Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

linaya
1. mar 2016

@fidorka9443 zhruba mesiac sa pichaju injekcie a potom sa ide na odber 😉

kubik12
1. mar 2016

@zuzik16 ahoj my mame azoospermiu 😠 pytaj sa 🙂

zuzik16
1. mar 2016

@kubik12 co vam v heliose odporucili? ake vsetky testy mate urobene?

kubik12
1. mar 2016

messa/tessa a ivf,,,vam?

lili12345
1. mar 2016

@fidorka9443 aj ja mam endometriozu.chodim do heliosu od decembra.a co sa tyka financii je to rozne....ja som platila uz vyse 1000e mohla som platit o dost menej ale zvolila dom si drahsiu metodu

fidorka9443
4. apr 2016

@lili12345 a ako je mozne, ze napriklad ty chodis uz od decembra a u niekoho to cele trva cca len mesiac..zalezi od diagnozy alebo v com to je?

lili12345
5. apr 2016

Cca mesiac trva schvalenie poistovne a potom to napasovat na menstruaciu.ja uz mam za sebou neuspesne IVF a idem teraz na KET

lili12345
5. apr 2016

@fidorka9443 u mna sa to v januari schvalovalo a vo februari som si uz pichala

kostrmenka
5. apr 2016

@lili12345 a ako podarilo sa?

lili12345
6. apr 2016

@kostrmenka nie teraz idem v nedelu na KET

guana
6. apr 2016

Ahoj nemala ste niektora reakciu na injekcie menogon? urobil sa mi cerveny flak na bruchu po tejto injekcii.Prosim odpiste ak mala niektora taku skusenost.Dakujem

kostrmenka
15. máj 2016

Ahojte.Chcem sa vás opýtať som 7deň po vloženú rebríčka a začala som krvácať,mám užívať ďalej utrogestam, poraďte mi co mám robiť.ďakujem za rady

aluska1404
15. máj 2016

@guana Ahoj ja mám fľaky po menopur a merionale a keď som sa opaľovala trošku na slniečku tak to bolo dosť vidieť ako lienka bodkované akurát že ťa ich má menej ako ja☺ja mám na celom brušku asi také 2cm velke

lvancova
26. máj 2016

ahojte, boli sme v Heliose a najlepsie riesenie pre nas je IVF, chcem sa spytat, co je to KET, to je kyretaz ?

evkao
26. máj 2016

@lvancova KET je kryoembryotransfer, teda vklad rozmrazeného (predtým zmrazeného) embrya 🙂

msmutna
26. máj 2016

@lvancova tak tak...ET je vklad "čerstvého vajíčka" a KET je vklad vajíčka čo bolo zamrazene

dadka0110
26. máj 2016

@lvancova najskor je priprava na ET- embryotransfer, a ak ti nevynde prvy vklad a budes mat nejake zmrazene embrya tak na druhy raz ides na KET- kryoembryotransfer cize ti ich rozmrazia a uz nemusis absolvovat ziadne pichanie injekcii atd a len ti ho vlozia 🙂

lvancova
26. máj 2016

dakujem za info baby

lvancova
27. máj 2016

tak patrim medzi Vas , uz som si poslala ziadost do poistovne na IVF a zatial vyskusame 1x IUI kym nam to schvalia

torpilla123
16. jún 2016

Ahoj baby. Je tu niekto, kto prave teraz zacina s kratkym, alebo dlhym protokolom v Heliose? My sme zacali 14ho aplikovat dipherelin a menopur. V nedelu prvy ultrazvuk, mame kratky protokol. Je to uz nase tretie IVF, a bol aj jeden KET, cize dokopy 4. pokus. Skusali sme 2x Kosice Hermana, a 1x Brno reprofit. Pre Helios sme sa rozhodli, lebo je to blizsie ako Brno, a este sme mali narok na poistovnu, a aj schvalila, kedze v Brne sme boli samplatci. Nemam ziadnu skusenost s Heliosom, zatial konzultacie a odozva v pohode, no neviem, ako to bude dalej. Mate niekto skusenost s kratkym protokolom u nich? Dakujem 🙂

aluska1404
16. jún 2016

@torpilla123ahoj ano ja mam skusenost s kratkym protokolom bola som na et pred 2 mesiacmi a zaciatkom jula idem na ket co by si chvela vediet ja som sibdavalavto ist a myslwla som ze ma porazi za liwky som platila cez 800 eur avto len lieky samozrejmw cez poistovnu som sla kolko si davas jednotiek?

aluska1404
16. jún 2016

@torpilla123 Prepac mensi preklep ze som si davala to iste a myslwla som ze ma porazi 800 eur lieky a cez poistovnu

aluska1404
16. jún 2016

@torpilla123 Ja inac chodim uz 2 rok k nim a uz som tam nwchala fakt dost penazi mna celw ivf vyslo okolo 2.300 dala som si predlz kultivaciu, spermiogram manzel ,mrazenie iba 1 a ani picsi metodou iba a este icsi a to nam bolo povedane ze tak 1100 eur

aluska1404
16. jún 2016

@torpilla123 A mozem sa spytat preco si bola nespokojna v Brne?My chceme ist tam keby sa nepodaril ket.

torpilla123
16. jún 2016

@aluska1404 vdaka za odpoved.ja ti ani nepoviem kolko nas to stalo.ivf a ket v Kosiciach cca 2000eur a ivf v brne ako samoplatci takmer 4000 eur.aj tu uz mame rozpis.mna skor zaujima cely ich pristup,ako sa k veciam stavaju,zodpovednost,aky su embryologovia a tak.zatial sme mali icsi,teraz ideme picsi.manzel ma astherozoospermie,zlu morfologiu-takmer 0%,tak neviem ako to dopadne.vkladam velku nadej do picsi.zatial som ani menopur nemala.picham si zatial 225jednotiek.v nedelu kontrola.ja mavam 12 az 19 vajicok na odber,uvidime kolko teraz bude.citala som na Helios dobre aj zle,ale to je rovnako so vsetkymi centrami.na 4krat uz som ako tak v obraze.ale skor mam obavu,ci to aj oni neberu len ako biznis a nebudu ma tlacit do zbytocnosti len nech platime.som uz tak trochu zmatena.

torpilla123
16. jún 2016

@aluska1404 Brno sme vzdali hlavne kvoli vzdialenosti,znasala som posledne ivf velmi zle a cesta aj pobyt tam boli narocne.a samozrejme na svk mi este 2x preplatia co je podstatne lacnejsie.

aluska1404
16. jún 2016

@torpilla123 No neviem co ti mam napisat mne da pocas chodenia stali dve zle prihody poprve sa mi nepaci ze stale ta riesi niaky iny doktor a kontrola tiez kazdy krat niekto iny tam je a kazdy povie inak mne vdaka doktorke vlozili embrijko neskoro a minula mi jeden pokus aj napriek tomu ze som jej vravela ze nechcem vkladat ze uz na 24 den je neskoro a aj bolo o 4 dni som dostala menzes.Cele zle zodpovednost ziadna 😢Volala som Culbovej a ta sa vykrucala nechcela potopit kolegynku.No ja nechcem hovorit ale o mne sa neda povedat ze dobre.A chodim tan jak na hodiny klavira.U nas som ja problem mam alergiu hranicnu na spermie a hranicnu ovarial rezervu manzel je v poriadku uplne.ja som si pichala az 300 jednotiek a bohuzial az 18 dni hrozne dlho ja si myslim ze som mala mat dlhy protokol

aluska1404
16. jún 2016

@torpilla123 Ja som povedala ze uz im sancu nedam toto je posledna sanca.A radsej budeme do Brna chodit aj ked viac penazi ale uz sa bojim tu a nehovoriac o tom ze som bola tak dredavkovana hormonmi ze som dostala defibrilaciu srdca myslela som ze je to posledny den v mojom zivote nikto ma neupozornil ze keby nieco mam volat. Bohuzial v pondelky a piatky tam byva rada az von na schodiky to som skoro odpadla cista katastrofa pokial nie ste objednany na hodinu a velmi ma nahneval doktor pri iui

aluska1404
16. jún 2016

@torpilla123urcite ta nebudem odhovarat ja som zo zaciatku bola velmi spokojna lenze uz aj oni to beru ako zarobkovu cinnost a uz aj ludskost tam nie je ako pred 2 rokmi

kvitku
16. jún 2016

Ahojte baby moja skusenost helios martin ak by som.isla znova na ivf co uz nepojdem tak do Martina nikdy viac

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre