Mimotelové oplodnenie so zlepenými vajcovodmi

denulka85
19. feb 2013

Baby chcela by som sa spytat ci tu je niektora taka ze sa jej podarilo otehotnies s ivf ked mala zlepene vajcovody.... 😉

miub
19. feb 2013

@denulka85
Asi celkom nerozumiem.... Diagnoza nepriechodnych " zlepenych" vajickovodov je dovodom na IVF a nema to nic spolocne s tym, ci IVF vyjde alebo nie...,

denulka85
autor
19. feb 2013

ano mam zlepene vajcovody a nedaju sa oddelit. tak teraz chodim do iscaru ba, a chcela by so sa informovat ci sa tu najde nikto co mal taky problem ako ja,,,,

miub
19. feb 2013

@denulka
Poznam vela bab, co maju tuto "diagnozu" a IVF sa podarilo. Len treba ratat, ze aj ostatne deticky budes musiet "splodit" pomocou mediciny :(
Drzim palceky! A nevzdavat sa 🙂

denulka85
autor
19. feb 2013

@miub to mi je jasne hovorili mi to len ja mam 1ivf jeden ket neuspesny druhy som sa teraz testla na 10 den a nic neukazuje 😖

miub
19. feb 2013

Denulka, ket nema taku uspesnost ako ivf, ale test tiez nemusi byt presny... Budu ti asi brat krv na potvrdenie/nepotvrdenie....

denulka85
autor
19. feb 2013

@miub na krv idem bud.tyzden... ale ja neviem ako dopadnem

miub
19. feb 2013

Denulka, takze klud, pockat na vysledky krvi a dovtedy nerobit ziadne testy- tie ti tehu tak skoro neukazu.
Drzim palceky a hlavne sa nevzdavat ako som pisala!

denulka85
autor
20. feb 2013

@miub dakujem dnes mi moj gynekolog toto iste povedal ze niekedy aj zenam co prirodne otehotneju testy niekedy aj do 6 tyzdna nic neukazu... mam pockat na krv

pancuska
20. feb 2013

@denulka85 ahoj..... ja som mala problem tiez s vajcovodmi a tak prvy krat som o tom nevedela ze su nepriechodne a mala som mimomaternicove tehotenstvo,vajcovod mi zobrali a zostal len jeden potom som po roku isla na laparku a mala som ten jeden tiez zlepeny ale mal sactosalpinx a kedze som chcela aby IVF vyslo dala som si ho odstranit!! IVF vyslo na prvy sup a vobec nebanujem ze ich nemam a ze prirodzene to uz nepojde.... je to osud!! Drzim palce!!

denulka85
autor
20. feb 2013

@pancuska ano to som pocula ze ich v takom pripade vyberaju von... vraj ja mam uplne zlepene a neviem preco to potom nevybrali... a hned ma odporucili na ivf... kam chodis? ja iscare ba a prvy vklad nevysiel a druhy este neviem

pancuska
20. feb 2013

@denulka85 tiez som chcela ist najskor do ISCARE ale nakoniec som sa rozhodla pre Gynfiv ,poznam asi 4 baby co maju uz odtial babinka a s jednou som teraz cakatelka dvojicok...tak ja som bola spokojna! Mna do centra poslal moj gyn so spravou po laparke ale este on mi povedal ze by ho dal von aby to bolo uspesne a ked som prisla do centra som sa s dr rozpravala a on povedal ze by bolo lepsie ho dat von,aby som zasa nemala mimomaternicove alebo potrat....IVF mi robili 2,5 mesiaca po laparke ....

denulka85
autor
20. feb 2013

@pancuska budes mat dvojicky? ake ti vkladali?

denulka85
autor
20. feb 2013

@pancuska ako si dokazala otehotniet mimomaternicovo ked si mala neprichodne? to sa da? ja ich mam uplne zlepene ☹

pancuska
20. feb 2013

@denulka85 no vidis podarilo sa mimomaternicove,uz to nechcem nikdy zazit.... zaseklo sa mi to tam oplodnene v tom vajcovode a zacalo mi to tam rast,skoro mi ho roztrhlo,aj som lezala najskor tyzden v nemocnici ,lebo som dost krvacala a mala som silne bolesti potom ma pustili lebo hcg v krvi klesalo no doma som dostala teplotu a zasa bolesti tak som isla znova ale to mi uz urobili laparku a vajcovod zobrali ,krvacala som uz aj do dutiny brusnej a hrozila mi otrava krvi preto som mala uz aj teploty.....niekedy to proste vyjde aj z takym vajcovodom ale niekedy nie..... ja mam inak vsetko ostatne v poriadku.... mala som 16 vajicok a dali sme to prirodzene oplodnit,oplodnilo sa 13 a 7 emryok mi dali hned zmrazit a 6 sme dali na PK (aj embryoscope) z tych mi zostalo 5 blastycyst .... 1 sa prestala vyvijat.... tak z tych 5 mi vlozili 2 blastocysty ...cize mam este zamrazene 3 blastocysty a 7 embryok....a tak obidve sa ujali a zahniezdili cize cakam 2 babetka dvojvajecne....

denulka85
autor
20. feb 2013

@pancuska no mne sa to nepodarilo aj my sme mali 31folikul a 18 sa oplodnilo najprv mi dali tri rozmrazit neujalo sa ani jedno teraz som isla na druhy ked a dali nam 6 na PK a neprezilo ani jedno a rychlo nam dali rozmrazit dalsie 3 a jedno neprezilo a dve boli 6 a 8 bunkove. a 4 mame este v mrazaku... to je super ze sa uchytili obidve 😀 😀

pancuska
20. feb 2013

@denulka85 teraz neviem ci to zavisi aj od centra alebo co ale ved to si mala dost tak neviem preco by ti nevydrzali....aj ta postupnost bola trochu ina ako poznam,tak neviem ale dopriala by som ti aby sa to uz konecne podarilo a aby si bola tehulka!! No ja som bola najskor v soku lebo som stale myslela ze sa nam podari aspon jedno a mozno ani to a ked sa podarili obidve nevedela som co od radosti ci sa tesit ci plakat lebo ked cakas dve je to tiez riziko.... najhorsie som znasala prvych 12 tyzdnov ale clovek sa snazi a boji ci sa podari a ci nie a ked sa podari zasa bojis aby sa nieco nestalo....

denulka85
autor
20. feb 2013

@pancuska tak to ti verim to je asi najkrajsie co by sa ti mohlo stat v utorok budem vediet ako som dopadla.... takze ja som bola na laparke v ba gpn koch a tam nic nespomynali ze by to mali vybrat....

pancuska
21. feb 2013

@denulka85 no mohli by ti aspon zistit preco sa nedari,ved to nie je mozne aby si mala problem len vajcovody a nedarilo sa.... bud robia vajcovody problem alebo je problem niekde inde .... ale v dnesnej dobe nie je doktor ako doktor....

denulka85
autor
21. feb 2013

@pancuska ja som bola na laparoskopiu v sukromnej klinike gpn koch v ba... a napisali do spravy ze odporucaju iba ivf a mam zlepene vajcovody ktore sa nedaju oddelit ani viac krat spustenou kontrasnou latkou... a to sa nam nedari uz tri roky. tak mi to vysvetlili ze spermia sa nedokaze strenut s vajickom.... ale co je na tom pravdy tak to neviem

pancuska
21. feb 2013

@denulka85 no ved ano tak som to mala aj ja a preto sa moj gyn rozhodol aby som nemala radsej ziadny! Tiez sme sa snazili 3,5r ale prirodzene,IVF vyslo ale uz bez vajcovodov! Ved na co ich tam mam mat ked prirodzene to nepojde a IVF vijst nemusi,takto som si to povedala! Ved potom preco sa ti nedari ani IVF? Vies to je zahada aspon pre mna! O prirodzenej variante je mi to jasne aku maju funkciu vajcovody!

denulka85
autor
21. feb 2013

@pancuska myslis si ze keby mi vyberu vajcovody tak by sa mi ivf podarilo?

pancuska
21. feb 2013

@denulka85 to neviem isto,ale urcite by som vyhladala este nejakeho ineho odbornika! A isla za nim co by on povedal na to! Ved takto zbytocne minas euracka,treba hladat pricinu,alebo aj zmenit centrum.

denulka85
autor
21. feb 2013

@pancuska teraz ak to nevide na 10 den mi test nic neukazal v pondelok idem na krv. a mam este 4 v mrazaku ak ani tie nevidu tak od iscare odchadzam...

pancuska
21. feb 2013

@denulka85 vies lebo to je aj stresne velka psychika a zena musi byt velmi silna aby to zvladala dookola.... je to potom o nervy.... drzim palce nech ti to vsetko skonci a nech sa uz aj ty mozes tesit z tehotenstva!!!

denulka85
autor
21. feb 2013

@pancuska dakujem ti pekne ano je to o nervy to mas pravdu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre