Mimotelové oplodnenie s myómom na maternici

kalista32
5. feb 2013

Budem veľmi rada keď sa so mnou podelíte o vaše skúsenosti . S partnerom chceme postúpiť IVF po druhý krát ale máme obavy či sa nám to podarí či ten myóm nebranní tomu uhniezdeniu 😒 😒 😒 😖. Poteší ma aj nejaký prírodný - babsky recept , ktorý zabral alebo zaberá na ten potvorský myóm 😖 😖 😖. VĎAKA 🙂.

vvia
5. feb 2013

Mam myom, som po IVF a mam malu 2mesacnu Miu 🙂 IVF na prvy pokus

kalista32
autor
5. feb 2013

@vvia a to bolo kedy moja 🙂

kalista32
autor
5. feb 2013

@kalista32 OPRAVA 😖 chcela som sa spýtať či ti nerobil šarapaty 🙂

kalista32
autor
5. feb 2013

papa zajtra sa vrátim 🙂 🙂 🙂 😉

vvia
5. feb 2013

@kalista32 no mam 2mesacnu malu, na IVF som bola v marci, 1.4.vklad

upam
5. feb 2013

Ahoj mam rovnaky problem myom nastastie vraj maly 0.7cm, dnes som sa rozhodla ze ideme na IVF bez hysteroskopie, nakolko je to dost velky zasah do maternice treba po nom cakat na regeneraciu a vsetko by sa tym oddialilo a este aj s neistym vysledkom nakolko myomy a polypy sa zvyknu vracat. Snad nebude robit zlobu. Niektore baby tvrdia ze Indonal zabera a podla toho co som citala kadetade vznikaju myomy najcastejsie pri estrogenovaj dominancii - ja ju mam cize to sedi 🙂 je mozne aj spojenie pecene a hormonalnej nerovnovahy - ja mam po rokoch brania ibalginu zhorsene pecenove testy tj zase sedi - na toto najlepsie Silybum mariánske caj alebo tabletky ho obsahujuce - nejake na podporu pecene. Este dalsia vec by mala byt zvysenie progesteronu kremom alebo vraj je dobry aj Vitex jahňací. Myslim ze indonal a Silybum mariánske pred IVF skusim, skor sa bojim co brat neskor ak by sa podarilo, na udrzanie....

kalista32
autor
6. feb 2013

@upam ahojko ja momentálne užívam esmya 0,5 o týždeň idem na kontrolu lebo moja MUDr. sa pred IVF pokúša zlikvidovať mi môj 25 mm. myóm týmto liekom tiež mi chce ušetriť maternicu máš pravdu regenerácia trvá nejaký čas ☹ ☹ ☹ a mňa čas veľmi tlačí žiadosť už mám schválenú len zlikvidovať tú potvoru 😒 😒 😒 ale snáď sa nám to podarí aj bez tej operácie 🙂 🙂 🙂

kalista32
autor
6. feb 2013

@vvia tak ty to už máš za sebou šťastne 🙂 🙂 🙂 tak trošku ti to závidím 🙂 😉 😉

kalista32
autor
6. feb 2013

@upam neviem či je to tvoje prvé IVF ale ale moja MUDr. mi nepotvrdila ani isto nevyvrátila , že IVF nevyšlo kôli tomu myómu 😒 😒 😒 preto teraz tie obavy ale nádej zomiera posledná keď to nevyjde teraz skúsim to znovu 🙂 🙂 🙂

upam
6. feb 2013

ja som citala o babach ktore mali s myomom aj 2 deti a dokonca prirodzene nie IVF takze to ti nikto nevie povedat ci ten myom je na vine za nieco - ja myslim ze skor nie - skor mame nejaky problem ktoreho je ten myom dosledkom a na ktory nam doktori nepridu lebo to je taka neista vec ze preco to nevyjde a preco su myomy a preco niektora baba otehotnie hned a ina s rovnakou diagnozou nie a pod... My ideme na prve IVF tak uvidime snad nam bude niekto hore nakloneny ale krotim sa v nadejach ze to vyjde naprvy sup 🙂 hlavne nech to vyjde - aj tebe drzim palce.

mircalla
6. feb 2013

@kalista32 Vsetko zavisi aky je velky, kde je umiestneny. Moze byt problem, ze pri hormonoch a tiez v tehu rastie, ale nemusi. Mne sa sa nijako nezvacsil, mam syna po IVF. Ale zase poznam kocku, co jej problem robil, musela ist na operaciu. Myslim, ze podla velkosti tvoj myom nie je nic hrozne, mala som taky isty plus jeden mensi

ada274
6. feb 2013

@kalista32 ked ivf nevyjde doktori ti vymenuju najmenej 5 moznych dovodov preco sa tak stalo, myom moze byt 1 z x. Podla mna sa tym az tak netrap. Ak ta to trapi tak odloz ivf ved mesiac dva hore dolu a chod neskor ked ti to odstrania.

kalista32
autor
7. feb 2013

@mircalla mne ten myóm roby šarapaty narušil mi aj hormonálnu rovnováhu tak to s tou asmyou 5mg skúšame po riešiť 😖 😖 ale ja nestrácam nadej keď mi nezaberie liečba preruším ju a pôjdem na IVF 🙂 🙂 a možno mi to pomôže a ja budem môcť potvrdiť , že to zaberá 🙂 🙂 🙂 a keď nič tak potvrdím , že som bola len pokusný králik

kalista32
autor
7. feb 2013

@ada274 to máš pravdu zatiaľ som to preložila na marec moja MUDr. ma operovať veľmi nechce lebo regenerácia maternice trvá nejaký čas a mňa ten čas tlačí ☹ ☹ 😒

kalista32
autor
7. feb 2013

@upam ja ti tiež prajem prajem veľa šťastia držím palce 🙂 🙂 🙂 prve IVF je úžasná človek je plný nadšenia a očakávania čo je správne 🙂 🙂 🙂 po prvom neúspešnom IVF je druhé IVF už pod väčším stresom viem čo obnáša stimulácia , odber vajíčok , po operačný stav , prenos a tá psychika keď sa to nepodarí ☹ ☹ ☹ ale aj tak šťastie treba pokúšať 🙂 🙂 🙂

ria191
7. feb 2013

@kalista32 tak ak sa môžem pridať, tak by som sa ťa rada opýtala, že či ti tvoja gynekologička v pohode a bez problémov predpísala esmyu, alebo si ju platíš sama? Pretože ja mám za sebou už 3. neúspešné IVF. Po prvom IVF som sa rozhodla, že podstúpim operáciu tých hnusných myómov, aby som si zvýšila šance. Ale bolo ich veľa ( 10 myómov) mi odstránili, ale jeden sa nedá a pravdu povediac je na veľmi zlom mieste pretože mi vrastá do výstelky maternice a možno to je dôvod prečo sa embryo nedokáže uhniezdiť ale možno, lebo to nám nikto nepovie. A po treťom neúspešnom IVF som chcela od svojho gynekológa, aby mi predpísal esmyu, ale on ževraj nemôže, lebo po liečbe nepôjdem na operáciu a indikácia je liečba myómov pred operáciou. Musela by som si to celé platiť sama. Počula som o tom lieku veľa dobrého, ale tu na koníkovi zatiaľ žiadne reakcie, takže som bola v pomykove či to vyskúšam. Doktor z caru nebol veľmi nadšený, že to chcem vyskúšať, ale napokon súhlasil. Tvrdil mi, že sa hormonálne rozhádžem. Ale aj tak je to zbytočné vôbec riešiť, keďže môj mi to nepredpíše. Ale bola by som veľmi rada, keby si sa potom s nami podelila o skúsenosti. Verím, že veľa kočkám by to pomohlo 😀 😀 😀 . Dúfam, že ti liečba pomôže a že sa ten myóm zmenší. Bola by to veľká nádej aj pre nás ostatné 😀 😀 😀

kalista32
autor
8. feb 2013

@ria191 teraz som trošku v pomykove u mňa to bolo tak , že minulý mesiac mi schválili žiadosť tak som išla na prehliadku a konzultáciu ohľadom IVF druhý pokus a moja MUDr. mi sama navrhla zatiaľ túto liečbu s esmyou 5 mm lebo v poradovníku na IVF som na marec . ja osobne za esmyu 5 mm som doplácala 15 ečka 28 tabletiek mám všeobecnú poisťovňu . neviem no mne ich predpísala sama od-seba na recept , vyberať myómy mi nechce lebo ten 25mm je u mňa tiež na tak debilnom 😠 mieste medzi hlavnými cievami a tepnami v klenbe v maternici . tak uvidíme každý deň sa vyrobí nejaký liek tak nestrácam vieru že nebudeme musieť pod nože a zaberie medikamentózna liečba 🙂 🙂 🙂 😉

ria191
8. feb 2013

@kalista32 vieš tak ja mám tušáka, že ten môj asi chce niečo do vačku, aby mi to predpísal a zbytočne robí drahoty. Dobre vie, že ja inú šancu ako medikamentóznu nemám. Ja mám ísť teraz na KET, ale ešte predtým som chcela esmyu vyskúšať. Tiež mám 25mm myóm a chcela som aspoň aby sa zmenšil, ale bohužiaľ ja takého dobrého MUDr. nemám ako ty. Máš šťastie 😀 😀 😀 a verím, že dáš pozitívne správy 😀 😀 😀. Potom sa veru odradiť nenechám aj keby som ho mala vymeniť 😀 😀 😀

ria191
8. feb 2013

@kalista32 ak som to dobre pochopila to ti predpísala tvoja gynekologička? A v centre vedia, že to berieš?

kalista32
autor
8. feb 2013

@ria191 no moja zlatá tak najprv k tomu centru moja MUDr. je vedúca CAR v KE a po prvom neúspešnom IVF som sa ku nej po ročnej prestávke vrátila s tým , že by som chcela skúsiť 2 IVF ona je vedúcou štátneho centra akurát sa ma spýtala či som neskúsila iné centrum a keďže som tak čestná 🙂 😉 aaáááá poctivá 😉 😉 😀 poslušne som odpovedala nebola som v žiadnom inom centre okrem vášho 🙂 🙂 🙂 lebo ja som bola s vami spokojná len som potrebovala prestávku ☹ ☹ 😒 no lebo naozaj som sa na to psychicky necítila . akurát ma trošku zdrbala za preventívku že tie myómi sme počas tej prestávky užívať medikamenty . akurát ľutujem toho času v tomto mala pravdu. a ti navštevuješ aké centrum ? 🙂 🙂 🙂

kalista32
autor
8. feb 2013

@kalista32 aaáááa zabudla som dodať , že ja na mojej MUDr. nebadám záujem do vačku práve naopak normálne sa jej obávam dať kafčo a nejakú sladkosť 😕 😕 😕 😒 fakt . asi mám naozaj šťastie a prajem ju aj vám všetkým lebo naozaj voľba dobrého MUDr. je cieľom nášho úspechu 🙂 🙂 🙂

ria191
11. feb 2013

@kalista32 aha pýtala som sa preto, lebo samozrejme brať esmyu bol môj nápad keďže som sa o nej dočítala v jednom časopise a keď som to konzultovala s lekárom z Car tak nebol nadšený. Povedal mi, že sa hormonálne rozhádžem ale nakoniec povedal, že za vyskúšanie nič nedám. Ja chodím do Reprofitu v Brne 😀 😀 😀 . Ale ja už mám jednu skúsenosť. Pred druhým IVF som bola na 5 mesiacov v umelom prechode kvôli endometrióze a následne ako som išla na IVF tak tá reakcia na hormóny bola veľmi biedna. Ale to som brala Lucrin tak preto som trošku opatrná.

kalista32
autor
12. feb 2013

@ria191 no moja zlatá včera som bola na kontrole v CAR a môj 4 cm. myóm sa za 25 dní zmenšil na 2,5 cm. a možno o mesiac už budem stimulovať uvidím možno si dám pauzu na jednú periodu po konzultácií s MUDr.

ria191
12. feb 2013

@kalista32 no super to ma veľmi teší 😀 😀 😀 je to povzbudzujúce pre nás ostatné. Ja len dúfam, že sa mi podarí presvedčiť môjho gynekológa, aby mi to predpísal. Veľa šťastia pri stimulácii. 🙂 🙂 🙂

kalista32
autor
14. feb 2013

@ria191 tiež ti prajem veľa šťastia pri presviedčaní 😀 😀 😀 a držím palce určite informuj ako si pochodila papa 🙂 🙂 🙂 😉

kalista32
autor
14. feb 2013

nooo ešte tu nakuknem 😎 😎 😎 a aby som nezabudla veselého Valentína 🙂 🙂 😀

kalista32
autor
18. feb 2013

AHOJKO 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre