjká poriadne zahrýzli! a obdivujem ťa, že si sa nedala odradiť od dvoch, ja som zakaždým nad tým rozmýšľala, ale po prvom odhovorení som už nemala na to odvahu 😉

mimon31
17. sep 2014

AHojte ak sa mozem pridat, preskakali sme si to za 7rokov hodne nakoniec sa to podarilo. Tiez sme chceli dve ale teraz som rada ze sme si nechali vysvetlit a isli sme do jedneho, uz to jedno nie je celkom sranda. A fakt je ten ze dvojicky mavaju casto poruchy ktore na prvy pohlad nespoznas. V tomto som za nazor krajkovica, aj ked som ho pre tu jeho aroganciu neznasala, to doktor Texl v brne je ine kafe.
Drzim Vam palceky !!!

dorotka66
18. sep 2014

@smoulinka13 ďakujem smoulinka, dávno som bola na IVF, tak mi tie termíny úplne vypadli. Vychádza to práve na to najhektickejšie obdobie 😒

smoulinka13
18. sep 2014

@dorotka66 ale pojdes aj tak nie?

erinka12345
18. sep 2014

@smoulinka13 tak to si bola ty. Ja som veru hovorila môjmu, že jednej kočke toto povedal, len už som nevedela, kto to bol. Dúfam, že sa dobre rozmrazia zajtra. 😉

erinka12345
18. sep 2014

@franchise27 hej ako vravíš, zvážili sme si pre a proti a nebolo to ľahké a neuvážené a konzultovala som to s viacerými lekármi. Druhá vec je, že naozaj sa nemusia uchytiť dve, ako sa vôbec jedno uchytí. 🙂 To nemyslím pesimisticky, ale berieme to reálne, samozrejeme urobím pre to, čo môžem, ale ostatné je už len príroda 🙂 Ty si tiež o chvíľočku na rade 😎

smoulinka13
18. sep 2014

@erinka12345 budem drzat palce zajtra 🙂) daj potom vediet ako to prebiehalo 🙂 drzte sa

erinka12345
18. sep 2014

@mimon31 ahojček, ďakujem krásne za palčeky 🙂 . Jj aj my už máme čo to za sebou za tri roky a tiež sme toto všetko dlho zvažovali a čo sa týka vývojových a iných chýb tiež, ale ako vravím, zvážili sme si pre a proti a takto sme sa dohodli 🙂 . Ako som písala franchise27 nikto netuší, ako to skončí a sme na to pripravení 🙂 . A vy už máte drobčeka na svete? 🙂

erinka12345
18. sep 2014

@smoulinka13 ďakujem veľmi pekne jj. dám vedieť 🙂

smoulinka13
18. sep 2014

@erinka12345 hlavne mysli pozitivne a na ostatne sa vykasli 🙂

dorotka66
18. sep 2014

@smoulinka13 jasné smoulinka, pôjdem. Len si potrebujem všetko nastaviť 😉 , aby som nemala žiadne stresy (samozrejme niekedy nereálne) . Je to divné, ale ja sa teším hlavne, že sme sa pohli). Lieky už mám, s lekárom sme dohodnutí, takže čakám na 16 deň 🙂. Nečítala som celú diskusiu, ale čítam, že vám sa podarilo. Na ktorý krát ? 😵

smoulinka13
18. sep 2014

@dorotka66 tak super ze ides dalej 🙂 nam sa podarilo 2.IVF - ET, ale spolu 5.vklad 🙂

franchise27
18. sep 2014

@erinka12345 Budem na teba zajtra mysliet, potom ked budes doma a budes oddychnuta tak daj vediet ako to dopadlo. Inak embryologicka rano v den KET telefonuje ci je vsetko OK, ci sa embryo pekne rozmrazilo?

erinka12345
18. sep 2014

@franchise27 ďakujem pekne 🙂. No práveže netelefonuje mi aj Lucka písala, ja som už zabudla, na ket som bola v Júni. Proste prídeš na 10:30 a ideš. Neviem či by volali keby sa napr. nepodarilo rozmraziť dobre ... neviem či sa to stáva často. To jedno čo mi vkladali v júni sa zevraj rozmrazilo dobre a to keď mi ho vkladali, tak vyprazdnili kateter a embryologička to išla skontrolovať a zistila, že ostalo dnu ... tak nanovo ... už vtedy som mala pocit, že to nevyjde ... bo sa tam premávalo hore dole po tej chodbe bez tej tekutiny ...

franchise27
18. sep 2014

@erinka12345 no asi sa nestava casto ze sa zle rozmrazi...ale asi by ma slahlo kebyze tak pridem a oni ti mi povedia ze zbytocne...No mam dojem ze nieco podobne zazila aj Lucka, ale s tym ze si to vsimla lekarka ze riadne nevyprazdnila kateter...a potom embryologicka kontrolovala a potvrdila ze je cisty...booze a ze psychicka pohoda...prd makovy, to by clovek musel byt pod nejakymi praskami aby mu tam bolo vsetko jedno....

santeema
18. sep 2014

@smoulinka13 ahojte kocky. v iscare martin sa nad tym nik nepozastavuje a vlozia ich na tvoje prianie. inak aj mam malého po vlozeni 2 blasto a uchytila sa len jedna. myslim, ze je to vacsia sanca. zelam vam to iste🙂

dorotka66
18. sep 2014

@smoulinka13 fíha ak dobre počítam, tak to bude náš 5. vklad 🙂

smoulinka13
18. sep 2014

@dorotka66 drzim palce nech sa embryjko rozhodne ostat na 9 mesiacov 🙂

dorotka66
18. sep 2014

@smoulinka13 díky moc 😎

ingrid0105
19. sep 2014

@smoulinka13 ako sa mate s drobátkom? 🙂

fackolka
19. sep 2014
Používateľ fackolka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fackolka.

a skutocne pomozu???

smoulinka13
20. sep 2014

@ingrid0105 ahoj, drobcek rastie, mne je uz lepsie a ohss ustupuje 🙂 tak konecne si to zacinam aj uzivat 🙂) ako bolo na dovolenke?

erinka12345
20. sep 2014

@franchise27 @smoulinka13 ahojte kočky, tak už je po vklade, a neuhádnete kto robil vklad - no Krajkovič 😀. bola som na troch vkladoch - 1x ET a 2 xKET a pri každom vklade niekto iný :D ... no ale fakt, že celé to trvalo 3 minútky, možno aj menej, ale reči nemal žiadne, iba keď som vošla, ma usadili a kričal na embryologičky, tak dievčatá máme tu pani tú a tú a sú to tie dvojičky, pani sa veľmi teší 😀 😀 😀 kokos ... ale fakt ani pol slova, iba povedal, že už som si toho dosť prešla, tak už by som si zaslúšila, POHLADKAL ma po bruchu a išiel dža 😎 . Takže teraz už iba čakať ako to dopadne 😉

smoulinka13
20. sep 2014

@erinka12345 jeee tak super.a Krajko bol teda mily 🙂 tak vam to uz musi vyjst!!! drzim palce

maminka1986
20. sep 2014

ahojte babenky..som tu staronova... teda nie tu ale na MK mylsim..o babatko snažime rok a pol..manžel ma menej a pomalých potápačov...ja vraj podla sona PCO i ked podla krvi ešte neviem....pretože menzes teraz mavam každých 21 dni pred tým som mvala dlhee ckyly..ako cvičim hormonalnu jogu sa mi to takto posunulo...idem brať inofolic...tolko sme toho skusili pit jest a nič..((( merala som BT amavala som ovulaciu tak neviem či mam ozaj PCO či niečo ine..
zmenila som gynekologa lebo bol o ničom teraz tento nový je lepši ale nie o tom som chcela to len aby ste vedeli aj niečo o mne 🙂)
myslim že nemáme načo čakať a ideme do toho aj my na IUI dufala verila som že to pojde prirodzene..ach baby kolko som sa naplakala aj niekedy naplačem ked vidim tehotné alebo sa odzviem že su tehu zname ....
chceme skusit IUI som veriace do IVF velmi nechcem ist pokial nemusim....len chcem počkat na vysledky čo mi povie moj gyndoš a endokrinologička-štitnu mam ok ale sleduje ma,lieky neberem,a pojdeme do HELIOSU aby sme neobišli doktora...baby su tam fajn doktori? podarilo sa tu z vas otehu u nich ?ako to prebieha? dakujem...ach nedfuala som že tu skončim v tejto skupine :((((

dasaa
21. sep 2014

Ahoj @maminka1986 my sme chodili do Heliosu.Tiez som musela zmeniť gynekológa bo tamten bol onicom.Stale nám hovoril že sme mladý atďˇ.Isla som k inému gynekológovi a ten nám dal navyber kde by sme mohli chodiť nakoľko sme sa snažili 6 roky a stále nič.Aj ked pre nas bol Martin trosku ďaleko aj tak sme sa rozhodli že tam pôjdeme . A musím povedať že som velmi rada že sme tam chodili . My sme postúpili IUI ja som mala všetko ok ale u manžela zistili že nie všetky spermie mali dobrý tvar .Podarilo sa nám až na druhý krát .Aspon čo ja som bola tak lekári boli v pohode a aj sestričky . Ja som mala vtedy inú dr. ale ona tam uz nerobí . Mne dali lieky a aj manželovi . Manžel bral ich každý deň ja som brala len ked mi skončil menzes.IUI je velmi rýchli zákrok . My sme prišli ráno manžel dal spermie tak sme mali prísť za 2 hodky. Ked sme tam prišli po dvoch hodinách tak sme išli spolu do ambulancii a začal sa robiť zákrok . Zákrok bol pár sekundovy .Po zákroku som ešte ležala 5 minút a tak sme mohli ísť domov dali mi aj recept na lieky ktoré som brala každý deň . Po 14-tých dni sme išli na krv a na sono do heliosu .Aspon takto my sme mali ale bolo to skoro pred tromi rokmy .Teraz neviem ako to je . Určite ti nápisu aj ostatne babenky .

maminka1986
21. sep 2014

@dasaa ahoj dakujem pekne za odpoved 🙂)) no ja dufam že s anam podari IUi manžel ma tak 16mil n a 1Ml...znižena pohyblivosť..ja mam do martina 80-90km--nie je to takeee staršne ale ja tak..a prva babenko si ako mala? a druhe tiež máš takto cez iui???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre