Inofolic - skúsenosti

sasie
11. sep 2012

Ahojte. Dostal sa ku mne liek, ktorý vraj príde na SVK až v januári. Volá sa Inofolic a je to taliansky distribútor. Vraj má tento liek úžasne výsledky ak má žena PCO. Skvalitnuje folikuly, podporuje pravidelnú menštruáciu a tak by žena mala otehotnieť spontánne. Berie ho z Vás ešte niekto alebo vie niečo zaujímavé o tomto lieku? Je to liek ako doplnková strava, neviaže sa na lekársky predpis. Obsahuje kyselinu listovú a inositol. Som veľmi zvedavá ako mi zaberie. Dám vám vedieť.

jaruska74
23. jan 2013

@kraskanz1 este som sa ta chcela opytat ktory den cyklu si bola na folikometriu?

kraskanz1
23. jan 2013

@jaruska74 dnes cize 13 DC som 😉

jaruska74
23. jan 2013

@kraskanz1 ja som bola pri nom 14DC a povedal mi ze neskoro.......tak neviem :(

kraskanz1
23. jan 2013

@jaruska74 chodis do nejakeho centra???

levicazlevic
23. jan 2013

@nienna a mala si už aj dalšiu?

icer
24. jan 2013

@levicazlevic vieš, len ked teraz mám práve pauzu s clostylbegytom, lebo som ho brala 3 mesiace, čakám na mrchu ktorá samozrejme mešká, len som mala malú sliznicu to preto asi, budúci cyklus mám mať pauzu a pak clostylbegyt, asi sa to nemôže užívať spolu či?
nechcem si odpáliť aj ten jeden vaječník čo mám funkčný

nienna
24. jan 2013

@levicazlevic ešte len pred týždňom mi skončila, tak uvidíme kedy príde dalšia 🙂

nienna
24. jan 2013

@kraskanz1 waw parááda 🙂 konečne úspech, to znamená že ovulácia je na 13DC?? či ešte len bude?

jaruska74
24. jan 2013

@levicazlevic a ja teraz vlastne neberiem uz nic, lebp clostybegyt 5-10 den a 14-24 duphaston, a som 25 dc takze neberiem nic. nemam brat ten izofonic? co myslis?

kraskanz1
25. jan 2013

@nienna ano bola na 13 dc ovulka takze sme skusali snazilkovat a uvidime tearz ako to dopadne...ale je to uspech velmi sa tesiim ze konecne nabehla ovulka...

levicazlevic
25. jan 2013

@icer ja som tiež brala clostil a ked som nasadila inofolic, tak som ho vysadila

levicazlevic
25. jan 2013

@nienna no tak to som aj ja zvedava, mne prave konči

levicazlevic
25. jan 2013

@jaruska74 to znamena, že berieš, clostil je tak silny, že sa može uživat len 3 mesiace a duphaston su tiež same hormony, ako myslim, že nič strašne sa nestane, ked to budeš brat, ale ked chceš aby ti začali normalne pracovat vaječníky a nie len po stimulacii, počkaj, kym doberieš všetky hormony a potom začni s inofolicom

maria9111
27. jan 2013

ahojte, mne teraz lekarka predpisala duphaston na tri mesiace, na upravu cyklu a s manzelom by sme uz chceli aj babo, no zatial bojujem aj s cystou 😒 a povedala mi o inofolicu, tak premyslam ci to vyskusam a neviete nahodouci sa to moze kombinovat s duphastonom?

sarafortuna
27. jan 2013

@maria9111 , sú to vitamíny, kombinovať môžeš...

lorry
29. jan 2013

ahojte baby chcem aj ja vyskusat Inofolic, len sa bojim ci nema nejake neziaduce ucinky. Mam tiez pco a nedostavam menzes myslite ze by sa mi upravil po tomto ?Nemate s tym niektora skusenost ze sa jej menzes pustil sam po ich brani , piste mi IP, dakujem

voskovka
29. jan 2013

ja som tiez na liecbe inofolicom mam naordinovane 2x denne sacok....a som len teraz prvy mesiac

tweety13
29. jan 2013

caute ja sa tiez pridavam inofolic beriem od piatka a som zvedava ze co z toho bude

angelin1410
29. jan 2013

ahojte baby, pridám aj ja svoju skúsenosť s Inofolicom. Beriem ho teraz druhý cyklus. Ten minulý som sa snažila 2x1 sáčok, ale priznávam,že niekedy som zabudla a tak bol len 1 denne. Mám takisto polycystické vaječníky, som po laparoskopii, všetko je OK, len tu ovuláciu sa bud nedarí vystihnut alebo ani nie je.:(:(Navyše mi zistili vysoký prolaktín, takže užívam aj Medocriptine.Ale ten mi pekne zabral. No ale aby som sa vrátila k Inofolicu,neviem,či je teda spôsobené ním,ale minulý cyklus som nemala žiadnu inu liečbu (predošle cykly som mala Merional, Pregnyl a Duphaston) len Medocrtipitne a Pregnyl a preto som si nasadila Inofolic. Menštruácia prišla už 25.DC,čo sa mi nikdy predým nestalo, takže v tomto smere asi naozaj zabral. A podľa všetkého (aj sona u lekára) aj ovulácia bola,len totálne mimo- 21.DC, (dovtedy 16-17), čo sme s manželom samozrejme netušili, pretože ma príšerne boleli vaječníky a tak som si myslela,že je to zápal alebo už blížiaca sa MS.Navyše aj špinit som začala 23.DC, a vtedy ma prestali vaječníky boliet.Lekár nám dopodručil sa snažit,dokonca mi pichol ešte dalsí Pregnyl,tak som sa tešila a nádejala,že to snáď vyjde,ale nič. o dva dni nato Ms prišla.
Teraz pokračujem v užívaní Inofolicu,ale už len jeden sáčok denne,pretože mi poprvýkrát doktor nasadil Clostilbegyt,tak sa trochu bojím,aby som to neprepískla...Ale myslím,že pokial ide o to,aby vobec "vyvolal"príchod menštruácie,tak rozhodne pomáha..POkial ide o samotnu ovuláciu,tak to možno chce viac času...

donna11
30. jan 2013

ahojte baby, citam, ze je vas tu stale viac a viac a chcem vam dodat co najviac energie a viery..na druhy cyklus s inofolicom sme sa dockali...som tehotnaaaaaaaaaa.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ...ms mi meska 4dni a tehu test je krasne silno pozitivny, som ani neverila, ze taky raz budem mat.. 🙂
..ale prvy cyklus som inofolic brala zhruba od polky cyklu a na 23DC som dostala a tento cyklus som mala klasicky ako ostatne, 35dni, na 22DC ovu bola, tu by ste neprehliadli ani jedna a za par dni tento krasny vysledok..
..baby hlavy hore, snazte sa, snazte sa, snazte sa..ta radost z vysledku je neopakovatelna..

ps: ostali mi este nejake 3 baliky a pekne si ich odlozim pre druhe dietatko.. 🙂

jaruska74
30. jan 2013

@donna11 blahozem ti, si viem predstavit aka si stastna 🙂 a mas tiez PCO, ze si ho zacala brat? brala si aj nieco ine, ci len inofolic?

donna11
30. jan 2013

@jaruska74 dakujem 🙂 hej, mam PCO, odporucila mi ho dr..okrem neho som nic nebrala nic...ako som pisala, tehu som uz bola, ale nedopadlo to dobre, tak mi to teraz dr odporucila..

sarafortuna
30. jan 2013

@angelin1410 , ahoj... iba ti chcem napísať, že nemohla si mať ovu na 21.dc a na 23. dc dostať MS. Ak máš ovu, tak MS príde cca o 12-14 dní... takto si v podstate kočky s pravidleným cyklom veida vyrátať, kedy je ovu... 😉 Ja mám osobne dost zle skúsenosti s identifikovaným ovu podľa sona... 😒
tak držím palce, aby Inofolic pomohol

sarafortuna
30. jan 2013

@donna11 , supiš.. .držím palce 😉

dadenka42
30. jan 2013

@sarafortuna ahoj, máš pravdu s tou ovulkou podľa sona...bola som tak u lekára na kontrolu, povedal mi že vidí krásne folikuly, aby sme sa rýchlo snažili. A na druhý deň prišla MS :P, takže diagnostika úplne mimo.....inak, aj ja užívam inofolic, a taaaak mi chutí jesť, až sa desím postaviť na váhu 🙂

kitulka
30. jan 2013

Baby, nestraste s tymi chutami do jedla!!! Ja ho zacinam len brat, ale aj bez neho mam nenormalne chute, hlavne vecer, ked pridem z roboty a mam aj nadvahu. Tak to ked este viacej budem pri nom jest, tak co potom zo mna bude gula snehova, ci co?

kitulka
30. jan 2013

@donna11 Juchuuuuuuuu! Dalsia tehulka na svete!!! Aka pozitivna sprava!!! Tesim sa s Tebou a prajem len to naj, naj, naj, hlavne stastny koniec :o)) Dakujeme za podporu! A drzte sa!

sarafortuna
30. jan 2013

@dadenka42 , no aj ja som veľmi žravá a veru som nejako pozabudla, že to tie B-čka a B12... 😒 😒 Minule som si v robote MUSELA ísť kúpiť čokoládku po obede, lebo ma normálne bolela hlava. Zjedla som 3bit a bolesť hlavy bola preč 😒 😒 .

Ja bohužiaľ môžem 1. mesiac s inofolicom považovať za nepodarený - ovu nikde, aj som špinila, uvidím kedy príde MS. V ovulku už neverím. Som dosť sklamaná, čakala som aspon že ovulka bude ukážková (mávam cca 4 anovuláky do roka ☹ )
No nič, vydržím dalej - jeden mesiac je nič.

sarafortuna
30. jan 2013

@kitulka , podľa mna sa treba ovládať a nepodľahnut tym chutiam hlavne zo začiaku..
Ja som však asi fakt mala nejakú hypoglykemiu, lebo po čokoláde ma hlava prestala bolieť 😀 😀 😀 .

kraskanz1
31. jan 2013

@donna11 Gratulujeeeeem som rada ze konecne zacina vlna tehuliek ja verim ze ten inofolic zabere aj ostatnym nevzdavat sa j a este cakam stale dnes som 21 DC taj este tyzden do mrchy a ak nepride tak testujeme.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre