IVF - čo hovoríte v práci?

lenka20
13. aug 2007

Ahojte,
presla som skoro vsetky pribuzne temy, ale tato tematika sa rozoberala vzdy len velmi okrajovo. Prosim o Vase skusenosti a rady - co povedat prip.ako vysvetlit v praci dovod dlhej PN, ak nechcem povedat, ze dovod je IVF. Konkretne v mojej praci je tehotenstvo nezelane, predpoklada sa, ze vsetci budeme pre firmu pracovat s maximalnym nasadenim najmenej do 60-ky bez materskych prestavok. Bola som na PN cely cas pri 1.IVF, aj pri druhom urcite budem - nechcem nic zanedbat, aby som si nemala co vycitat. prvzkrat som sa vyhovorila na operaciu, ale co poviem teraz 🙄 tak poradte, pls.

pecka
29. aug 2007

majuska, neboj vsetko dobre dopadne, a kedze uz v takom "rannom veku" 😉 vidis na nich, ze su to mali bojovnici, tak v sobotu sa transfer bude konat - urcite!!!! A o 9 mesiacov ich (ho alebo ju) budes drzkat pekne v naruci 🙂

ahoj lenka, ja som ani nevedela. ze co je to PiGD. A ked to Helik neponuka, tak som sa o to nejako zvlast nezaujimala. Ale tu som sa docitala "zhruba" preco sa to robi http://www.lady.sk/index.php?kategoria=12&id=4093

majuska81
29. aug 2007

PiGD cize predimplantacna genetika nie je nutná, len to chceme my, lebo pred transferom sa uistis, ze embrijká sú zdravé a bez genetickych chorob. Pravda, vsetko nevedia vylucit, ale mnozstvo závaznych gen. chorob ano. Napr. Dawnov syndróm. Lebo napr. vlozili by ti choré embrijko, ktoré by si aj tak potratila alebo porodila choré bábo, a zdravé by ti zmrazili....Takto sa dá vselico vylucit. Takze transfér bude iba v sobotu, ak embrijká budú zdravé. Ked nebudú, tak transfér ani nebude. Je to sice velmi kruté.....Plati sa za vysetrenie 1-3 emb. 26,500 Sk, za 4 alebo viac 35,000 Sk.
Robia to v Iscare, chodte na ich stranku, majú tam podrobnú informáciu. A inác aj prijemnú geneticku, ktorá to do detailov vysvetli.

lenka20
autor
29. aug 2007

dik za info majuska, tak drzim palce aby embrijka prezili. ja ale do iscare nepojdem ani keby to malo byt to posledne CAR na zemeguli - no dobre, mozno keby bolo uplne posledne tak by som asi sla 😀 zatial o tom neuvazujem, budem stastna ak sa mi urodia vajka, nechcem riskovat, ze sa mi pri PiDG poskodia. ine by to asi bolo, keby sme mali v rodine nejake predispozicie...

majuska81
29. aug 2007

Mozem sa spitat, ze preco más taky zly názor na Iscare?? Mozes napisat aj cez internú postu. Som zvedavá....
My máme 1x IVF. Tak sme si povedali, ze to ideme vyskúsat. cez PiGD...Ked sa to nepodari, tak mozno na 2x uz budeme chciet transfer bez genetiky. Teraz to este ani posudit neviem.... 😒

lenka20
autor
30. aug 2007

ahoj majuska, ja som ti napisala o Iscare do IP. ja by som mozno pri prvom IVF bola pristala aj na PiDG keby mi to boli navrhli, ale po skusenostiach z prveho pokusu uz urcite nie - mala som 7 zrelych vajok, vsetky sa oplodnili ICSI, aj sa delili, niektore pekne, niektore pomalsie, ale nakoniec zo 7 zostali iba dve pouzitelne - ostatne sa bud prestali vyvijat alebo sa rozpadli. takze by som neriskovala este aj ich poskodenie pri PiDG, ale to je len moj subjektivny pocit. ked si vsak uvedomim co vsetko este musia embrijka po oplodneni zvladnut aby vobec boli schopne sa uchytit a vydrzat .. je to skratka velky zazrak a ziadny lekar ani liek to ovplyvnit nevie.

majuska81
31. aug 2007

Leni, pisala som ti sice aj cez internú postu, ale más pravdu, je to velké riziko, lebo s tou genetikou tym slabsim embrijkám mozu ublizit....no na druhú stranu ktoré sú zdravé, hádam tolko musia vydrzat.....ale aj my sme rozmyslali, ci to bolo dobré rozhodnutie....ale 2 embrijká to brezili... 😉 Zatial.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre