Je tu niekto, kto sa chystá na 4. IVF?

susienka
29. jan 2008

je tu niekto komuto nevislo uz 3krat a chce to skusit este raz

mirusch
29. jan 2008

Susienka, neviem či ti to pomôže, my sme tiež samoplatci, ale v Nemecku. My ideme len na 1. IVF, ale manžel má už nad vekovou hranicou... 😒

susienka
autor
29. jan 2008

neviem ci sa to podari ale skusim si coto zohnat tuna cez net

mirusch
29. jan 2008

Myslíš lieky? Isto skús, tie injekcie sú naozaj finančné zabijáky.

susienka
autor
29. jan 2008

to ano neviem ci sa to podara ale ja sa nemozem zmierit s tym ze nebudem mamou

mirusch
29. jan 2008

Pocuj, v prvom rade by si sa nemala na to tak upínať, lebo psychika je sviňucha, trošku sa odreagovať...A zisťovali ti, prečo ti tie IVF nevyšli? Bola si na imunológii? V každom prípade ti veľmi držím palce, aby ti to tentokrát vyšlo!!!

susienka
autor
29. jan 2008

nie nebola som na ziadnych testoch po zisteni endometriozi mi lekarka doporucila ivf vsetky 3 som absolvovala pocas jedneho roka neviem kde moze byt chyba lebo lekar sa vyjadril ze vsetko je ako ma bit

mirusch
29. jan 2008

A vôbec sa ti ani pri jednom neujalo embrijko? Sa čudujem, že ťa neposlal na imuno a na genetiku, skús sa na to spýtať.

petkaerdal
29. jan 2008

ahojte,ja mam za sebou 2 IVF...to druhe,ako samoplatca....a skoncili sme s jednym zmrazenym embryjkom ☹
susienka,do akeho centra chodis?...
najviac liekov je na stranke heliosu...aj ja som odtial kupila...

susienka
autor
29. jan 2008

nie nikam ma neposlal len mi s usmevom odporucal skusit to znovu.koho sa mam pytat svojej gynekologycky?alebo v centre?

susienka
autor
29. jan 2008

chodila som k HERMANOVY do kosic

petkaerdal
29. jan 2008

susienka aspon to imuno by si si mala dat urobit,ja sa chystam teraz po Ket(ak nevyjde) tam objednat...lebo som citala,ze uz po prvom neuspesnom IVF by sa tieto testy maly robit...zbytocne budes podstupovat dalsie IVF,ak nahodou budes vytvarat protilatky voci embryju...dufajme,ze nie,ale co ak..ja tam kazdopadne pojdem...robi sa to v Prahe

mirusch
29. jan 2008

skús najprv v centre Susienka, že by si rada šla na genetiku, tam sa síce čaká na výsledky mesiac, ale aspoň si trošku oddýchneš a tvoje telo tiež. Imunológia tiež nie je zlá vec, môžeš si totiž vytvárať protilátky na embrijko. Spýtaj sa a daj sa vypísať. Treba pátrať po príčine. Pýtaj sa, nenechaj sa odbiť. Sú to tvoje peniaze, aby si ich nevyhadzovala do koša.

petkaerdal
29. jan 2008

Mirusch a kde robia tu genetiku? nevies,co to stoji?....

csilla76
29. jan 2008

susienka my sa chystáme tiez na 3 ivf-ko,máme 2 mrazácikov.a vy máte mrazácikov?ani jedno embryjko sa neujalo?to mi je lúto ale nesmies sa na to prilis sústredit to nie je dobré trosku by si sa mala odreagovat a venovat aj niecomu inému aby si myslienkami nebola vzdy tam.viem je to tazké ale skús.aj ja mám dlhsiu pauzu pred 3 ivf alebo ket,este presne neviem.ale drzim palceky aby ti to vyslo a moc ti to prajem.

susienka
autor
29. jan 2008

to ano lenze co by sa malo a neroby sa to ked otom nevies a kedze vsetko stoji peniaze tak som cakala ze mi to povedia v centre

susienka
autor
29. jan 2008

mrazaciky ziadne mala som 6 embrii ktore boli vo vybornom stave lenze doky vravel ze netreba mrazi pretoze sa to musi podarit.Tak ver niekomu!toboz lekarovi

csilla76
29. jan 2008

myslis ze pocas 3 ivf si mala 6 embryjok alebo ako?a preco nezmrazili ostatne,??to nechápem.mne aj tie 2 zmrazili.niekedy je to také tazké....ved. 😒

mirusch
29. jan 2008

Susienka, preboha, to co je za dokiho!!! Ešte som nepočula, že nezmrazia zvyšné embrijká. Ale teraz už budeš múdrejšia a naozaj ti odporúčam pred ďalším IVF urobiť potrebné vyšetrenia - imuno, prípadne infektológiu, genetiku, proste všetko možné a nabudúce si daj zmraziť aj keby sa neviemčo dialo!!!

Petka, neviem presne kde robia, isto v BA, v téme IVF-nádej pre pokročilé snažilky veľa báb absolvovalo genetiku, spýtaj sa ich. Vlastne, ty si zahraničie, kde bývaš? Ja som v DE a my napr. za genetiku neplatíme vôbec nič, hradí to poisťovňa.

susienka
autor
29. jan 2008

csilla ano 6embriog dala som si vlozit 3.ja som si chcela zvysok da zmrazit lente on namna vychrlil statistiku a rozne lekarske spravy o tom ze pocas zmrazovania sa poskodia a potom po rozmrazeni je mala pravdspodobnost uhnezdenia .Proste laicky ma na hovoril ze cerstve je stale lepsie

mirusch
29. jan 2008

Susienka, iba kukám, to čo je 😕 Vieš koľko my máme tehuliek po KET? Aj s dvojičkami!!! Môže sa podariť, aj keď isto risk je.

petkaerdal
29. jan 2008

Mirusch ja som vo Viedni,my niesme este manzelia,preto vsetko podstupujem v Ba...a aj tak je to tam lacnejsie...
S tymi dr. je to niekedy tazke...mam taky pocit,ze sa v cetra zaujimaju len o IVF...mne tiez nikto nikdy nic nepovedal,vsetko mam z netu...a tiez si chcem dat spravit to imuno a aj genetiku...
Mirusch a ty si podstupila IVF v DE?

csilla76
29. jan 2008

susienka tak ze preco ti nezmrazili zvysné embryjká vobec nechápem 😒 herman to robi zvycajne ,aspon co mám ja skúsenosti .ved z mrazacikov más sancu na ket-ko a to nie je az také zlozité oproti ivf-ku a je to aj ovela lacnejsia metóda.

petkaerdal
29. jan 2008

a to co spravili s tymi zvysnymi embryami??? 😕 vyhodili ich,ved to sa nesmie,co viem ja...je to zivi material...mne chceli aj jedno zamrazit...tomu nechapem...ved 3 nieje malo,z toho si mohla mat jeden Ket 😕

susienka
autor
29. jan 2008

neviem nevisvetlil preco,vsetko sa dozvedam az tuna od vas!

mirusch
29. jan 2008

Petka, my sa ešte len chystáme, už som mala stimulovať, ale najprv riešim zdravotný problém. Ale injekcie za 1000,- EUR už sú v chladničke 😠 Budeme to robiť v DE, je to menej stresov ako cestovať do SR a až taký rozdiel v cene nie je. Ale ja som napr. s centrom spokojná, aj sa nám dokina veľa venovala na pohovoroch, isto, že niektoré info som si zistila až tu, ale keď som mala otázku, tak odpovedala na všetko. Nás tam ani do ničoho netlačia...Genetiku nám odporučili oni kvôli spermiogramu.

susienka
autor
29. jan 2008

neviem kde sa unas robi genetika je nejake centrum?

petkaerdal
29. jan 2008

ja si platim zdravotnu na SK,takze preto tam..a teraz po novej dialnici som tam za 35 min...takze ok...aspon vyuzijem tie 3 cykli,pokial som slobodna...
A aky mate spermiogram,ked vam odporucili genetiku??? lebo my mame zly..ale nikto mi nic neodporucil? co sa tam zistuje?
ako dlho zijes v De?

mirusch
29. jan 2008

Susienka, isto v BA, ako som písala, baby v IVF-nádej pre pokročilé snažilky ti povedia, veľa z nich bolo.
Počuj, čítam, že máš endometriózu. Preliečili ti to? Mala si laparku?

petkaerdal
29. jan 2008

aha,uz som zbadala,ze mas temu 😝 takze tvoje prve IVF...tesis sa troska? najradsej by sme boli,keby sme nemuseli,ze? no ale...

susienka
autor
29. jan 2008

ano zistili mi ju laparaskopicky ale neliecili ju len odporucanie na ivf pretoze je to len pociatocne stadium ,vajecniky v poriadku ziadne zrasty vo vajcovodoch nasli iba par cyst v brusnej dutine.vyjadrenie lekara ze este nie je potrebne ziadne hormonalne liecby len to sledovat a snazit sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre