Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

mabumi
11. okt 2011

@ludinka ano, zazraky sa deju, ja vidim. prave preto ten odklad operacie a liecitelka 😀 . ale este nikdy som nevidela taky stastny pribeh u baby, ktora mala aj endo aj PCO. no budem musiet byt asi prva 😀 .
ja som chodila ku gynekologovi vyse roka co som sa snazila otehotniet. stale mal problem s tym, ze tam vôbec chodim a kazal mi vzdy prist AZ vtedy a vtedy (o 3/4 roka). kedze som mala nejake problemy, tak som prisla skôr a nebol vôbec nadseny. a potom len tak medzi recou, mimochodom povedal ze ved ja mam aj to PCO,.... potom na nete som si pozerala co to je a hned na dalsi den som menila lekara. to som k nemu chodila 7 rokov a za cely cas sa neunuval zmienit sa mi o tom 😠

@lubka0506 ahoooooj, drzim silno prsty 😉

ludinka
11. okt 2011

@mabumi neboj sa hadam to nebude az take zle, inak aj ja ked som bola naposledy v care tak docent povedal o mne ze ,, to je ta s endometriozou a pco,, asi takych pripadov naozaj nie je vela ja len dufam ze mam obe diagnozy len na hranici 😒
a tebe robili ahm hormon? ake si mala vysledky??

mabumi
11. okt 2011

@ludinka no to mi este nerobili 😒 . tiez moc nechapem. ci cakaju kedy tam pridem po tej operacii. lebo ja to odkladam dlhsie, mam schvalenu ziadost na IVF, uz mi kvôli tomu aj volali ze kedy zaciname. prvy raz som bola nedockava a nadsena, ale po tych sklamaniach, ocakavaniach a zazitkoch co som prezila uz sa do toho tak nehrniem. cakam na zazrak. ak nepride tento mesiac, tak znova ten kolotoc 😝
inak ja som sa snazila patrat ci je niekto s rovnakymi - oboma diagnozami a nenasla som zatial nikoho. a verim, ze ani ty nebudes ten pripad. ved to nemaju nicim potvrdene. tiez mi hovorili o tych protokoloch. ja som mala minule dlhy a teraz budem mat kratky. pokus - omyl 😖 . ale co maju robit ked su to take protichodne diagnozy vsak? nic ine nezostava 😒

ludinka
11. okt 2011

@mabumi a nemala si pri tom dlhom protokole problemy, myslim hyperstimulak........
a preco sa vlasne pri endoske dava dlhy protokol??

mabumi
11. okt 2011

@ludinka no to neviem preco 😒 . a mala som taky mierny hyperstimulak. ale straaaaasne vela som pila, jedla bielkoviny, kavu silnu zrnkovu... a to asi pomohlo k tomu, aby to nebolo ovela horsie. vsetko vyzeralo byt ako-tak v poriadku, akurat ze sa nepodarilo ☹ . potom som bola na KET, predtym som brala moc vysoke davky estrimaxu a potom sa mi objavili tie 3 endo cysty. nemam to nikym potvrdene, ale myslim si, ze k tomu moc dopomohol ten estrimax, teda nie on sam o sebe (to som brala aj predtym), ale tie vysoke davky.

ludinka
11. okt 2011

@mabumi aha ☹ a teraz mavas ovulku?

mabumi
11. okt 2011

@ludinka no teraz neviem 😖 . nemam chut ani silu to stale sledovat. a na folikulometriu nechodim. vysadila som vsetky lieky, nech si telo trochu oddychne. a na moje prekvapenie mrcha uz 2 krat prisla priblizne nacas a bez liekov. tak mozno aj ovulka pride 😵 . dufam.

ludinka
11. okt 2011

@mabumi a bola si iba na jednom ketku?? skoda ze sa vam to neujalo ☹ a o tom estrimaxe mas podla mna pravdu- je to poriadne svinstvo, a myslim ze v pribalovom letaku je kontraindiakcia endometrioza
😔

ludinka
11. okt 2011

@mabumi tak ked dosla mrcha nacas mozno bola aj ovulka 🙂 hadam ti ta liecitelka predsa len pomoze aj ked tie cysty - to je asi tazky oriesok 😝

mabumi
11. okt 2011

@ludinka no to ano. tie sa len tak nestratia 😒 .
a ano, ten estrimax - pisu to tam. skoda ze som vtedy tu davku zvysovala. no to je uz jedno. na KET som bola iba raz. kedze mam to PCO, tak davky stimulacie boli take opatrnejsie. preto bolo aj vajicok trochu menej, tym padom aj embryjok. ale nevadi, len nech sa to konecne raz uz podari, no nie?

helen5
11. okt 2011

@v555 Ahoj už som to našla a pišu tam aj celkom.dobre veci .zajtra ideme mi na sono do martina tak som zvedava ako dopadneme . a ty sa maš ako . ako postupujete vi v liečbe moja .daj vediet

mima01
11. okt 2011

Ahojte babule 🙂 Mozem sa vam sem troska natisnut? Potrebovala by som poradit. Nesnazime sa este tak dlho ako niektori, je to este pomerne kratko, len necely rok, ale stale sa nedari ☹ Mala som "problem" a to ze po vysadeni HAK mi lietal cyklus, od 21-25 dni,LF som standardne mala tak 8 dni. Moj doki mi robil HP, ci mi nelietaju hormony, ale ten som mala ukazkovy. Tak sme sa tak s manzelom rozpravali, ze by sme vyskusali spermiogram, ci su tie nase bicikovce vobec niecoho schopne. Noooo, a tu je moja otazka....viete mi poradit, ako prebieha ten proces objednania? Treba mat odporucenie od mojho gyndu, alebo tam staci zavolat, ze by sme chceli absolvovat spermiogram? Vobec neviem ako to funguje 😅

sliver
11. okt 2011

@gabi.k
@zz12
@oknosmas
@daska1977
gabi dobre si pamatas 😉 to ma fest potesilo, si zlata, ano ja som mala dost silne OHSS, odsavali mi vodu kazdy druhy den a potom som skoncila aj v nemocnici na hospitalizacii ale ISTO to stalo zato!!! teraz mi ten maly poklad robi radost kazdy den... keby sa ma niekto teraz pytal ci to chcem znova tak poviem ANO aj s tymi bolestami a fakt OHSS pomaha k uhniezdeniu... ja som bola uz zufala, som sa rozplakala aj v MT pred docentom a ma len utesil ze to je dobre znamenie...

inac v piatok sme boli po roku v MT, presne pred rokom sme si odniesli nasu bublinku v brusku domova teraz sme ju boli ukazat ako 10tyzdnove mimco... dojati sme boli vsetci... aj ja s drahym aj doc. 😉

iveenka
11. okt 2011

@mima01 Ahoj, my sme SPG absolvovali asi pred 3 tyzdnami. Asi zalezi kam sa rozhodnete ist. Ak k urologovi tak ti da listok na gynde. My sme sa rozhodli pre iscare mt a tam ziadny listok nechceli. Staci si zavolat a dohodnut termin. Pred odberom aspon 3 dni pohlavnej abstinencie.

kuspitka
12. okt 2011

Ahojte.ja sa chcem opytat,ked ideme na pohovor a potom sa kolko caka na zakrok?IUI myslim...

cuculik1
12. okt 2011

dievcat, geneticke vysetrenia mi urobia v iscare? dnes mi doc. odpisal , ze bude potrebne kompletne gen. vysetrenie u mna aj manzela. Preplaca to poistovna alebo nie?

zlatanka30
12. okt 2011

@kuspitka zalezi podla toho ,ktory den si cyklu.ale v iscare ide vsetko velmi rychlo.

kuspitka
12. okt 2011

@zlatanka30 to je tak ja chodim do heliosu a idem tento mesiac na KET ,ale ak by sa nerozmrazilo embrio tak potom uz chceme IUI uz nechceme IVF a IUI je heliose drahe a v ISCERI lacnejsie..

cuculik1
12. okt 2011

este sa chcem opytat, ak mate skusenost, ako dlho sa na vysledok genetického vysetrenia caka.....

sliver
12. okt 2011

presne tehulky kde ste 😉

zibi
12. okt 2011

@cuculik1 asi mesiac

zibi
12. okt 2011

@cuculik1 cize este raz na genetiku sa treba objednat...doky chodi raz za mesiac a donasa so sebou aj vysledky..v centre vas objednaju na presnu hodinu a den... zoberu vam krv, mate pohovor s genetikom...a za mesiac sa ozve s tym ze vysledky brerie do centra a oni by sa vam mali ozvat co dalej.. nie je to komplikovane vobec len sa mesiac caka..a preto je dobre spojit kym cakate aj s inymi vysetereniami, ked ich treba este spravit, aby ste zbytocne necakali mesiac.. 😉

zibi
12. okt 2011

@mima01 ked si z okolia maritna chod do centra... tam ti spravia spermiogram a podla toho budete vediet na com ste...a ci netreba aj ich pomoc...ked mate blizsie k urologovi a nechcete ist do centra tak tam..netreba vahat.. najma ked sa nedari..a to vysetrenie nei je pre muza az take hrozne ..da sa to zvladnut..aspon budete vediet na com ste...do centra nemusite mat papierik ...len zavolat, ze sa chcete objednat na spermiogram...resp. na pohovor..za pohovor sme nic neplatili len za spermio..a za kontrolny spermio sme neplatili vobec 😉

riami78
12. okt 2011

@zibi Sory, že sa vám do toho miešam, ale mali ste zlý SPG, keď ste boli na kontrolom?

benninko
12. okt 2011

mam dva neuspesne IVF v heliose martin. a este tri IUI. teraz som poziadala o konzultaciu v iscare martin. vkladam do toho vsetky moje nadeje a mam strach. vzdy mam desat vajicok, moj priatel dobre spermie a stale nic. tak asi je problem niekde inde. dufam a verim ze sa to podari. ahojte

helen5
12. okt 2011

@cuculik1 ked maš do 39 rokov tak ti preplatia inač si budeš platit moja sama

mima01
12. okt 2011

@iveenka @zibi ahojte 🙂 Praveze by sme radsej do nejakeho centra ako helios alebo is care chceli ist, k urologovi urcite nie. Co som citala recenzie na nich, tak baby ich moc nechvalili, ze tie spermosgrami celkom flakaju a potom aj tak museli ist do MT. Len som sa chcela spytat tu kvoli tomu objednavaniu, nech tam nevyvolavam, lebo vieme ako su sestricky miestami ulietane a nervozne, ked na ne clovek vychrli million otazok do telefonu. Tak tam rovno este tento tyzden zavolam a objednam nas, resp. manzela..a ja si mozno skusim dohodnut nejake konzultacie, ked tam uz budeme. Popytam sa potom uz tam, ako to funguje u nich a aky maju postup. A dakujem za info 😉

zibi
13. okt 2011

@riami78 hej mali preco?

zibi
13. okt 2011

@mima01 no vyber si iscar a nebudes lutovat..prefketny pristup a sestricka tam nikdy nebola nervozna...na recepcii je taka mlada prijemna baba..no ja som velmi spokojna.... a aj pristup doktorky a docenta je perfektny... som pocula ze lepsie ako v heliose..a nie je to len uhol pohladu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre