IVF, IUI a všebecne CAR verzus manzelstvo

dannyelle
1. aug 2022

Ahojte, su nejake obmedzenia v tom, ze musite byt manzelia na ukony pri umelom oplodneni? Napriklad ze IVF urobia iba manzelom, alebo ze poistovna nieco nepreplati, ak nie ste manzelia? Je to nejako "povinne" byt zobrati pred tymito ukonmi, resp.su tam nejake znevyhodnenia, ak nie sme este svoji? Zijeme spolu uz velmi dlho, len na tu svadbu nam to stale nejako nevychadza... Dakujem pekne

martinaju
1. aug 2022

@dannyelle nie, staci ze ste partneri nikto neriesi manželstvo

7lenka11
1. aug 2022

myslím, že manželstvo nie je potrebné.. my sme obaja za seba vypisovali nejaké papiere a súhlasy, nikto sa nepýtal, či sme zobratí alebo ako žijeme..

s_o_n_i_k_e
1. aug 2022

treba potom myslieť na to, ak dáte mraziť a budeš chcieť KET tak bez súhlasu partnera ti to nepovolia, čiže možno v tvojom prípade, by som mala zadné dvierka a ak sa bude mraziť tak by som mrazila len čisto oocyt, ak sa napr. rozídete a nájdeš si nového partnera tak môžete fungovať spolu 🙂 ja som realista tak píšem aj možnosť B 🙂 viem, že tu dievčata riešili aj to, že mala mraziačikov no žial s partnerom už nebola a čo viem dievčata písali, že bez jeho súhlasu vklad nepovolia.

dannyelle
autor
2. aug 2022

Dakujem vsetkym za radu 🙂

simona1994
3. aug 2022

My sme riešili IVF ešte ako partneri nie manželia
U nás je to o darcovstve spermií tak sme boli iba na matrike,že priateľ súhlasí ,že budeme mať bábätko z darovanych spermií a bude ho vychovávať ako vlastné
Na druhý pokus už pôjdeme ako manželia 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre