Priebeh mimotelového oplodnenia

alilka
30. júl 2017

Ahojte žienky ..ako prebieha ivf?ale s tým máte skúsenosti?podarilo sa vám to na prvýkrát?a z akého dôvodu ste ho podstúpili?s čo financie,koľko to obnáša?aach viem veľa otázok..😊 ale budem vďačná ak sa podelíte..ja už jeden vajcovod nemam v marci po mmt mi ho vzali..a teraz na 90% opäť mmt..😏

lilyianka
30. júl 2017

@alilka chces vediet len samotne ivf cize ET alebo aj odber vajicok?
Nam sa nepodaril ani ET ani KET,mame este zamrazene 4 embrya...cena zavisi od ukonov,kt.si das urobit...ci vam odporucia ICSI a kolko si das napichnut,kolko budes mat vajicok,ci das zamrazit,ci si das PK,lepidlo,embryoscope a pod.....takze neda sa presne cena povedat,u kazdeho paru je to individualne...
My sme podstupili kvoli zlemu spg,ale teraz po 2 neuspesnych pokusoch mne zistili zlu repro.imunologiu tak sa liecim a uvidime ci sa zadari...my sme v CAR nechali zatial 2tisicky,ale ratam tam aj hyfosy,spg a vsetko vyssie vymenovane...

Najpr ti musia porobit rozne vysetrenia a muzovi spg,potom rozhodnu co sa vam odporuci...ak ivf tak ide ziadost do poistovne kde sa vam do mesiaca vyjadria...nasleduje pichanie hormonov cize stimulacia bud ti daju dlhy alebo kratky protokol...chodis na kontroly kde sleduje ako a kolko vajicok dozrieva...2 dni pred odberom vajicok pichnes jednu injekciu a potom nasleduje pribliznr v strede cyklu odber vajicok.. samozrejme ti vzdy vsetko vysvetlia co budu robit a pod...rano prides na odber vajicok,muzovi zoberu ejakulat a ty budes cakay na izbe...odber trva chvilku a po nom lezis este par hodin na izbe kde ti kontroluju tlak a beru krv pripadne este pozru zospodu...ak je vsetko ok okolo obeda ides domov...samozrejme po odbere ta informuju kolko vajok vybrali a co vsetko s nimi chces..este ti aj poradia...
Po cca 3 az 5 dnoch ides na vklad co trva asi minutu a este tam polhodku lezis...rano si das cipok a "oblbovak" cca 2 hodiny pred vkladom...polhodku po vklade odvhadzas domov aj s fotkou zo sona a cakas 10 dni na odber krvi...a dalsi odber ides este o par dni a teda bud sa potvrdi alebo vyluci tehotenstvo

alilka
autor
30. júl 2017

@lilyianka bože vyzerá to ozaj celé zdĺhavé a zložité. My spg máme excelentný .ja som v marci otehu po 2mesuavoch .mmt .teraz znova po 2ms od mmt..ale zasa to vyzerá na mmt .mám problém a krvou.. trombofilia a mutácie..zajtra idem na odber krvi na tú reproimuno..predtým som s bývalým ešte tiež 4x potratila..no des..a ten odber vajicok sa robí v celkovej anestézii?

lilyianka
30. júl 2017

@alilka ano odber je v celkovej anestezii...predtym si klasika robis predoperacne vysetrenia,nemozu byt starsie ako 3 tyzdne

Vies co nie je to moc zdlhave..aspon u nas nebolo...mu sme mali prvu konzultaciu v juli a na konci septembra som uz stimulovala...odber bol v oktobri a vklad cca v strede oktobra...a KET som mala zase v decembri...

lilyianka
30. júl 2017

@alilka nuz ale mozno tebe nebude treba umele oplodnenie...staci mozno nasadit lieky na krv a pojde to...ved ak si tolkokrat otehu a teda aj potratila tak je zrejme,ze u vas to ide...len treba tomu dopomoct do uspesneho konca 😉

alilka
autor
30. júl 2017

@lilyianka ale ako keď jeden vajcovod už nemám a teda som znova tehu a na 90% je to mmt..čiže prídem aj o druhý vajcovod..bez toho to nepôjde..a injekcie a lieky na krv beriem..

lilyianka
30. júl 2017

@alilka ano uz viem ako to cele je...netusila som ze mpzes prist aj o druhy..ale na tvojom mieste by som sa snazila ho zachranit...preco to niekde ide a inde hned vyberaju?

alilka
autor
30. júl 2017

@lilyianka bavila som sa o tom aj v centre s dr tá mi povedala to isté vo aj u nás..že vajcovod istáva poškodený a je potom veľká pravdepodobnosť znova mmt..

osky
30. júl 2017

@alilka presne tak.ono ked sa uz raz otvori brusna dutina vzd sa tam dake zeadty vyskytnu.bud na reprodukcnych organoch alebo inde v bruchu...uz to vzdy bude narusene.
Ked ti odoperuju embryo a nahodoz vajcovod zachrania je to rizilo mmt este vyssie lebo ostane spazmaticky.cadtokrat zuzeny.nemusi to byt pravidlo ale väcsinoz to tak dopadne.

Aj ked si prirodzene otehu,ivf nie je to iste.
Tym ze v podstate vsetko je stimulovane umelo,tak aj uhniezdenie je zvycajne problematickejsie.lebo skratks pocitac ci doktor nech by bol sebelepsi nevychyta tie kompletne suvislosti tak ako priroda sama.
Malonomu sa zafari na 1.raz..
Podla problemu veku a pod.
Ale zase je velka nadej ze raz sa to podari.treba skusit..

tobiaskababo
10. nov 2017

Ja idem o tyzden na odber vajicok...mam strach s tej narkozy ale brutal...

lilyianka
10. nov 2017

@tobiaskababo nemas sa vobec coho bat...ja som sa tiez bala, ci sa nahodou nepreberiem skor alebo ci bude dost silna,aby som nieco necitila...a ked som uz lezala na sale, napichli mi do kanyly a dali masku a o 2s som o sebe nevedela...zobudila som sa az na izbe ked sa ma pytali ci je vsetko ok

tobiaskababo
19. nov 2017

Zajtra rano si idem prvy krat pichnut diphereline to som zvedava ako to dam..Na druhy den sa k tomu prida fostimon a o tyzden tusim menor sa to vola...? A ptm ovitrele a este mam tabletky k tomu ...plus mam lieky silne na astmu tak dufam ze to telo zvladne 🙂

simik411
26. mar 2018

Ahojte baby, chcem sa opytat kolko asi trva schvalenie od poistovne na ivf? /dovera / nasla som ale starsie roky co pisali baby zaujima ma teraz niekde som pocula ze dokonca sa uz ani necaka na poistovnu ale uz pocas procesu to dodatocne schvali? v aprili ideme podat ziadost,tak som zvedava kolko asi budeme cakat 🙂 dakujem za odp pekny den.

katusikkk
26. mar 2018

@simik411
Ahoj.Mne dovera schvalila hned na druhy den.Podava sa uz elektronicky.

alilka
autor
26. mar 2018

@katusikkk nie všetci..mne v Spln podavaju normálne..poštou..som zvedavá ako dlho budem čakať..🤔

simik411
26. mar 2018

@katusikkk cozee den? :D kokos tak to moze byt este rychlejsie ako som dufala aj mesiac by bol ok.. a ako si na tom ak sa smiem opytat? uz mate po ci stimulujes? 🙂

katusikkk
26. mar 2018

@alilka
Asi len zaspali dobu 😂😂😂
Aj mne to vypisal ,vytlacil,ale hned isiel do kopirky a preposielal 🙂

@simik411
Uz mam po.Nevyslo to a na dalsie sa nechystam.
Aspon som si vytvorila obraz ako to funguje.Zacnem verit v zazraky a hadam sa podari aj prirodzene 🙂

simik411
26. mar 2018

@katusikkk fuha tak to ma mrzi a aky ste mali problem ze ste isli? :/ hm ja verim len ze s tym sa podari proste a keby nie tak uz neviem bolo by to dost zle asi ,.. v ktorom centre ste boli ze si vytvorila obraz taky ?

katusikkk
26. mar 2018

@simik411
V Ba som bola.Ako ja som bola spokojna,ale je to taky vseobecny nazor na to cele nie na konkretne centrum.
Priatel ma zly spermiogram.Bral aj nejekae vitaminy a vsetko od vymyslu sveta,ale sa to nezlepsovalo.

simik411
26. mar 2018

@katusikkk aha chapem, dobre tak teda vitaminkujte skusajte drzim vam prsty aby sa podarilo co najskor .. treba verit ... dakujem za odpovede 🙂

alilka
autor
26. mar 2018

@katusikkk myslím že majú zle skúsenosti a nie zaspatu dobu 😁

katusikkk
26. mar 2018

@alilka
Tak tam nema co byt zle.Poistovne to niekde maju aj na stranke o tom ake su sposoby a kolko dni to trva.
Ked poistovna dostane tvoju ziadost od centra,tak hned napisu tebe meil,ze dosla ziadost o Ivf a ze mas cakat dalsi meil o schvaleni.Na dalsi den mi uz doslo,ze ziadost je schvalena.
Ale tak vsade maju iny sposob.

alilka
autor
26. mar 2018

@katusikkk môj lekár sa hneď vyjadril že posielajú to poštou z dôvodu že na každý recept píšu "čislo" pridelené danému pacientovi,ktoré mi dala,(v ich prípade aj poslala) zP..že už mali páry kde začali stimulku po pridelení cisla-postou a poisťovňa to tým pádom(danému žiadateľovi) nepreplatili,preto žiadajú "čierne na bielom"..

katusikkk
27. mar 2018

@alilka
Ved aj meil je cierne na bielom.
Cela registracia v poistovni funguje na schvaleni ziadosti podla rodneho cisla,ktore nema nikto iba jeden clovek.Takze keby si isla do lekarne s receptom bez mena iba s tvojim rodnym cislom,aj tak by bol recept prideleny tebe.Lekar na recept nic nepise okrem toho,ze zaskrtne policku uhrada cez poistovnu,alebo ze,pacient si hradi sam.
Bracho pracuje v poistovni.Jednoducho postou je to jednoduchsie.Vsetky tvoje papiere vlozi do obalky a caka na odpoved.Ziadne skenovanie 15 papierov ani nic.Lekar moze hovorit co chce.

alilka
autor
27. mar 2018

@katusikkk nechce sa mi o Tom vôbec jednať..Budiš..centrum kde chodím zaspali dobu podľa teba..okeeeyy...ja viem čo mi dr vravel a to mi stačí..hauk 😁

simik411
27. mar 2018

baby este otazocka ako dlho plati uz schvalena ziadost na ivf? viete mi povedat kolko casu mam od schvalenia po zaciatok procesu ak potrebujem este nieco medzitym preliecit? 🙂 dik

alilka
autor
27. mar 2018

@simik411 presne 6 mesiacov..aspoň mne tak povedal dr v centre..

katusikkk
27. mar 2018

@simik411
6 mesiacov.Na ziadosti budes mat aj presny datum dokedy plati,ale od schvalenia 6 mesiacov.

simik411
27. mar 2018

@katusikkk
@alilka dakujem za odp. to je tak akurat aby sme dali do poriadku aj imunologiu trochu 🙂 a v lete ivf uz.. drzkajte sa dakujem

alilka
autor
27. mar 2018

@simik411 za málo 😉 ja som bola na imuno v PO a tam to išlo rýchlo 😊

simik411
27. mar 2018

@alilka ja uz mam aj vysledky vsetky akurat mi ide nasadit tu liecbu nejaku no.. tak akurat nejaky mesiac dva tri budem brat a na treti dame ivf akurat .. vsetko sedi hah 🙂 musi sa podarit po imuno liecbe musiii 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre