IVF - dlhý protokol. Pomôžte s informáciami

pahu
29. máj 2008

Ahojte 😉
Viem že tu už máme veľa tém IVF, ale ak by som chcela získať všetky možné informácie práve o dlhom protokole, musela by som v každej téme pátrať pomerne dlho. Preto skúsim založiť takúto novú a špecializovanú témičku 😉

No a teraz trochu info o mojej situácii:
Som po 3.IUI, neúspešnom, takže nastupujem na naše 1.IVF, verím že aj posledné...

Dnes som 1.DC, začínam brať antikoncepciu Femoden až do 21.DC. Potom budem pokračovať... Decapeptyl, Fostimon, Pregnyl, Augmentin a Utrogestan. 😉

Takže ak viete pomôcť s akýmikoľvek info napr. aj o vedľajších účinkoch liekov alebo máte iné lieky, alebo kopec otázok, nech sa páči... 😉

adrosek
11. okt 2008

Ahojík ixi,jak se vede dneska co?

ixi
11. okt 2008

ale da sa a ty? 😀

adrosek
11. okt 2008

Já taky dobré,občas mě trocha pobolívá břicho ale není tak strašné,tak doufám že v pondělí na UTZ něco bude tedy.

ixi
11. okt 2008

ja idem v pondelok tiez na usg ja stimulujem pred ivf a ty?

adrosek
11. okt 2008

Já taky a mám dlouhý tak podle tématu.

adrosek
11. okt 2008

Neuděláme si tabulku at máme trošku přehled?

IVF dlouhý protokol:
Adrošek-Reprofit Brno,snažení 2.roky, 2XIUI neúspěšné,nýní příprava na IVF,od 3DC Marvelon 2O.dní,potom Diphereline 0.1mg sc.pak od 13DC Puregon 175j ještě ktomu až do 13.10,kontrola UTZ 13.10.

adrosek
11. okt 2008

Holky kde jste kdo?

adrosek
12. okt 2008

Ahojík holky kdepak jste kdo co?

ixi
12. okt 2008

ahoj adrosek ako sa mas ja idem na 1.IVF-ICSI a mam dlhy protokol v 21 den ciklu som mala decapeptyl a dalsi ciklus od8.10. picham fostimon 3 ampulky usg kontrola zajtra

adrosek
12. okt 2008

Já jdem taky na UTZ zítra tak to si budeme držet pěsti navzájem.
Jdem jen požehlit prádlo a za chvílu som tady.

violoncielka
13. okt 2008

Ahojte babky,tak ja uz mam v brusku 2 embrika. 🙂 V sobotu mi ich tam vlozili...a teraz uz len cakam a modlim sa. 🙂 Adro-drzim palce nech mas krasnu urodu

pahu
autor
13. okt 2008

Violončelka, tak to budeme na Vás myslieť strááášne siiiilnooooo 😀

Adrosek, aké je to zlaté, každý deň nás tu hľadáš 😉 A ako sa cítiš?

Ixi a ty? 😵

chantalle7
13. okt 2008

ahojte dievcata

violoncielka - no super tak nech sa emryjkam u teba paaaci drzim ti paste....

androsek - to je dobry napad s tym prehladom tak pridavam svoj: snazime sa 26 mesiacov,
3x IUI - neuspesne, teraz 1.IVF od22.DC Decapeptyl, 4.DC- Fostimon(picham od 11.10.08 , zatial super nic neboli)

violoncielka
13. okt 2008

ahojte,dakujem

violoncielka
13. okt 2008

Pahu,ty uz mas za sebou Prahu? Aj ste okrem vysetrenia nieco pochodili? My sme boli pred 5 rokmi s manzelom na dovolenke v Prahe a nevedeli sme si vynachvalit.Uz sa tesime,ked pojdeme zase ,ale iba na dovolenku 😀

adrosek
13. okt 2008

Ahojík holky moje,jojo hledám vás tady denně.
Violka tak držím pěsti moc a moc.
Jinak som bola dneska na UTZ a mám tam 6.folíků všechny kolem 20mm,říkala že je spokojená,že má ráda tak kolem 6-7 a jsou kvalitnější než když je jich hodně,ale stejně som trocha smutná,mám strach aby znich neco bolo.

pahu
autor
13. okt 2008

Adrosek, 6 je super 😉 Aj veľkosť super 😀 Už ti aj povedala, kedy cca bude OPU? 😵

Violončelka, ja som v Prahe ako doma, babka tam kedysi odišla žiť a s ňou aj nejaké tety a tie mali deti, moje sesternice a bratrancov, takže každé prázdniny som tam bola 😀 Ale áno, vždy pochodíme klsické pamiatky a teraz máme aj novú knihu o histórii Prahy a snažíme sa objaviť aj nejaké zatúlané časti 😀 A teraz sme boli aj v ZOO 😉

Chantalle, tak ja teda takto: snažíme sa od 09/2006, t.j. 25 mesiacov, máme za sebou 3xIUI neúspešne, 1xIVF neúspešne (bez mrazáčiokov), 7.10. imuno vyšetrenie v Prahe, čakáme na výsledky najneskôr do 8.11.2008 😉 Pokiaľ ich nebudeme mať, nejdeme ďalej nič podniknúť, ešte nám doki v Prahe odporučil aj genetiku 😀 P.S. Obaja sme v poriadku, ja vyšetrená aj laparoskopiou v 09/2007 a manžel zopár SPG, trošku zhoršené ale stále na úrovni normy 😀

dckami
13. okt 2008

ahojky, prosím o radu. Měla jsem dlouhý protokol, ale stimulace byla dne 25.9. ukončena - byl tam pouze 1 folík. Dle lékaře jsem měla začí krvácet do 14 dní. Dneska je to již 18 den a já stále nic, akorát mě celý víkend pobolívá podbřišek, ale tak jako když mám ovulaci. Je to dost divné 😕 , nevím, zda si mám do Pronatalu zavolat, nebo ještě počkat???

adrosek
13. okt 2008

Pahu děkuji za podporu,zatím říkala že to vychází na 20-21 podle čtvrtečního UTZ ještě tak uvidí se jak a co.

Jinak dckami já bych si tam asi zavola raději,třeba ti něco pichnout na vyvolání.

violoncielka
13. okt 2008

Adrosek,gratulujem k folikulom.6 je dobre cislo.Presne-lekarka ma pravdu,aj mne ked som mala 1 den 6 folikov,povedala,ze radsej kvalita,ako kvantita.Ja som mala potom nakoniec 10 folikov,z coho bolo 8 vajicok.Takze si na dobrej ceste.Drzim palce 😵

adrosek
13. okt 2008

Tak děkuji violka snad to tak bude,tak už nebudem tak smutná a budem si říkat,že je to dobré.
Jinak jak se máte holky moje?

adrosek
13. okt 2008

Tak zkusme udělat ten přehled ještě jednou tedy:

Adrošek-Reprofit Brno,snažení 2.roky, 2XIUI neúspěšné,nýní příprava na IVF,od 3DC Marvelon 2O.dní,potom Diphereline 0.1mg sc.pak od 13DC Puregon 175j ještě ktomu až do 13.10,kontrola UTZ 13.10-zvýšení dávek Puregonu na 200j do čbtrtka,další UTZV.
Chantalle-snazime sa 26 mesiacov,
3x IUI - neuspesne, teraz 1.IVF od22.DC Decapeptyl, 4.DC- Fostimon(picham od 11.10.08 , zatial super nic neboli)

Holky tak se přidejte at máme přehled co vy nato?

dckami
13. okt 2008

tak jsem si volala do Pronatalu a zítra tam jedu na kontrolu. Dr. se to moc nelíbilo, a tak mě chce raději vidět. Alespoň budu vědět, na čem jsem. 😉 Už jsem o něco klidnější.

adrosek
13. okt 2008

Dckami tak to je dobře že jsi tam volala a že tam máš taky hned dorazit,alespon jak říkáš budeš vědět jak a co tedy se děje.

adrosek
13. okt 2008

Tak holky kde jste kdo,zase Vás mám uhánět?

aduska222
13. okt 2008

ahoj adrousek. Ako sa máš? Už som premýšľala, že prečo nechodíš na net, ale pozerám, že si v inej téme. Darí sa ti? Dôfam že áno. 🙂

adrosek
13. okt 2008

Ahojík aduška,taky som na tebe myslela a říkala som,že musím nahlídnut do IUI.No mám se vcelku dobře,v pondělí jdem na OPU a pak za tři dny asi na ET tak uvidíme jak a co.A co ty jak sa máš a jak pokračuješ?

aduska222
13. okt 2008

No tak ti držím palce, aby si mala čo najviac a čo najsilnejšie vajíčka. Ja mám za sebou druhé IUI a piatok idem na krv. Ale už zajtra na 12 deň po IUI chcem testovať doma. Tak uvidím 🙂

adrosek
13. okt 2008

Děkuji aduska,budem na tebe moc myslet aby to konečně vyšlo!!!
No doufám že jich bude dost,nebo min ale kvalitní zase.No a co potom,pak jdete ještě jednou na IUI nebo jak co?

aduska222
13. okt 2008

hmm , veru neviem. Stále si vravím, že to tentokrát vyjde, ale už ma napadlo, že ak to nevyjde, objednám sa na konzultáciu. Ešte stále sa necítim na IVF - stále mi to nejde do hlavy, že by sa to nemalo podariť. Veď sme s mojim nemali až tak zlé výsledky a keď tak pozerám, aké pb majú iné baby, tak sme v porovnaní s nimi totálne " zdryví " No asi sa predsa dám na laparku a potom by sme ešte zo dva razy skúsili IUI. A ak ani potom nie, asi zvážime adopciu. Na IVF sa proste necítim psychicky dosť silná.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre