Je laparoskopia bolestivá?

luckam89
30. mar 2018

Ahojte, chcem Vas poprosit o radu - s manzelom sa viac ako 1,5 roka snazime o babo - minuly rok v maji sme on prisli v 7 tt a odvtedy sa nam nedari. Manzel ma spermiogram vyborny, ja hormon. profil podla tabuliek vsetko ok. Teraz nasleduje laparoskopia - ci su moje vajcovody priechodne, bez zrastov a pod. Chcem sa spytat-je to bolestive? Boli ste pri tom PN? A kolko ste boli v nemocnici? Kde v TN to robia a boli ste spokojne?
Hradi sa to poistovnou, alebo ste si to platili sami? A co Vas to vyslo? Dakuje.

junovedievca
30. mar 2018

Ahoj bola som na laparoskopii.tiez to malo byt ze diagnosticke vysetrenie plus prefuk vajcovodov.v nemocnici som bola 3 dni.prvy den prijem.druhy den operacia a treti den cca o 14tej domov.nakoniec mi odstranili aj loziska endometriozy,takze som mala aj taky vyvod z brucha.to bolo take neprijemne.bolesti neboli taje zeby sa to nedalo zniest.ale chodenie bolo zo zacuatku neprijemne.a PN som bola 2tyzdne.ale dalo by sa aj po tyzdni ist do prace ak mas nejaku taku administrativnu co ja zial som nemala tak som si oddychla.neplatila som nic kedze to bolo v nemocnici ale v KE neviem ako inde

macko1007
30. mar 2018

@luckam89 ja som bola minuly mesiac na laparoskopii v PB koli cyste na vajecniku ...bola som pn nejak 3tyzdne ..len tá operácia mi všetko rozhádzala a hlavne cyklus ...dúfam že ty budeš okej aby si čoskoro bola tehu

lucia4412
30. mar 2018

Ahoj,ja som bola na laparke tiez kvoli dlhemu snazeniu sa o babo.Po zakroku som nariekala ako by som uz na to nikdy nesla a aka to je velka bolest, kedze som nikdy nebola operovana, ale po tyzdni si povies,ze to nic take nebolo. Ja som mala take najvacsie bolesti tri dni po zakroku. Zakrok mi robili v reprodukcnom centre a bola som tam len jednu noc a platila som cca 215 eur. A PN som bola tyzden do vybratia stehov. Drzim palceky.

bale1rinka
30. mar 2018

Nebola to daka hrozná bolesť....bola som PN 3 týždne...ani jazvy po skoro roku nevidno...menzes sa mi až teraz upravil a pôjdeme na to....

sono2
26. nov 2018

Ja som práve nemala rozhadzany cyklus ani nič, tdd hormony riadi hlava, nechápem, čo má s tým operácia. Nič ma nebolelo, bola tiež laparka diagnosticka. Jeden vajcovod veľmi slabo priechodný. Štyri dni som ležala , to odporúčam nie jednodňovku, po narkóze je človek dosť unavený. Mne trvala operácia hodinu a pol.
Neviem si predstaviť, žeby som šla večer domov. Predsa, sleduju ťa a budeš to mať grátis.
Treba sa potom hýbať, aby sa orgány hybali a nevytvorili nejaké zrasty. Za 10 dní pmm šla do roboty pracovala manuálne. Ja som mala fakt super priebeh.

sono2
26. nov 2018

Si žiadaj už aj hysteroskopiu nech aj maternicu pozrú, keď už budeš spať.

luckam89
autor
27. nov 2018

@sono2 Dakujem, ja uz to mam davno za sebou, vsetko pozreli a vsetko ok 😊

sono2
27. nov 2018

@luckam89 ahaa. Super.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre