Mali ste úspešné IUI?

pamelaandersom
17. nov 2023

Ahojte mam otazku .chcela by som sa spytat ženi ktore postupili iui a boli uspešne
Rozhodli sme sa pre iui ked že moj manžel ma oligoastheno a tetrazospermiu.brala som clostybegit 5 dni potom folikometria tak lekar mi našiel 2 folikuli len rolko povedal že dosiahli velkost .a že večer si mam pichat gonasin na ovulaciu a o 2 dni inseminacia
Tak že den iui ma ani ne višeril ani folikometriu ne spravil bned nato išiel a striekal mi len spermie manželove ktore boli vičistene.ako mohol vediet že tie folikuli mohli prasknut ked že ma ani ne kontroloval.prosim mate niekto take skusenosti mislite že je to normalne?den iui podla mna by to mal kontrolovat či ovulacia vobec prebieha alebo možno bolo už po ovulavii.prosim vaš nazor.

cookie29
17. nov 2023

@pamelaandersom no co mam na to povedat... gonasin nepoznam ale zvycajne sa picha ovitrelle/pregnyl a pod, co sposobi ze folikul do 36 hodin praskne a zaroven to podporuje aj zlte teliesko. A nie v den IUI sa uz zvycajne nevYsetruje... ale moznoze lekar mohol nieco vyserit 🙂 ale uprimne odporucam, najblizsie sa opytat presne lekara... moznoze by Ti povedal aj to, ze najblizsich 10-12 dni nema zmysel testovat, pretoze si si pichla tehotensky hormon a teda moze vyjst falosny pozitivny test

thereisabear
17. nov 2023

Áno, je to normálne.

pamelaandersom
autor
17. nov 2023

@cookie29 dakujem za odpoved pitala som sa ho či mohlo mi prasknut vajičko či ma ne višetri a on oovedal že učite prasklo .viem že testovat ne možem hned až po 14 dni budem testovat.ale pochybujem že by sa to podarilo ked že ma malo pohiblive spermie a morfologiu len 2 percenta.vkladali mi 7 ml živich a zdravich.tak dufam no

pamelaandersom
autor
17. nov 2023

@thereisabear a lekar bol isti že mi prebieha ovulacia čo ak vajičko ne prasklo
@thereisabear .

thereisabear
17. nov 2023

@pamelaandersom tak spermie si vedia počkať na vajíčko aj pár dní.

vierkainka
17. nov 2023

@pamelaandersom ovulácia ti určite prebehla, pretože to spodobil clostylbegit.On je určený presne na to,aby tú ovulaciu vyvolal.A gonasin ( častejšie však ovitrelle,alebo pregnyl) teda ta injekcia spôsobuje prasknutie vajíčka.Kedze si uzila tieto liečivá,ktore majú presne určené na co slúžia, lekár bol presvedčený,se to urobilo to čo má.Nemal dôvod to spochybňovať.Upokoj sa, nestresuj,nechaj to všetko plynúť a drzim palce
🥰👍

pamelaandersom
autor
17. nov 2023

@vierkainka dakujem pekne.ale ja neviem prečo mi dal gonasil lebo ako čitam všetkim ženam daju ovitrele alebo pregnil a gonasin nikto ne dostal .

vierkainka
17. nov 2023

@pamelaandersom nedôverujes lekárovi?Kazda zena je ina,nie sme šablóny.Gonasin ti dal doktor v CAR , ktorý je predpokladam odborník a nie ľudový liečiteľ.On pozná tvoju diagnózu,tak si myslím ze vie preco práve gonasin.
A keby ti dal pregnyl,tak by si sa pytala preco ti nedal ovitrelle?Vies ze niektoré ženy nedostávajú clostylbegit,ale letrozol?Teraz vznikne otázka preco ti dal clostylbegit a nie letrozol?

pamelaandersom
autor
17. nov 2023

@vierkainka ne musiš sa tak uražat a ne ide oto že ne dôverujem lekarom len som sa spytatala že aky je rozdiel medzi ostatnich lebo ako som dočitala skoro každa žena mala ovitrele.prepač neviznam sa ktomu tak ako ty možno maš stim viac skusenosti ked sa tak vijadriš.

vierkainka
18. nov 2023

@pamelaandersom a ako si dosla k tomu ze sa urazam?Normálne som ti položila otázky ,to je všetko.Ak neveríš lekárovi,tak ho zmeň.Alebo sa pýtaj hlavne jeho na toto všetko.Komunikacia medzi pacientom a lekarom by mala by v tomto prípade samozrejmosťou.Pytaj sa,on ti odpovie.Tu ti ženy opisujú svoju skúsenosť,on ti však odpovie konkrétne na všetko co sa týka priamo teba.Nech ti to vyjde.🥰👍Drz sa.🌻

pamelaandersom
autor
18. nov 2023

@vierkainka dakujem

alexandra925
18. nov 2023

Gonasi obsahuje ľudský choriový gonadotropín, hormón získavaný z ľudského moču, patriaci do rodiny „gonadotropínov“.
Ovitrelle je „choriogonadotropín alfa“, ktorý sa vyrába v laboratóriu špeciálnou rekombinantnou DNA technológiou. Choriogonadotropín alfa je podobný hormónu prirodzene sa vyskytujúcemu vo vašom tele s názvom„choriový gonadotropín“, ktorý sa zúčastňuje na pohlavnom rozmnožovaní a plodnosti.
Najjednoduchšie by so to vysvetlila, že jeden je prirodzený, druhý syntetický - ale slúžia na to isté.
Rovnako by som odporučila dôkladne preštudovať stránky CAR - každý ma blog, podrobný popis liečebných a laboratórnych metód , aby ste získali všeobecný prehľad o problematike. Je to pre Vaše dobro. Máte prehľad, viete cca do čoho idete, dokážete okamžite reagovať na plány lekára, a to najpodstatnejšie: klásť otázky.

cookie29
18. nov 2023

@pamelaandersom Boze neviem čo povedať. Pozri buď si to preštuduj alebo slepo doveruj. Ale nie je nič horšie ako polovičaté… nepraska vajíčko ale folikul. To sú rôzne veci. Ovulacia prebehla pretože si mala clostilbegyt. A folikul praskol pretože praská cca 36 hodín po podaní ovitrelle/Gonasi. Sú veci ktoré sa ovplyvniť nedajú alebo ťažko/minimálne. Napríklad kvalita vajíčok. Ale su veci ktoré proste funguju a sú overené. Ja rozumiem že stresujes a kladies si otázky, ale buď sa pýtaj lekára alebo si to naštuduj. Toto je taký zbytočný stres. Držím palce 🤞

pamelaandersom
autor
18. nov 2023

@cookie29 dakujem.

pamelaandersom
autor
30. nov 2023

@pamelaandersom ahojte.tak že 1 inseminacia uspešna.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre