MUDr. Eliáš z Trnavy. Aké s ním máte skúsenosti?

iwusa
11. nov 2008

ahojte kočky, má niektorá z vás skúsenosti s doktorom Eliášom z Gyncentra v Trnave? budem vďačná za akékoľvek príspevky, pozitívne aj negatívne. Hlavne ma zaujímajú skúsenosti týkajúce sa problémov s otehotnením, hormonálne problémy, amenorea atď. Ďakujem za príspevky 😉

vierka
12. jan 2011

betty - no na to ti odpoviem rovno, my zaciname naplno snazit ked pride manzel z prace 😝 😀 my sme sa rozhodli, ze to tento rok skusime ci sa podari a potom to prehodnotime ci to druhe este ano... skor kvoli financnej situacii... takze my sme v tom teraz naplno, a velmi by som chcela aby sa podarilo... ale kedze kojim a predtym boli aj nejake problemy, tak to skor vidim na dlhe lakte, ale ved nechame to na prirodu, mozno sa nam hned podari nas druhy zazrak 😀
ale ja to beriem tak, ze kym otehotniem a porodim, tak to maly uz bude mat vyse dvoch rokov a to sa myslim ze bude dat a aspon sa pekne vyhraju ked budu vacsi 😀
a co ten vas sikovnicek uz dokaze???

bettynka222
12. jan 2011

@vierka ja by som do toho súrodenca išla radšej čo najskôr - kvôli tým problémom v tehu. ale zas sa aj bojím, že zas skoncim v nemocke - čo potom bude s malinkym? No a čo najnovšie dokáže? nič nového, naposledy si pred troma týždňami sadol a odvtedy sedí 😀

vierka
13. jan 2011

bett - vy ste veru mladsi a ked kojis a nahodou by sa stalo ze by si musela byt v nemocke, tak by to bola asi dost velka zataz pre teba... my sme uz velkaci, takze ak by nahodou nieco, tak prestanem s kojenim, lebo maly uz papa vsetko mozne - zjedol by aj kona s volom keby som mu ich nakrajala 😝 😀 a nejako by sme to hadam zvladli - predtym sme nastatie problemy nemali v tehu (len s otehotnenim), tak verim, ze by sme ani tento krat nemuseli mat problemove tehu... ale u teba chape, ze po tom vsetkom cim si presla sa bojis aby sa to nezopakovalo.. ved aky ma na to manzo nazor???
tak si este uzivaj kym sedi, ja si uz pri malom nesadnem - my pobehujeme cely den 😀

bettynka222
17. jan 2011

@vierka vieri ja uz nastastie nekojim a rozmyslam nad tym, ze uz ani nikdy nebudem. malinky sa od zaciaktu kojil krasne, ale ked mal dva mesiace, boli sme trikrat na preplachovani slzneho kanalika...bola som z toho v hroznom strese a do tyzdna som dostala ms. mlieko zostalo horke, pomaly tieklo a odvtedy sa malinky zacal dostavovat - najprv bojkotoval len vecerne kojenie, na druhy den aj poobedne, a treti den uz strajkoval od rana. tak mi znama poradila kojenie v spanku. lenze ja som ho nemohla ani brat na ruky - hned spustil hrozny plac. tak mi ho musel vzdy niekto uspat, potom som si ho prilozila. ked sa nahodou zobudil, utrzila osm navrete skrabance. po mesiaci sme sa stahovali do svojho, tam uz mi maleho nemal kto uspat a mne nedoveroval ked som ho chcela pestovat v blizkosti prsnikov (iba na ramene chcel byt). tak som zacala odsavat. zo vsetkych tych stresov (lebo poriadne nejedol teda) sa mi este viac spomalil tok mlieka - odsavala som 5 hodin denne a to mi stacilo len na dve denne davky, dalsie dve mal nutrilon a v noci s akojil, lebo spal 😀 nastastie som po dvoch tyzdnoch ochorela, brala ATB a vdaka tomu stratila mlieko...uz toho bolo fakt moc.
no a uz nikdy nepojdem ani po radu k laktacnej poradkyni. radili mi totiz nechat maleho cely den plakat od hladu, nedat mu ani cumlik, no a kojit som ho mala jednoducho v noci. ked som im vysvetlila ze moje dieta v noci spi a papa len raz, tak mi kazali ho budit kazdu hodinu!!!!!!!!!!! takze takto sme my dopadli s kojenim 😖
no a k tomu surodencovi....nejdem do toho o polroka ako som panovala. prave som si totiz pokazila zaludok - vkuse som vracala, nic som do sebe nemohla dostat, padala som k zmei od unavy, tocila sa mi hlava, maleho som nevaldala ani zdvihnut....hned som si spomenula na vsetky moje tehotenstva....naposledy som preve styri mesiace bola uplne mimo - mesiac z toho som dokonca bola v nemocke na infuzkach, lebo som vkuse krvacala a nebola schopna noc zjest 😝 ale od piateho mesiaca to bolo super. dokonca v den porodu som sa ciitla tak dobre, akoby som ani tehotna nebola. vkuse som len cvicila, chodila na extra dlhe prechadzky, plavala a taaaaaaaaak.
ale keby sa dal ten zaciatok preksocit, tak idem tehulovat aj zajtra 😀
no, ale osm sa rozpisala, cooooo? to kojenie ma ale fakt nastvalo, tak asi preto 😀

bettynka222
17. jan 2011

@vierka vieri ja uz nastastie nekojim a rozmyslam nad tym, ze uz ani nikdy nebudem. malinky sa od zaciaktu kojil krasne, ale ked mal dva mesiace, boli sme trikrat na preplachovani slzneho kanalika...bola som z toho v hroznom strese a do tyzdna som dostala ms. mlieko zostalo horke, pomaly tieklo a odvtedy sa malinky zacal dostavovat - najprv bojkotoval len vecerne kojenie, na druhy den aj poobedne, a treti den uz strajkoval od rana. tak mi znama poradila kojenie v spanku. lenze ja som ho nemohla ani brat na ruky - hned spustil hrozny plac. tak mi ho musel vzdy niekto uspat, potom som si ho prilozila. ked sa nahodou zobudil, utrzila osm navrete skrabance. po mesiaci sme sa stahovali do svojho, tam uz mi maleho nemal kto uspat a mne nedoveroval ked som ho chcela pestovat v blizkosti prsnikov (iba na ramene chcel byt). tak som zacala odsavat. zo vsetkych tych stresov (lebo poriadne nejedol teda) sa mi este viac spomalil tok mlieka - odsavala som 5 hodin denne a to mi stacilo len na dve denne davky, dalsie dve mal nutrilon a v noci s akojil, lebo spal 😀 nastastie som po dvoch tyzdnoch ochorela, brala ATB a vdaka tomu stratila mlieko...uz toho bolo fakt moc.
no a uz nikdy nepojdem ani po radu k laktacnej poradkyni. radili mi totiz nechat maleho cely den plakat od hladu, nedat mu ani cumlik, no a kojit som ho mala jednoducho v noci. ked som im vysvetlila ze moje dieta v noci spi a papa len raz, tak mi kazali ho budit kazdu hodinu!!!!!!!!!!! takze takto sme my dopadli s kojenim 😖
no a k tomu surodencovi....nejdem do toho o polroka ako som panovala. prave som si totiz pokazila zaludok - vkuse som vracala, nic som do sebe nemohla dostat, padala som k zmei od unavy, tocila sa mi hlava, maleho som nevaldala ani zdvihnut....hned som si spomenula na vsetky moje tehotenstva....naposledy som preve styri mesiace bola uplne mimo - mesiac z toho som dokonca bola v nemocke na infuzkach, lebo som vkuse krvacala a nebola schopna noc zjest 😝 ale od piateho mesiaca to bolo super. dokonca v den porodu som sa ciitla tak dobre, akoby som ani tehotna nebola. vkuse som len cvicila, chodila na extra dlhe prechadzky, plavala a taaaaaaaaak.
ale keby sa dal ten zaciatok preskocit, tak idem tehulovat aj zajtra 😀
no, ale osm sa rozpisala, cooooo? to kojenie ma ale fakt nastvalo, tak asi preto 😀

zuzuuuuuuuuuuu
9. mar 2011

Ahojte!Prosím Vás poradte mi.Už skoro o týžden mám ist na konizaciu do gyncentra ale som stale nerozhodna medzi nemocnicou a gyncentrom.boli ste uz na takomto zakroku v gyncentre.Budem vdacna za kazdu odpoved.

vierka
9. mar 2011

zuzu - ja som na takom zakroku nikdy nebola, tak bohuzial neviem poradit 😒

zuzuuuuuuuuuuu
10. mar 2011

ok vierka,aspon niekto mi odpisal.

azzura
21. mar 2011

Ahojte dievčata,
iba sa chcem spýtať či je tem Eliaš fakt tak dobrý. Mením gynekológa, lebo s tým mojim som nespokojna a aj za cenu dochadzania do ineho mesta.

vierka
21. mar 2011

azzura - ja som s tymto lekarom maximalne spokojna, uz len preto, ze je mily a ma ludsky pristup a vsetko pekne vysvetli... len si najprv zisti ci berie nove pacientky, lebo on ma toho vela... aby si sa zbytocne neprehnala do TT 😉

azzura
23. mar 2011

Dakujem vierka za info. Jasne, že som sa ho najprv spytala ci ma zoberie, bol ochotny...a si videl moj zufaly vyraz a necinnost mojho doktora :(

azzura
23. mar 2011

@vierka Dakujem vierka za info. Jasne, že som sa ho najprv spytala ci ma zoberie, bol ochotny...asi videl moj zufaly vyraz a necinnost mojho doktora :(

vierka
24. mar 2011

azzura - takze ta zobral??? no super 😉

azzura
25. mar 2011

@vierka hej zobral, ale najpr mi musí skončiť mrcha a potom som už len jeho O)))))

vierka
25. mar 2011

azzura - tak to je super, ze si si to tak dokazala vybavit 🙂

azzura
31. mar 2011

@vierka v pondelok idem na vysetrenie.....tak som zvedava

vierka
1. apr 2011

no som zvedava co ti povie 🙂

azzura
4. apr 2011

@vierka bol velmi mily, prekonzultoval moje predosle vysledky a bol prekvapeny, že z dvoch krvnych testov mi lekar napisal že som neplodna a mam ist co najskor na umele. Chybali mi dalsie vysetrenia. Takže mi vsetko urobi nanovo. Je strasne kludny a ticho rozprava, musela som nabehnut na jeho vlnovu dlzku, lebo ja som trosku energetickejsia. Bolo mi čudne, ked sa ma sestricka spytala co mam suknicku 🙂. Ale mam z neho dobry dojem, prislubil že budem mamičkou a mam tomu veriť 🙂.

vierka
4. apr 2011

azzura - tak som rada, ze ste sa pekne porozpravali a ze budu nasledovat nejake blzsie vysetrenia a dufam, ze sa coskoro ukaze v com je problem a ze sa to coskoro vyriesi 😉 🙂
podla mna je velmi mily a ma aj super milu sestricku 🙂 ja som tam bola u nich pecena - varena a ked som tam po porode prestala chodit mi normalne chybali 😝 😀

azzura
5. apr 2011

@vierka ďakujem, si zlata 🙂 .Tak treba znova otehotniet a budes tam opat chodit ako na hodiny klavira 😅. Aj ja dufam, že mi pomože, slubil že budem mamičkou 😲

kytula
16. jan 2012

Dievčatá je to niektorá z vás, ktorá mala endometriozu a otehotnela. Chodím k Eliašovi, on je veľmi pozitívny, ale už mám po LPR vyše pol roka a nič.

kytula
16. jan 2012

@azzura ahoj, ako si spokojná s Eliasom? ja chodím tiež k nemu. rada by som mala babatko, ale akosi sa nám nedarí. tiež ma doktor vždycky pozitívne motivuje, ale ked prídu moje dní, tak mám po nálade.

azzura
17. jan 2012

@kytula ahoj, odkial vies ze chodim k eliasovi? Je to doktor ktory ma postavil na nohy a dal mi vieru, nemozem na neho dopustit. ten moj ex doktor ma uplne zdeptal. Chodim k nemu uz rok, ale furt nic, ale aspon zistil co mi je a lici ma a aj mi robi vselijake testy, on hovori ze na vsetko treba cas. Vo februari idem na prefuky, tak dufam ze to je posledne co mi urobi a potom bude mimčo 😒

kytula
17. jan 2012

ahoj, niekde si to spomínala v príspevku. Ja k nemu tiež chodím. Je sympatický, len niekedy mám obavy, či stačí taká liečba akú mi dáva. Mne len pozrel počas ovulácie sliznicu maternice a vajíčko, ale žiadnu liečbu nestanovil. pritom mám strašne rozhádzaný cyklus, tak si myslím, že problém je v hormónch. ja mám všelijaké stavy, raz verím, raz prepadnem panike.

kytula
17. jan 2012

@azzura ahoj, niekde si to spomínala v príspevku. Ja k nemu tiež chodím. Je sympatický, len niekedy mám obavy, či stačí taká liečba akú mi dáva. Mne len pozrel počas ovulácie sliznicu maternice a vajíčko, ale žiadnu liečbu nestanovil. pritom mám strašne rozhádzaný cyklus, tak si myslím, že problém je v hormónch. ja mám všelijaké stavy, raz verím, raz prepadnem panike.

azzura
17. jan 2012

@kytula nerobil ti hormonalny profil. Aj podla mna to vsetko natahuje, ale vraj na svetko treba cas ja stresujem že mam 35 a furt nic. Ale uz som sa zmierila. Teraz idem 1.2 na prefuky a dufam že potom to uz bude ok. Tak sa snim porozpravaj otvorene, ja k nemu chodim vzdy taka mudra...sa mi smeje ze som sa minula povolaním. Ale sestricku ma otrasnu 😒

kytula
17. jan 2012

@azzura súhlasím 🙂, sestrička je des, vie byť veľmi nepríjemná a pôsobí veľmi chladne. Dr. je príjemný a ľudský , ale mám niekedy pocit, že asi ma toho veľa a už pacientky berie tiež len ako stroje. ja mám 33. prefuky mi robili, ked som pred pol rokom bola operovaná na čoko cystu na vaječníku. Ešte sa nevzdávaj, poznám ženy, čo mali aj cosi okolo 40-ky a otehotneli.

kytula
17. jan 2012

@azzura azurka a na prefuky ides cez LPR?

azzura
18. jan 2012

@kytula myslela som ze sa bude konat zazrak a nepojdem na prefuky, ale dnes som opat dostala...takze 1.2 sa konaju prefuky 😒

nejra
18. jan 2012

mne sa pacil Ilavsky-sice k nemu nechodim-len na ultrazvuky...ale podla mna je odbornik...no trosku drahy...ale niekedy je lepsie priplatit si za dobry pocit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre