IVF - dlhý protokol. Pomôžte s informáciami

pahu
29. máj 2008

Ahojte 😉
Viem že tu už máme veľa tém IVF, ale ak by som chcela získať všetky možné informácie práve o dlhom protokole, musela by som v každej téme pátrať pomerne dlho. Preto skúsim založiť takúto novú a špecializovanú témičku 😉

No a teraz trochu info o mojej situácii:
Som po 3.IUI, neúspešnom, takže nastupujem na naše 1.IVF, verím že aj posledné...

Dnes som 1.DC, začínam brať antikoncepciu Femoden až do 21.DC. Potom budem pokračovať... Decapeptyl, Fostimon, Pregnyl, Augmentin a Utrogestan. 😉

Takže ak viete pomôcť s akýmikoľvek info napr. aj o vedľajších účinkoch liekov alebo máte iné lieky, alebo kopec otázok, nech sa páči... 😉

pahu
autor
16. jún 2008

Sylvyka, tak už si bez ruky, totálne ti obhorela 😀 Ja som LEV 😀 😀 😀 😀

sylvyka
16. jún 2008

ooo no neva tak by si mal byt kludaska ako moj mangel ktoreho nerozhadze absolutne nic no ale nic tomu nenasvedcuje 😀

pahu
autor
16. jún 2008

Sylvyka, keby si tu bola vedľa mňa, nevedela by si, že sa niečo deje 😉 To ja si vybavím vo svojom vnútri, ale tým, že vy o tom viete, vyvalila som svoje emócie na povrch 😀

sylvyka
16. jún 2008

ja viem 😉 kazdy si ventiluje svoje vnutro inak 🙂 ale najhlavnejsie je pozitivne mysliet tak idem off nemozem tu uz sedet som ko ozvem sa asi az v stredu to budes mat prvy peptyl v sebe vsak no som zvedava drz sa pahu papa

pahu
autor
16. jún 2008

Oki sylvy, tak teda pekné popoludnie a aj večer 😀

sylvyka
19. jún 2008

ahojko pahu 🙂 uz som ta tu davno nestretla ... ale strasne rychlo ide ten cas vsak 😀 zajtra idem na ultr. dam vedet ze ako asi uz zacnem s fostimonom .myslim na teba, aj na vsetky co su na tom ako ja 🙂 ale po mrche mi uz je celkom fajn neni som na vybuch chichichi papa ozvem sa 😅

pahu
autor
20. jún 2008

Ahojte 😀
Takže moje info o prvých injekciách 😀
1.decapeptyl - 18.6.2008 - pichala mi ho sestrička v GF, skoro vôbec som ho necítila, zaštípalo, ale v norme 😉
2.decapeptyl - pichala som si ho sama doma, trochu zvláštny pocit nasmerovať ihlu proti sebe, zvládla som to s fľašou v ľavej ruke a so striekačkou v pravej 😉 A nevedela som si prepichnúť kožu 😀
3.decapeptyl - pichal mi ho manžel, stráášne dlho baštrngoval s ihlou okolo môjho pupku, normálne mi z toho ostalo zle 😀 Ale nakoniec to zvládol.
A po 2 vpichoch, od sestričky a manžela mi ostali modrinky 😉

myskyva
20. jún 2008

ahoj pahu
paráda že to takhle zvládáš 😉 Na jak dlouho ještě máš decapeptyl?

pahu
autor
20. jún 2008

Myskyva, až do odberu vajíčok... Myslím, že som dostala 30 injekcií, takže ešte mám 27 😀 Auu 😉 Ale už viem, že teraz keď dostanem mrchu(dnes, alebo max do týždňa), od 4.DC budem pichať + fostimon do zadku... 😲 ☹ 😀 Decapeptyl pokračujem... 😉

Ty máš tiež už niečo?

myskyva
20. jún 2008

😖 to budeš mít břicho a zadek jak cedník...máš toho požehnaně 😒
Já od středy píchám fostimon

pahu
autor
20. jún 2008

Myskyva a teraz niečo picháš? 😕

A cedník, no nevadí, možno cez neho vytečie aj celulitída 😀 😀 😀 Spolieham sa na to 😀

myskyva
20. jún 2008

pahu 😀 😀 😀 v tom případě bych píchala klidně i 3x denně 😅

špatně jsem to napsala...už od středy píchám fostimon,v úterý jdu na UTZ zjistit jak reaguju

pahu
autor
20. jún 2008

Myskyva, presne tak, kľudne aj 4xdenne 😀 A začala si ho pichať 4.DC? 😉

myskyva
20. jún 2008

6DC.....14den po Zoladexu

pahu
autor
20. jún 2008

Jaaaj, tak ty máš zase nejaké iné lieky 😉 Ja by som mala začať s fostimonom na 4.DC 😉

myskyva
20. jún 2008

a ty máš ty léky zase jinak naplánovaný 🙂 ale účinek bude asi stejnej 😉
ty už máš naplánovaný jaký množství fostimonu budeš mít?Nebo ti to teprv rozepíšou?

pahu
autor
20. jún 2008

Už to mám naplánované, viem že budem miešať 2 ampulky + roztok 😉 A 😉 ty?

myskyva
20. jún 2008

já měla 1den 3Amp a teď mám 2Amp.....ale míchám to s jinym roztokem,koupila jsem si ho zvlášť v lékárně protože s tim co ho přidávaj do balení to docela bolí 😖

Můžu se zeptat proč vám se nedaří otěhotnět?Prej mi napsaly nízký dávky,aby mě nepřestimulovaly takže u tebe se taky asi předpokládá že budeš na hormony reagovat dobře?

pahu
autor
20. jún 2008

Myskyva, nám vlastne nič nezistili. Ovulácie je ukážkovo každý mesiac, SPG je síce na spodnej hranici ale stále v norme, 3 x nevydarené IUI, stimulovala som s clostilbegytom a vždy som mala dobrú úrodu.. Doktor to teda zhrnul ako idiopatická neplodnosť, čiže s nezistenou príčinou. Ešte povedal, že pri IVF sa ukáže, či náhodou nemám na vajíčku tvrdý obal, že by sa tam spermijka nedostala prirodzene, či sa mi to ďalej vyvýja... Takže celé naše IVF je pre nás šanca mať miminko alebo vylúčiť ďalšiu chybu, prečo nám to nejde 😉 Ale berieme to všetko veeeľmi pozitívne, musí sa nám to skrátka podariť 😀

A u vás niečo zistili? 😕

myskyva
20. jún 2008

pahu my jsme na tom docela podobně......já jsem po 7IUI,stimulace clostilem(pokaždý 2 - 3 folikuly),ovulace i MS pravidelná,průchodnost o.k takže další idiopatka do party 😅 manžel má sice azoospermii,ale protože máme dárce tak je SPG vždy nadprůměrný a stejně se nedaří ☹
Takže u nás je IVF podobné v tom že buď se podaří,nebo "konečně" odhalí příčinu 😉 tajně doufám v tu první variantu

pahu
autor
20. jún 2008

Myskyva, tak teda vitaj v klube 😀 Môjmu drahému napísali do protoklu asthenozoospermia, teda tak nejak a pri tom mu vždy doki povedal, že je to relatívne v norme...
Tak teda dúfam, že to rovno zaklincujeme úspešne prvým šupom 😀 A v čechách môžete mať toľko krát IUI? 😀

myskyva
20. jún 2008

to jsou diagnózy že by si na tom jeden zlámal jazyk 😀
Vy zvažujete nějaký nadstandarty jako ICSI,AH,PK......
Nevim jakou máme normu,mockrát jsem slyšela že 6IUI ročně ale v CARu nikdy nemluvily že by to bylo omezený,naopak - prý dokud budu chtít tak IUI můžem podstupovat neomezeně

pahu
autor
20. jún 2008

No, my síce môžeme zvažovať všetko čo si tam napísala, ale vraj je to v konečnom dôsledku na mojom tele a embryologičke 😉 Ak je málo vajíčok = ICSI, ak je dosť tak v kombinácii len s prirodzeným oplodnením, že to nechajú na spermii.... 😉 AH neviem čo je, ale asi ten Hatching, že ti narušia obal embryjka, aby sa ľahšie uchytilo, tiež záleží od embryologičky ale my musíme dať súhlas a zaplatiť 😀 S radosťou zapltíme ak to pomôže 😉 A PK by som chcela aspoň ja teda určite a uvidíme čo odporučí embryologička... Vraj práve ten 3.-5.deň od oplodnenia je prelomový, vtedy sa ukáže, či je to embryjko schopné ďalšieho života 😀

myskyva
20. jún 2008

tak doufejme že vajíček bude dost,spermie šikovné a embria ukázková...když ne,nějaká koruna navíc už nás nezabije 😉

alespoň u nás,když půjde vše jak má,tak OPU bude v pátek a do pondělka by embrya ukázala co v nich je takže snad ani PK nebude třeba,už jenom z toho důvodu,že dr.je dost proti tomu....zastává názor že lepší podmínky než v děloze se uměle vytvořit nedají(v tom s nim souhlasim)

zatim se loučim,dorazil manžel tak se mu jdu věnovat 🙂 až přežiju následující 3pracovní dny tak se tu snad zase sejdem 😉
Měj se,čauky

pahu
autor
20. jún 2008

Myskyva, pekný víkendík 😀

pahu
autor
23. jún 2008

Ahojte, mrcha je tu od soboty, takže zajtra, 4.DC idem na folikulometriu a pridávame injekcie Fostimonu 😉

sylvyka
23. jún 2008

ahojko pahu ako si na tom ??? ja si uz 2 den picham fostimon do zadku ze auuuu ale je to zatial v pohode boze ale vybavit predoperacne to je teda sila ... ja uz sa asi zblaznim 😅 no fakt teraz idem az v piatok do gfiv na krvicku a ultrazvuk boze este tomu notarovi no hadam nezabudnem ... papa

pahu
autor
23. jún 2008

Ahopj Sylvyka 😀
Ja som sa objednala na predoperačné do Centra Šnop, oni sú o poschodie vyššie, nad GF 😉 No ale teraz rozmýšľam, či si ich nepreobjednám na skorší termín... Odbery máme 27.6., takže to je O.K., ale internistu máme až 2.7. Hmm, čo myslíš? 😨 😕

sylvyka
23. jún 2008

no asi to bude akurat na hrane ja by som isla asi o trosku skor ... no ale asi ty nemas taku smolu ako ja vsak jak sme boli na odberoch tak sa zistilo ze som musela prekonat zltacku typu b bo som mala priserne zvysene protilatky chapes ??? a dnes som bola na internom a ako mi okukavali nohy ze ci nemam krcove zily tak mi nasla doky kliestaka akoze uz sa smejem ze co mi kde povedia ale uz idem iba tomu notarovi to hadam nebude problem 😅

pahu
autor
24. jún 2008

Sylvyka 😀
Takže dnes bola moja 1.kontrola - UTZ, doki je spokojný, rovno mi pichli aj prvý Fostimon (2 ampulky + 1 roztok) 😉 Pýtala som sa ho na tie predoperačné a musela som to zmeniť, pretože je predpoklad že budem dobre reagovať na stimulku (podľa skúseností z 3 IUI) a to by som už možno, ale len možna a najskôr, išla na OPU 2.7. v stredu o týždeň 😉 V pondelok mámdalšiu kontrolu, UTZ + krv a podľa toho sa uvidí 😉

Takže odbery máme 25.6.2008 - zajtra ráno o 7,00-15, a internistu máme 30.6.2008 niekedy ráno zrejme, ešte nemám presný termín 😉 Ty ako?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre