IUI - marec 2021

hafanana25
5. mar 2021

Ahojte dievčatá, je tu niekto po IUI ako ja? Ja som po IUI prave dnes v GYN-FIV v Ba😊
Možno by sme sa tu tak nejako našli na povzbudzovanie, výmenu skúseností a tak.

hafanana25
autor
17. apr 2021

@maalina ale jasnezod toho tu sú..len keby to nebolo také drahé 🤣🤣 Ale tak čo už,to nejako prežijeme 😀😀. Budem moc držať palce ✊,aby vám to vyšlo.Vies čo,my sme sa tak intenzívne snažili 2 roky, sme spolu 10 a pred tým proste buď alebo,pozor sme si nedávali a ani som neriešila či mám alebo nemám ovuláciu a tak...ale kvôli veku som doma už zavelila 🤣🤣🤣

maalina
17. apr 2021

@hafanana25 jasne! treba to riesit cim skor tym lepsie. Ja som povedala podme po tom co sme sa rok snazili lebo som chcela vediet ci mame obaja vsetko ok alebo je niekde problem. Kedze vsetci z okolia co sa snazili kratsie alebo vobec uz kocikuju tak som povedala chcem aspon vediet na com som. Aj ja vam budem drzat palce , viem ze je to o nervy ale das tretie ja druhe a dame do toho vsetko ;) a hadam sa tento krat podari :D. Co ine nam teraz ako podpora uz ostava 🙂 mne uz z toho sibe tak som sa rozhodla ze pozriem tu kto to aktualne riesi co ja a vie sa aj vcitit 🙂

hafanana25
autor
17. apr 2021

@maalina Aj okolo mňa kamošky,spolužiačky väčšina už deti má alebo čaká 😀😀😀 A tak čo už,raz to príde a dúfam,že čo najskôr. Áno,je to super takto si popísať s niekym, kto zaživa to čo ty.Presne o tomto sú tieto diskusie si myslim, že sa pýtaš,dostaneš odpoveď,pokecate,prehodite skúsenosti,pocity a tak... Je to fajn. Ak sa smiem opýtať,koľko máš rokov?

maalina
17. apr 2021

@hafanana25 Hej presne ako pises a tato korona to je hotovy babyboom :D. Vies co teraz som mala 31. Som myslela ze minimalne do 30 aspon budem tehotna ale zial 🙂.A ak sa smiem spytat ty?Tak stale cakam:D. Veru ako pises som rada lebo sak aj teraz je clovek len doma frustrovany potom nemysli na nic ine. Ty mas teraz aky plan ?

hafanana25
autor
17. apr 2021

@maalina Tak to je ešte v poho, ja o chvíľu 35 😬🤦😀. Myslíš plán s bejby???? Inak kľudne pis správu 😊

petkasaurus
19. apr 2021

Ahojte baby, ja som tiež bola na prvej IUI, mam 34 rokov, obaja v poriadku.. Len si tak nadavam, ze som mala zrovna stres, aj teraz celkom mavam a bojim sa, ze je všetko uz v tahu.. Inak jem ten ananas, neviem ani kedy sa to vlastne ma jest, kazdy den od iui po uhniezdovanie (ak nejake je), ci len v case "teoretického" uhniezdovania?

maalina
19. apr 2021

@petkasaurus vitaj 🙂 budem drzat palce daj vediet,mozno ty budes mat stastie na prvy krat. Fuu ten ananas to to neviem povedat ja som si davala hormon progesteron od samotneho iui. kedy si bola?

petkasaurus
19. apr 2021

@maalina dakujem🙂 ja som bola minuly štvrtok, 29.4.mam ist na krv..tiez si davam progesteron, ale citim, ze z neho mi je divne, tak napato a vystresovane, je to aj v neziaducich ucinkoch. Hadam ale ten ucinok progesteronu je silnejsi, nez to napatie, ako pms.. Musim vydrzat.. Davam si 2x denne ten progesteron, aj ty 2x si si davala? Radsej budem jest ten ananas este tento cely tyzden radšej..este sa chcem spytat, ci vam dali lekari nejake rady, ze setrit sa alebo tak.. Teraz ani necvicim, nic radsej..

hafanana25
autor
19. apr 2021

@petkasaurus ahoj, držím palce ✊, možno sa vám zadarí na 1x, nám žiaľ 2 pokusy nevyšli,no ideme do tretieho 😀. Ja som tiež mala progestanelle ráno a večer,ja som nemala žiadne nežiaduce účinky.Teda neviem že či zavádzala,alebo zapijas.Ja som si ho zavádzala. Čo sa týka ananásu,tak aj ten som papkala 😀🥳,ale zrejme nepomohlo. Čo som sa dočítala,tak 5 dní po iui ho papať,ale nie vo veľkom množstve. A ani moc nedali rady,jedine že nezdvihat ťažké veci a tak.Nic speci. Aj cvičenie obmedziť,teda hlavne beh a brucho.Ale to už nehovorili oni. Takže ja osobne som z toho na nervy lebo tiež cvičím a behám a toto mi to nedovoľuje 😭😬.Teda skôr len pár dní kým idem na ďalší pokus.A to tiež len chvíľu lebo veď menštruácia a to som ja vyridena minimálne 2-3 dni.Hahaha.Alenuz som si povedala,že to nebudem preháňať s tou kontrolou seba 🤣🤣.Kam na kliniku chodíš?

petkasaurus
19. apr 2021

@hafanana25 diky baby, jasne, ze aj ja vam budem silno drzat palce.. Ten progesteron si vkladam tiez.. Chodim v NR do Gyncare a vy? Asi ste to aj pisali niekde, len je tu viac toho..mne bolo povedane, ze mam zit normalny zivot ako doteraz.. Ale na nete som si citala, ze treba sa setrit.. Len ja som zvyknuta posilnovat.. To aj ked brucho necvicim priamo, ale väčšinou sa tie brusne svaly zapajaju do všetkého, tak nebudem teda riskovat... Keby sa nepodarilo, tiež aspon zase budem nachvilu cvicit do dalsieho pokusu, pocas mojich dni som odpalena tiez :D a kedy idete na dalsie IUI baby? Aj sa kontrolujete, ze pijete menej kavy napr.? :D to mam este taku nerest, ze privela kofeinu skodi hniezdeniu, len ja si tie 2 nie celkom slabe kavy neviem odpustit..

maalina
19. apr 2021

@petkasaurus hej tiez tak som si vkladala rano a vecer a inak ziadne instrukcie. Moc som necvicila skor take prechadzky a len take natahovanie sa. Zas si nemyslim je dobre len lezat, aspon sa prejst ale presilovat by sa asi veru nemalo. No a mne z tych hormonov bolo toska blbo a uz som sa tesila kedy to skonci lebo taky nekomfort pre mna :/. Kavu som pila zalezi tiez co pijes ale snazila som sa menej. Ja zatial neviem kedy idem hadam buduci tyzden sa zadari a pojdem 🙂. Drzim palce, kedy mas ist na krv?

petkasaurus
19. apr 2021

@maalina mam ist az 29.4., este si pockam 🙂 to ani nebudem zbytočne testovat a lovit duchov doma.. hej, rozmýšľam, ze nejake prechádzky aspon budem davat.. Len nech podari, ach jaj.. Budem velmi zvedava na vas a drzat vam palce.

hafanana25
autor
19. apr 2021

@petkasaurus ja chodím do GYN FIVu v Ba.. Asi treba žiť normálne len trošku si dávať väčší pozor,ako nezdvihat tazke veci a tak,ináč všetko normál.Ale na prechádzky a túry chodím pravidelne so psami,takže úplná pohoda.
Ja začínam od stredu so stimuláciou prvý krát, v pondelok na kontrolné sono a potom sa uvidí,že kedy. A čo sa týka kávy,tak s tým problém nemám pretože kávu nepijem 🤣🤣 a ináč ani alkohol a ani nefajčím 🤣🤣🤣. Ale myslím,že slabšia káva neuškodí 😊😊😊

hafanana25
autor
19. apr 2021

@petkasaurus s tým testovaním držím palce ✊,to som si aj ja hovorila,že nebudem testovať a... 🤣🤣🤣🤣🤣 Raz začneš a neskončis 🤣🤣🤣🤣

petkasaurus
19. apr 2021

@hafanana25 to po stimulacii aj dvojicky mozu byt, keby sa zadarilo 🙂 samozrejme, clovek je stastny aj za to jedno vymodlene, ale moze motyka vystrelit 🙂) sak dajte vediet baby, ked budete mat nieco nove, co a ako, tesim sa 🙂

hafanana25
autor
19. apr 2021

@petkasaurus no uvidíme čo u mňa urobí ta stimulácia (mám nastavenú najnižšiu dávku)nakoľko ovuláciu mávam,po každé som mala aj dominantný folik,raz na pravej a teraz na ľavej strane.Tak uvidíme 😉😉.Ale hej,môžu byť aj dvojky 😀. A jasne, o tomto to je,budeme sa informovať navzájom. A ty sa ako cítiš???

petkasaurus
19. apr 2021

@hafanana25 ja este vôbec nic, len teda taka napata, ale to uz mam skúsenosti s progesteronom, ze keď vysadim, bude mi fajn opat 🙂 mna by inak zaujimalo, kedze po ovitrelle sa moze uvolnit viac vajicok, ci je to len po predchadzajucej stimulacii.. Ak je tam len jeden dominantny folik, ci sa moze aj tak uvolnit viac, aj bez stimulacie.. Lebo ked som bola vysetrovana, ze som mala po 6 folikul na kazdej strane ci co a ovulka bola 1 dominantny folikul...

hafanana25
autor
19. apr 2021

@petkasaurus Ak si mala len jeden dominantný, tak si nemyslím,že by ich bolo viac..myslím tým,že by sa viac vajíčok uvoľnilo...Ja som tiež napr mala len jeden obidve IUI...Aj ti povedali veľkosti?

maalina
19. apr 2021

@petkasaurus jasne dobre robis netestovat sa mysliet pozitivne.🙂 Mala si predtym aj ty nejaku stimulku?

petkasaurus
19. apr 2021

@hafanana25 jasne, na 9DC som mala 16mm..a o dva dni som si rano pichla ovitrelle a v ten den iui... Ty ako?

petkasaurus
19. apr 2021

@maalina stimulku nie, len ovitrelle a potom progesteron.. Ty si mala stimulku?

hafanana25
autor
19. apr 2021

@petkasaurus Ja vzdy keď som bola na sone,tak som mala 18mm , v ten večer ovitrelle a obden ráno iui. Teraz idem na 10dc,tak uvidíme aký bude veľký,prvý krát teda budem mať aj stimulku.

maalina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maalina
19. apr 2021

@petkasaurus Ja som mala clostyl ci ako sa tie tabletky volaju a potom klasika ovitelle🙂 ale zial nevyslo 🙂. Nevadi ideme skusat dalej.

petkasaurus
20. apr 2021

@maalina ono raz sa to musi podarit, len otazka je kedy... Nikdy by som o sebe nepovedala, ze toto raz budem riesit..

monika_k
20. apr 2021

@hafanana25 Stimulka vela toho nezmeni... Ja si picham Gonal 50 jednotiek od prveho IUI.

petkasaurus
20. apr 2021

@hafanana25 sranda, ze kazdy doktor to ako keby inak nacasuje.. Sak hadam, vedia co robia..

petkasaurus
20. apr 2021

@monika_k mozem sa spytat, kolko iui mas za sebou?

hafanana25
autor
20. apr 2021

@monika_k no veď to,že či to nie je zbytočné a strata času, aké tak chápem,biznis je biznis.Kliniky z toho žijú. Ale zase na druhej strane,keď nie sú zistené nejaké záväzné problémy,tak asi nechcú tlačiť hneď do IVF...

monika_k
20. apr 2021

@petkasaurus teraz stimulujem na 4te

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre