IVF - dlhý protokol. Pomôžte s informáciami

pahu
29. máj 2008

Ahojte 😉
Viem že tu už máme veľa tém IVF, ale ak by som chcela získať všetky možné informácie práve o dlhom protokole, musela by som v každej téme pátrať pomerne dlho. Preto skúsim založiť takúto novú a špecializovanú témičku 😉

No a teraz trochu info o mojej situácii:
Som po 3.IUI, neúspešnom, takže nastupujem na naše 1.IVF, verím že aj posledné...

Dnes som 1.DC, začínam brať antikoncepciu Femoden až do 21.DC. Potom budem pokračovať... Decapeptyl, Fostimon, Pregnyl, Augmentin a Utrogestan. 😉

Takže ak viete pomôcť s akýmikoľvek info napr. aj o vedľajších účinkoch liekov alebo máte iné lieky, alebo kopec otázok, nech sa páči... 😉

adrosek
2. okt 2008

Tak uvidíš violka,bude to ok,teda musí být no ne?
Já snad dobře,nebo nevím zatím,stále pichám a jdu až 13.10 na utz k dr.tak uvidím jak a co.
Už aby to bolo zamnou a vše bolo ok a konečně //.

adrosek
3. okt 2008

Ahojík holky,tak přeji hezký den.
Jak se máte dneska co?

violoncielka
3. okt 2008

Ahoj adrosek,tak mne vcera zdvihli davku gonalu 😒 ,uz nech to mam za sebou...tolko chemie do seba pcham.Najhorsie,ze uz to zacinam citit a vcera v supermerkate som nemohla ani poriadne chodit.Normalne vecer si musim uz druhy den lahnut.Hrozne ma bolia krize.Ale mozno to nie je z gonalu.No kazdopadne sa citim ako lopta 🙂 .
Hrozne rada by som isla na plavaren,ale obavam sa ze je tam velmi studena voda.No musim si pockat dokial budem v 3 mesiaci tehotenstva 😵 a potom sa prihlasim na kurzy pre mamicky 😵

adrosek
3. okt 2008

Violoncela,no mě břicho bolí zatím jen občas,trocha jej cítím,ale taky spíš na večer,ale cítím se někdy jako po flámu tak nevím,no už aby to bolo taky si říkám,no ale ještě chvílu musíme vydržet.Tak se moc nenamáhej a odpočívej víc.

pahu
autor
3. okt 2008

Violka, presne tak, neriskuj prechladnutie alebo infekciu, žiadna plaváreň teraz 😀

Adrosek, 6 je dosť a ka sa ti oplodnia všetky alebo 4 ako mne, tak by ti ich mohli pomraziť 😉

adrosek
3. okt 2008

Pahu já ještě nevím,ještě jsem nebyla na odběru zatím tak nevím,mě to teprve čeká,jea ještě pichám stále.

pahu
autor
3. okt 2008

Ano ano, ja viem, ale písala si koľko ti ich doktorka videla 😀

adrosek
3. okt 2008

To minule při IUI nebo som tam napisala nějaké zmatky tedy vtom případě.To se omlouvám.Při IUI po clostíku jich bolo 3-4 velké.

pahu
autor
3. okt 2008

Adrosek, Violoncelka ich má 6... Ja slepaňa 😀

adrosek
3. okt 2008

Pahu ved vpohodě,nic sa neděje.Co jinak děláte krasavičky moje?

pahu
autor
3. okt 2008

Hmm, ja sa snažím pracovať, ale nejako sa od koňa neviem odtrhnúť. Ale o 15 minutiek idem papkať 😀

adrosek
3. okt 2008

Já se taky chystám na papu a pak ještě musím popracovat do 15.30 a pak huráá domů.

chantalle7
3. okt 2008

ahojte dievcata tak v nedelu sa blizi moj velky den kedy zacnem svoje prve IVF a teda zacnem pichanim decapeptylu bude mi pomahat kamoska ktora bude v ten den u nas a je zdravotna sestra skoda ze tu nebude viac dni tam mi drzte place nech to zvladnem ...
v pondelok zacinam s predoperacnymi (odbery) a o tyzden mam interne
uz sa ani nesnazim citat vsetky tie komplikacie co baby pisu na webe a sledujem len tie pozitivne veci lebo potom ma chyta panika ...

este mam jednu otazku mne lekarka kazala pichat Fostimon do svalu ale na pribal. letaku sa pise ze sa moze pichat aj pod kozu ako Decapeptyl neviete nahodou aky je v tom rozdiel /ide mi o to ze preco mi to kazala pichat do svalu a nenechala mi na vyber/ myslim ze podkozne by som to asi zvladla skor ako do svalu....

tak pekny vikendik a drzim palceky 🙂

dicinka1
3. okt 2008

mam to potvrdene aj z krvi..som tehotnaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 oficiaaaaaaaalne

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

adrosek
3. okt 2008

Ahojík dicinka,takmooooooooooooooooooooooc gratulujem huráááááááááááááá

adrosek
3. okt 2008

Dicinka fakt je to super,alespon další úspěšné těhu jako.Jak se máte jinak,co děláte všeci co??

dicinka1
3. okt 2008

adrosek..mame sa fajn..v stredu na sone este nic nevideli.. 😉 mam dojst o 3 tyzdne.. 😉 ale krv je pozitivna 😉

adrosek
3. okt 2008

Dicinka tak at to dobre dopadne hlavně,budem na tebe mooc myslet!!!

dicinka1
3. okt 2008

dakujem..nech si tehulka aj ty..tfuj!tfuj!tfuj! 😉 😵 😵 😵

adrosek
3. okt 2008

Taky děkujem nno snad to tiež vyjde,chytám tvoje bacily.Tak zatím papa

dicinka1
4. okt 2008

ok.,.,papaa 😉

adrosek
4. okt 2008

Ahojík holky,tak jak se dneska máte co?

jasmina309
4. okt 2008

Ahoj holky!
Jsem tu u vás nová!
Nejprve popřeju k těhu Dicince! Hodně štěstí!!!!

No já začala dlouhý protokol už 18. 9. píchnutím Zoladexu a jinak od čtvrtka píchám Puregon(sv...ně štípavá). Pardon. No a včera mi chytla migréna jako blázen, takže sem dýl jak 24 hodin trpěla, blindila, zimnici sem měla a dnes je mi jak na chřipku, no hnus...
Tak vám přeju, at vám není tak zle... 🙂

dicinka1
4. okt 2008

jasminka..dakujem..tfuj!tfuj !tfuj..nech ste vsetky tehulky 😵 😵 😵

adrosek
5. okt 2008

Ahojík holky,tak vás zdravím.Jak se dneska máte co?

tulipanekps
5. okt 2008

ahj holky, děkuji za počtení, fakt jste mi hodně věcí vysvětlily. čeká mě dlouhý protokol, 16. 10. jdu pro Zoladex a dozvím se více 🙂 musím číst dál, abych se neptala na několikrát omleté... 🙂 páčko a pěkný nedělní večer

violoncielka
5. okt 2008

Ahojte babky,dicinka gratulujem.
Ja uz mam 10 folikulov(najvacsi ma 18mm) takze asi vstredu ideme na to.
Dostala som ale vysoke teploty,vzdy okolo 18.00 mi to stupne na vcera39.2 a dnes 38.5,dam si tachipirin (lekarke som volala a ona povedala,ze to mozem) a potom uz sa citim fajn,aj rano mam 36.2 a citim sa v poho.Neviem cim to moze byt,lekarka vravela,ze gonalom to urcite nie je....No neviem.Ja nemavam teploty ani pri chripke a teraz toto....no dufajme ,ze to neovplyvni IVF.
Teraz mi je fajn,ale radsej si idem lahnut.
A este vam chcem poradit,ak sa citite velmi nafuknute (ja som mala plyny az niekde pri chrbtici a mala som velke bolesti) lekarka mi odporucila cierne uhlie (6 tabletiek denne) a ono to fakt funguje 🙂
jasmina asi sme na tom rovnako 😠 Ty si uz bola na prvom sono? Ak nie tak mas sancu sa este vyzdravit,mna caka OPU uz asi o 3 dni,tak sa musim nejak z toho dostat.

adrosek
5. okt 2008

Ahojík violka,tak to je pěkné ty tvoje folíky ne si myslím,jen mě teda mrzí že máš ty teploty,je to zajímavé ale.Tak pěkně pod peřinu a kurýrovat se jak to jen jde nebo vypotit pořádně.
Jinak se zatím mějte a hezké sny přeji všem.

adrosek
6. okt 2008

Ahojík holky,přeji hezký den všem.Jak se máte všeci co?
Dicinka a jak ty co a mimísci.

mitka
6. okt 2008

Ahoj,
prosim, muze mi nektera z vas sdelit, jak dlouho cca pusobi v tele Zoladex a kdy se vas cyklus a fungovani tela vratilo po jeho aplikaci a neuspesnem IVF do normalu? Myslim tim, kdy jste zacaly opet ovulovat, kdy telo zacalo opet produkovat hormony.
Souvisejici otazka: plati i po dlouhem protokolu, ze je mozne jit do dalsiho IVF po 3 mesicich? Moc diky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre