Mám si dať vložiť jedno alebo dve embryá?

gagirl
5. nov 2013

Dievcata aky mate nazor..mam si dat vlozit jedo alebo dve embyjka..zacala som prve ivf..ake mae skusenosti s uspesnostou pri vlozeni jedneho a dvoch?dakujem

tajomna21
5. nov 2013

@gagirl ja mam len jednu ... vlozili mi dve, ujalo sa jedno .... dr. mi povedala, ze uspesnost pri dvoch ze budu dve je 25-30% ....

dukokatka
5. nov 2013

urcite 2 je tam vecsia sanca otehotnenia.

magg424
5. nov 2013

dve, ja by som ani neváhala

tinushka13
5. nov 2013

Osobnú skúsenosť nemám, ale keby som sa ja mala rozhodnúť, tak určite sa rozhodnem pre dve. Väčšia šanca otehotnieť a ak budú dve, tak dvojnásobná radosť 🙂

gagirl
autor
5. nov 2013

@tajomna21 aha..tak uvidime..v rodine mam dost dvojiciek..sestra ma dvojicky aj manzelova sestra..sice oni otehotneli prirodzene s dvojickami..tak viem trocha co to obnasa..je to pekne ale aj narocne..tak este nie som celkom rozhodnuta ..este sa poradim s doktorom..uvidim co on nato

trulinka
5. nov 2013

Tak je to v podstate na tebe, musis si predstavit, ze by sa ti narodili 2 a ci by ste to aj s manzelom zvladali 😉 . Ci uz psychicky, fyzicky a financne. Pokial ano, tak kludne aj 2....Ja som bola dlho rozhodnuta pre 2, ale nakoniec som si dala vlozit len 1, lebo som sa zlakla 😖 .

gagirl
autor
5. nov 2013

@tinushka13 ano..to je veru dvojnasobna radost ..ale aj starost....mame v bliuzkej rodine a nie som presvedcnea o tom ze by som chcela naraz dve deticky..ale uvidime este..🙂

gagirl
autor
5. nov 2013

@trulinka tak ano..clovek nikedy neviem ako sa to ujme..ci zostane len jedno alebo ani jedno..ale tak isto mozu zostat obidve..tak asi je to na kazdej zene ako sa rozhodne..alebo aj na lekarovi ako odporuci on?A vyslo vam to ze?..🙂

motiv
5. nov 2013

ja som si dala len 1, napriek tomu, ze ma ubezpecovali, ze je to kvaliitne top embryo, nevyslo to. Mam ale taky pocit, ze aj keby mi dali 3 aj tak to nevyjde, neviem preco. Dievcata co boli so mnou tak si aj ziadali vlozit dve a nesuhlasuli, neviem preco, vlozili im len 1 a neujali sa.

katja33
5. nov 2013

@gagirl my sme mali len dve a obe sme nechali i vložiť 😉 a teraz čakáme na sono

trulinka
5. nov 2013

@gagirl
Ahoj, ano vyslo nam to, ale este som len v 6 tt, takze este sa aj bojim nahlas tesit 😝 . Tak mne aj Dr. odporucil vlozit teraz len 1, ze nakolko mam este pod 30 rokov.

tinushka13
5. nov 2013

@gagirl hej to máš pravdu, ale tak radšej dve ako žiadne 😉 nikdy nevieš na koľký pokus sa to podarí, či vôbec . A myslím, že toto je lešia varianta mať dve krásne zdravé detičky ako plakať do vankúša, že nie je ani jedno. Alebo prvý pokus skús jedno a potom ak by sa nepodarilo tak dve. 😉

gagirl
autor
5. nov 2013

@trulinka aha..tak mne urcite odporuci dve..uvidime este ako sa rozhodneme..A vam drzim silno palce nech je vsetko v poriadku az do konca..pekne tehulkovanie ti prajem..)

gagirl
autor
5. nov 2013

@motiv hm..ktovir od coho to vsetko zalezi ked aj embyjko bolo kvalitne..tak vam drzim palce do dalsieho boja..a urcite uz bude uspesny..🙂

gagirl
autor
5. nov 2013

@katja33 drzim teda palce..chceli by ste dve?..)

ustrachana
5. nov 2013

Vkladali mi 3 a mam jedno dieta, ak by som mala ist opat idem s tym, ze vlozit min.2

katja33
5. nov 2013

@gagirl u nas vzhľadom na vek odporúčali vložiť obe, nechali sme si poradiť 😉 veľmi túžime ešte po jednom a ak budú dve tiež budeme happy a zvládneme

gagirl
autor
5. nov 2013

@katja33 tak drzim palce nech je tak ako by ste chceli..🙂

gagirl
autor
5. nov 2013

@ustrachana diki.)

motiv
5. nov 2013

@katja33 kolko mas rokov? Lebo so mnou co boli kocky jedna 34 druha 36 tak im nechceli vlozit dve a mna sa napr. pytal preco chvem len 1... nerozumiem tomu

katja33
5. nov 2013

@motiv mám 37 😉 pôvodne sme chceli s mm vložiť len jedno embryjko, ale mali sme len 3 vajka a oplodnili sa len 2, takže sme sa rozhodli neriskovať

motiv
5. nov 2013

@katja33 aj ja mam 37.Drzim palce!Kedy ides na krv?

katja33
5. nov 2013

@motiv my uz mame krv za sebou, som tehotna 😉 vo stvrtok ideme1x na sono

motiv
5. nov 2013

@katja33 jej super gratulujem!

marekmajka
5. nov 2013

@gagirl mne vložili len jedno, na odporučanie doktora bolo to moje prve IVF a teraz som v 34 tt 🙂

@katja33 gratulujeem

sonulka81
5. nov 2013

@gagirl ja by som dala vložiť dve,nám dva krát vkladali po dve a som teraz tehotná a čakáme jedno... 😅

katja33
6. nov 2013

@motiv dakujem a držím pršteky, nech sa podarí i Tebe

zuzzi08
6. nov 2013

Dievčatá, ja som momentálne po KET ((kryoembryotransfere) dnes tretí deň. Chodím do Helios Martin, cez IVF mi vložili dve embryka a ujalo sa iba jedno. Momentálne sa hrá v detskej izbe a v decembri oslávi 2 rôčky 😀 . V pondelok mi teda vložili iba jedno, že by som mala veľkú pravdepodobnosť mať dvojičky, takže myslím si že pri IVF je vhodnejšie 2 embyrá a pri KET radšej iba jedno. Každopádne babulky, držím všetkým palce (aj sebe), aby nám to všetkým vyšlo. Nech sme tehu 😀

jasna
6. nov 2013

Dnes som tému vloženia dvoch embryí rozoberala v Heliose...Vraj sa robili výskumy pravdepodobnosti otehotnenia a zistilo sa, že dávať si vložiť 2 embryá iba preto, aby som si zvýšila úspešnosť je blbosť, lebo štatistiky hovoria, že ak mám 2 kvalitné embryá po predĺženej kultivácii a rozložím si ich na 2 transfery (jeden ET, jeden KET), tak pravdepodobnosť otehotnenia je vyššia, ako keď si tie dve embryjká dám vložiť naraz. A vraj, aj keď si dám vložiť 1 embryo, môžu byť z toho dvojičky (jednovaječné!)...takže teoreticky - dám si dve embryá, môžem mať aj štvoričky! Jasné, že som si dala vložiť len jedno 🙂

katja33
7. nov 2013

@gagirl dnes sme boli na usg a uchytilo sa len jedno emryjko, v našom prípade vkladali len 3dňove 8bunkove embryá..........viem, že si pred ťažkým rozhodnutím, nechaj si poradiť od embryológa a držím palce,nech sa správne rozhodnete a nech sa Ti podarí 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre