Liečba neplodnosti imunoglobulínmi

karinluna
15. jan 2019
Imunitne podmienena neplodnost
karinlunaautor
15. jan 2019
ahojte, otvaram tuto diskusiu na zaklade mojho liecebneho planu. Hladam niekoho, kto v blizkej dobe podstupuje IVF, alebo uz podstupil a liecil sa imunoglobulinmi. Rada by som sa dozvedela, ci vam bola odporucana aj liecba imunoglobulinmi priamo do zily......ako ste to zvladali? Podarilo sa vam otehotniet? Mam sa v najblizsej dobe rozhodnut aky typ imunoglobulinov chcem, bud do svalu, alebo do zily.....
zuz115
15. jan 2019
@karinluna ja mam do zily, zatial vysledky nevidim, len ze za kazdu jednu platim 500 eur
ikuska187
15. jan 2019
@zuz115
@karinluna a kam chodíte na imunoglobuliny?
zuz115
15. jan 2019
@ikuska187 podavaju mi v imunovital ba
ikuska187
15. jan 2019
@zuz115 ďakujem, k akému lekárovi chodíš? Si tam spokojná? Ak nevadí, že som zvedavá.
karinlunaautor
16. jan 2019
@zuz115 ahojky, ano aj ja budem tak platit, za jednu sa plati okolo tych 500 eur. Mne to Imunolog vysvetlil tak, ze tato liecba ma najrychlejsi ucinok a je preto taka draha, lebo je to liecba offlabel, to znamena, ze sa pouziva pre ine liecebne ucely, a nie je teda evidovana na liecbu neplodnosti, aj ked su dokazy o jej ucinnosti. Vraj tie imunoglobuliny do svalu maju pomalsi ucinok......Mam sa rozhodnut, ake chcem.....Tiez beries tie imunoglobuliny koli vysokym cytokinom ?
karinlunaautor
16. jan 2019
@ikuska187 Ahojky, tak ja budem chodit do Presova k dr. Lestanovi. Kedy zacnem, zalezi od toho kedy budem mat vklad, Musim este pockat do maja, lebo som nahlasena do noveho reprodukcneho centra a na terminy sa dlho caka......
karinlunaautor
16. jan 2019
Ikuska a Zuz: ako zvladate tie imunolobuliny, nie je vam od nich zle?
zuz115
16. jan 2019
aj ja k Lestanovi, je super. vobec mi nic nie je, zmeny necitim pri ivig ani pri medrole...
zuz115
16. jan 2019
@karinluna ano, kvoli cytokinom, vo stvtok mam kontrolu uvidime ci zaberaju
rokina13
16. jan 2019
@karinluna Odkedy sa intravenozne imunoglobuliny nepoužívajú na neplodnosť? 😮 Veľmi sa čudujem lebo mne to poisťovňa preplatila kvôli IVF v 2017. Keby nie tak asi zbankrotujem keďže som to dostávala do 16tt párkrát a po potvrdení tehu sa podáva už dvojitá dávka naraz takže 1000 eur. Chodila som do NR k Dzurillovej. Je pravda že mala som inú diagnózu - extrémne vysoké NK bunky. Vedľajšie účinky nemá skoro žiadne a pomohlo, dcéra má už 14 mesiacov.
zuz115
16. jan 2019
ja mam kazde 3 tyzdne a vsetko si platim sama
zuz115
16. jan 2019
@zuz115 vo februari mam planovany KET tak dufam ze pomoze... inak je to celkom problem zohnat, ja objednavam den dopredu v Dr Max
karinlunaautor
16. jan 2019
@zuz115 jej takze aj ty chodis k Lestanovi 🙂 ja som sa k nemu dostala cez kamaratku, som rada ze sa konecne niekto ujal mojich problemov🙂 je to super doktor
karinlunaautor
16. jan 2019
@rokina13 ahoj podavaju sa, len ta intravenozna liecba imunoglobulinmi nie je evidovana na liecbu pri neplodnosti, ale na ine diagnozy. A ty si brala tiez intravenozne imunoglobuliny?
karinlunaautor
16. jan 2019
@zuz115 ano viem ze je to problem, hned sa to rozpreda......vraj to ide aj do zahranicia
karinlunaautor
16. jan 2019
@zuz115 Zuz drzim palce nech to zabera 🙂
karinlunaautor
16. jan 2019
@zuz115 keby nie imunologia v Presove, tak doteraz tapem v tme. Vsade mi hovorili aj v reprodukcnych centrach, ze je vsetko ok, pritom nic nevysetrovali. Este cakam za vysledkami z hematologie, dufam, ze budu ok.
rokina13
16. jan 2019
@karinluna tak som to myslela aj ja, že ako je možné že vám ani jednej to neuznali ako dôvod. Podávali mi ju len kvôli neplodnosti a platila som v lekárni cca. 10 centov alebo 20. To si už nepamätám.
zuz115
17. jan 2019
@karinluna ja to mam tiez tak. mudr lestan je top
karinlunaautor
17. jan 2019
@rokina13 Ahoj ty myslis, ze tie imunoglobuliny do svalu preplaca poistovna, ci? Lebo tie intravenozne na 100% nepreplaca poistovna. Jedna injekcia do zili stoji okolo 500 eur, do svalu okolo 70 eur
rokina13
17. jan 2019
@karinluna Mne preplatili tie intravenozne za 500 eur. Do svalu som nikdy nemala. Ale mám inú diagnózu - vysoké NK bunky. Možno na cytokiny sa nepreplaca inak tomu nerozumiem. Poznám ďalšiu babu ktorá chodila k Dzurillovej mala tiež NK bunky a tiež jej preplatili tie imunoglobuliny. Ja by som skúsila tu Nitru na vašom mieste ešte keď to nie je veľmi ďaleko.
karinlunaautor
17. jan 2019
@rokina13 diky za odpoved, tak sa skusim spytat normalne v lekarni...to je super, ze ti to preplatili. Ja viem ze pri NK bunkach sa beru intralipidy......
zuz115
17. jan 2019
ahojte, vysledky mam lepsie, dva tyzdne pred vkladom nasadim medrol + infuzie
karinlunaautor
18. jan 2019
@zuz115 😘 ja mam stale vysoke hodnoty, brala som pol roka dozadu medrol, nezabral mi, tak hadam po imunoglobulinoch to bude lepsie.....
karinlunaautor
25. jan 2019
Ahojte, mozem sa opytat ako je to u vas s otehotnenim, ci sa vam podarilo niekedy spontanne otehotniet, alebo je to u vas koli imunite uplne zablokovane? Ja napriklad som za 6 rokov nemala este ani jeden pozitivny test. Vacsinou maju zeny nejake tie kolajnicky uz za sebou, malo je takych u ktorych su testy stale negativne. 👶
zuz115
25. jan 2019
@karinluna ja 5 potratov za 2 roky
karinlunaautor
28. jan 2019
@zuz115 ahoj ❤❤ prajem uspesnu liecbu, nech uz nie je ani jeden ❤ Ja neviem, co si mam o svojom probleme mysliet u mna jednoducho nic za 6 rokov......napadla mi otazka, ci vobec mam nejaku sancu oproti tym, u ktorych uz to tehotenstvo bolo (aj ked nevyslo), ci nie som este o stupen horsie na tom.....
karinlunaautor
29. jan 2019
@rokina13 ahoj mozem sa ta opytat aku mas poistovnu, ktora ti preplatila imunoglobuliny ????? Diky moc
rokina13
29. jan 2019
@karinluna ahoj. Mám všeobecnu z. poisťovňu. Nemyslím si, že je to tým. Skôr asi diagnózou ktorú ti v reprodukčnej imunologii nájdu a ochotou daného pracoviska pretlačiť to cez poisťovňu. Alebo sa niečo zmenilo. Fakt nechápem. Ja som to riešila v 2017.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli