Malý počet vajíčok. Čo sa dá proti tomu robiť?

reggia
7. nov 2020

zdravím žienky,
nedávno som bola na klinike asistovanej reprodukcie, dali sme sa s partnerom vyšetriť, aby sme vedeli prečo sa nám nedarí bábo.. vsetky výsledky dopadli dobre, hormóny, štítna žľaza, všetko je v poriadku, akurát ze mam menší počet vajíčok.. Odporúčali umelé oplodnenie, ale ja váham.
Neexistuje niečo co by podporilo vajíčka? Máte niekto skúsenosti? (41r)

rachel36a
7. nov 2020

@reggia nie neexistuje...pocet vajicok ma zena dany uz pri narodeni..ich rezerva casom klesa, po 35 ke rapidne..treba riešiť cim skor lebo ani ivf sa nemusi podarit hned...my sme zacali v 38 rokoch a synceka sme sa dockali az v 43 rokoch

petruska21
7. nov 2020

@reggia bohužiaľ neexistuje :( mám nízku rezervu vajíčok a to mám 24rokov ale po umelom oplodnení sa mi podruhom IVF a druhom KET podarilo otehotnieť zatiaľ som v 14tt 🙂 a ešte vzhľadom k veku možno tie vajíčka nebudú ani tak kvalitné išla by som do IVF ... ale je to cesta na dlhú trať

pink_lady
7. nov 2020

@reggia aku hodnotu AMH? nezalezi na kvantite ale na kvalite, uzivaj D3, inofolic combi alebo premium /nemozes cakat ze v 41 budes mat vajicok ako 20tka/

reggia
autor
7. nov 2020

@pink_lady hodnota 0,48

pink_lady
7. nov 2020

@reggia ja len ze som mala v januari 2019 0,06, v maji uz 0,74. A som tehotna 2. krat prirodzene. Prvy krat to nedopadlo dobre, ale to nebola vec AMH. Takze nie je nemozne otehotniet, len to bude mozno dlhsie trvat. Jedz vit D3, melatonin, vitaminy...Jedna tu je co s 0,03 AMH ma prirodzene dovjicky.

reggia
autor
7. nov 2020

@pink_lady ďakujem 🙂 a tebe co konkrétne pomohlo? Ja beriem Folio a pijem alchemilku . Pred rokmi som nemala problém otehotnieť, s ex mam dve deti ktoré sa podarili na prvý šup. Ja viem..ten vek..

pink_lady
7. nov 2020

@reggia hej, aj som prvé mala na 1.sup v 28. vcul mam 39, vek neo💩. jedla som d3, melatonín, q10, kotvicnik, macu, drmek, alchemilku. ale nie všetko naraz tak max 2 naraz (d3 furt)

adara777
8. nov 2020

@reggia Nuž počet vajíčok neovplyvnime, žiaľ. Tiež som v 23.rokoch otehotnela na prvý šup, teraz sa snažíme už 2 roky. Ja mám na svoj vek vajíčok dosť, Amh 2,6. Tiež sme už podstúpili IVF,lebo som chcela rýchlo otehotnieť,že tomu pomôžeme a bum...3 vklady nevyšli, embryo sa nechytilo. Mám 41. Takže buď budeš skúšať, alebo čím skôr IVF.

marta_zkarlovky
6. jún 2021

@pink_lady Prosim Vas-a pokracovali ste v uzivani melatoninu aj po uspesnom otehotneni? Dik.

pink_lady
6. jún 2021
kathie777
19. sep 2022

@reggia .....Chcem sa opýtať.
Dotiahli ste tehotenstvo do úspešného konca?
Tiež mám nízke AMH.....0,361.
Mám 42 rokov a v júni 2022 som spontánne potratila v 10.týždni.😪😪😪

pietrula
11. jan 2023

@kathie777 Ahoj, ako si na tom? Zadarilo sa znova? Ja mam tiez nizke amh a potratila tiez v 9-10tt (predtym biochem.)

rachel36a
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kathie777
27. jan 2023

@pietrula ....Ahoj......nezadarilo žiaľ..... A ty?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre