Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

bsik
16. júl 2009

Ahojky holčiny, zdravím nově příchozí a Raaad tobě blahopřeju😀 . To je paráda, že se vám tak zadařilo! Koukala jsem na tebe na Reprom. a chtěla jsem ti tam napsat a popřát k vytoužené holčičce. Ale když už jsei tu..... 😀 A nebuj to bude v poho když už je holka tak prozkoumaná......to tě mysím teď plodovka mine, že?
Vítám nově příchozí 😀 😀 .........Pet.s,cena IVF hodně závisí na délce cyklu a hormonální hladině. Někomu stačí těch stimulantů trochu a někdo - jako třeba já - si musí píchat až 450mj a až 16 dní........to pak ta cena skáče do obr čísel. Mě třeba udělali na Obi IVF, ale vyúčtovali to jako IUI se stimulací(poj. hradí 3 x za život = myslím, že to bylo 150mj/10dní Fostiumunu) + jako samopl. nativní cyklus(11.000,-kč = monitor. cyklu, OPU s nark. a ET). No a já si připlatila Fostimon abych ho měla 300mj/16dní ( 2 oocyty)+ ICSI + PK + AH = 32.000,-kč
😀 😀 😀 😀 😀 Jo holky mám už výsledky AMC a čekáme zdravého chlapečka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bsik
16. júl 2009

Těhulky:

zuzka_w: tehotenstvo - september 2008 následne missed abortion (samovoľné odumretie plodu) v 9 tt,
január 2009 - potvrdenie tehotenstva, teraz som v 17tt
irafka 3 děti a ted čekame mimi přirozenou cestou v prosinci čeka mě amnio 20.7
bsik(39) - 1.IVF - SP 22.tt, 2.-5.IVF-HCG 0, 9xIUI - HCG 0, 6.IVF 03/09 - 19.tt. - AMC - OK
Snažilky, které ho brzy budou čekat:

Zaenab (39): 2x IUI s Clostylbegytem, 1x IUI Merional, 4x řízená ovulace pod utz; od dalšího cyklu v polovině srpna plánovaná IUI
Pajka00 (39): 1 spontánní potrat
Kanhwa (40): 3 cykly s Clostylbegytom, 1 neúspešné ivf , konzultacia v Reprofit Brno 26.5.
Labus(38):1IVF neuspešne,1NATIV neuspešný,okolo 7.5 začínam stimuláciu na druhý NATIV
drakulka67 (42): 2x neúspěšná IUI (glostylbegyt, pregnyl ,duphaston), od 28.4. probíhá 1. stimulace,
4.5. I.UTZ, další UTZ bude 7.5. a pokud vše půjde tak,jak má tak 11.5. punkce -) a pak uvidíme
Yanny (42) : 1 x IVF, 3 x NATIV, 4 x IUI v srpnu se chystám na IVF a potom už jen do darovaných.
Janettka(40):1 zamlké těhu v srpnu 2008,2.MA v 5/2009,13.7. genetika, v plánu hysteroskopie dělohy
potřeba vyšetřit štítnou žlázu, objeveny protilátky
henika1: 1.cyklus clomid - tehotenstvo (chlapcek), ale zial tazko poskodeny plod + DS, 2.cyklus clomid + pregnyl - biochemicke tehotenstvo, 3.cyklus clomid - tehotenstvo, ale bez akcie srdiecka, takze momentalne nie som ani snazilka, musim si oddychnut, mozno niekedy v blizkej buducnosti
hadonoshka (41,5): 4 děti (2 již dospělé), snažení od 03/09, poslední MS 17.5.09, 14.6. MS nedorazila - následně 3 negativní těhu testy v průběhu týdne po vynechání MS, takže čekám co bude, nemám na to nervy dělat další test
Majka43: první IVF Repromeda Brno, při OPU nalezen polyp, pak ket, negativní.
Druhé IVF Obilní Brno, žádná vajíčka k odběru, vyřešeno darovanými, negativní.
Třetí IVF v plánu, nevím kdy.

pajka00
16. júl 2009

Bsik-moc gratuluju🙂!! Super...je to štěstí otěhotnět a ještě,až ti řeknou,že je mimčo zdravé-tak co si víc přát.Teď si to budeš už jen užívat🙂

bsik
16. júl 2009

Díky moc 😀 😀 😀 Ale po minulé zkušenosti, kdy bylo taky pořád všechno v poho............ 😒 jsem trochu opatrná se moc radovat. Ale to víš, že jsme šťastní.
Holky, já bych vám to taky tak přála 🙂 Škoda, že jen přání nestačí......... 😒

pajka00
16. júl 2009

Jasně, že budeš mít strach až do porodu...to je normální...navíc po zkušenosti....ale už je ti určitě líp po tom,co ti řekli,že je v pořádku mimoš🙂 Škoda,že přání nestačí....protože to by sis přála do alelujá....ale já doufám,že se zadaří brzo....tak nějak si nepřipouštím,že by to nešlo...

bsik
16. júl 2009

To je přesně ono........člověk si nesmí připustit, že by to nevyšlo - jinak bychom z toho zcvokly. Myslím, že (i když je to někdy těžký pořád někde čerpat tu motivaci a jít do toho znovu a znovu) ten pozitivní přístup je půl úspěchu. Já vždycky mýmu po každým neúspěchu říkala: kde mám pořád brát tu víru, že se to podaří a protože on si nikdy nepřipustil, že by se nám to nemělo podaři, takže víry měl dost 🙂 .........tak mi na to vždycky akorát odpověděl: A kde já mám pořád brát ty peníze na další pokusy ?- jen je důležitý tomu nepřestávat věřit.

zaenab
16. júl 2009

Bsik moc ti blahopřeji, to je nádherná zpráva

pajka00
16. júl 2009

Je fakt,že my jsme ještě žádný pokus nepodstoupili....Začali jsme zkoušet v únoru 2008, v červnu jsem otěhotněla,v červenci potratila a od té doby nic....je to rok a prostě nic-nedaří se otěhotnět...Tak pořád nějak věřím, že se to přece musí zadařit. Vzhledem k tomu, že 2 děti mám-sice už starší, ale neva -tak jak skoro všechny tady a taky protože, jsem s ním už 1x otěhotněla-takže by teoreticky měl být plodný-on žádné děti ještě nemá. Ale je to mladý kluk, o 5 let mladší tak věřím, že to bude dobré🙂 Takže to nevzdávám a zkouším co se dá. A pokud by to nemělo jít, tak jsem si řekla,že na podzim začnem kolem toho chodit...

bsik
16. júl 2009

Jo ten můj je taky o 5 let mladší, a i když už jsme spolu přes 10 let, tak proto jsme to mimčo pořád odkládali, protože se mlaďoch na dítě moc necítil a navíc tu mou cácoru v podstatě vychoval. No a když jsme se začali snažit, a nešlo to.........a protože já byla teor. v poho, tak jsem ho hned nahnala na spermiogram a ouha........ přišli mu na úplně katastrofální hodnoty. Takže u nás to bez Dr ani nejde. Teď říkal, že kdyby to tenkrát věděl, že by to tak dlouho neodkládal, ale teď už čas člověk nevrátí......... Ale vám když už se jednou zadařilo, tak je to asi fakt jen otázka času a zadaří se znova.

pajka00
16. júl 2009

U vás víte příčinu-tím je to jednodušší...My vlastně nevíme a tak to pořád zkoušíme jen tak🙂Dělám,jakoby mi bylo 20 a měla času do alelujá🙂) Byla jsem u léčitele před asi 3 týdny...tak mi prohřál břicho takovým neskutečným způsobem....sálala mu z ruk strašná horkost, vevnitř se to skládalo jak stavebnice-jsem cítila pohyby jak blázen.....a řekl,že nevidí důvod, proč bysme neměli mít dítě-tak nám poradil pár věcí a uvidíme🙂 Ale napřed mě vzal za ruku, chvilku byl z ticha a pak se ptal přítele jestli ví,že jsem výbušná a energická....tak se se smíchem řekl,že teda to ví moc dobře...Jak to mohl poznat ten chlap, nechápu. Jsem se ho ptala a řekl,že lidi podle povah mají jiný tep...že i když jsem v klidu, tak mi mlátí jinak než úplným kliďasům-asi tak zhruba.
Pro dnešek padla...jedu s holkou ke kamarádce svlažit se do bazénu🙂 Má 2 chlapečky-po roku...podle lékařů absolutně neplodná, 3 umělé oplodnění-bez výsledně a ejhle-zadařilo se přirozeně a druhé bylo nechtěné🙂)) Příroda si dělá co chce🙂

yanny
16. júl 2009

Ahoj ahoj,
Bsíku to je paráda a chtěla si kluka, asi ano, viď, když máš taky už velkou holčičku?????????

Zaneb, tak to pujedeme na IVFko spolu, že???? Já pujdu, asi taky na takový soft IVFko, alespoň podle počtu folíků 🙂

Zdravím nové kočky!!!!!!!!!!!!!!

Madlo, čus už jsem tě tady dloho neviděla, půjdeš taky IVfkovat???

Pájko, taky bych někam šla??? odkud je ten léčitel a dá se k němu objednat???

Zítra čekám zase tetu s jahodama, bude to 28 dní, tak jsem zvědavá jestli bych náhodou nemohla být trošičku těhu,
Když není období ovu, tak není sexík a tak jsem si dovolila se dneska naprat česnekem, moc mi chutná k uzenému s okurčičkou 🙂

pajka00
17. júl 2009

Dobré ráno kočky...tak já zase trapně první🙂

yanny je z Pardubic..což je od vás dálka, ale od nás taky.....Udělali jsme si výlet. http://nakupujeme.cz/dedekkorenar/index.php?cap...
Pokud budeš chtít, napiš mu dotaz do Poradny né do on-line diskuse-jak někteří dělají. Napiš jen zhruba co tě trápí, kolik ti je a on ti odpovídá-zase na těch stránkách. Já jsem mu tak napsala, pak se 2 měsíce řídila jeho pokyny-co má napsané když si najdeš choroby-těhotenství nebo otěhotnění.....tzn.jeho "čaje". To jsou jakoby výluhy z bylin ve skleničkách a piješ to podle toho,co to je (je to sice drahé, ale pořád je to směšná cena proti zákrokům doktorů). Ta poradna je zadarmo. Pak jsem mu po 2 měsících zavolala, domluvili jsme si termín a jeli jsme. Osobní poradna stála 500,- Zjistil mi všechno, jen na mě šáhl.Co mám za problémy, kde mě bolí, jaká jsem...no fakt jsem zírala..je to prostě něco mezi nebem a zemí, na co jsem nikdy nevěřila.Takže momentálně pořád pijeme oba ty jeho bylinky, řídíme se jeho pokyny a děj se vůle boží...uvidíme, jak to dopadne.Říkala jsem si, že napřed zkusím toto, než se vrhnu do něčeho závažnějšího-tím myslím pomoc doktorů. Psaly tam i holky, kterým Dr.řekli, že mají idiopatickou neplodnost-tzn.neví se, proč nemůžou otěhotnět, nebo byly několikrát na umělém a nezadařilo se a on jim pomohl...Asi je ta příroda fakt silnější než všechna kouzla doktorů..

hanula11
17. júl 2009

AHOJ
yanny držím pěsti ať teta nedorazí. Ty jsi z Pardubic?
S těma Vašima "klukama", tedy mladšími partnery. My jak to zkoušeli - tak loni od podzimu, už jsem si myslela, že tomu mýmu snad všechny sp. už umřely a nakonec se zadařilo, i když má letos už 46 let. Ona je to asi fakt někdy náhoda a příroda si opravdu dělá co chce. A někdy se jí holt musí pomoct, njn 😔 😒 🙂

pajka00
17. júl 2009

yanny není z pardubic, to jsem jen špatně napsala...myslela jsem, yanny, je z pardubic....ale né ona, ale ten léčitel🙂)
U chlapů sice říkají, že čím starší, tím míň kvalitnější spermie, ale jak vidíme všude kolem, chlapy po 50-ctce mají ještě děti a gott jim jde příkladem.

drakulka67
17. júl 2009

Ahoj děvčata. Zdravím všechny snažilky - stálé i nové a gratuluji všem těhotným. A závidím....... Taky bych chtěla. Když jsem si vás teď dočetla, tak jsem si říkala, že by přeci jen ještě byla šance? Já jsem vpořádku až na tu mojí problematickou psychiku, můj manžel má problém se spermiema. Ale jak jsem četla, tak i zázraky se stávají, tak třeba i nám se poštěstí. Jak já bych to přála nám všem.
Jinak v pátek jsem vyřídili úvěr na koupi té chatky, v útrý obdrželi penízky a od včerejška máme klíče od chaty - tak jsem tam navečer hned jeli a okoukli vše a těšíme se, jak tam strávíme týden dovolené, po tom co to dáme trochu do kupy. Ale jinak snad dobrý - sice dost malý,ale je to lepší než panelák. Jsem zvědavá,jaké to tam bude, co sousedi apod...... Večer jdeme do kina na Hyrryho Pottera, zítra ráno výlet na kolech-pokud nebude lejt, odpoledne oslava nerozek mýho bráchy a v neděli se budu nejspíš dávat dohromady.Přeji všem krásný den a možná i víkend - nevím, kdy se sem dostanu.

hanula11
17. júl 2009

Sem tam nějaká ta plodná se asi najde i u těch postarších 😉 . Jen by byl manžel možná radši, kdyby z té jeho byl kluk, ale už jednoho máme, má i jméno po něm, tak může být rád, že aspoň tak. Někde mají 3 holky 😀 😀 .

zaenab
17. júl 2009

Ahoj holky, no příkladem jim jde i Bolek Polívka, má teď doma 3 malé děti, a když ho vidím na farmě (mimochodem, tam si někdy zajeďte, je tam hezká příroda a relax a já bydlím skoro vedle :o))), tak se divím, že vůbec nějakou spermošku vyhrabal 😀

Yanny, asi nám to vyjde společně, pokud teda nejsi těhu už teď 😉

yanny
17. júl 2009

Hmmm, ne jsem ze sevorozápadu z Kadaně 🙂
Juknu na toho léčitele.

Mému je 51, ale je to taky takový přestárlý kluk.

Dnes jsem zkoušela testík, ale nic. je možné mit 28 den pozitivní testík, no nic už to vydržím 😢

Hanulo a to jsem plánovali a nebo ne???

Tady je zase hic, jako blázen.

zaenab
17. júl 2009

Yanny, jestli míváš tak krátký cyklus, tak by tam už snad něco bylo??? Ale psala jsi, že to máš teď taky rozhozené, tak to pak není jisté nic, kromě toho, že v Brně je taky hic, příšerný. Už jsem musela koupat papoucha, vyváděl jako pominutý, jak se mu to líbilo.

hanula11
17. júl 2009

Yanny, já to plánovala (a dost dlouho odkládala), otec už si zvyká 😉 🙂
Ten můj je teda taky pořád jako v pubertě (už skoro 25 let), někeří z ní asi nikdy nevyrostou 😒 😵
U nás jsou taky tropy, suším bodyčka, kabátky, dupačky.

irafa
17. júl 2009

ahoj holky
jj zany u bolka je fakt krasně my tam semo tamo zajedem na relax taky ja to mam nějakejch 8 km takže co by kamenem dohodil 😀 jen přes dve dědiny když to vemu humnama jinak přes rousinov ale je tam fakt hezky i jsme tam jezdili na kole ale to sme vzali větši oklikou abychom protahli trišku tělo 😀

irafa
17. júl 2009

jinak u mě zatim dobry v ponděli du na amnio tak na mě myslete bojim bojim
ä jestli mi bude ok tak vam pisnu no třebas mi pude vifi atak bych mohla napsat i s ložničky no uvidime
tak du něco dělat zatim ahojky

bsik
17. júl 2009

Ahojky, tam je pařák, že bych nejraději vyrazila někam na koupák. No budu to muset vydržet. Včera večer jsme na véču grilovali. Roztáhla jsem si na terásce lehátko, padla do stínku a po jídle na hodku zaklopila víka...........no pohodička. Vydržel abych tam ležet celej den. Ale v práci se mi to pomalu krátí a příští rok si to snad vynahradím.
No mě to bylo celkem jedno, hlavně aby to mimčo bylo v pořádku. A můj po těch letech taky přehodnotil a že by bral i holčičku. Ale je určo radši za kluka - na začátku těhu mi poslal SMS, že je mu to jedno, hlavně když to bude zdravý.......fotbalista 😉 Ještě k té plodnosti-můj to měl špatný vždycky. Poprvé byl na spermiogr. ani ne ve třiceti a už tenkrát to byl děs. A to nikdy nekouřil, pije s mírou a sportuje. K dr s tím nechtěl jít, ale když nevydělával pomalu na nic jinýho, než na IVF, tak se tam nakonec odhodlal. Diagn. mu varikokélu a doporučili operaci, že se to po ní ve většině případů spraví. Pak trvalo další rok, než našel odvahu a nakonec mu to stejně nepomohlo. Ale naštěstí ani neuškodilo, protože se bál, aby nezustal úplně neplodný (takto alespoň najdou nějakou tu živou mršku na ICSI)a nebo nedej bože impotentní. Jo a k tomu Bolkovi taky jezdíme. Jezdíme tam létě na kole - dáme pivko a jedem zpátky. Chodili jsem tam i na tenis a je tam fakt hezky.

bsik
17. júl 2009

Iraf nebuj, fakt to nic není. Před tím jsem taky plašila a když jsem viděla, jak od tam odcházejí ženský úplně hotový a v předklonu, tak jsem začala panikařit. Ale pak mi bylo úplně fajn a dokonce pro mě letěli až ven protože jsem jim zdrhla bez toho, aby mi stihli vzít krev - no komedie, ale říkali, že až mi bude dobře, tak můžu jít domů............... no a mě bylo dobře hned, tak jsem šla 😀 Kam na to jdeš

yanny
17. júl 2009

Irafko, to bude dobrý!!!!!!!!!!!!!

Jdu na chvilku na slunko 🙂

raaad
17. júl 2009

ahoj holky...
tak jsem se vás snažila aspoň nějak dočíst,abych věděla jak která na tom jste....
Bsik....díky za přivítání....a gratulace k zdravému mimi 😀
Vidím,že dle názvu jsme tu babuše v největším rozkvětu.....aspoň si budu připadat mladší 🙂
Jinak pro Pajku: já osobně bych to úplně na náhodě nenechávala...protože v našem věku je to zdravé mimi jako najít jehlu v kupce sena...Po 40-ti se u žen šíleným tempem zvyšuje procentuelně počet špatných vajíček na vývojové vady..... A to,že už máš děti a vloni se zadařilo vůbec nic neznamená. My to měli taky tak.... Já první dítě měla ve 20(neplánovaně a hned), druhé dle plánu do měsíce....pak změna manži(on má taky dítě)...vloni jsem otěhotněla do měsíce...ale VVV a MA v 11tt(výsledek jsem věděla,poněvadž jsem si nechala odběr choriových klků v 11tt, protože jsem se bála amnio-že je to moc pozdě)...ale asi jsem se víc bála-jsem zdravotník.... Takže pak jsme se zrovna rozhodli pro IVF,čekat jsem nechtěla a už vůbec ne riskovat....V dubnu mi bylo 39,takže VZP ještě hradila (ale přesto nás to vyšlo 80tis.) nejdražší je to PGD(prenatální genetická diagnostika) a taky jsem měla u stimulky 450UI gonaluF... A z 11odebraných folíků bylo 9 oocytů a po prodl.kultivaci zbylo 5 kvalitních a ty šli na genetiku. Ve výsledku vyšel 3x Edwards.sy (tak jak v lednu)...takže děs-běs. A to máme jinak všechno vyšetření (včetně genetiky)zcela v pořádku...
Takže vůbec nelituju,že jsme to pak už nezkoušeli přirozeně.... Teď čekám na pondělní UZV,protože Hcg je 406 (dnešní 14.poET),TT 3x//. Hlavně ať není biochemické těhu....Takže samé čekání..... Ale vyšlo to zatím na poprvé (víckrát bych stejně nemohla jít, poněvadž na to nejsou finance a než by jsme našetřili,tak bych prošvihla 40cítku na pojišťovnu.) Chtěli jsme aspoň mrazáčka, ale poslední embryo nebyla blastocysta,tak to nešlo.... Jo-kdyžtak jsem v CARu v Repromedě...nemůžu si zatím vůbec na nic ztěžovat...a ze všech CAR mají největší procentuelní úspěšnost(proto jsme si ji vybrali)Jinak nám to bylo jedno....
Tak tak....všem těhulinkám přeju krásné a pohodové těhulinkování a všem čekatelkám pevné nervy a úspěšný přechod do skupiny těhu....
Vždyť už na to všechno máme babule rozum...a ty dospělé dětičky už nás moc nepotřebují....tak je na čase si toho mimíska pořídit.... Přeju všem hodně štěstí...Rad.

pajka00
17. júl 2009

Jo raad..ono se to hezky říká,ale momentálně jsme totálně bez peněz a když říkám totálně, tak to tak myslím.V březnu jsme dostavěli domek,takže zadlužení kam se podíváme a to nemáme chodník, fasádu,ploty....a dalších spousty věcí, takže na další-i když nejdůležitější věc fakt nejsou peníze. Proto hledám a zkouším jiné alternativy než umělko. Pořád věřím, že se zadaří. Uvidíme, jak dopadne zákrok od léčitele.....a pokud se do podzimu nezadaří, teprve začnu kolem toho chodit....napřed zkusíme ty levnější a pokud ani to nevyjde, tak teprve potom můžu začít šetřit na dražší zákrok.
Irafko držím palce!!!

raaad
17. júl 2009

No Pajko.....ohledně chodníku,fasády a zahrady...vím přesně o čem mluvím. Teďkom jsme slavili první výročí nastěhování...taky jsme si postavili bungalov...a tohle všechno nám chybí....a nemáme ani zkoulaudováno...Ale obyvatelný vnitřek máme...a taky jsme to takhle řešili..Ale nakonec jsme si vzali ještě jednu půjčku(taky máme hypotéku). Protože čekat na peníze nemáme čas...Ale taky jsme váhali....a manža se už zadlužovat nechtěl...ale já jsem řekla buď teď a se vším, nebo vůbec...Takže tak...no a vypadá to,že to snad vyšlo..... No a fasáda nutná k bydlení není a místo chodníku jsme nasypali "makadam" a taky se po tom chodí dobře 😉

tak se mějte....jdu obědvat...Ahoj Rad.

pajka00
17. júl 2009

Myslím Rad.,že bydlíte v našem domě, protože máme bungalov,místo chodníku makadam a kolaudaci taky nemáme🙂
Uvidíme-jak říkám-dala jsem si termín na podzim-tak pokud se nezadaří-tak něco podnikeme. Zatím zkouším kde se co dá a čekám, že to bude mít nějaký výsledek. Dobrou chuť a držím palce,ať je vše OK!!

bsik
17. júl 2009

Raad, a to teď uz na AMC nepůjdeš, když máte na malé PGD, že? Nebo je AMC ještě na nějaký další vady?
Jinak my se sice stěhovali do baráku už před 5 - ti lety, ale dostavovali jsme dvojgaráž a ještě jednu místnost. Původně byla pro hosty, ale asi ji zabere mladá.......má samostatnej vchod a tak trochu ji povolíme vodítko a ona alespoň bude mít pocit falešné svobody. Ale fasády taky nemáme, terasa nedodělaná, na zahradě akorát sečemě trávu..........Řekli jsme si, že fasádu, terasu atd.... budem moci udělat třeba za 5 let, ale to miminko už asi ne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre