KET 2022

evita2176
3. jan 2022

Ahojte..
Ktora z vas ide v januari na Ket? Bola by som rada keby sa tu niekto najde co sa budeme navzajom podporovat.
🙂

marta236
18. jan 2022

@evita2176 to mi je luto, dufam, ze nic vazne? Asi niejaky zapal a daju ti par dni ATB do zily a budes cim skor fit. Ja som mala take silne bolesti pod bruskom aj teploty a na pohotovosti ma nechceli prijat, len domov ma posielali. Ale ked prisli vysledky s krvi hned CTcko a hned na prijem. Nakoniec to bol ladvinovy zachvat, hrozila mi operacia brucha. Nakoniec vsetko bolo v poriadku 5 dni v nemocnici. Drzim ti ✊🙏🍀

evita2176
autor
19. jan 2022

@marta236 dakujem veľmi pekne. No moj prijem na Notfalle trval dlhych 8 hodin. Najskor som cakala na gyn asi 3hod potom na chirurga hodinu, potom Ct dalsia hodina a potom to uz slo rychlo-covidove oddelenie nakolko pcr bol pozitivny a akutny zapal zaludka...no v nemocnici si veru polezim do piatku povedali. Ze skor by ma velmi neradi posielali domov - chcu ma mat pod dozorom ak by sa niečo horsie dialo hned na op..
A este k tomu som aj mens dostala

marta236
19. jan 2022

@evita2176 od coho si dostala akutny zapal zaludka? Mas problemy s travenim? Drzim ti palce, aby si bola cim skor fit ❤🥰✊🙏🍀. A teraz sa uz citis trosku lepsie? Ja stale dostanem menzes, ked som chora, lepsia kombinacia ako ti je zle a menzes k tomu 🤦‍♀️.

evita2176
autor
20. jan 2022

@marta236 no to ani oni nevedia ze z coho presne. . No hej je mi uz nastatie lepsie ale ms sa este nerobehla ale zato herpes v plnom prude a hned 4😬😬 2 na hornej a 2 na dolnej pere😬😬

kklaudia
23. jan 2022

Ahojte, tak oficiálny výsledok negativny. Ale som pozitivne naladena, radsej takto ako otehotniet a potratit ako sa mi stalo uz 2x.... ale citim hnev...Je to vobec niekto, alebo poznate niekoho komu sa podarilo otehotniet v gynfiv? Ja teda som hrozne sklamana, nasekala som do seba kvantum chemie, stale mam vysledky v poriadku a stale nic... tak bud to nevedia robit, alebo neviem kde je teda chyba... bola u mna vcera cela rodina, oslavovali sme narodky a ukazala som im vsetky blistre a striekacky co som do seba nacapala...plna taska...boli zhrozeni... ja nvm, ide to aj nejak inak ako sa takto cpat??? A niekto bude hovorit o vakcine na C19, ze do seba neda chemiu? Uz ked toto nas nezabija dievcata, tak nas uz nic.... drzim palce, ja sa musim najprv vyfiltrovat, vycistit od toho hnoja a hladat ine centrum...

michaela567
26. jan 2022

@kklaudia Ahoj. Tak to máš pravdu, je to veľa chémie, ale väčšina z nás urobíme všetko pre to aby sme to dieťatko raz mali 🙂 Ohľadom Gynfiv Ti poradiť neviem, ale poznám kopec žien co sa im nedarí ani pomocou umelého oplodnenia. Skús navrhnúť lekarovi aby sa urobila hysteroskopia, ak ju teda ešte nemáš, že kde by mohol byt problém. Je to hrozne na psychiku ale nehadz flintu do žita. Držím prsty

janula66
6. feb 2022

Dievčatá, pripájam sa k téme. Chodím do Gynfivu.. dnes som 13ty deň po KET..2xIVF.... Už 1xET a teraz tretí Ket dvoch blastocyt... A dnes test negatívny. Zajtra idem na krv a čakám, kedy mi už len povedia výsledok...
Máme ešte jedného mrazacika, v štádiu Blastocyt.. ale tak.. ja už neviem čomu veriť.. vklady predtým som občas cítila pichnutie inak nič... Teraz ma bolelo brucho od 3 dňa.nafuknuta aj z vody. na 8den som mala v noci silné menštruačné kŕče, bolesti pŕs... Do rána to prešlo.. a zase len počas dňa občas tlak podbruška a nafúknutá.takze v duchu som sa tešila, že sa niečo deje a tentokrat že mám iné pocity.... Toto mi trvalo presne 11 dní... A zrazu 12. A 13 ty nič.. len dnes ma bolia kríže a trochu prsia... Tak som to už oplakala, že zase nič..

janula66
6. feb 2022

Viete mi prosím povedať tie, ktoré boli v Brne a poprípade na SVK, v čom sú iné tie kliniky? Resp. Odporučiť nejakú v Brne?

kristin707
24. feb 2022

@janula66 Ahoj Janulka,
Ja som bola na KET 16.2022
Prešla som si jedným spontánnym potratom v prvom mesiaci a potom sme sa rozhodli ísť na IVF do MT Iscare.
16.2 som mala moj 3 KET, pretože som mala na začiatku hyperstimulačný syndróm.
Vkladali mi 2x 6dnovu reexpandovanú blastocystu a teraz mám expandovanú blastocystu.
Po 2 neúspechoch ma poslali do Nr do Dzurilla centra na imuno a hemato vyšetrenie a tam mi zistili autoimunitne ochorenie- moje NK bunky že sú zvýšené. Nastavili mi schému na intralipidy, ktoré som začala brat na začiatku cyklu, 2-5 dni pred transferom a týždeň po.
Tak som zvedavá, či pomôžu alebo nie.
2.3 mám ísť na krv a uvidíme či bude nejaká stopa HCG alebo nie.
I keď popri tých liekoch a infúziách mám pocity iné ako pri tých 2 KET( bolesti občasne podbruska, boľavé kríže a stále citlivo/bolestivé prsia)
Tak držím palčeky nech nám to dobre dopadne 😊

janula66
24. feb 2022

@kristin707 veľmi držím palce.. veľmi veľmi.. toto sú vytúžené deti... Ja som bola na tých vyšetreniach u Dzurilu. Picham pred vkladom len clexan a na utlmenie imunity prednisom a agolutin... A nevyšlo to.. aj keď bolesti som mala stále.. ale tak, asi z liekov.. máme ešte jednu blastocystu, ale doktorka mi povedala, že som už absolvovala všetky vyšetrenia a už nevie čo viac by mala pre mňa ešte spraviť.. ja som sa objednala ešte psychologicke, nech sa dám aj v hlave trošku dokopy.. tak uvidíme... Máme ešte túto blastocystu a jedno IVF cez poisťovňu, tak asi skúsime Brno.. snáď sa stane zázrak.. a keď nie, zahlasime sa na adopciu.. asi som sa s tým počas dvoch týždňov od negatívneho výsledku celkom zmierila..
Všetkým držím palce, každá si zaslúžime mať aspoň jedno vlastne.. ❤️ snáď raz...

kristin707
24. feb 2022

@janula66 moja zlatá budem držať palce silno👍🏻
Tak ja som sa tento transfer rozhodla ani netestovat kvôli predchádzajúcim 2 negatívnym výsledkom.
Pred IVF som chodila na akupunktúru a to bolo super. Ta psychologička vôbec nie je zlý nápad aspoň sa na to pozriete spolu aj inými očami a bude dobre. Ja som tiež chodila kedysi k jednej a ta mi veľmi pomohla i keď v inom ale v akomkoľvek smere som za návštevu. My sme tiež rozmýšľali nad adopciou ale svoje je svoje … i keď niekedy to nemusí vyjsť.
Ja si picham clexane, prolutex, beriem anopyrin, amelgen a estrofem. A tiež skôr si myslím, že tie lieky majú vedľajšie účinky na moje telo ale tak uvidíme.
V sobotu si ideme po šteniatko tak sa utešujem, že ak to náhodou nevyjde nič nie je stratené a poplacem si keď tak do malého tučného bruška😂
Ale dám vedieť ako som dopadla na krvi ❤️
Prajem ešte pekný večer 🙋🏼‍♀️

eetynka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristin707
7. mar 2022

@janula66 ahojte dievčatá, tak sa hlásim po úspešnom výsledku krvi, namerali miHCG 735,90 🙃tak dúfam, že všetko sa bude vyvíjať tak ako má😊
@janula66 daj vedieť ako si dopadla 😘

janula66
8. mar 2022

@kristin707 gratulujem, to je krásna správa. Tak nech ide všetko podľa plánov a nech to malé krásne zdravé bábätko Vám spríjemní tohtoročné Vianoce ❤️
Ja som bola na prvom sedení a v pohode to je.. aj keď, nejako to teraz neriešim vôbec, vo mne sa nejako prebudilo to, že sa chcem o niekoho starať a pomôcť a teda, či to bude moje, alebo nejaké cudzie, uvidíme. Vypratali sme "detskú izbu" a nachystali sme ju pre nejakú ukrajinku s dieťaťom. Ivf sme vypustili tento mesiac, uvidíme aká bude situácia a pôjdeme asi až v apríli. Bola som ešte na jednom vyšetrení a dopadlo to dobre. Vraj som zdravá, tak asi ozaj budem len na hlavu a v tom mi dúfam pomôže tá psychologicka 😀

katulka94
13. júl 2022

Ahojte, bola tu niektorá teraz v júli na KET a čaká na výsledky ? 🙏🏽

evita2176
autor
14. júl 2022

@katulka94 ahoj tak ja som bola na ket 12.7 . A ty ako ? Kedy??

kristin707
14. júl 2022

@evita2176 dievčatá držím vám palce 👍🏻
Je to vaše prvé KET?

kristin707
14. júl 2022

@janula66 Jani ahoj, tak čo aj ste išli na ďalšie či nechávate to tak zatiaľ ? 😊

janula66
15. júl 2022

@kristin707 ❤️ ahoj. Boli sme tuším v apríli/ máji na ďalšom vklade.. ale dopadol opäť negatívne.. to bol posledný mrazacik.. a teraz sme to nechali už tak.. troska si užiť leto a život.. lebo ozaj sa posledné roky točili len okolo tehotenských testov, doktorov,.....vypýtala som si z kliniky celú dokumentáciu, keby sa v budúcnosti pustíme do 3 ivf, asi by sme skôr skúsili už Brno .. 😊 neviem prečo, troska som teraz inak naladená, v pracovnom kolotoči a užívame si život stále bezdetneho páru, ideme si kam chceme, kedy chceme ..naladila som sa na to, že vlastne aj toto je super život. A keď to na nás opäť príde, tak pôjdeme do Brna.... Ale samozrejme všetkým párom, ktoré stále túžia a robia všetko preto, držím veľké palce. ❤️

evita2176
autor
15. júl 2022

@kristin707 ahoj dakujem velmi pekne. Nie nieje prve je tretie ale nemyslim ze to vyslo :( ty si mala nejake pocity?

katulka94
15. júl 2022

@evita2176 ja 10.7. v nedeľu ale to čakanie je hrôza 😂 kedy ideš testnut ?

katulka94
15. júl 2022

@kristin707 ahoj moje už 2.KET, prvé vyšlo na prvý pokus a už mám syna a teraz budem dúfať že vyde tiež 🥹

katulka94
15. júl 2022

@evita2176 ja som prvom tiež nemala žiadne pocity ale že absolútne žiadny príznak a vyšlo to neboj sa 🙏🏽🙂

kristin707
15. júl 2022

@janula66 držím vám silno palce
Aj bezdetný život je podľa mňa super, keď si ho môžete užiť plnými dúškami ❤️❤️
Tak verím, že v Brne Vám pomôžu 🙏🏻
My sme sa tiež vtedy na to vykašľali a pri 3 KET sme to vôbec neriešili či sa to podarí alebo nie a nakoniec chvalabohu aj 💪🏻

kristin707
15. júl 2022

@evita2176 ja pri prvých 2 som vedela proste taký ciťák že nie aj som rapídne chudla. A pri treťom KET som to už na sále neriešila 😂a to doktorka že nebojte do tretice všetko dobre, tak som pozerala na ňu , že či áno či nie v sobotu si idem po psa 😂😂a máme aj psa aj brucho😂 a do 3 som sa vôbec netestovala aby som sa vyhla sklamaniu 🤷🏼‍♀️😐

kristin707
15. júl 2022

@katulka94 Tak Katulka držím palčeky silno. Ja čo som mala Spoluleziacu tak ta tiež mala syna a hneď na prvýkrát sa im podaril vklad 😊

katulka94
15. júl 2022

@kristin707 ďakujem 🥰 budem dúfať že budem mat take stastie aj pri tomto druhom vklade 😊 pocity nemám žiadne akurát že sa cítim omnoho menej v strese ako pri prvom KET 🙂

evita2176
autor
15. júl 2022

@katulka94 no praveze ja mam nejak viac stresu ako pri prvom🤣 to som na druhy den vedela ze sa podarilo lebo ma velmi pichlo v podbrusku a teraz vobec nic :( tak preto myslim ze sa nepodarilo a este aj krize ma velmi bolia.
@katulka94 no na testovanie je skoroooo som len 3den dpt 🤣 ty kedy planujes??

evita2176
autor
15. júl 2022

@kristin707 jee to je krasa tak drzim palceky nech vsetko dobre dotiahnete do uspesneho konca 🙏

kristin707
16. júl 2022

@evita2176 ďakujem ďakujem 😘 aj sa chystáš urobiť si test , či počkáš na krv ? ☺️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre