Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

lenka2008
autor
27. apr 2008

madla , vitaj, kedy zacinas stimulovat na IVF? Co sa tyka CZ car, najlepsie vie Yanny. Ja poznam iba bratislavske. Mas uz deti?
bigy - nic ine nam neostava, len byt optimistky. Bude to dobre, prednison pomoze. Len musime byt trpezlive.
yanny - ako sa citis?

madla28
27. apr 2008

Ahojky, příští sobotu začínám nosní kapky a pak mám jít zase na krev. Skoro nic nám neřekli, akorát, že je v pořádku spermiogram a genetika a já že mám jeden vyšší hormon. To je všechno.
Děti nemám, bývalý na umělý nechtěl jít a tak vlastně začínám až teď s novým přítelem.

yanny
28. apr 2008

No to si udělala dobře Madlenko,žes toho bývalého usurpátora vyměnila, vím o čem mluvíš, něco podobného mám doma nikdy o dětech nechtěl slyšet, měl 2 a já jedno z předchozího manželství.
Vlastně až teď v mých 40 přestal tak nějak protestovat. Zlomila jsem ho v mých 38 a to tím, že jsem si chtěla najít(a našla) jiného, věděla jsem že už mám za 5 minut 12.
Pak teprve šel se mnou na IVF, než aby o mě přišel, ale stejně dělat a do dnes dělá takové malé naschválky.

Leni už si vyplnila ten dotazníček Reprofiťácký 😵

No a já byla v Brně a opravdu mi tam vložili dvě embryečka. A jedno mi prý zamrazí, když do 5 dne kultivace pěkně dospěje, byl prý nějak pozadu měl třetí den kultivace jen 4 buňky.

Ty dvě jsou prý dobré. To jedno mělo třetí nen kultivace 8 buněk, v první kvallitě a to druhé prý je trochu pozadějš, mělo jen 6 buněk a nějaký fragment, tudíž prý 2 kvalita.
Vůbec jsem tomu nerozumněla, protože v předchozím caru v Pronatalu nám nic takového neříkali.

Tak jsem pochopila, když třetí den embryjko nemá 6 buněk a vic, tak je minimální šance těhotenství.

V neděli bylo krásně, tak jsem si s holčičkou občas optevřeli okno v autě, no a já jsem z toho uplně ochrnutá na krční páteř. V noci jsem nespala, tak doufám, že to těm broučkům snad nebude vadit a neopustí mě.

Leničko a chtěla si vědět tu cenu, mám pře sebou doklad, na IVF s minimálkou za 10 tis. a 4xICSI (4x1000,-) 4 ticíce.

Takže ty léky podle toho jak si je seženeš a 14 tis. Kdybych nechtěla ICSI, je pravdea že mě do nich trochu nutili, ač prý spermiogram byl v nornmě. Tak 10 tis. je zlatý.

valina
28. apr 2008

yanny, ahoj (teda zdravím aj všetky ostatné 🙂 ), ak sa môžem opýtať, čím si stimulovala pri tom softe? A lieky ti dali v tom reprofite, ci ti predpisal tvoj gynekolog?
Pozerala som si aj ten dotaznik a chcem sa este taku vec opytat: museli ste mat vsetky tie vysetrenia, na ktore sa tam pytaju (teda tie horm. profily, spermiogramy, HSG alebo laparku), aj ked si samoplatca? Dakujem a nehnevaj sa, ze vyzvedam, ale tiez uz aj o tejto moznosti uvazujem.
A držím ti velmi palce, nech sa embryjka uchytia a o dva tyzdne ti potvrdia tehotko! 😉

madla28
28. apr 2008

Se mnou to bylo taky tak, když jsem od něj odcházela, tak už by na to šel, ale já už jsem necouvla a teď jsem strašně ráda, protože by to bylo s problémama a naschvály by dělal taky. Tenhle přítel je úplně něco jinýho. Všechno jde úplně v klidu.
Yanny moc ti přeju, aby se embryjka uchytila.
Valina já jsem taky samoplátce a v Repromedě mi řekli, že IVF bude stát plus, mínus 85000. Ale asi to bude to plus, tak sháním radši sto.

yanny
28. apr 2008

Madlo 85 tis, je docela ranec, kdyby to nevyšlo, tak by mě odvezli.

Val vyplň jen co máš, oni se ti nejdřív ozvou na mejl a potom to domluvíte i telefonem.

Já měla minimálku, alespoň to tak nazvali.
Stimulavoal jsem 2 - 9 den Ms 150Iu Menopurem a k tomu jsem si ještě připíchla 2 - 5 den 75 iu menogonu a 7 a 8 den 75 iu Gonalu. 7- 8 den jsem ještě spotřebovala tři centrotide a 9 den 5000iu Pregnulu. Podtrženo sešteno jem spotřebovala 24 lahvišek po 75 iu FSH, no te je 1800 iu FSH. Nikdy jsem to nepočítala, je to asi dost. Ale když mi dělali hormonální hladinu 2 den ms, tak jsem měla FSH 11,5 což je hodně , ale to prý odpovídá našemu věku.

madla28
28. apr 2008

Yanny co nadělám, ale docela mě to štve. 24 let odvádím daně, nikdy jsem nebyla na podpoře,, ani jsem vážně nemarodila a teď, když něco potřebuju, tak abych si to všechno zaplatila. Přeji ti, aby ty jsi to ještě stihla. A to jsem ještě musela vyplňovat papír pro pojišťovnu, že mi nic nedají. Ale na co by mi zase byli peníze, když bych je neměla ani komu odkázat.

yanny
28. apr 2008

No to jo.
Ale já si už také vše hradím sama, tak se mi to zdá dost.
Co vše v tom budeš mít????
A kam vlastně chodíš???

Aby ti potom zbylo na kočárek,plínky a nutrilon.
pa.

yanny
28. apr 2008

Jo jukla jsem zpátky a asi do Repromedy. jak si na ní přišla??? Je to v Praze??

madla28
28. apr 2008

Repromeda je v Brně a našla jsem jí tady na netu. Jdu na IVF a nevím proč to je tak drahý. A na kolik to celkově vyjde tobě? On mi Veselý vlastně nic neřekl, jen ty peníze.

lenka2008
autor
28. apr 2008

hellooo babenky, som grogy z prace, nevladzem ani citat, ale vidim, ze yanny pise o 106, tak sa citi dobre a to je dolezite 🙂 Este som nevyplnila dotaznik, zatial vyskusam SK moznosti. ohoho ako sme sa tu rozrastli, nove mena na stranke - tesiiim sa. Dievcence, opatrujte sa a pekny vecer

valina
28. apr 2008

Yanny, díky moc za informácie. Ja som si naivne myslela, ze si mala len tabletky, nejaký Clostil alebo také čosi. Tak držím palce!
Madla, všade je to také drahé a ked si dávaš robit PiDg tak este viac.
Helloo Leni, a vyzistila si nejake CAR na Sk, kde robia aj tu soft stimulaciu + PiDg?

yanny
29. apr 2008

No a co to je to PiDg????

Nevíte, jestli je normální, že sa tak potím. Udělám krok a jsem úplně orosená, není to z toho utrogestanu, nikdy jsem ho tolik nebrala???

Valina a ty kam chodíš do caru??
Jaké maté problémy, kromě toho asi že si v našem věku???

ema111
29. apr 2008

vitajte nove, uz stracam prehlad 🙂 Ak sa niektora Slovenka odhodlate ist na skusy do Brna, nezabudnite ma informovat. Zlahka sa s tou myslienkou pohravam i ja, len mam obavu z casovej narocnosti dochadzania, v praci by som mala problemy. Uz aj tak mam vela vymeskane v suvislosti s 1. IVF a KET. Yanny, nezabudaj, ze na teba spoliehame 🙂 Urcite je to z utrogestanu, ja som sa sice nepotila, ale bolo mi zle, chcelo sa mi spat, mala som zavrate, no proste same mile veci sa so mnou diali 🙂
PiDg je predimplementacna genetika. Oplodnenym embryam , ktore su este v miske 🙂 odoberu jednu bunku, diagnostikuju ju na down a ine genove choroby, zistia, ktore embrya su zdrave a vlozia do maternice iba tie.

lenka2008
autor
29. apr 2008

yanny - to potenie sa je dobre znamenie... 🙂 Ema ma pravdu - vsetky nadeje vkladame do teba a drzime palce!!! A PiDG je dobra vec, ja si to asi dam, len musim zistit ci to robia na poziadanie alebo na doporucenie lekara. Najma pre nas, ostrelane rakety, je to dolezite. Vali, softIVF robia v Iscare a gynfive. Do GF idem 19.5., uz som dlho nevidela mojho fesacika dokiho 😀 Ked sa nepochlapil prvykrat, mozno dostane druhu sancu, ale pojdem na vyzvedy aj do FC. pekny vecer

bigrendy
29. apr 2008

Ahoj holky. ty sumy za umělé jsou děsivé,ale co se dá dělat.
Yanny jak je? já jsem po utrogestanu byla akorát ospalá. to víš tři drobci daji zabrat. 😀
zítra jdu na první kontrolní krev po prednisonu ta se uvidí jestli mě to nezvedá cukr.
zítra večer odjíždíme na chatu a budeme tam týden už se těším. aspon si trochu odpočinu. až se vrátím tak čekám ,že mě Yanny napíše ,že je těhulka. 🙂
tak se tady opatrujte a za týden jsem zpět.

yanny
29. apr 2008

Big, tak si to užívej i za nás. Kde máte tu chatu???

Leni a co ti budou dělat v toho 19.5 v GF. No ať je to cokoliv , tak ať je to OK.

Emi, nebo holky, a to když vám udělají PiDg, tak potom nemusíte na plodovku?

bigrendy
29. apr 2008

my máme chatu 30km od praky Petrov u Prahy -je tam krásně.

madla28
29. apr 2008

Valina, děkuji, docela jsi mě utěšila, že jinde by to asi levnější nebylo. Mě už je to stejně jedno kolik to bude stát, hlavně aby to vyšlo. Chci to nejlepší, tak asi kývnu na všechno co mi doporučí. V sobotu začínám Synarel a doufám, že se to už konečně k něčemu pohne. Začala jsem v lednu a pořád čekám jen na nějaký výsledky.

valina
29. apr 2008

Yanny, Lenka ti to PiDg dobre vysvetlila. Este upresnim, ze z 8 bunkoveho embryjka odoberu bunku, lebo v tomto stadiu je kazda schopna samostatneho vyvoja. Inak myslela som si, ze tym padom by odpadla amniocenteza, ale nie je to celkom tak, lekari ju odporucaju aj po PiDg. :(
Inak zatial som v CAR nebola, len zvazujem. Moj problem su opakovane aborty. 😢

Lenka, dík za info o Iscare a GF. Ty teda chodíš do GF? Si spokojná?

Madla, na čo je liek Synarel? To nepoznám.

Bigrendy, peknú dovču! 😉

yanny
30. apr 2008

Val jedna příčina z mnoha u opakovaných potratů, může být alergie proti tranzglutamináze, která se většinou vyskytuje ruku v ruce s alergii na lepek.

Kdysi jsem o tom založila tady pokojík a zrovna dnes jsem koukala , že tam zase nějaká holčina psala, možná, když budeš mít čas tak tam jukni, ta jedna holka tam také stále potrácela.
I mě doktoři řekli, kdyby se mi podařilo otěhotnět, tak hrozí potrat, když si to nebudu hlídat.

Dnes jsem 3 den po ET a 6 den po OPU, tak doufám, že se mi broučkové už zavrtali. Zavrtávají se do 6 dne ne???

Jinak jsem celá rozbolavělá, ale to je asi po těch všech hormonech a potom nicnedělání.

Jediný jinak než obvykle, že mě dnes vzbudilo píchání v prsou, ale to asi je po těch vysokých dávkách utroše, že???

Taky do dnes nevím na co je syneral???? Nikdy mi ho nikdo nenabídnul.

Tak pište co vás napadne, ju?

yanny
30. apr 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

ještě ten odkaz na ten pokojíl s alergiema

yanny
30. apr 2008

Haloooooo, kde jste kdo?

madla28
30. apr 2008

Ahoj děvčata, konečně jsem z práce doma a zítra volno, supr.
Synarel jsou nosní kapky a vyčetla jsem, že jsouk řízené stimulaci vaječníků před umělým oplodněním. Já si myslela, že s tím všichni začínají, ale asi to dávají jen v Repromedě. Pak mám ještě prednison a anopyrin.

lenka2008
autor
30. apr 2008

hello baby. Konecne volno! Yanny - to PiDG je dobra vec, ale na plodovu treba. Istota je gulomet. A odberu plodovej este predchadzaju krvne testy cca v 4 mes., niektore hodnoty mozu svedcit o downe. Ale opakovane som pocula, ze krv nebola OK, baby sa vystresovali, a opakovany kontrolny odber krvi alebo amnio bolo v pohode. Najistejsi je odber plodovej vody. Pocuj, na 6 den sa este nemusia zavrtat, tusim max. na 10. Tak sa nestresuj. Po sviatkoch sa testnes? 🙂 No tie tvoje priznaky su fakt slubne 😉
Valina - ci som spokojna s GF... s niektorymi vecami nie, tusim, sme to tu v tejto teme rozoberali. Zatial ma nepresvedcili, ale uvidime. Proti vsetkemu, co mi vadilo, sa obrnim a pojdem toho 19. na pokec co dal.
Madla - tak toto zas neviem ja... stimulacia cez nosne dierky??? to ziram 🙂
bigy - prijemnu dovcu, uzi si, majte sa babenky

yanny
1. máj 2008

Přeji vám pěkný první máj.

Jsem KO. Ani nejsem schopná vám něco pozitivního napsat.

Jsem 4 po ET a zdá se mi že prsa mi přestávají bolet, kovová příchuť v puse mi taky přestala, v břiše mi píchá jinak než normálně, no fakt mám depku.
Zatím.

madla28
1. máj 2008

No já doufám, že ty kapky jsou v pořádku, kamarádka s něma taky začínala a otěhotněla na poprvé, ale v osmém týdnu o to přišla. Čekala dvojčata, ale byla na jiný klinice. Mě má na starosti přímo primář, tak asi ví co dělá. Na papíře co mi dal jsem našla, že pak asi za šest dní bych měla začít píchat Puregon, ale ten zatím ještě nemám. Asi mi ho dá, až tam za týden pojedu na krev. Puregon znáš? Na co ten je?

valina
1. máj 2008

Yanny, nestresuj sa, ved tvoje priznaky a pocity su teraz beztak skreslene hormonalnou liecbou. Kedy ides na krv? Vydrzis dovtedy netestovat? 😉 Neboj, bude to dobré. Napokon, raz som čítala zaujimavy nazor jednej lekarky, ze ked si zeny nahovaraju priznaky uz 20. DC, museli by mat aj tomu zodpovedajucu hladinu hcg, a teda pozitivny test. No a v tento den este pozitivny test nebyva, aj ked zena tehotna je. Takze nijaky tvoj priznak alebo nepriznak nie je zatial smerodatny. Drzime ti tu vsetky palce, ved vies! 😉
Pokial ide o tu alergiu, tak ju nemam. Moj problem je inde, suvisi s trombofiliou.

Madla, mne sa zda ten sposob stimulacie prostrednictvom nosneho spreja uzasny. Vygooglila som si pribalovy letak toho lieku. Ja som Puregon nikdy nebrala, ale je to asi na stimulaciu, nie?

lenka2008
autor
1. máj 2008

ahojte holky, prajem vsetkym krasny prvy maj!
valina, madla - Puregon som mala, je to v podstate hlavny liek na stimulaciu, picha sa do brucha specialnym perom, vobec neboli. Asi je najdrahsi, tak musi byt dobry 🙂 mne to ciastocne hradila poistovna, ale aj tak som vela doplacala, presne kolko uz si nepamatam. Vali, prosim Ta, co je ta trombofilia? Nie je to nahodou to, ze prave maly tromb moze byt dovodom, ze plod sa prestane vyvijat a odide? a berie sa na to kyselina listova vo vacsich davkach?
Yannyyyy prosim ta - taka velka holka a stresuje jedna radost 🙂 kasli na priznaky, absolutne to nic neznamena, presne tak - to nadopovanie hormonmi sa moze prejavovat vselijako... a stres moze uskodit, takze klidek a trpezlivost. Ziadne KO! Bude to tak ako ma byt, jedine dobre 😅

lenka2008
autor
1. máj 2008

Hele, co som odkukala z inej stranky:

Chilli se hlavně přisuzuje role v ovlivnění autoimunitních reakcí organismu. Takže takový malý pomocník prednisonu, wobenzymu a spol.

Jak se do tebe embryo dostane je jedno - je tedy jedno jestli otěhotníš doma, po IUI, ET či KET.

Jde o to, že u značné části žen - v ČR není podrobně sledováno - po IVF se embryo uchytí, na testu se kolem 8. dne ukáží //, ale již cca 15. - 20. den po ET je HCG minimální. Hovoří se o tzv. biochemickém těhotenství. To může být způsobeno jednak defektem embrya, ale bohužel čím dál častěji i imunitní reakcí matky. A právě tady zabírá chilli.

Dávkování:

u žen s vážným autoimunitním onemocněním, či u těch, kterým špatně dopadlo imunitní vyšetření - protilátky proti plodu - se podává až 200 g Sweet Chilli Sauce for Chicken 24% (tato forma zvolena pro jednoduchost dávkování, minimum alergických reakcí - zkuste si stříhat chilli papričky - a i chuťovou přijatelnost).

Samozřejmě je možné podávat ekvivalent čerstvých papriček či práškového chilli.

U žen bez předchozích biochemických těhotenství, bez spontánních potratů v anamnéze, s negativním imunitním vyšetřením se podává dávka podstatně nižší - cca 1-2 polévkové lžíce 3 x denně.

Ve sledovaných cyklech bylo podáváno od 1. dne cyklu (možno samozřejmě začít již dříve) a podávání bylo ukončeno po potvrzené srdeční akci plodu (některé ženy pokračovaly v užívání dále).

Z vedlejších efektů byl hlášen značný pokles výskytu ranních nevolností, vymizení akné, zlepšení kvality pokožky,nehtů a vlasů.

A perlička na závěr - plešatým partnerům - kteří chilli užívali solidárně se ženami začali růst vlasy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre