IVF - preplácanie

6. júl 2021

ahojte chcem sa informovať ako to funguje či ked mám schválené ivf tak mi ešte niečo z toho poisťovňa preplatí alebo sa to berie automaticky že pri výkonoch si ja už platím len to čo poisťovňa nehradí. Som poistená v Dôvere, prišlo mi aj schválenie ivf, minulý mesiac som absolvovala stimuláciu a odber vajíčok ale vklad nebol kvôli ohss. Tento mesiac by som mala mať KET. Takže po vklade si mám požiadať ešte poisťovňu a nejaké preplatenie ? v centre som zatial platila asi 1600 eur za mrazenie, pk, icsi a pod .... dakujem za rady lebo som v tomto stratená uplne je to moje prvé ivf a nechcem prísť o nejaké peniaze ak sa dá ešte niečo preplatiť :P

sally001
6. júl 2021

Poistovna ti preplatila lieky ty si doplacala len malu cast....a odber...kedze vklad nebol mala by ti preplatit KET este...ale 1600e co si tam nechala ti nepreplati kedze to boli nastandartne vykony....teda ak som ta dobre pochopila

17alexis
6. júl 2021

Ahoj, poistovna ti doplati 3 cykly po 1100€ a asi aj cast liekov. Potom uz iba cast liekov. Myslim, ze sa neziada o ziadne preplatenie, co sa preplaca, sa preplaca automaticky. Pridaj sa so skupinky o IVF, tam ti aj lepsie poradia.

17alexis
6. júl 2021

@sally001 ano, dobre si to vysvetlila. Aj s tym KET.

mikasz
6. júl 2021

Nie, uz ti nic preplacat nebudu. Vsetko, co platis v car, tak uz je navyse ako nadstandardne sluzby, ktore poistovna nehradi.
Ked mas mat teraz KET, tak ten mas este v cene ivf, za to nebudes platit, ale ak si das napr.embryoglue alebo inu doplnkovu sluzbu, tak za to budes doplacat priamo v car

autor
6. júl 2021

@17alexis hej to viem že hradí len 3 cykly....dakujem to som chcela vedieť že či to je automaticky ..a či netreba ešte o niečo žiadať ....

autor
6. júl 2021

@sally001 dakujem

autor
6. júl 2021

@mikasz dakujem

danilabe
6. júl 2021

este max ked si v dovere mozno tych 200eur na lieky benefit,co ma kazdy

sally001
6. júl 2021

Mne union tiez 200 eur preplatil icsi

martinaju
6. júl 2021

Ty nežiadaš o nič ak je to slovenské car peniaze prídu im ty si platila len nadštandard, z toho ti nevrátia nič. Prvý ket neplatíš iba nadšnadard ako je lepidlo alebo AH ale to nie su povinne služby. Každý ďalší transfer si hradíš sama suma je cca 300 eur záleží od car.

e1i
6. júl 2021

@sally001 union to ma ako benefit, neviem ci ostatne poistovne tiež.

e1i
6. júl 2021

O preplatenie ziadas ty ak ides do car v zahranici, vtedy zaplatíš cele a oni ti refunduju to co platia aj sk centram. Ak si na sk tak centru platia to co maju a to co platis ty je uz tvoj doplatok nerefundovatelny.

petkasaurus
6. júl 2021

Teraz tak trosku mimo temy.. Hlavne ze politici chcu podporit porodnost a tak navrhuju tie príspevky viacpocetnym rodinam..keby radšej toto riesili, aby zeny vynosili zdrave deti...
Ja sa chcem spytat, ze ak pacientka prestupi do inej poistovne, nanovo jej mozu preplatit dalsie 3 cykly? Ďakujem.

mikasz
6. júl 2021

@petkasaurus nie, 3cykly za zivot

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre