IVF - čo hovoríte v práci?

lenka20
13. aug 2007

Ahojte,
presla som skoro vsetky pribuzne temy, ale tato tematika sa rozoberala vzdy len velmi okrajovo. Prosim o Vase skusenosti a rady - co povedat prip.ako vysvetlit v praci dovod dlhej PN, ak nechcem povedat, ze dovod je IVF. Konkretne v mojej praci je tehotenstvo nezelane, predpoklada sa, ze vsetci budeme pre firmu pracovat s maximalnym nasadenim najmenej do 60-ky bez materskych prestavok. Bola som na PN cely cas pri 1.IVF, aj pri druhom urcite budem - nechcem nic zanedbat, aby som si nemala co vycitat. prvzkrat som sa vyhovorila na operaciu, ale co poviem teraz 🙄 tak poradte, pls.

libeth
22. aug 2007

maahu - dobre ze si sa nato dala, stale cakat kol dokola... niekde treba zacat, ked sa tomu nechce samo. Alebo mozno sa zazrak aj stane? 😀

pecka - myslim si, ze ak je stopnuta stimulacia, tak to mozno fakt zavisi od ich dobrej vole. Inak bolo by to nefer.

lenka20
autor
22. aug 2007

ahoj zuzli, vitaj medzi nami. ja budem asi stimulovat v oktobri podla vsetkeho, tak mozno pojdeme naraz, ale skor nie ak cakas uz len na 16.DC tak to stihnes uz v septembri. mozes napisat ako ti prebiehalo 1.IVF a preco z KE do MT - ta vzdialenost je teda dost velka 😕 alebo si odniekial medzi MT a KE

lenka20
autor
22. aug 2007

pecka - a vies ty kolko ja mam dvojnicok tu na konikovi, to by som nikdy nepovedala 😀 😀 😀

pecka
22. aug 2007

😉 ved to ja som sa tiez naramne podobala na vacsinu z vas, tak som si aspon dala okuliare a satku 😀

maahuliena
22. aug 2007

libeth 😀 zázraky sa stávajú iným ľuďom...
no tak čoskoro budem patriť k Vám a budem vedieť všetky tie lieky na stimuláciu, lebo ja poznám len clostyl. A možno to skúsia aj s tým 😅

hanaj
22. aug 2007

Ahojte, tusim v tejto teme som sa Pecky pytala, preco jej kombinuju Menopur a Merional. No neodpovedala ☹ ALE som to pozerala na nete a teda rozdiel som nenasla, alebo nepochopila 😅 , lebo oba maju FSH aj LH v rovnakom pomere, tak nechapem 😨

pecka
22. aug 2007

libeth - tiez som bola prekvapena, ze sa takto zachovali a tym mi usetrili jednu ziadost - fakt si to cenim 🙂

Ahoj Zuzi - dalsia Heliosácka snazilka - prajem uspesne a plodne stimulovanie. Zevraj jesen bude na k plodnosti pozitivne naklonena.... hovorila "tetuska" - vestkyna na Nautiku (neviem, ci chytate tuto televiznu stanicu) ? Takze hor sa do toho !!! 🙂 🙂

pecka
22. aug 2007

Hanaj - odpoved pre teba. Navrhli mi taketo riesenie v centre prave preto, co si aj ty napisala, ze maju oba preparaty FSH a LH v rovnakom pomere, ale kedze Merional je menej "cisty", je aj o nieco lacnejsi, tak v posledna faza stimulacie prebehla Merinalom. Hoci ja som nenastojila na tom, ze chcem nieco lacnejsie. Rozhodli oni. Tak som sklopila usi a posluchla .... 😉

libeth
22. aug 2007

maahu - ja som mala aj Clostil okrem ineho, mozno zacnes aj ty 😀

hanaj - tak ja som to tiez hladala, ale tiez som nepochopila, to je ako dat gonal s puregonom 😕

lenka20
autor
22. aug 2007

mahu, neboj, za chvilu uz budeme vsetky promovat z farmacie 😀
no, tak ked teta na nautiku povedala, ze plodna, tak plodna, uz to veru inak nebude 😀
mahu, robili ti nejake IVI alebo este nic, len stimulovali clostylom? prepac, ak som moc zvedava, ale som 😎 ako dlho sa snazite?
do kelu, vsetky tu mate fotky, uz aj ja si musim nejaku nalepit.

maahuliena
22. aug 2007

no nech je aj clostyl-len aby pomohol 😉

Už ste sa tu niektorá stretli z hyperstimulačným syndrómom, keď ste brali lieky na stimuláciu? Ja som si ho zažila..strašné 😔 A to som brala len clostyl na 12DC mi pichli pregnyl a 14DC bola ovu- y fest bolesťami a kŕčami. Čo to mohlo spôsobiť? Lieky? Dúfam, že keď budem stimulovať opäť sa to nezopakuje.. ☹

pecka
22. aug 2007

lenka tak sup sup - naliepaj !

zulka29
22. aug 2007

Vy ste sa tu ale rozkecali, ale nás tu je? 😎 😀 . To by chlelo založiť novú tému. "Pre pokročilé snažilky - IVF" 😀

pecka
22. aug 2007

mahulienka - a mala si ten hyperstimulak aj potvrdeny lekarom???

lenka20
autor
22. aug 2007

mahu, to ale neznie ako hyperstimulak, pri nom by si mala nafuknute brucho, nevolnosti a tazkosti s dychanim, alebo ti priamo doky povedal, ze si mala HSS? ja som nemala ziadne problemy, len ku koncu stimulacie som uz citila poriadne vajecniky, boleli ma, ale zase nie az tak velmi ako pri mrske, takze sa mi to zdalo celkom v pohode. ale urcite kazda sme ina. pri stimulacii ak pojdes na IVF ta budu velmi casto sledovat -UZV aj krv, castejsie ako pri IVI, takze HSS by sa ti mal teoreticky vyhnut. niektore baby vraveli, ze mali strasne bolesti po punkcii, ja som mala len take mrskovske, takze ... tazko povedat ako to bude u teba, ale neboj. 🙂

maahuliena
22. aug 2007

pecka v tom čase som mala dovolenku, a s tými kŕčami som sa nemohla pohnúť. Bolelo ma celé brucho, bolo mi na vracanie, skoro som odpadla a podbruško bolo citlivé na dotyk- to bolo v juli 06. A lekár mi tvrdil, že to určite nebol HSS, keď som mu to spomýnala. Ale poznám svoje teho- a vtedy to bol zlý signál 😖

zuzla80
22. aug 2007

Vďaka za privítanie 😉
My sme z KE a tam som aj absolvovala 1.IVF a 3KET, ale ani jedno nevyšlo. Pri 1IVF ma lekár neskutočne prestimuloval, k transferu ani nedošlo a ja som skončila v nemocnici. Je to na dlhšie rozprávanie, ale nechce sa mi rozpisovať 😉
Veľa som o Helíku čítala, aj skúsenosti báb ma povzbudili k tomu, aby sme sa rozhodli pre Helios. A nevadí ani tá vzdialenosť 🙂 Myslím, že to berú viac profesionálnejšie a ľudskejšie a už aj ta prvá návšteva mi učarovala. Tento cyklus to už nestihame, ale verím, že na ďalší by som mahla začať stimulovať od 16DC. Lenka tak to vyzerá, že by sme mohli začať stimulovať spolu 🙂 lebo aj mne vychádza 1.injekcia niekedy v polke októbra. Ty už máš schválenú žiadosť?

lenka20
autor
22. aug 2007

zulka, tak do toho, zaloz nam temu 🙂
pecka, ja by som uz naliepala, ale momentalne nemam v praci ziadnu fotecku a ako som uz spominala, som leniva ako vos a to som teraz urazila vsi 😀
chuda mahu, to muselo byt hrozne. ak to bol vazne HSS tak ta potom riadne dr.odbil, ved je to nebezpecne nechat len tak. ale ked tak spominam, ked som chodila na gyn.do nemocnice a stimulovala som clostylom, tak jeden cyklus som tiez mala ovulku taku strasne bolestivu, aj som sa na to pytala, ale tiez ma odbili, ze ved to je normalne mat bolesti pri ovu, aj velikanske. ja som to predtym nikdy nemala, tusim ani potom uz nie.

pecka
22. aug 2007

mahulienka - tak pri konzultacii s dokym urcite spomen, ze si mala take reakcie.

zulka29 - ako pokracuje tvoje stimulkovanie ?? 🙂

lenka20
autor
22. aug 2007

zuzli - dufam, ze mi pride schvalenie zaciatkom septembra, len este chcem pockat do oktobra lebo som mala nedavno IVF a cyklus je este taky kadejaky.
tak super, mozno fakt zacneme spolu, tak potom na nas plati ta plodna jesen od tety vestice z nautiku 😀 no, ja som vzdy chcela mat velke tehu brusko v lete, takze som celkom rada 😵 bola si u krajkovica alebo u tej novej dr?

pecka
22. aug 2007

zuzla80 - urcite si si vybrala dobre. Tiez mas veru za sebou toho dost !! Neboj, urcite ti v MT pomozu a dopracujes sa az k vysledku - BABATKO !! alebo aj hned k dvom naraz 😉

maahuliena
22. aug 2007

zuzka: Ja som len na začiatku 😀 tak snaď ma zoberiete medzi seba 😅

lenka: a preto som sa rozhodla pre centrum...lebo pán dr.asi ešte nevidel HSS live 😠

pecka
22. aug 2007

leni, ked som bola naposledy v Heliku, bol tam zatial len Dr. Krajkovic. Novu Dr. som nevidela, resp. ani neviem, ze uz ma teda novu kolegynku =-namiesto doc.Tomasa. Nevies, ako sa vola??

libeth
22. aug 2007

no veru zulka, kedy mas prvu kontrolu?

zulka29
22. aug 2007

Pecka, ja pichám Decapeptyl a očakávam mrchu a idem na to 🙂 . Doma sa na mna v chladničke vyškiera Gonal pero, to ešte nevie, že ešte neviem ako to spolu zvládneme 😀 ... Bojím sa, aj sa teším, také zmiešané pocity...a čakám ako sa so mnou zahrajú hormóny 😎 ...
Ináč, v GF mali min. rok v septembri najlepšie výsledky, tak dúfam, že aj tento budú aspoň také dobré 😕 😵

zuzla80
22. aug 2007

Pecka, dúfam, že tá jeseň bude plodná pre nás všetky 😉
Leni boli sme na pohovore u Krajkoviča a ani neviem, že je tam nová doktorka. Vedela som, že mali pribudnúť nejaký nový lekári. Tak sa teším, že pôjdeme do boja spolu 😀 Ako dlho čakáš na žiadosť. Mne v Helíku zabudli poslať žiadosť a keď som im volala po 3týždňoch ako to vyzerá, tak som sa zháčili, že žiadosť zabudli poslať.

Mahu ja som mala OHSS toho najvyššieho stupňa a prejavilo sa to u mňa až po odobratí vajíčok. Bolesti vaječníkov, zvracanie, brucho som mala naliate vodou a vyzerala som ako v 7mesiaci a neskôr sa mi zle dýchalo kvôli tej vode v bruchu. To bol dôvod prečo Martin. Viem, že oni si na to dávajú pozor a radšej stimuláciu stopnú

juja
22. aug 2007

....ja by som mala len "dotaz" k pani veštici Teodore z nautiku:
Ja som jej volala koncom mája a povedala, že prvé dva týždne júnové alebo posledné dva júlové, ale najneskôr do konca augusta by to mala byť tutovka že budem tehotná! 😵 No, a je koniec augusta a došla mi tá mrcha jedna hnusná 😢 A to som si ešte "poistila" u jednej pani, ktorá sa venuje "plodeniu" detí podľa astrológie (dátum a hod. narodenia) a aj tá mi povedala, že koncom júla, keď bol ten krásny spln, že by sa to mohlo podariť a nič.. Takže mi nič iné nezostáva len navštíviť dr. krajkoviča a poslať žiadosť na IVF, ale neva hlavne nech by sa to podarilo 😉 A ono sa to podarí, verím tomu 😉
Všetkým vám držím veľmi palce, nech to dobre dopadne 🙂

pecka
22. aug 2007

zulka29 - ja som tiez v ocakavani na mrsku a v nasej chladnicke sa na mna vyskiera Menopur - ale bez pera!!! ☹ ☹ Chcela som tiez Gonal a lebo Puregon, kvoli tej jednoduchsej aplikacii, ale pre mna ze vraj nie je dobry.... ☹ No co uz ... Takze zase budem namiesavat a ihly vymienat a tak...., no ale co sa stazujem, ved nie som sama. No a pri tom pocte vpichov, co som do seba naladovala, tak to bude hadam v poho 😉 Takze, predpokladam, ze stimulacia,zacne od pondelka. Ak teda mzs pride do piatka.

lenka20
autor
22. aug 2007

baby, ani ja som tu novu dr. este nevidela, ale kdesi tu na koniku som citala, ze jedna baba bola u nej na IVI, uz si nepamatam, v akej teme to bolo. tomas odisiel a ked som chodila ja na IVF tak chudak krajkovic sa musel riadne obracat aby stihal. ja by som chcela pokracovat u krajkovica, dufam, ze to bude mozne, nerada menim na co som uz zvyknuta, som taka staromodna 🙂
ziadost sme davali na zaciatku augusta, tak hadam pride do mesiaca, aj ta prva mi tak prisla, ale ku mne domov, tak neviem, ci to teraz idu posielat do heliosu, pocitala som, ze aj tato druha mi pride domov.
chuda zuzi, ty si si tiez musela preskakat take neprijemnosti, tak ale v MT to bude urcite dobre, ozaj su velmi opatrni.

pecka
22. aug 2007

no keby sme tetuskam vesticiam naznacili nase "mierne" hormonalne problemy, mozno ze by v tych ich kartickach vyslo nieco ine. Juja nezufaj mozno si poplietla jesen s letom. Ale to uz bude asi na Krajkovicovi a nie na astrologii 😉 😉 , tiez ti prajem vela stastia!! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre