Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

tessinka
7. dec 2010

@buby01 , tak ešte raz blahoželám. Jasné, že bude biť. Ostošesť. Tak pekne hladkaj. 🙂

buby01
7. dec 2010

@tessinka Dakujem. Inac pri prvom IVF som si nestihla spravit ani test - prisla mrcha nacas. A vtedy som tomu verila, ze sa uchyti, lebo mi dali dvoch a dalsich nazvys som uz nemala. Takze druhe IVF sme museli odznovu. A tam nam zostal len jeden. Iny stres. Ale neboj, verim, ze ti to vyjde. 😵

lasocka1
8. dec 2010

@buby01 jeeeeej to je uzasne gratulujem. Urcite bude vsetko v poriadku 🙂

zuzu100
8. dec 2010

Ahojte, dnes ráno som volala do Martina, lebo včera mi volali, ale nemala som pri sebe mobil... Našli u mňa mykoplazmu ☹ , dostaneme na to ATB aj ja aj moj mažel...Recepty nám pošlú poštou....Možno že preto bola IUI a aj to tehotenstvo neuspešné??? 😒

crazybabenka
8. dec 2010

@buby01 určite bude.....a bude to ten najkrajší zvuk....aký si kedy počula 😉

crazybabenka
8. dec 2010

@zuzu100 všetko zlé je na niečo dobré.....teraz sa preliečiš......a hor sa na krpca 😀

crazybabenka
8. dec 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT

crazybabenka
8. dec 2010

@tessinka na koľajničku.....a aby sa fazuľka ukázala 😉 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tessinka
8. dec 2010

@zuzu100, asi je to možné... Teraz ťa pekne preliečia a bude to dobré. 🙂

bbtina
8. dec 2010

@lasocka1 sumu ti nikdy nepovedia, len to či ti to schválila poisťovna alebo nie, to je vlastne tých 990 eur, čo by si si platila ako samoplatca, čiže ak ti to poisťovňa schváli tak tuto sumu neplatíš,taktiež ti prispeju na lieky, takže namiesto povedzme 500 eur dáš za lieky 250€ a ak treba, to ti povedia oni, idete na predlženú kultiváciu+ICSI, ale napr. pri zlom spermiograme je to isté že sa na toto ide a to výjde takých 500€ a to si platíte sami, no a ak Vám mrazia embryo tam sú tiež poplatky, takže asi tak

@buby01 to je super, strááááášne závidím a straaaaaašne ešte raz gratulujem
@crazybabenka toto by aj mna zaujímalo, že kde sa vyparila 🙂
@zuzu100 mne sa väčšinou ozvali oni ak niečo ešte potrebovali, zavolaj im, že si mala zmeškaný hovor, že čo sa deje

tessinka
8. dec 2010

@crazybabenka , dík, si zlatá 🙂 , Ale vírusíky si musím odložiť na február. 🙂

Lebo tento mesiac to už nebude - už ms dorazila. Škoda. Ale ste všetky zlaté, že ste mi držali palce.

Takže jednu etapu máme za sebou a ideme do druhej. A dúfam, že takto o rok už budeme mať vybratú pôrodnicu. Veď ten bocian sa už zase raz musí unaviť. Koho by bavilo furt poletovať ponad strechami?

crazybabenka
8. dec 2010

@tessinka to ma mrzí.....ale vidím, že to berieš zo vztýčenou hlavou....a tak to má byť....treba myslieť pozitívne.....u nás pomohlo.....že som sa začala vyhrážať bocianovi, že ak do roku nezosadne ......tak ho zostrelím......a asi zistil, že arzenál na to mám.....tak ohlásil príchod 😉

petuska123
8. dec 2010

@buby01 jej tak ti gratulujem...a co vsetko si podstupila,??

tinara23
8. dec 2010

@buby01 super, super 🙂 je to vždy povzbudivé, keď pribudne tehuľka , že ti dokázali pomôcť, tým pádom viem, že aj my ostatné to tu zvládneme 🙂

lasocka1
8. dec 2010

@bbtina ach jaj to je veru dost :( no uvidime co nam tam povedia 😒

lasocka1
8. dec 2010

@tessinka mas ty veru pravdu ten bocian sa raz musi unavit a prist aj ku snazilkam 😀

tessinka
8. dec 2010

No ja to zatiaľ skúšam na bociana podobrotky, ja už viem, že aj on má svoje slabé miesta 🙂 , už sme ho raz nalákali, ale keď to nepôjde po dobrotky, tak budeme musieť pritvrdiť.

A babulky, určite to zvládneme. Teraz nám to možno príde neskutočné, ale to sa môže rýchlo zmeniť. Však tu máme dôkazy a inšpirácie.

crazybabenka
8. dec 2010

@tessinka nooo ber si teraz príklad s janemari....jej sa IVF nepodarilo....a hneď na to otehu prirodzene.....to by bol krásny vianočno novoročný darček 😉

terry123
8. dec 2010

Ahojte kocky.
@lasocka1ano,je to vela prachov. Ludia s nizsim prijmom,alebo socialne slabsi o tom nemozu ani uvazovat 😒
Aj bbtina ti to objasnila. Som zvedava kolko nas vyjde dokopy toto 2 IVFko,ked lieky boli take drahe... Budeme mat zas PK,ICSI...tak to bude dost. Vy ste mali aky SPG?
@petuska123 Ano bude to uz 2 IVF.
@tessinka Dakujem. 🙂 Je mi luto,ze to nevyslo,no ked nestracas nadej,to je dobre..zaklad daslieho uspechu.
@buby01ahoj tehulka 😉 Asi sme tam vcera sedeli spolu v tom case.

terry123
8. dec 2010

@zuzu100 Tak sa rychlo tej pliagy zbavte a supito presto hor sa na babatko 🙂

S bocianmi mame tiez dlhe skusenosti, no snad coskoro sa spamata! A zacne s vianocnymi zasielkami 😀

lasocka1
8. dec 2010

@terry123 ja vobec neviem co nas caka a co sa bude diat. Moj manzel mal nizku morfologiu iba 1% tak uvidime co nam povedia ake lieky a za kolko 😒

tessinka
8. dec 2010

@lasocka1 , ja som včera volala s vrchnou sestrou, a sme dohodnuté na konzultácii pred IVF. Tam mi vraj všetko povie presne. S pánom docentom sme už jednu konzultáciu mali, aj teraz pri iui sme sa o tom rozprávali. Skús sa dohodnúť aj ty na konzultácii, určite ti všetko povedia presne, aj koľko by to stálo. A ak ešte nemáš žiadosť cez poisťovňu, tak ti ju pošlú. Po konzultácii uvidíš a môžete sa rozhodnúť...

Nám už dali cenník, tiež to vyzerá na doplatok tak do 1000 euro (doplatok za lieky, ICSI, možno zamrazenie...) Veľká suma.... No ale ...chceli by sme to skúsiť...

lasocka1
8. dec 2010

@tessinka no nam povedali pri IUI ze to budeme rozoberat az ked to zajde tak daleko. No a ked som mala druhu neuspesnu IUI tak mi povedali ze ked to schvali poistovna tak sa dohodneme na konzultacii ze nam tam vsetko povedia co by malo ako prebiehat. Ziadost nam poslali 1.12 teda dufam ze to uz poslali tak zaciatkom januara by sa mali ozvat no som zvedava ... uff to je riadna suma a to vam k tomu este hradi aj poistovna? + este vy vydaje 1000e? to je riadna suma. Vy ste uz mali IVF? ci ides prvy krat?

bbtina
8. dec 2010

konzultácia býva vždy až potom ako je schválená žiadosť od poisťovne, my sme mali v centre žiadosť ešte 2 týždne, lebo oni vraj zopár pozbierajú a až potom hromadne pošlú, no a keď mi schválili, tak som rýchlo volala, aby sme si dohodli konzultáciu s koordinátorkou, ale tá mi povedala, že im to z poisťovní najskôr posielajú do centra v BA a až potom im to pošlú do MT, že to je tak +5 dní, potom stretk a potom čakať 🙂))) pozorovať , pichať....
a čo ma mrzí je, že nebudem mať vianočnú bulbinku ako som sa vytešovala, lebo sme posunutý na január, to ako na potvoru mi menzes neprišiel načas a kludne si už 3 deň mešká....joooj

oriesok
8. dec 2010

ahojte baby.. prepáčte, že ruším.. môžem vás poprosiť o hlas? http://www.dojcenskavyziva.sk/soutez_vanocni_na...

tinara23
8. dec 2010

ahojte, tak dnes mi kamoška vybojovala termín na tú endokrinologiu, idem 29.12. 🙂 nikdy by som nepovedala, že sa budem taaak tešiť z termínu objednania u dokiho 😀 😀 😀

tessinka
8. dec 2010

@tinara23, to to verím. A ešte tak mesiac-dva, kým sa nastaví správna dávka a zaberie, teda ak ti odporučia lieky ... a potom už bude dobre. 🙂
My už máme žiadosť na IVF schválenú viac ako mesiac, nám ho odporučili hneď - s iui nám len vyšli v ústrety, aj nám dali cenník doplatkov, takže sme zhruba vedeli. Dva mesiace trvalo, kým to schválili....my sme v podstate na druhé iui už išli so schválenou. Aj tak by sa IVF už nestihlo, tak sme ich poprosili ešte o jedno iui, a vyhoveli nám... Preto sme sa už pri iui rozprávali aj o ivf...

tessinka
8. dec 2010

@lasocka1 , my sme ešte na ivf neboli ani raz..

tessinka
8. dec 2010

@bbtina, ty ideš teda stimulovať v januári?

@terry123 , tak zajtra bude ten deň D? Držím palce.

lenkalienka01
8. dec 2010

Ahojte všetky ,
dnes som bola na konzultacii u p. docenta a prisla kruta realita. Jeden vajecnik kaput ☹ a druhy ma zle FSH- moc vysoke, takze brali stery a krv a uvidime, ci moja posledna sanca vobec bude IVF. 3 roky som chodila do ineho centra a tam mi nic nepovedali, do minuleho roka som mala velku sancu otehotniet. neviem co mam robit, mam velku chut sa im ist " podakovat ". Mne uz ostava len verit, ze IVF vyjde, ak bude, pretoze inak je to moj koniec 😒 . p. docent je velmi zlatý, inteligentny clovek, ktorý chce pomoct kazdej z nas, tak len verit....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre