Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

roni1977
5. feb 2019

Ahojte ,my ideme na prvú konzultáciu 25.2.Viete mi poradiť ,aké vyšetrenia by mi mohol spraviť môj gynekolog,aby sme to urýchlili.Zatiaľ mi bude robiť hormonálny profil,len čakám na začiatok cyklu a mám prísť 4-6deň.Je ešte niečo ,čo by mohol spraviť,aby to bolo v Iscare "rýchlejšie"?Ďakujem za každú radu.

majinka81
6. feb 2019

@roni1977 Ahoj no dolezite je amh,v akom stave je vajecnikova rezerva.Doktori si
sami rozhodnu co treba,neboj.A bude hned ivf?

topasitta
6. feb 2019

@roni1977 profil robia aj tam. Aspon mne brali aj krv. Sono ti spravia tam, je tam vyborny lekar. Zober si tam celu kartu od gyn. A uz uvidis, co ti navrhnu. Urychlit to mozes tak, ze partnera skus objednat na podrobnejsi spermiogram halosperm, vysledky su asi do tyzdna. Lebo ak v tom klasickom ma dobre vysledky, stale moze byt narusena DNA, a to sa zisti az cez ten halosperm.Takze ked si skusis vypytat termin prenho okolo 15.2. , vysledky by ste mohli mat uz hotove dovtedy.
Ine uz asi neurychlis, vsade sa velmi dlho caka na termin - diagnosticka laparoskopia, endokrinologia, genetika, hematologia, reprodukcna imunologia. Na reproimuno v nitre davaju teraz termin tusim o pol roka. Takze to uz je na tebe, ake vysetrenia chces mat hotove dovtedy, kym pojdes do car. Niekto nema ziadne, a potom je nespokojny, ked sa az po niekolkych neuspesnych pokusoch patra po pricine (napr v krvi alebo imunite, genetike...).

roni1977
7. feb 2019

@majinka81 Ahoj áno chceme hneď ivf lebo pred troma rokmi sme boli 2krát na inseminacii a bezúspešne,ale uvidíme čo na to povie lekár.

roni1977
7. feb 2019

@topasitta ahoj no my vieme z minulosti,ze manžel mal zlý spermiogram a mne vynechava ovulacia.Už dvakrát sme boli na inseminacii pred troma rokmi a bezúspešne v Prahe vtedy sme tam žili,potom sme mali v rodine nejaké problémy a sťahovanie na SK,takže sme viac neskusali až teraz chceme ísť hned na ivf.Prosím ta endokrinologa navstevujem zhruba každé dva mesiace mám zvýšenú funkciu štítnej žľazy a hematologiu raz za pol roka,mala som väčší počet červených krviniek,ale na poslednej kontrole bolo všetko OK a robili mi aj genetiku,myslíš,ze oni si budú robiť svoje vyšetrenia?pre istotu si vezmem všetky záznamy.

topasitta
7. feb 2019

@roni1977 mne len krv brali na horm.profil. A prisla som s tym, ze endokrino ok, laparka ok, a cakam na vysledky z reproimuno a genetiky. Tak reku ze dobre pockame, aj ked na reproimuno mal nazor , ze moc ta liecba nepomaha, ale ze ked uz sme tam boli, tak tie vysledky budu brat do uvahy. Ine nic nepozadovali, akurat spg, a kedze bol velmi slaby aj po vitaminoterapii, objednali neskor aj halosperm, vo vitaminoch mal pokracovat. Pred tym by muz nemal byt chory a uzivat antibiotika aspon tri mesiace, inak to moze skreslit, a aj povedali, ze by to boli zbytocne vyhodene peniaze .
A ked to vsetko je skompletizovane, tak od dalsieho cyklu sa moze zacat so stimulaciou. Inak neviem, ci nebudu vyzadovat este iui, aby poistovna preplatila ivf. Ivf navrhuju hned len takym beznadejnejsim pripadom (ako napr nam 🙈)

majinka81
7. feb 2019

@roni1977 Tak drzim palce,centrum je vyborne.Mate nejaky konkretny problem?

mravcadlo
7. feb 2019

Tak my sme išli hneď na ivf nakoľko som mala 37 povedali že nebe sa čakať a skúšať a tesne pred stimulkou som prirodzene otehotnela lenže som v 8 tt potratila a hneď po kyrete ako som dostala menzes som nebehala na stimulku a ivf síce má nahovarali že mame skúsiť prirodzene keď sa podarilo lenže ja už som chcela ísť na istotu s poisťovňou nebol žiadny problém . Maly má teraz 4 mesiace tak držím ✊

roni1977
9. feb 2019

@majinka81 ďakujeme pekne.No mne vynecháva ovulácia a manžel zlý spermiogram 😔

roni1977
9. feb 2019

@mravcadlo To prvé mi je ľúto.A k malinkému gratulujem a veľa zdravíčka Vám prajem.Práve ja mám 38,ale v júni 39,tak to chcem ešte stihnúť.Snažíme sa cez 4 roky aj 2krát inseminácia bola a nič,tak už nechcem zbytočne čakať hlavne kvôli veku 😒 Prosím ťa ako dlho Vám to celé trvalo od prvej konzultácie po pozitívny výsledok?A ako si bola spokojná v centre?

roni1977
9. feb 2019

@majinka81 Vy ste boli na ivf a úspešne?

roni1977
9. feb 2019

@topasitta Prosím ťa kedy ste boli na prvej konzultácii,podľa toho čo píšeš to vypadá ,že sa to poriadne predlžuje.My máme dva krát insemináciu za sebou a bezuspešne.Vy máte aký problém,

majinka81
9. feb 2019

@roni1977 Nie my mame prirodzene,ale mam imuno problem a vyssi vek tak zvazujem ze co.

mravcadlo
9. feb 2019

@roni1977 Pozrem ti to presne v papieroch ale myslím že to netrvalo viac ako 6 mesiacov

roni1977
9. feb 2019

@mravcadlo fuuu tak dlhooooooooo 😒 a ja že tak dva ,tri mesiace 😔

roni1977
9. feb 2019

@majinka81 aha,tak držím palce.A už ste boli v centre keď píšeš ,že je výborné?

roni1977
9. feb 2019

@mravcadlo inak ďakujem pekne 🙂

majinka81
10. feb 2019

@roni1977 Este nie,ale mam ho dlhsie vyhliadnute a poznam hodne ludi ktori navstivili a chvalia ho.Mozno pojdeme.Stale vaham.Drzim palce,kedy idete?

topasitta
10. feb 2019

@roni1977 pred 3 mesiacmi. No nam sa to veru predlzuje, mne robili este jeden zakrok, vysledky z reproimuno-mne vysli nejake protilatky, kontrola o tri mesiace. Muzovi asi vyssiu fragmentaciu dna v spg, takze halosperm. Dva tyzdne pred tym ochorel, antibiotika, takze halosperm az o tri mesiace..
Ale keby tam tieto problemy neboli, dr povedal, ze v dalsom cykle sa moze zacat. Iui povedal ze nema zmysel, ze rovno ivf.

roni1977
10. feb 2019

@topasitta a všetky tieto vyšetrenia robia každej pacientke?Alebo podľa čoho rozhodujú?Na stránke majú napísané za mesiac môžete byť tehotná.Tak teraz neviem fúha ,čo nás všetko čaká.Je mi jasné,že mesiac je myslený obrazne,ale zas pol roka hádam nieeeeeeeeeeee.Fú no vy ste mali toho dosť.Držím palce ,aby vám to dobre dopadlo.

roni1977
10. feb 2019

@majinka81 My máme prvú konzultáciu 25.2.,tak som zvedavá.Tiež ideme na odporučenie od známych.Ja mám 38 v júni 39,tak dúfam,že to vyjde.Nemáme žiadne deti ešte,ale strašneeeee túžime aspoň po jednom.Ty máš koľko rokov,ak sa smiem spýtať.A ten imuno problém Ti zistili z akých vyšetrení.Inak ďakujem a aj Vám držím silno palce.

jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bykaterina
10. feb 2019

Ahojtev ktoré dní robí pán docent?

aleskandra
11. feb 2019

@roni1977 my sme čakali skoro rok na pozitívny výsledok 👏

topasitta
11. feb 2019

@roni1977 noo to mali to , vsetko som ani nepisala 😂 neviem, co akej pacientke robia. Ja som chcela mat co najviac vysetreni popredu. Mozno keby poviem, ze cim skor chcem by tehotna, tym skor by sa zacalo. Ale naco to silit. Ja som chcela vediet pricinu, a tu cielene riesit. Ale niekto to berie z opacneho konca a pricinu hladaa az po nevydarenych vkladoch.
No radim ti, ako som tu aj citala, po prvej navsteve car zahod kalendar..lebo moze ale vobec to nemusi ist ako "po masle"

topasitta
11. feb 2019

@roni1977 ale zasa, ked ta tlaci vek, asi navrhnu spravit len zakladne vysetrenia, aby stihli aspon jedenkrat financnu spoluucast poistovne.
Neda sa to pausalizovat, ze kazdeho tlacia do ivf lebo chcu zarobit. Niekomu pomozu k prirodzenemu pocatiu. Docent Tomas je naozaj odbornik, mam pocit, ze prvy gyn, ktoreho zaujima moj problem, a vie si spojit veci a rozmyslat nad tym ako nad celkom.

majinka81
11. feb 2019

@roni1977 Ahoj reprodukcna imunogil

majinka81
11. feb 2019

@roni1977 Preskakuje mi klavesnica,reprodukcna imunologia.A tiez mam tolko ako ty takze neni moc casu......

roni1977
11. feb 2019

@aleskandra hlavne,že ste sa dočkali gratulujem 👏👍

roni1977
11. feb 2019

@topasitta práve ten vek😏 To som rada,že je tam taký odborník.Môj gynekológ mi povedal,že bude spolupracovať a co bude môcť,tak urobí ,takže zajtra idem na odbery na hormonalny profil,od 10 DC ešte monitoring,tak som zvedavá.Inak brala si nejaké vitamíny?Mne odporučil Inofolic combi,tak ho uzivam skoro mesiac.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre