icon

Hľadám žienky, ktoré idú na IVF v roku 2020

avatar
patka27
12. jan 2020

Ahojte zienky niekto kto ide na ivf tento rok kto zacal a co vsetko absolvujete?

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 22. jún 2026 · 118 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Hlavné príčiny neplodnosti spomínané v diskusii sú nepriechodný vajcovod, anovulácia, nízka kvalita vajíčok pri vyššom veku a mužská oligo/terato/astenozoospermia; riešenia zahŕňajú IVF, použitie darovaných vajíčok alebo darcovskej spermy a genetické vyšetrenia embryí.
  • Bežné stimulačné protokoly sú krátky protokol a dlhý protokol s kombináciami injekčných liekov uvedených priamo v diskusii (napr. Gonal 137,5 jednotiek, Bemfola, Meriofert, Diphereline, Cetrotide, Menopur, Luveris, Ovittelle).
  • Pacienti volia medzi rôznymi klinikami (Helios Martin / Heliose MT, Reprofit Brno, Fakultná nemocnica Brno oddelenie asistovanej reprodukcie, ISCARE, Gyncare, Reprogenesis) a medzi režimami samoplatca versus čakanie na schválenie, pričom niektorí volia zmenu centra po nepríjemnej skúsenosti.


Najčastejšie otázky

Q: Aké stimulačné protokoly sa pri IVF bežne používajú?
A: V diskusii sa uvádzajú dva hlavné prístupy: krátky protokol a dlhý protokol; krátky protokol bol spomínaný s liekmi ako Gonal 137,5 jednotiek, Bemfola, Meriofert a Cetrotide, a dlhý protokol s Diphereline.

Q: Aké injekčné lieky a doplnky sú konkrétne menované počas stimulácie?
A: Menované lieky zahŕňajú Gonal 137,5 jednotiek, Bemfola, Meriofert (vrátane Meriofert Kit 225 mg), Puregon, Eigenorm, Synarel, Prednison, Fraxiparin, Cetrotide, Diphereline, Menopur, Luveris, Ovittelle, Prolutex, Orgalutran a tiež voľnopredajné doplnky ako Folandrol a vitamín E200.

Q: Kedy sa používa predĺžená kultivácia a genetické vyšetrenie embryí?
A: Diskutujúce osoby uviedli, že pri nízkom počte embryí sa robí predĺžená kultivácia do 5. dňa, po ktorej môže nasledovať biopsia a genetické vyšetrenie; jedno embryum v diskusii prežilo PK a biopsiu a bolo zmrazené.

Q: Kedy zvážiť darované vajíčka alebo darcovskú spermu?
A: Darcovské vajíčka alebo darcovská spermia boli diskutované ako riešenie pri veľmi slabom výsledku vlastných vajíčok alebo pri nekorigovateľnom spermiograme; jedna rodina plánovala ísť na darcovskú spermu a iní zvažovali darované vajíčka po opakovaných neúspechoch.

Q: Aké sú šance na úspech IVF pri veku nad 40 rokov?
A: V diskusii sa spomína odhad 2–3% úspechu po 40. roku života a účastníčky s vekom 41 a 43 rokov uviedli problémy s kvalitou vajíčok a nižšou šancou na úspech.

Q: Ktoré reprodukčné centrá v Brne sa v diskusii najčastejšie porovnávajú?
A: Uvádzané možnosti sú Reprofit v Brne a Fakultná nemocnica Brno oddelenie asistovanej reprodukcie; pacientky v diskusii riešili výber medzi týmito tromi možnosťami vrátane zváženia výsledkov a prístupu personálu.

Závery z diskusie

Zhoda

  • IVF sa v praxi realizuje cez stimuláciu folikulov injekčnými liekmi, následný odber vajíčok a následnú kultiváciu alebo mrazenie embryí.
  • Pri vyššom veku alebo nízkom počte vajíčok sa často zvažuje genetika embryí, predĺžená kultivácia do 5. dňa a/alebo použitie darovaných vajíčok alebo spermií.


Sporné názory

  • Niektorí odporúčajú ísť ihneď na darované vajíčka alebo darcovskú spermiu pri opakovaných neúspechoch, zatiaľ čo iní preferujú pokračovať s vlastnými vajíčkami napriek nižšej šanci.
  • Niektorí pacienti uprednostňujú zmenu kliniky (napr. z ISCARE do Brna), iní zostávajú samoplatcami v pôvodnom centre.


Otvorené otázky

  • Ktoré centrum (Reprofit vs Fakultná nemocnica Brno) má v konkrétnych prípadoch lepšie výsledky pre ženy nad 40 rokov?
  • Do akej miery zlepšujú vitamínové koktaily a materská kašička reálne výsledky IVF u pacientok s nízkym AMH?
  • Ako dlhé prerušenie (napr. kvôli pandemickým obmedzeniam) ovplyvní šance pri ženách s nízkym AMH alebo pokročilým vekom?


Spomenuté značky a firmy

Heliose MT,Helios Martin,Reprofit Brno,Fakultná nemocnica Brno oddelenie asistovanej reprodukcie,ISCARE,Gyncare,Reprogenesis

Spomenuté produkty a metódy

Gonal 137,5 jednotiek,Orgalutran,Fraxik,Fraxiparin,Bemfola,Meriofert,Meriofert Kit 225 mg,Cetrotide,Ovittelle,Luveris,ProgestenALLE,Prolutex,Diphereline,Menopur,Pu regon, Eigenorm,Synarel,Prednison,Femibion,vitamín E200,Folandrol,materská kašička,ananás,salviový čaj,kyselina listová,IVF,predĺžená kultivácia,biopsia,PK,KET,mrazenie embryí,darcovské vajíčka,darcovská spermia,spermiogram,oligoteratoastenozoospermia,AMH

Miesta a osoby

Brno,Olomouc,Martin,Nitra,Bratislava

Strana
z4
avatar
kejty22
7. mar 2020

@mailoabruno nam povedali ze je najlepsie pockat na prirodzeny cyklus a tak si dat vlozit. Vy ste sa ako rozhodli?

avatar
mailoabruno
7. mar 2020

@kejty22 ja mám nepravidelný cyklus takže ak som dobre rátala tak odber bol 15ty DC. Vkladať sa budú 5dnove v stredu.cize 20DC dúfajme že bude ok

avatar
kejty22
7. mar 2020

@mailoabruno ja som si tiez myslela ze ked sa podari a budem mat viac vajicok tak to skusim hned ..no vsetko sa uvidim tento tyzden. Treba verim .
Vsetko bude ok .. drzim ✊

avatar
zelenagw
8. mar 2020

@mailoabruno a chces ho predať ?

avatar
petruska21
13. mar 2020

Ahojte chystáte sa niektorá na IVF najbližší cyklus? Mne vychádza stimulácia od 27.3 🙂 chodim do Helios Martin, ale pre terajšiu situáciu vo svete sa dosť bojím ...

avatar
nkf
14. mar 2020

@petruska21 my máme ísť 6.4 do Brna začať, avšak neviem ešte co bude, mrzí ma že stratíme drahocenný čas, uvidíme ako sa to vyvinie

avatar
petruska21
14. mar 2020

@nkf ja mám ešte aj nízke amh tak každý stratený cyklus je pre mna škoda :( no som tiež zvedavá čo bude

avatar
majoranka24
14. mar 2020

@nkf 6.4. - to uz by myslim mohli byt otvorene hranice. Verim, ze budu tieto striktne opatrenia len 2 tyzdne. Aspon dufam. Europska unia sa vyjadruje proti zatvaraniu hranic, tak mozno to urychli ich otvorenie. My tiez chceme ist do Brna co najskor. Tiez nemozem a nechcem stracat cas.

avatar
monika446
15. mar 2020

@petruska21 ahoj ja idem na prve IVF ... od buducej soboty mam pichať injekcie... Ale bojim sa či momentalne je to bezpečne... A aj co sa týka financii ak nam pozatvaraju roboty aby sme mali z coho zit 😕

avatar
nkf
16. mar 2020

@monika446 skôr by som sa zamyslela, že začneš stimulku a keď pôjdeš na odber ci vôbec budeš môcť opustiť byt alebo dom, všetko je teraz také neisté, dáš stovky eur za stimuláciu a nakoniec môžeš prepast odber, neviem, snáď to bude už len lepšie

avatar
nkf
16. mar 2020

@majoranka24 musíme vydržať, snáď bude lepšie

avatar
monika446
16. mar 2020

@nkf odber by som mala mat za 2 tyzdne... povedali mi ze ak by bolo najhoršie by to stopli... Ale tak dúfam ze sa to trosku da na poriadok

avatar
majoranka24
16. mar 2020

@monika446 Ak to mas na Slovensku, tak snad by to mohlo vyjst.

avatar
monika446
16. mar 2020

@majoranka24 v marine v Heliose ... tu ťa korona je minimalna zatial

avatar
majoranka24
16. mar 2020

@monika446 Podstatne je, ze nemusite cestovat cez hranice.

avatar
petruska21
16. mar 2020

Rátam každý jeden den so začatia pochania inekcii ... chcela by som absolvovať len odber vajíčok a následne dať embriá zamraziť ... snáď sa Helios dovtedy neuzavrie ... pri tejto situácii by som následný vklad odložila o mesiac dva neskôr 🙂 hlavne že buďme mat mrazáčikov ❤️

avatar
monika446
18. mar 2020

@petruska21 a kedy ti majú odoberať? Mne by mali v polke aprila od soboty mam zacat pichat...

avatar
petruska21
18. mar 2020

@monika446 ja mám začať pichat za 9 dni čiže budúci štvrtok ... ja dúfam, že to nezrušia, lebo čakať niekoľko mesiacov je v mojom prípade dosť veľa ... a ty chodíš do Heliosu Martin?

avatar
petruska21
18. mar 2020

@monika446 a tiež mi zhruba odber vychádza okolo 8.ho apríla

avatar
monika446
18. mar 2020

@petruska21 tak dufajme ze nezrusia... v piatok tam este asi zavolam pre istotu či mam zacat pichat... strašne stresu mam z toho bojim sa ... tak ja tiez uz nemozem dlho cakat vzhladom na moje vajecniky .. ano do Martina chodim

avatar
petruska21
18. mar 2020

@monika446 a do Heliosu? Či Iscare? Daj potom prosím vedieť čo ti povedia 🙂 snáď nám to nezrušia budem dúfať za obe 😊

avatar
monika446
19. mar 2020

@petruska21 do heliou .. A ty? Ozaj a uz si sa objednavala niekam na EKG a tieto predoperacne veci?

avatar
petruska21
19. mar 2020

@monika446 ja tiež do Heliosu . Nie zatiaľ nie lebo môžu byt max. 3tyzdne staré ... ja v to dúfam, že mi dovolia ešte stimulovať 🙂

avatar
monika446
19. mar 2020

@petruska21 mne povedali ze sa mam objednat k dt.suchovi staci na EKG a oni spravia krv... lebo neviem či by ma teraz do nemocnice objednali... ja sa chcem na ten prvý apríli týždeň... len dnes mi u toho dr. Nik nebral .. dovolia určite aj mne dovolili... A vklad v maji budes mať?

avatar
petruska21
19. mar 2020

@monika446 napísala som ti súkromnú správu

avatar
andrejjjka88
14. apr 2020

Dievčata mám na predaj neotvorene,nepoužité čipky PROGESTENALLE, injekcie LUVERIS 3X, OVITTELLE 2X, CETRODITE 9ks..my sme sa dalej bohužial nedostali 😫 zistili mi mimomaternicové , musela som na operaciu. Minimalne pol rok-rok musíme počkať,na dalsi pokus.. tak by som bola rada kebyže mi pomôžete s predajom-kúpou. Dlho sme šetrili a nakoniec môžem stále len pozerat do chladničky na injekcie😭

avatar
malatamara
3. máj 2020

Ahojte dievčatá, ak by ste niektorá potrebovali Orgalutran, zostal mi 0,25 mg/0,5 ml
Neotvorený, EXP. 2020-10

avatar
doboska14
Autor odpoveď zmazal
avatar
renata8431
13. okt 2021

@patka27 ahoj, nezvýšil sa Ti náhodou Meriofert?

avatar
gabrielamodrykonik
Odpoveď bola odstránená
Strana
z4