Môžem mať OHHS po inseminácii?

feketka
14. jún 2022

Ahojte baby, minuly utorok som bola na svojom prvom IUI, ale bola to moja druha stimulacia s letrozolom. Pri prvej stimulacii sa mi vytvorilo viac folikulov a tym padom mi IUI neodporucali, Cely mesiac som mala pocit, ze mam napratane brucho, vajecniky strasne boleli a stale bol pocit plnosti... Druha stimulacia uz bola uplne v pohode a aj IUI prebehlo bez problemov. Obcas som mala nejake bolesti podbruška, ale nič hrozné. Ale od vcera mam bolesti ako pred mrchou a dnes boli o nieco silnejsie. Avsak sa k tomu pridal taky ten pocit ako pred ovulaciou pri mojej prvej stimulacii. Mam pocit plneho brucha, cez den ma vselikde pichalo (asi vetry?) a dako ma obcas zacinaju pobolievat vajecniky. No naozaj pocit ako pred ovulkou aj ked ju mam urcite za sebou. Plus k tomu si teraz vkladam utrogestan do posvy a cely tyzden to tam islo uplne hladko, bolo tam kopec miesta. Ale vcera som si vsimla, ze sa mi to tam zavadza nejak tazsie, ale neriesila som to. Teraz vecer ako som si to tam davala, tak som mala pocit, ze to je vnutry vsetko akesi zdurene. Ten cipok sa mi normalne nedal posunut vyssie,lebo sa za niecim stratil (akoby za vajecnikom?). Dnes vecer ma aj chvilkami chytala akoby zimnica, ale to mi zatial preslo. Nezda sa mi to a preto by ma zaujimalo ci to je normalne alebo nie. Popripade- myslite si, ze by to mohol byt ten hyperstimulacny syndrom? Viem, ze ten sa tvori skor po IVF a po IUI len zriedkavo, ale niektore symptomy mi na to sedia. AJ ked naozaj neviem z coho by som ho mala ked sa mi teraz vytvorili len 2 folikuli, presne tak ako mali. Naozaj nechcem zbytocne panikarit a ani nepanikarim, zatial som v pohode :D , ale zaujimalo ma ci mate s takymto niecim skusenosti, ze vnutry ste cele zdurene a mate ovu bolesti vajecnikov po ovulacii. Dakujem za kazdu radu.

katinkakatka
27. jún 2022

@feketka mozno aj mala ale nebolo to take zle. Ja som tiez jeden mala taky slaby. A su baby co koli tomu az v nemocnici skoncili. Hlavne je ze ti je uz dobre 😊😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre