Môže byť úspešné IUI pri takomto SPG?

frida1990
18. máj 2023

Ahojte, dnes sme boli na IUI, predtým som brala letrozol od 5DC do 7DC. Včera som bola 10 DC a doktorka mi namerala folikul 20 mm. Dnes ráno pichnuté Ovitrelle a hneď potom nasledoval IUI. SPG vyzeral takto: objem 1.8 ml, koncentrácia 27 miliónov na ml, celková koncentrácia 49 miliónov, progresívna rýchlosť 19%, morfologia 3%.
Ovuláciu netuším kedy budem mať, nakoľko testy som mala biele (čo pri takej veľkosti folikulu vždy už mávam pozitívne), a dnes už mi veľkosť folikulu nepozerali.
Myslíte, že to bolo dobre načasované a že to môže vyjsť?

blondava
18. máj 2023

@frida1990 asi som ti prave reagovala na iny prispevok 🫣
Ovulacia urcite prebehne. V kazdom cas maju postup pri iui iny. V gyncare v den iui nezvyknu kontrolovat velkost folikulu a pichaju ovitrelle 2h pred iui,cize ked ovitrelle spusti ovulaciu,vyselektovane spermie uz na vajicko cakaju. Podla mna je to lepsie nacasovanie ako ked v inom car nakazu ovitrelle pichnut 1-2dni skor (moze byt uz po ovulacii,ked bude iui). Spermie v idealnych podmienkach preziju aj 7 dni,takze ked ovitrelle spusti ovu,budu uz isto cakat.
Uz nad tym zbytocne nespekuluj a daj sa do pohody. Vsetko je nacasovane dobre, 6mil.plavcov uz striehne na vajko a ty im musis verit 🍀

frida1990
autor
18. máj 2023

@blondava ďakujem krásne, máš pravdu, nejdem už špekulovať a musím veriť, iné mi neostáva 😁 a
snažiť sa neupínať zároveň. Dám vedieť ako som dopadla, pa ☺️

helen_167
18. máj 2023

@frida1990 treba verit lekarom🙏, ja som bola na IUI teraz v utorok. V pondelok folikul 20mm, volali mi, aby som si pichala ovitrelle a v utorok rano bola IUI. Spermiogram mame podobny ako vy, ja verim, ze sa to podari🙏moc drzim palce aj Vam 😇😇😇

frida1990
autor
18. máj 2023

@helen_167 ďakujem, veľmi držím palce aj ja vám, šance sú určite, už iba veriť ☺️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre