Koľko cyklov stimulácií IVF, ICSI je možné previesť?

rosienka
18. nov 2007

ahojte, nemate niektora presne informacie, kolko cyklov stimulacii je vôbec mozne previest? Mne sa mari, ze mi lekar hovoril o nejakych troch, ale tu som citala o babach, co ide na 9-10. IVF 😕 😨 tak teraz neviem... odhliadnuc od toho, ze je to priserne drahe, je to aj obrovska zataz na nas organizmus a neviem si predstavit desat krat stimulovat a "nakotit" 😉 15, ci viac vajicok...

sisab
18. nov 2007

Ahoj, pokial viem, tak poistovna u na preplaca 3cykly IVF, KET sa do toho nerata. Zvysne si uz platis sama, a je na tebe, dokedy to chces skusat. Drzim palce.

janazuza
18. nov 2007

podla mojich iformácií platené- doplacane poisťovňou sú dve, niekedy tri.

rosienka
autor
18. nov 2007

sisab, jana - ja nebyvam, na SK, takze platene poistovnou nemam absolutne nic, ale myslela som, ze sa to obmedzuje kvoli zdraviu pacientky

janazuza
18. nov 2007

no, myslím že to nie je kôli zdraviu, niektoré štáty doplácajú aj 5 cyklov a viem že niekde to je- kým sa nepodarí( ale len v jednom štáte )rosienka prakticky ak sa odoberie dostatok vajíčok a dajú sa embryjká zamraziť tak by to nemal byť podľa mna problém 😉

rosienka
autor
18. nov 2007

no ved...AK sa odoberie dost vajicok a da sa este aj zamrazit...zial u mna to tak nevyslo, z tych 8-vajicok bolo jen jedno pekne na transfer, takze na caka minimalne aspon jedna stimulacia 😢 ...a mam obavy, ze by to mohlo dopadnut podobne, co vsak dufam, ze bude lepsie a bude viac embrii...len fakt neviem, ci sa to da robit donekonecna

janazuza
18. nov 2007

rosienka nesmúť ja som na tom podobne( mam suna na 2. pokus IVF a emryjká žiadne)

rosienka
autor
18. nov 2007

jani, smutim, lebo je to take cerstve, len pred tyzdnom som sa dozvedela, ze z toho nic nebude a este neviem, co ma dalej caka.. 😢 😖 ...a kedze sa mi zda, ze je pre zensky organizmus moznych len par stimulacnych cyklov, tak ma trochu chyta depka, ze by sa to vôbec nemuselo podarit a inu sancu nemame, kedze moj muz ma len par spermii...no ale dufam, ze na dalsi krat ma budu lepsie poznat a budem lepsie reagovat na davky...

lenka20
19. nov 2007

ahoj rosienka - na Slovensku hradi poistovna 3 cykly IVF, ako samoplatca nemas ziadne obmedzenia, snad len povinnu pauzu 2-3 mesiace medzi cyklami - alebo podla vlastneho uvazenia. zalezi len na tebe kedy si povies dost, pre niektore zeny staci jeden pokus a niektore skusaju az kym sa podari - niekedy na ukor vlastneho zdravia, nikto zatial nevie povedat ake nasledky bude mat niekolkonasobna hormonalna stimulacia a kedy sa prejavia. je to len a len na tebe. aj ja mam za sebou 1 neuspesne IVF bez mrazacikov a momentalne som prebieha moje druhe IVF - dufam, ze uspesne 😉 ak je problem aj u manzela, skuste si dat spermijky zmrazit, aby bolo z coho v buducnosti cerpat - ked budes niekedy chciet surodencov pre svoje miminko 😵 drzim palce 🙂

rosienka
autor
8. dec 2007

ahoj lenka!...dlhsie som tu nebola, tak az dnes odpovedam. Aj mne lekar minuly tyzden povedal, ze 3 mesiace je minimalna pauza. A ten pocet cyklov asi momentalne zavisi od velkosti penazenky... 😉 Manzel ma zmrazene spermie, ale kedze aj posledne ich tam v cersrvych nasli zopar dobrych, tak momentalne tie mrazene nepotrebuje. Horsie je to so mnou, lebo neviem, ci vplyvom psychiky, ci stresu, ci nervozity som nemala dost dobrych vajicok, co mi vybrali a oplodnene bolo len jedno...teda musime popracovat hlavne na tom...len neviem, ako presne 😒

gabika24
12. dec 2007

ahoj. aj mne teraz odobrali len jedno vajicko, oplodnilo sa, nechytilo sa vsak. idem do tretej hradenej stimulacie poistovnou, celkovo 5. IVF - z toho bolo to 3. uspesne - mame krasnu dcerku. drzim palce 🙂

dicinka1
4. aug 2008

ajoj...kolko cyklov ivf+icsi ste museli absolvovat,kym ste otehotneli?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre