Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

dorotka66
1. nov 2014

@sfera A to sa nepichá do žily? 😎

sfera
1. nov 2014

@dorotka66 no mne to dali pichat do svalu, ale tak ja som sestricka, preto som si to pichala sama. Ale v zazname o liecbe by si mala mat uvedene ako si to mas pichat

bambulka2015
1. nov 2014

@dorotka66 no to je celou cestou len dialnica, takze hrboly nejake nebudu. Boooze som tak rada za toto Nemecko 😀

dorotka66
1. nov 2014

@sfera dík za informácie. Už mám druhú v zadku 😀 . Ale som mierne zdesená, že po tom množstve hormónov ešte aj kortikoidy. Ty si s tým v pohode? Pravdou však je, že bez nich má asi na 99% ohss. Bolia má vaječníky, na WC ku mám problém, zle sa mi chodí ai. 😒

dorotka66
1. nov 2014

@bambulka2015 držím palce. Nech je kvalitný odber 😀 a príjemná cesta.

sfera
1. nov 2014

@dorotka66 no ono kym to zacne zaberat, nie je to hned ale pri 5 injekcii som uz bola v pohode.... Presne u mna to tak bolo, bolesti pri sadani hlavne...naozaj vela vody aby sa tie hormony z tela odburali co najskor a bielkoviny... A ja som si to pichala v aprily, co uz je trochu davnejsie a brala som to tak, ze je to nevyhnutne, nakolko ja som mala 26 vajicok a este pri ET boli moje vajecniky stale zvacsene....

dorotka66
1. nov 2014

@sfera aj ja som dostala 5 dávok, takže pred vkladom by som mala končiť 🙂 dám na tvoje rady a vydržím ich vybrať do konca. pichli mi ju dnes na pohotovosti. do svalu. mrkla som sa na staršie stránky a dočítala som, že si mala tiež gonal. koľko sa vám vyvinulo Ok, ak to nie je tajomstvo 😉 ? Nám sa oplodnilo 15 (PICSI) a teraz budeme čakať 🙂 ozaj a brala si poctivo chilli? čítala som tvoj príspevok, ja mám autoímúnne choroby, takže by asi pomohlo....Ď

sfera
1. nov 2014

@dorotka66 posledny medrol som si pichla rano pred vkladom, v sobotu som mala vklad, rano mi oznamili ze ich mame 7, jedno sme si dali vlozit a v nedelu mi este oznamili ze 3 su este na mrazenie, takze mam tam spolu 9 mrazacikov( a teraz pozeram do "denicka" ze z 20 sa oplodnilo 19, ale stadia blastocysty to dotiahlo tych 10. Tam sa odporucaju ine davky chilly myslim ale ja ho mam strasne rada, takze dost casto papam, ale az tak poctivo som to nedodrziavala. Na druhu stranu si myslim ze aj ten solu medrol prispel svojou troskou k tomu, ze do Noveho roka by sme mali byt traja 😉 tiez mam autoimunitne och. ŠŽ

dorotka66
1. nov 2014

@sfera skvelé blahoželám 🙂 verím, že sa tentokrát zadarí. tiež sme chodili do KE a mala som 5 vkladov. absolútne bez akejkoľvek odozvy. ľutujem, že som si pri prvom IVF poriadne nepreštudovala centrá a šla tam. nedá sa to porovnať s MT. Ke sme mali bližšie, ale stratili sme skoro 4 roky. Tam totiž vklad bol po 3 dňoch, takže čo nám vkladali nevie nik. teraz mám celkovo oslabenú imunitu, tak možno embryo oblbneme 😀

sfera
1. nov 2014

@dorotka66 budem drzat prsty 😉 mna KE strasne stresovali, nemala som nervy na lekara v MT to bolo strasne v pohode a v podstate som tam chodila s "radostou", resp.uplne v pohode, vyrovnana, bez akychkolvek stresov. Vklad mas v utorok?

dorotka66
1. nov 2014

@sfera uvidíme, vklad by mal byť v stredu alebo vo štvrtok. ja som chodila do SPLNU a tam som natrafila na lekára, ktorý nemá konkurenciu. Žiaľ v tom zlom slova zmysle. Nakoniec ho prepustili, aspoň také zadosťučinenie. Mala som II st. hyperstimulák a on sa len zasmial, že zbytočne hystérčim a spravil mi vklad aj pri 39. teplote. No a potom som sa dávala dokopy 3,5 roka (a to stále nie som "v kope" 😀 ) No toto už skrátka nechcem zažiť 🙂

sfera
1. nov 2014

@dorotka66 ok cakam potom na spravy 😉

chorucka
2. nov 2014

Ahojte Prosim vas neviete ako to je z CT vyšetrením pred IVF stimuláciou že kolko by mal byť odstup od toho lebo viem že po CT az další cyklus sa može ist na KET ale pred IVF to by ma strasne zaujímalo Dakujem 😀 😕

klara030
2. nov 2014

Ahojte dievcata, tak ja som vcera zacala s Decapeptyl. Och, je to dost neprijemna injekcia. Stiiiipe ☹

sfera
2. nov 2014

@klara030 skus si ju pred aplikaciou vybrat z chladnicky, tak 20-30 minut a aplikovat pomaly

klara030
2. nov 2014

@moo dakujem pekne za info. Vidis, aj tie bielkoviny musim viac rozbehnut? Mate nejake typy na potraviny- bielkovinove bomby? Dakujeeeem. 🙂

klara030
2. nov 2014

@sfera dakujem za tip! Veru, zajtra to tak urobim. Dnes to dost bolelo veru ☹ ale, po cca 5min. Bolest presla. Len ked si predstavim, kolko je este predomnou injekcii, tak sa desim toho 😒

sfera
2. nov 2014

@klara030 syry, cottage syr, vajicka, sunka, kuracie prsia a dalsie, cislo jedna je soja

sfera
2. nov 2014

@klara030 mysli nato, ze to robis pre babo, ze kazdou tou injekciou si blizsie k Vasmu cielu 😉

dorotka66
2. nov 2014

@klara030 ešte doplním cicer , sardinky, steaky , vraj aj sušené paradajky 🙂

klara030
2. nov 2014

Dakujem Vam krasne dievcataaaa 😉 musim veru spestrit/ zmenit moj jedalnicek 😉

mariajuraj
3. nov 2014

Ahojte zienky. Tak po dlhsom case sa zajtra chystame do Heliku na sono pred KET....situacia sa nam trosku skomplikovala, na hematologii mi zistili syndrom lepivych dosticiek...aj sa tesim, aj sa bojim, aby sa nezopakovala situacia z juna....
Tie ktore mate KET za sebou - na ktory den sa robi? Resp. pred KET staci len jedna kontrola?

smoulinka13
3. nov 2014

@mariajuraj ahoj budem ti drzat palce.v heliku staci jedna kontrola pred KET, robi sa na 5.den od kontroly ak je vsetko ok. co obnasa ten syndrom lep.dosticiek? lebo u mna si tiez mysleli ze ho mam ale nakoniec som na tie testy nesla....

mariajuraj
3. nov 2014

Ahoooj moja, Dakujeeeem. Doktorka mi to vysvetlila tak, ze sa tvoria zrazeniny, ktore zabranuju, aby sa ziviny dostavali ku plodu a ten nasledne odumiera....cize od piatku beriem Anopyrin na riedenie krvi. Ak ostanem tehotna tak 😉 pravidelne kontroly na hematologii a fraxik ma neobide...Ale aspon ze na to prisli....sice cesta k tomuto vysetreniu vobec nebola jednoducha....moj gyndos mi nedal odporucenie, vraj sa to vseobecne dava, ay ked zena viac krat potrati, lebo prvy krat to moze byt nahoda. tak som sla do heliku a tam mi ho dali. Objednala som sa na hematologiu a tam mi povedali to iste a este vraj v krvi pricina urcite nebude......a vidis....Joooj ja mam taku radost z Teba

cuculik1
4. nov 2014

@smoulinka13 nechapem? ako na 5 den pred ket? teda ktory den cyklu? mne povedali, ze pred ket dojst na 14 den cyklu...teda ako to je? dakujem.

cuculik1
4. nov 2014

@klara030 injekcii sa neboj. Je nas tu vela takych... ja som pichala pred tehu, pocas a aj cele sestonedelie . Ale stalo to za to 🙂

smoulinka13
4. nov 2014

@cuculik1 ahoj asi som to zle napisala, na kontrolu ides obvykle na 14dc - co je 5 dni pred ketom..a ket je 19 den obvykle..alebo aj neskor podla sliznice

cuculik1
4. nov 2014

@smoulinka13 aha. Uz som aj z abudla ako to bezi... ja som bola na ket dva krat, ale v iscare a nic z toho... v heliose som mala len jeden ET uspesny a teraz planujeme KET v blizkej buducnosti... dakujem.

smoulinka13
4. nov 2014

@mariajuraj aha uz chapem..lebo ja som bola na hematologii a tam bolo vsetko ok, ale test na tento syndrom mi nerobili, ze som sa mala objednat kdesi do Martina na kliniku..ale nechala som to tak ze ked sa nepodari ET tak to budem riesit. a podarilo sa 🙂 tiez som pichala fraxik ale len preventivne... a ako ste dnes dopadli v heliku?

cuculik1
4. nov 2014

@smoulinka13 a nevies mi este povedat, ako to je s tym rozmrazovanim? To mi rano zavolaju ci sa nejake rozmarzilo a kedy mam dojst? Alebo ak sa to co vybrali nerozmrazi dobre vyberaju hned druhe? Uz si fakt nepamatam, ako to bolo v ISCARE...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre