Inofolic - skúsenosti

sasie
11. sep 2012

Ahojte. Dostal sa ku mne liek, ktorý vraj príde na SVK až v januári. Volá sa Inofolic a je to taliansky distribútor. Vraj má tento liek úžasne výsledky ak má žena PCO. Skvalitnuje folikuly, podporuje pravidelnú menštruáciu a tak by žena mala otehotnieť spontánne. Berie ho z Vás ešte niekto alebo vie niečo zaujímavé o tomto lieku? Je to liek ako doplnková strava, neviaže sa na lekársky predpis. Obsahuje kyselinu listovú a inositol. Som veľmi zvedavá ako mi zaberie. Dám vám vedieť.

cincila18
12. feb 2016

@luciferkax pevne verim... len teraz to asi nestihneme, lebo manzel pride az v nedelu alebo pondelok 😖 ci zbehnem za susedom? 😀 ale ovu testy su zatial negativne, ani nemaju tendenciu silniet, tak s malou dusickou dufam, ze sa ovu posunie a predsa len stihneme

cincila18
15. feb 2016

@luciferkax , alebo aj ostatne baby, mam otazocku... kolko preboha budu trvat tieto ovu bolesti? ovu test bol vcera pozitivny, dnes uz negativny a mna to stale boli, uz sa mi to zda nejak dlho... bolesti prestanu, ked sa vajicko uvolni alebo az ked prebehne do maternice? kurnik, ako mam sexovat s takymi bolestami ☹

michaela_lm
15. feb 2016

@cincila18 presne take bolesti som mala vcera som mala dostat krami este nedosli ani bolesti nem na krami tak som zvedava dufam ze sa mi to dako neposunie s toho infolicu menstruacia

cincila18
15. feb 2016

@michaela_lm no, ako vidim (a hlavne citim), mne sa ovulka zjavne posunula... a moze byt, ze z inofolicu sa posunie cely cyklus... alebo si tehu 🙂 a citila si uhniezdovanie

michaela_lm
15. feb 2016

Predtym dva dni po pohlavnom styku mi bolo divne a teras dobre tak uvidim som zvedava ak nepride o tyzden urobym testik vzdy ked mi maly prist krami zle mi bolo dost

cincila18
15. feb 2016

@michaela_lm drzim ti palce 😉

michaela_lm
15. feb 2016

@cincila18 dakujem som moc zvedava ty od kedy uzivas inofolic mne to poradil lekar bo mam folikum cisty sa mi nedari otehotniet a ty kedy mas dostat menstruaciu

cincila18
15. feb 2016

@michaela_lm ja len prve balenie som dnes dobrala, som len 11DC, takze na mrchu sa este nacakam 🙂

michaela_lm
15. feb 2016

@cincila18 budem drzat palce nech najdes dve ciarocky potom🙂

jaana47
15. feb 2016

ahojte baby, ktora mate skusenosti viete mi poradit...mavala som pravidelny 28-dnovy cyklus a po "miernej" diete som prestala menstruovat a tak som brala clostyl+duphaston+pregnyl a nic. menzes bez duphastonu nedostanem a potrebovala by som nieco na upravu cyklu. uz skoro pol roka pijem alchemilkovy caj a inofolic a posledne 2mesiace aj fytosoju. ovulacia mi prebehla (potvrdena testom) a zatial nic. inofolic pijem 1sacok denne. myslite, ze ked tento mesiac nezoberiem duphaston dostanem menzes normalne?moze infolic sposobit nastartovanie menstruacie aj ovulacie????doktor mi zistil aj malo estrogenov tak neviem...(ani neviem ci sa tvori dostatok progesteronu) uz neviem co by som mala uzivat aby mi nabehol cyklus normalne ako predtym ☹ dlhodobo beriem a kyselinu listovu, vitamin E, C, a magnezium. zabralo by zvysenie 2sackov denne ako pisete???? dakujem za odpovede a drzim palce 😉

bambi9
15. feb 2016

@jaana47 ja som vzdy brala dva sacky a pomohlo 😉 na sone sa potvrdil krasny folikul...predtym boli malinke vzdy...

bambi9
15. feb 2016

Len doplnim ze som dostala pregnyl a hned to aj vyslo 😉

jaana47
15. feb 2016

@bambi9 waw super 🙂 , no ja uz fakt neviem co by som si mala kupit, ci pokracovat v tom inofolicu, ci skusit Nosifol, Sarapis, gynex, vitex.....no ale skusim asi zvysit davku a uvidime hadam mi to upravi cyklus

kakatulik
15. feb 2016

@jaana47 ved som ti prave chcela napisat,aby si zvysila davku,ale pridaj si este kys.listovu lebo v 1sacku Innofolicu je iba 200 mikrogramov a odporuca sa 800 .Ak sa nebude nic diat pridaj si nieco este.Inak na hormonálnom profile si nebolla?Lebo vies,ak nemas menzes a nizku vystelku,asi ti chyba nejaky hormonik.To by nebolo zle zistit.

kakatulik
15. feb 2016

@jaana47 joooj az terz so si precitala to hore.Cize som si tipla dobre,ze mas malo progesteronu.Nooo bude ho treba nejak doplnit a vyrovnat cely ten tvoj rozvrateny hormonalny svet.

jaana47
15. feb 2016

@kakatulik to si si dobre tipla malo hormonov ☹ chcela by som to nejak prirodne vyskusat, lebo uz dlho beriem ten duphaston a "vdaka nemu" mi to privodilo viac problemu ako uzitku ☹ ☹ vytvorila sa mi hrcka na prsniku, ktoru museli vybrat ☹ dufam ze to nebude nic vazne...
skusim zvysit davku inofolicu a uvidime, chodime do CAR a tam mi robili HP ale uz pred vyse 2rokmi tak by nebolo odveci to poriesit s gynekologom a uvidime
taky mam rozvrateny cely organizmus z toho vsetkeho, z tolkych liekov...neviem ci ale existuje prirodna nahrada progesteronu ????

kakatulik
15. feb 2016

@jaana47 pepac,napisala som progesterona a myslela som estrogen....no ja si myslim,ze by si sa mala najskôr z toho vsetkeho poriadne precistit,dat telu ziviny a vitaminy a potom nejak stymulovat hormony,lebo takto mam taky skrytydojem,ze sa to v tebe iba hromadi ahromadi....

bambi9
16. feb 2016

@jaana47 mne gynex nepomohol...ja by som dala sancu inofolicu 2 sacky a vydrzat ho brat dlhsie... ja mam pco a teda pomohol mi len inofolic...pri prvom dietati este nebol na trhu a brala som hormony a trvalo nam rok kym sa zadarilo..

jaana47
16. feb 2016

@kakatulik hej teda nedostatok estrogenu ☹ ale ak som to spravne pochopila, tak progesteron posobi v druhej faze cyklu na vytvorenie zlteho telieska, pripadne uhniezdenie vajicka, alebo spustenie menstruacie, co som si vsimla z merania BT, tak teplota po ovulacii moc nestupala a az po nasadeni duphastonu stupala. tak asi bude problem v nedostatku oboch hormonov, no skusim predsa len 2sacky toho inofolicu a skusit HP urobit co z toho vyjde ....uz ma to tak trapi uz to dlho trva ☹

jaana47
16. feb 2016

@bambi9 tak to teda vyskusam zvysim davku inofolicu a uvidime, len neviem ci posobi tak ze mi spusti menstruaciu bez tabletiek no uvidime.....dik za odpoved

maculicek1977
16. feb 2016

@jaana47 ahoj neboj sa každá tu máme nejaký problém, dobre by bolo keby si si dala urobiť nový HP, ja sa pripravujem po neúspesnom IUI, na IVF už mám aj injekcie doma, ale stále beriem hlcem niečo dobré čo som si prečítala teda materskú kašičku na kvalitné vajká 🙂, vit E, kyselinu listovú, pyridoxin, a omega 3 mastné kyseliny, Inofolic, v druhej fáze cyklu pijem čaj z Vitexu atď....ja mám hraničné hodnoty HP, nedarí sa nám už 5 rokov.... pa

luciaaana1
17. feb 2016

@amanda265 Ahoj můžu se zeptat, kolik si Inositolu užívala denně? Objednávala sis ho v tabletách? A agnus castus také v tabletách?

gustako
17. feb 2016

Dnes som 28 dc skusala som zi urobit test vysla mi jedna ciarka som v ocakavani MS ,ale nechcem aby prisla myslite ze je sanca ze sa este objavia dve ciarky?
Inofol. beriem uz druhy mesiac

jaana47
17. feb 2016

@maculicek1977 ahoj, ved to ze tu veeeeela zienok, ktore maju problem, nie som jedina, je fajn podelit sa podobne problemy....skusim ten HP nech som si na istom. my uz mame tiez za sebou IUI neuspesne, a doma injekcie Merional ale nie na IVF ale IUI, injekcie, aby lepsie rastli vajicka a zvysila sa sliznica, ale neviem najradsej by som nepchala uz ziadnu chemiu do seba...zvysim davku infolicu a vela som citala o vitexe ale tbl, tak skusim, my sa snazime pomaly 2,5roka drzim vam palce nech sa coskoro dockate babatka 😉 viem ze je to tazke ale zvladneme to raz to predsa musi prist 😉 🙂

denidi
17. feb 2016

Babule chcem sa opytat,ten vitex pijete cely cyklus,alebo ako? Ja som ho zacala pit po ovulke,vraj je dobry na progesteron a tym padom na zlte teliesko,ale zas som pocula,ze je dobry aj na estrogen,ako ho uzivate vy? Dakujem

kakatulik
17. feb 2016

@denidi no,ja som minule niekde citala,ze az od ovulky...neviem ale kde to uz bolo,pokusim sa to najs a okopirujem.

denidi
17. feb 2016

@kakatulik dakujem,lebo normalne som zneistela,ci to neuzivam naopak

kakatulik
17. feb 2016

pre @denidi a ine snazilky,
Extrakt z plodov pomáha zregulovať a spravidelniť menštruačné cykly. Povzbudzuje vaječníky a hypofýzu, podporuje činnosť žltého telieska, podporuje aj tvorbu mlieka, reguluje hormóny pred prechodom, znižuje zvýšenú úroveň prolaktínu. Pomáha zmierňovať symptómy predmenštruačného syndrómu spôsobené hormonálnou nerovnováhou.
Užíva sa tiež používať pri problémoch s nepravidelným menštruačným cyklom alebo miernych príznakoch menopauzy. Obnovuje rovnováhu estrogénu a progesteronu v tele.
Dozrievanie vajíčka je možné podporiť aj pomocou niektorej rastlinky s estrogénnym pôsobením napr. ďatelina lúčna, ploštičník strapcovitý. Vitex jahňací je účinný len ak sa užíva v druhej polovici cyklu, teda od ovulácie do menštruácie. Hlavne pri podozrení o prevládaní estrogénov- napätie v prsníkoch, zadržiavanie vody v tele a nohách, depresie, podráždenosť, migréna, zmeny nálad, studené nohy, ruky, problémy so žilami. Redukuje početnosť migrén, ktoré súvisia s hormónmi.
Znižuje príznaky v menopauze. Je vhodné ho používať pri ženskej neplodnosti -podporuje ovuláciu (uvoľnenie vajíčka). Napomáha donosenie dieťaťa - ako prevencia samovoľného potratu u pacientok s nízkou hladinou patričných hormónov (myslené preventívne užívanie pred otehotnením).
Pôsobí ako anaphrodisiakum - potláča sexuálnu túžbu.
Podľa toho, či potrebujeme podporiť tvorbu žltého telieska, čiže ak z dôvodu zvýšenej hladiny estrogénov, je problém z uvolnením vajíčka, je nutné užívanie nie celý mesiac, ale v druhej polovici cyklu!!! Aj pri začínajúcej menopauze, kedy sa skracuje druhá polovica cyklu a máme zníženú hladinu progesterónu úžívame v druhej polovici cyklu od ovulácie po začiatok menštruácie.
Opatrný buďte pri užívaní liekov nazývaných antipsychotiká a liekov proti počatiu. Užívanie prírodných fytohormónov konzultujte so svojim lekárom! Pozor!!! Neužívať v tehotenstve!

denidi
17. feb 2016

@kakatulik super clanok,diky moc,toto si mi pomohla,hned mi je lahsie na dusi 🙂

kakatulik
17. feb 2016

@denidi za malicko 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre