MUDr. Eliáš z Trnavy. Aké s ním máte skúsenosti?

iwusa
11. nov 2008

ahojte kočky, má niektorá z vás skúsenosti s doktorom Eliášom z Gyncentra v Trnave? budem vďačná za akékoľvek príspevky, pozitívne aj negatívne. Hlavne ma zaujímajú skúsenosti týkajúce sa problémov s otehotnením, hormonálne problémy, amenorea atď. Ďakujem za príspevky 😉

bettynka222
15. feb 2010

a to mas aku postielku? my mame tiez prepojenu kuchynu s obyvackou, tak by tam mohol byvat a ja si budem robit svoje (dobre predstavy, ze 😀)

nooo, ale prave som zistila, ze tie prednasky sa kryju s cvicenim v nukleone, tak rozmyslam ze tera zbudem chodit mesiac cvicit, zatial sa to naucim a budem si cvicit doma a od toho 17. marca pojdem na prednasky, co myslis? 😉

jastrab
15. feb 2010

Betty, ja som chodila najskor cvicit do Nukleonu, potom na prednasky a nakoniec zase cvicit 😉 cviky v Nukleone sa rychlo naucis, opakuju sa kazdu hodinu, takze no problem...

jastrab
15. feb 2010

jo a vierka, tesim aj ja 😉

bettynka222
15. feb 2010

jastrab presne tak to spravim, som to akurat preberala s mm 😀 a kojenie az nakoniec, este by som to nahodou do porodu zabudla 😀

petusaaa
16. feb 2010

ja som na predansky nechodila, chvilku pred porodom som statnicovala, tak som mala ucenia vyse hlavy 😝 ale nukleon odporucam aj ja

ak vas zaujima kvapka, tak sa pytajte, chodili sme s malym. aj diplom mame a titul zubrienka 😵 😵 😵

vierka
16. feb 2010

caute baby 😀

maly chrni na gauci, tak to vyuzivam 😀

bett - to je take sietkove - vola sa to ze prenosna postielka... to je pre babatka co uz ako tak sedia a stoja, ze mozu v tom byt a nesvihnu sa aj ked padnu, lebo je to ohranicene sietkov... je to dobra vec, teraz v tom maly spava a vidim naneho 😉
no a co sa tyka kurzov, tak my sme sa s tou prednasajucou dohodli a cvicili sme v MC hodinu predtym nez zacali prednasky - ked budu minimalne tri baby na cvicenie, tak bude s vami v pohode cvicit... inak sa v MC cvici myslim v pondelok 😉 a to by si stihala aj cvicenia, aj prednasky 🙂

jastrab - aj ja sa tesim, uz som si pre istotu teraz pobalila veci a fotak, aby som zajtra na nieco nezabudla 🙂

petusaaa
16. feb 2010

a to kde masirujete? som nevedela, ze je take nieco 🙂 my sme masirovali po plavani. ale to bola taka rychlofka 😒
prenosna postielka je super. aj ked my ju teraz vyuzivame na hracky 😀 lebo mame dve drevenne, takze v jedenj spava a druhu ma v kuchyni na hranie a "varenie" a v nasej obyvke ma tu prenosnu bordelovu 😀 ale ked sa prestahujeme, tak mu tu necham jednu, nech ma, ked prideme na prazdniny a prenosnu a drevennu zoberiem zo sebou. aj ked on uz moc v postielke nepobudne 😝

vierocka a co takto hodit nejake fotos na fb? ked uz tak oddychujes?!? 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 vidis, ten vystrazny pohlad??? 😠 😠 😠 😀 😝

vierka
16. feb 2010

petusaaa - tento kurz na masirovanie je v materskom centre - su to 4 sedenia kde sa postupne uci masirovat cele telicko, len skoda ze nie maminkine 😔 😅 😀 nas zatial zboznuje masz prdelky 😀 😀 😀

no na FB som nebola odkedy ma oviezol mangel do porodnice a oddych mi uz skoncil - moj cecusik je uz opat na rukach 😲 😅 🙄

bettynka222
16. feb 2010

ahojte 🙂

peti ja dufam z eprednasky zvladnem a neksoncim v nejakej nemocnici 😝 ja viem ze ide asi hlavne o teoriu, ale zas budem sa toho kojenia menej bat - teda nebojim sa kojenia, ale mnohe baby nevedeli babo kojit, tak sa otmu chcme vyhnut

vierka dnes som ficala pol dna na nete a tam som nasla tie cestovne postielky. su aj take co su najprv pre novorodencov a potom sa prerobia a su vhodne tusim az do 30 kg. jeeej aj ja pojdem potom na masirovaci kurz, nech je maly matko spokojny 😀

vierka
17. feb 2010

bett - no my mame taku kde bude tak maximalne do roka - ale ved to staci 😀
a kurz je super, malemu sa veeeeeeeelmi paci a super sa s maminkami pobavime a odreagujeme a taka ista zostava chceme chodit aj na plavanie, tak nato sa uz teraz velmi tesim 😀 😵

bettynka222
19. feb 2010

ahojte 🙂

vierka tak som v stredu skusala to cvicenie pre tehule a nebolo mi mo cdobre. cviciaca hrozne hnala a trvalo to dost dlho. pre rizikovky to nie je asi najvhodnejsie cvicenie. ale dnes sami stalo to iste - len som sedela a zrazu som sa dusila, nestihala som s anadychovat, bol ot des. tep som mala 116. to asi preto, ze maly ma tkau cudnu polohu 😒

a na plavanie budes odkedy chodit?

bettynka222
20. feb 2010

nooo musim poopravit vcerajsie tvrdenie o nevhodnosti cvicenia pre rizikovky...to ako mi doslo zle pocas cvicenia bolo nic oproti tomu, ako som sa zadychala vcera rano pocas sedenia, vcera vecer a dnes rano pocas lezania....vraj ot ma suvis s anemiou co sa mi vraj z nicoho nic rapidne prejavila. po vysledky a na dalsie odbery pojdem o dva tyzdne, tak potom uvidime 🙂 zatial budem cvicit odma 😀

a co robite vsetky maminky, hmmmmm?

vierka
20. feb 2010

bett - tak radsej necvic ked ti to nerobi dobre - pre istotu, radsej nic neriskovat... a to si cvicila v tom nukleone, alebo kde??? lebo co sme my cvicili v tom materskom centre, tak tam boli len take natahovacie cviky, nic pricom by sa dalo zadychat, teda aspon som si nevsimla, ze by s tym nejaka baba tam mala problem...
tak verim, ze sa ti ta anemia coskoro dostane do normalu a nebudes mat uz problemy...
s malym mozem chodit na plavanie od 4 mesiacov, tak by sme chceli stihnut kurz co bude maj - jun... trosku pred letom sa dostat do formy 😀 😀 😀
no maminky urcite behaju okolo svojich pokladikov 😀 😀 😀

bettynka222
20. feb 2010

ahaaaa, tak v otm MC je to asi v pohode. lebo tuto sa cvicilo hodinu a pol vkuse, akoz ena konci boli nejake relaxacne cvicenia, ale strasne rychlo za sebou opakovala tie zostavy, tak asi preto. len ako som uz pisala, posledne dva dni sa zadychavam uz pri sedeni/lezani. je to tou anemiou. asi musim pockat kym sa mi upravi ati ehodnoty. inak nechapem co robila moja hemaot doteraz. hemoglobin som mala len 108 uz v decembri a nic mi nedala. odvtedy s aot len zhorsovalo, a teraz bola prekvapena, ze mam az take katastrofalne hodnoty....no truba. a inak ten nukleon je v pivnici a nekuri sa tam a neni tam ani zachod. si predstav ako casto chodi tehula curat a k tomu v takej kose 😝

nooo, tak ja sa spat do formy budem dostavat az v july 😀 ozaj v otm MC sa cvici v pondelky a len tie styri tyzdne co je predporodny kurz, alebo aj pocas toho kojacieho kurzu?

petusaaa
21. feb 2010

ked som chodila ja, tak sa v pohode kurilo a na wv sme chodili hore, takze to bolo tiez ok. a nemyslim, ze by to bola nejaka zaberacka. viem, ze mi pro rebrinach tvrdlo brucho, tak som to jednoducho nerobila a lezanie na lopte mi tiez neslo, takze to som tiez nerobila. tak fakt neviem 😕

bettynka222
21. feb 2010

ahojte 🙂

uz to prelso 🙂 maly bol asi nejak zle otoceny ked osm sa furt dusila 😝 no al eked mu je odbre, tak nech si tam robi co chce 😀
peti no ale ja som si prave psomenula, ze mi hematologicka vyslovene kazala odpocivat kym sa krvny obraz neupravi...tak asi preto som sa tam tak zadychala. mne to narocne nepripadalo, len strasne rychle, ako ked osm chodil ana powerjogy - stale dokola rovnake cviky rychlo rychlo rychlo. j anapriklad denne vkuse chodim hodku-dve a nemam problem. asi to bolo fakt spojenie tej anemie (ktora dufma coskoro prejde) a maleho polohy. a este k tomu ta hrozna zima...nabuduce tma pojdem v lete 😀 alebo s valtsnym ohrievacom 😀 ale najprv asi musim pockat na nazor hemato, ze? mam strasne zle hodnoty, ked s aot nezlepsi, budu mi musiet dat transfuzie. uz zhanam darcov, ale s predstavy cudzej krvi mi je zle 😝

petusaaa
21. feb 2010

betty aku mas krv? keby si potrebovala, tak ja pojdem 🙂 uz som dlho nebola.. len neviem, ci uz mozem.. neviem, kolko po porode sa moze ist...

bettynka222
21. feb 2010

moja ja mám a pozitív. zajtra zavolam hematologicke kvôli tým hodnotám - radšej sa poradim aj s gyn o tom, lebo hemato bola z mojich výsledkov dosť prekvapena, ale čo je horšie, matko začal menej priberat 😒
no ale neviem či už môžeš ísť darovat krvicku, ty si ju len pekne šetri 🙂 ale ďakujem za ponuku, si moooc zlata 😉

vierka
22. feb 2010

bett - v MC sa cvicilo v pondelok a to sa cvicilo kazdy pondelok... ale pre velky zaujem a tym ze mali v pondelok dost obsadeny, tak nam ta cvicitela precvicovala aj hodinku pred kurzom - aj tym o porode, aj tym o kojeni a ked ten kurz skoncil, tak som sa prihlasila na pondelkove cvicenie, kedze tam nejake maminky co porodili uz nechodili 🙂

bettynka222
22. feb 2010

oki, tak to tam potom omrknem 🙂 al eosm tam volala a hovoirli ze teda az od 17. marca - to je streda a potom od pondelka cvicenie. ale prave som si spomenula, ze dr co som k nej chodila cvicit pred tehu cvici aj s tehulami. a individualne 🙂

vierka
12. mar 2010

caute baby 😀

tak ako sa vsetky mate??? 😀

ja som bola na kontrole po sestonedeli tento tyzden a vsetko je v poriadku, doki bol rad... a ze kludne o tri mesiace mozme snazit o dalsie keby sme chceli 😀 dalsia kontrola po prvej MS, alebo ked do pol roka nepride, tak mam prist bez nej 😀
no a doki bol zlaty, som mu aj maleho - ten nas zazrak ukazala, tak sa z neho tesil, ze aky je buclatucky... a sestricka ho pekne povarovala, tiez bola zlata - ho pestovala na rukach 😀 ja tam tak rada chodim k nim, len skoda ze uz nie tak casto... ale kto vie... mozno o rok tam budem kazdy mesiac na poradni 😀 😀 😀

bettynka222
24. mar 2010

ahoj vieri, no nejak sem uz nikto nehcodi....ale ked je vonku tak krasne, tak co by sme sedeli za PC, ze? 😀 a babatko sa ma ako? spinka v noci? 😅

vierka
25. mar 2010

ahojcek betty - no vsimla som si, ze uz zacali jarne vychadzky 😀 ved aj my chodievame von, ale ked sa da stihnut net, tak aj to sa snazime...
maly poslucha, je to zlatusik - v noci sa budu prvy krat az o druhej a potom az okolo siestej rano, takze maminka uz konecne spava lepsie... ja som teraz chora - nadcha, ale aj to je uz lepsie... za chvilu ideme na poradnu a na nozicky, tak som zvedava ako dopadneme...
a vy sa mate ako zo spuntom??? dufam, ze dobre a ze si tehulkovanie uzivas plnymi duskami 😀

bettynka222
25. mar 2010

to je super že malicky je take dobre bábätko 🙂 my sa mame tiež dobre, akurát čakám na hematku kým mi vycicaju 5 skumaviek krvi 😝

jastrab
29. mar 2010

a tu skapal pes?
Betty, ako sa citis?

vierka
29. mar 2010

asi aj traja skapali 😀 😀 😀

zajtra kafica plati??? o desiatej???

jastrab
29. mar 2010

Jasan, Vierka 😉

bettynka222
29. mar 2010

jeeej tu to "ozilo" 😀

jastrabik dobre sa citim, a vy sa ako mate?

vieri ahoj 😉

jastrab
7. apr 2010

sme neschopne, co uz.,.. ale tak my sa s Vierkou stretavame osobne na pokecoch 😉
Betty, radsej napis co ty...ako sa ma babatenko v brusku, poslucha? chodis cvicit? je ti dobre? co vybavicka? chystas? co kocik? kolko si pribrala? ako sa citis?
Lia, zijes?
Juli?

juliett99
10. apr 2010

ahojte eliasky
vycitila som ze vam chybam tak som tu.
mame fajne krpcok krasne rastie pekne papa, a uz nam ide prvy zubok. Dnes ma Sami 5 mesiackov🙂
a co vase deturence??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre