Mám 40 rokov a túžim po dieťati

janas33
10. nov 2014

Ahojte, mám čerstvých 40 rokov a túžim po dieťatku. Viem, že je to trochu neskoro, ale ako sa hovorí, nikdy nie je pozde. /aj keď v prírode a tu to samozrejme naplatí/. Aké máte skúsenosti? Ja som bola v ISCARE a vajíčka mám /primerane veku/, ale docent ma odhováral. Vraj si mám vajíčka kúpiť od citujem "nejakej dvaciny" a mám sa nechať oplodniť. Že dieťa bude geneticky mužovo a ja ho budem mať jednoducho rada. Nevravím, že táto možnosť je zlá, ale rada by som skúsila aj svoje, aby som to neľutovala. Máte nikto nejaké skúsenosti? Ďakujem

ada274
10. nov 2014

@janas33 poslane 🙂

janas33
autor
10. nov 2014

@ada274 super, ďakujem. Už som tam volala a som objednaná.

bambulka2015
10. nov 2014

@janas33 Takze, ak toto nejaky doc povedal, tak nohy na plecia, a bez odtial. By som sa este aj verejne na neho stazovala. co si to dovoluje? A ked mas svoje, tak to je jedno ci vydoluju 4 alebo 6. Ja ked som bola minuly pondelok na punkcii, tak tam bola so mnou baba, ovela mladsia ako ty, 32 rokov, a mala len 6 vajicok. Z toho sa len 4 oplodnili a len tri vyvijali. Ty mozes mat take turbo jajka, ze budu vsetky 4 super. To sa dopredu neda povedat ani o jajkach, co su 10-15 rokov mladsie.

ada274
10. nov 2014

@janas33 niet zac, len nech sa to podari.

monikad77
10. nov 2014

ja mám 36 a v máji som porodila druhé dieťa a keď som sa lekára pýtala či môj vek už nie je veľa tak sa tak krásne pousmial a povedal čo je to veľa???mám pacientku ktorá má 41a je to jej prvé dieťa....takže ak si zdravá nie je dôvod a netreba premýšľať že čo ak..... lebo to by sme veľa vecí v živote nemali keby sme tak rozmýšľali. Treba sa tešiť a ísť do toho, telo samé nám hovorí že na čo máme🙂)))prajem všetko dobré

ichbinich
10. nov 2014

Na predporodnom kurze bola so mnou jedna 42-rocna prvorodicka 😉
Jedna kamaratka mala 3. syna prirodzene v pohode v 40-tke, vlastne takmer 41.
Druha kamaratka mala druhe dieta, tiez prirodzene, v 40-tke...
Ina kamoska prve v 35 a druhe v 37.
Ja sama som bola 33-rocna prvorodicka...
Ked som bola zhruba v 30-tich u lekarky a vravela som, ze este HAK, lebo deti este nie, tak vravela, ze vsak ste este mlada, v pohode.
Takze, od toho lekara prec, jeho kecy vyhodit z hlavy, skusat dalej. Pripadne dalsie vysetrenia, ci netreba niekde "pomoct".
A hlavne vsetko dobre!

muskamala
10. nov 2014

kolegyňa rodila prvé po 40-ke (42,43?) a vravela že mala dobré tehotenstvo a ľahký pôrod, otehotnela prirodzene bez žiadnej pomoci.

tslobik
10. nov 2014

To ma zaráža, že niektorí lekári ako to tu čítam odhovárajú od tehotenstva.....teda bez nejakého vážneho dôvodu, len tak.....kvôli veku 😒 . To naozaj zamrzí....

henikav
10. nov 2014

Jednoznacne by som skusila mat svoje, ziadne darovane, pokial nemusis, aj my mame malinku, narodila sa mi tesne pred 43; zdrava, krasna a mudra a ked sme boli ovela mladsi, prisli sme o postihnuteho chlapceka, cize vidis nie je vsetko len vekom

renuska23
10. nov 2014

ahojte, aj ja sa pridám do diskusie, najmladšia dcérka sa mi narodila dva dni po 41. narodeninách a je úplne zdravá a nádherná.... zamýšľam sa ale nad tým, prečo by si mala prijať vajíčka od inej ženy, veď tie by ti vložili už oplodnené, nie? .... prečo by teda nemohli oplodniť mimo maternice tvoje vlastné a potom ti ich vložiť, keď prirodzenou cestou sa to nedarí?

bubinko1506
10. nov 2014

urcite by som vyskusala vlastne vajicka. nepocuvaj reci, ze v 40tke uz nemusis riesit dieta, a hlavne ked uz jedno mas. ak po dietatku tuzis, tak skus aspon jeden cyklus s vlastnymi vajickami. ale odporucala by som zmenit centrum - nas lekar v jednom centre odhovaral od IVF, lebo mame geneticky problem - bol to strasny pocit, ked sa vyjadril, ze on do toho nepojde a mame skusit darcovske spermie a prirodzene nemame ziadnu sancu.
zmenili sme centrum, tam nam lekarka vysvetlila, ake mame moznosti - teraz cakame na schvalenie ziadosti v poistovni (a kedze ms meska, zaludok mam na vode, nechuti mi alkohol, a zbodla by som vsetko, co nezbodne mna, tak sa nechame prekvapit, co z toho bude) 🙂

ivushqa
10. nov 2014

pripájam sa k zástupu mamičiek po 40-ke.....doma 2 skoro dospelé deti a proste túžba zažiť to nekonečné šťastie ešte raz 🙂 , takže ako 40 ročná som otehotnela (prirodzene), lenže MA v 9. tt ☹ , po pár mesiacoch opäť prirodzené otehotnenie, lenže znovu MA hneď na začiatku ☹ a po ďalších zhruba 3 mesiacoch sa to podarilo....síce tehotenstvo bolo rizikové, od začiatku som krvácala, skoro celý čas v nemocnici, pôrod bol veľmi skoro (v 26 tt., mesiac pred mojimi 42 narodeninami), ale zázrak sa uskutočnil a moja milovaná Nelinka má 26 mesiacov, je zdravá, šikovná a všetci ju veľmi ľúbkame 😉
nemyslím si, že tieto moje komplikácie súviseli s vekom , pretože v skupine Predčasniatka som asi najstaršia, inak sú tam samé mladé mamičky
držím palce, ak po bábätku túžiš, treba ísť do toho, veď o tom je život- dať šancu novému životu 🙂

daniela1978
10. nov 2014

@janas33 laickým okom keď sa na to pozriem, tak prečo by sa cudzie vajíčko malo u teba uchytiť a tvoje nie.....držím palce, aby sa Vám to podarilo normálnym spôsobom a tešili ste sa z mimča 🙂

darula
10. nov 2014

@janas33 skús sa trošku nejako odreagovať a nemyslieť na to tak intenzívne( ja viem ľahko sa radí ) aj my sme boli tak , manžel váhal, že už máme svoj vek ja som mala doma 2 synov 22 a 19 - maturanta , úplne som to nechala na osud, a zrazu som bola tehu, ale ja som nemala nikdy žiadne zdravotné problémy , len som bola na odbere plodovej vody ( nemala som dobré tie testy ) , tam potvrdili že by dieťa malo byť ok, a aj je zdravučký , 😉

mawka
10. nov 2014

@bambulka2015 v podstate ano, kazdy sa tu do kazdeho stara, ale kazdy ma aj nejaky ten nazor. a akonahle nejaky nazor nezapada do nazorovej vacsiny, uz je zle.
ano, paci sa mi nazor, ze v 40 spekulovat a chciet, ked uz jedno dieta je a proste to tlacit nasilu v centrach, no pride mi to zvlastne.
tu maminky placu aka je doba zla, ako nevedia uzivit dieta, ale chceli by dalsie dieta, ale nedari sa, tak idu ako samoplatci na umele a potom vyplakavaju ako zase nemaju peniaze.
deti mam, milujem ich, mozem porovnat, a nech ma tu aj pozabijaju, mne je to jedno, keby som deti nemala, nezmeni sa de facto nic a rozhodne by som netllacila na pilu na umele oplodnenie. ale tak kazdy sme nejaky...
poznam pary, ktore silou mocou chceli dieta, resp. zena viac chcela dieta, presli si torturou a aj tak ich zivot stoji za milu jarmilu, pretoze svoju potrebu si pokryla len zena vo vacsine pripadoch.a poznam aj taku, ktora velmi chcela a ked dieta prislo, tak je ako studeny psi cumak.
ale tak v zasade plati, kazdeho vec, len potom nechapem, preco sa nasledne vo velkom stazuju online na vsetko mozne aj nemozne 🙂

@eefka jj

mircalla
10. nov 2014

@eeffka co tym chces povedat kolko penazi ju to stalo? asi nerozumiem, ale darkyna dostava za to odmenu a ak myslis prijemkynu, tak ta si ziadne injekcie nepicha

bambulka2015
10. nov 2014

@mawka vies ono sa lahko vravi zene, co ma deti a prisla k nim da sa povedat lahko. My sa pokusame roky a nejde to. A deti chceme obaja. Zatial si ani jeden z nas nevie predstavit zivot bez deti. Ked sa u nas teraz nepodari, tak mame este 4 nanuky, ked to nevyjde ani potom, tak koncim. MUsim to potom nejak predychat, a aj moj muz, a zmierit sa s tym. Vis pokusov nechcem, lebo nejde ani tak o prachy ale o moje zdravie. Za to, ze moj muz ma problem, musim pchat JA do mna lieky.
Keby som mala uz dieta a dalsie by sa nedarilo, tak ma toto ani nenapadne. Proste je to tak a basta. A jedno aka mlada ci stara by som bolo. Ale toto zial nie je nas pripad.

Na druhej strane, keby som mala uz dieta a 40 rokov ako tato babenka, tak by som to nechala na prirodu. Do centra by som uz nesla. Ale my nemoze vidiet do vnutra tejto zeny. Ona sa slusne opytala a myslim si, ze ma pravo na nazor akykolvek, len nech je slusne podany. A nie ako ten lekar. Aky je rozdiel medzi 39 a 40 rokov?

eeffka
10. nov 2014

@mircalla ano prijemkynu, kolegyna brala lieky, 2x, potom chodila na nejake injekcie ( 2-3x), tu poplatok za vlozenie, tam za odber + doplatok k liekom...
mam pocit ze ju to stalo niekde okolo 1500-2000e, vyslo to na 2.pokus

mircalla
10. nov 2014

@eeffka ziadne injekcie sa neberu, jedine ak ma nejaky hemato problem, co nema s tym nic spolocne, ci je to darcovske vajicko alebo nie
to len na margo, kedze sa k tomu uz tak fundovane vyjadrujes
lieky sa beru na rast sliznice a potom utrogestan

eeffka
10. nov 2014

@mircalla pozri, nastastie tuto skusenost mam iba sprostredkovanu, nepytala som sa jej na presny cennik, cele toto jej absolvovanie tvalo 3/4roka a sem tam povedala sumu a ukon, naozaj som nevedela ze si to mam zaipisat a tuto zdokladovat... nabudúce si budem viest presnejsie zaznamy.
Podstatne je ze aj ked je to "zadarmo", tak to zadarmo vôbec nie je. Nehovoriac o dopade procedur na jej telo a psychiku.

biancaneve
10. nov 2014

@mircalla injekcie sa podávajú, za účelom vyššieho počtu folikul...tiež asi nemáš priamu skúsenosť...berú sa cca 10 dní, utrogestan až po oplodnení.

ludinka
10. nov 2014

@janas33 aj ja ti odporucam reprofit v Brne, hlavne koli tomu ze tam robia soft stimulku, mozno ti nakoniec bude stacit len clostylbegyt a podari sa ti vyprodukovat zdrave vajicko, ja som tam absolvovala taketo IVF a vyslo to 24 KCS ako samoplatca.......urcite to aspon vyskusaj, ked sa to nepodari potom by som zvazila tie darcovske
moj dr. mi povedal ze tam poslal jednu 41 rocnu pacientku a tiez otehotnela 😉

hradnapani
10. nov 2014

@janas33 normalne by som tusim takeho lekara oplula 😠
z toho vidno, ze pre niektorych je to len biznis a etika je na takom 118. mieste v jeho rebricku.
Pokial mozes, jednoznacne maj vlastne. Tu nie je o com rozmyslat.

fra
10. nov 2014

@bonaqa2013 hej, presne... ja som pri štvrtom dieťati z tohto dovodu prišla radšej do poradne až v 13. či 14. tyzdni, so skusenosťami od viacdetnych kamaratiek ktoré ich lekári prehovárali na potrat- a veru aj moja gynekologička sa strašne kyslo zatvárila, že už je neskoro a nebude sa dať potrat absolvovať, dokonca mi dávala podpisovať nejaky papier že sa nebudem s nou sudiť kvoli tomu, že sa to už nedá, pozerala som na nu ako vyoraná myš, že či jej náhodou nepreskočilo ... čo je toto za nenormálny svet, kde je v zaujme lekara zabiť zdravé dieťa len preto, že je štvrté?

eeffka
10. nov 2014

@biancaneve dakujem za doplnenie , uz aby som si tu pripadala ako clovek co vymysli...

siska53
10. nov 2014

@janas33 boze,to co bolo za de..la! Ja mam teda 39 1,pytala som sa mojhi gyndosa,ze ako to vidi po 2sekciach,ci ak by sme este chceli,ci sa nechtiac zadarilo.. Jeho odpoved-uplne v pohode,on.zizdnu prekazku nevidi.. A gynda na preventivke tiez povedala,ze normalny nalez zdravej zeny.
Takze jedine by som povedala,ze u vas to moze dlhsie trvat,co je zas na vek normalne. Na cviceni s detmi som videla niekolko maminiek,ktore mali minimalne 45,mozno aj viac a mali 4-5r.deti.
Takze nestracaj nadej,ak vam ma byt dopriate,bude.. V kazdom pripade drzim paste. Ja bys om tiez este 1uvitala,no partner uz nechce. A zas su okolnosti,kvoli ktorym si vravim,ze by to teraz urcite nebolo dobre.

piskotka3008
10. nov 2014

@janas33 to je strasna reakcia!!! Nulova empatia a takt! Som lekar-gynekolog, ale take nieco vypustit z ust, az sa za neho hanbim:(

mircalla
10. nov 2014

@biancaneve ja mam priamu skusenost aj s IVF aj darcovskymi, tu sa bavime o darcovskych vajickach
ze sa injekcie podavaju pri IVF na zvysenie poctu folikul vie takmer kazdy...treba pozorne citat
@eeffka Ono vies, lahko sa kritizuje, kto to nezazil a nema uz napriklad inu moznost.....mne uz vajecniky nefunguju od 37 roka zivota. A o dieta som sa snazila prirodzene a naslednej cez IVF asi 8 rokov.....Napokon jedine riesenie boli darcovske. Velmi lahko sa hodnoti nieco, co nie je moj problem, ze? O dopadoch na telo a psychiku - myslim, ze to kazdeho vec, ako sa s tym vysporiada, urcite ta to nemusi tankovat, je to kazdeho vec.

ervenka
10. nov 2014

@janas33 vacsinovym akcionarom v ISCARE je PENTA. To vysvetluje asi vsetko...

eeffka
10. nov 2014

@mircalla neviem o co ti ide, treba citat poriadne, pochpim aj 50r zeny co sa snazia hocijakym spôsobom o vlastne 1 dieta, ale nemam pochopenie o znasilnovanie prirody ak zena uz jedno dieta ma

Poprosim ta aby si sa uz ku mne nevyjadrovala, nakolko sa do nikoho nenavazam a mam pocit ze v tvojom pripade je to trochu tak o trafenej husy...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre