Menili ste zdravotnú poisťovňu pred IVF?

pietrula
11. jan 2023

Ahojte. Urobili ste tak pred planovanym umelym oplodenim a nebol problem, ze by nechceli preplatit ? Chodim do Reprofitu a ten uz ma zmluvu s Unionom a zrejme v blizkych tyzdnoch bude mat aj s Doverou. VSZP s Reprofitom zmluvu neuzavrela, a prave tu mam ja. Uvazujem preto o zmene, len sa obavam, ci nebude mat v prvych mesiacoch, mozno prvy rok poistovna problem s tym, ze hned chcem preplacat IVF.

Ma niekto skusenost?

barju
12. jan 2023

@pietrula ahoj, a to sa ti chce čakať do ďalšieho roku? Poisťovňu môžeš zmeniť ak podas žiadosť do septembra. Poistencom v novej potom budeš od 1.1.2024... To je rýchlejšie zmeniť CAR

pietrula
autor
12. jan 2023

@barju A to ja mam odkial vediet, ze je clenstvo rocne.. Dik za info

cedulka02
12. jan 2023

@pietrula ako pise vyssie, zdravotnu poistovnu mozes menit len 1x rocne a teda musis to stihnut do septembra aby si dalsi rok mohla byt poistencom druhej zdravotnej poistovne.
Btw..poistovne preplacaju len uplny zaklad v car za vsetky ostatne/doplnkove ukony si aj tak platis plnu sumu.

miroslava2710
12. jan 2023

@pietrula ja som menila ked sme sa snazili a isla som do union lebo union ma lepsie benefity pre zacinajuce rodiny a prave ma benefity aj pri umelom oplodnení. Mali sme nejake vysetrenia lacnejsie ako ine poistovne a nieco aj zadarmo. Samozrejme aj napriek tomu sme doplacali. Urcite by som menila do union ale ako sa spomina vyssie to bude az od noveho roka. Ako to je so všeobecnou poistovnou co sa tyka preplatenia ivf to neviem ale ak Vas netlaci vek tak by som mozno zvazila do konca roka si porobit dodatocne vysetrenia a pockat do noveho roka kym budete pod union a umele zacat az vtedy. Ak Vam financie nerobia problem tam by som ale necakala.

essenceee
21. jan 2023

nám to poistovna nepreplatila, platili sme si to sami

rebeka04
6. mar 2024

@essenceee ktorá zdravotná poisťovňa vám to nepreplatila . koľko vás to vyšlo ak sa smiem spýtať?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre