Snažilky od septembra 2012

leila13
2. júl 2012

V septembri začíname snažilkovať 😀
Ako sa pripravujete?
Držím palce 😉

leila13
autor
2. júl 2012

@katren - myslím, že je to tam dosť neprehľadné; veľa ľudí, veľa termínov... 😅

cammille
2. júl 2012

@leila13 Ahoj 🙂 som rada, ze si zalozila tuto temu, uz dlhsie sem chodim a zatial som len citala, do tejto temy vsak planujem patrit, tak sa rada pridam 🙂
My mame zatial 2 deticky, planujeme vsak este aspon jedno, radi by sme zacali snazilkovat v septembri, nech je rozdiel medzi detmi aspon 2 roky, kedze druheho sme splodili v septembri 2010 😅
Vzhladom na to, ze pri prvych dvoch nam trvala vyroba cca polroka 😀 , tak aj teraz tak ratam, takze od toho septembra tomu nechame volny priebeh.....
A Ty ako, uz mate nejake deticky alebo toto bude prve ? 🙂

leila13
autor
2. júl 2012

@cammille - No my budeme "zarábať" prvé 😀 Dúfam, že sa bez problémov podarí hneď... 😅

leila13
autor
2. júl 2012

@cammille som veľmi zvadavá. Veľmi sa tešíme, ale aj bojíme zároveň... ☹ Z každej strany počúvam, kto má aké problémy. Nuž, nikto dopredu nevie ako to dopadne...

cammille
2. júl 2012

@leila13 No tak to vam drzim palce, aby sa aj hned podarilo 😵 a nic sa neboj, aj tak strachovanim sa nic nezmenis, len si zneprijemnis zivot zbtocnymi obavami....radsej sa tes z pozitivnych veci 😉
ale velmi dobre chapem, ja mam uz teraz tiez strach, a takisto pri predchadzajucich dvoch som mala, ale nastastie vsetko bolo uplne ok bez jedineho problemu, aj tehotenstva aj porody, tak len tisko dufam a modlim sa, aby aj do tretice bolo vsetko v poriadku 😵 ale ten strach je stale, a tehotenstvom len zacina, po porode pokracuje a zrejme uz bude az do konca zivota, ale to patri k materstvu, ze sa o deticky bojime 🙂

diane87
2. júl 2012

@leila13 ahoj. aj my sa chceme zacat znova snazit tak koncom augusta, zaciatkom septembra....uvidime ako mi vyjde cyklus...zatial beriem femibion 800 a pijem alchemylkovy caj 🙂 tak uvidime ako to pojde.....

cammille
2. júl 2012

@diane87 ahoj🙂 tak aj vam sa to snad podari hned a na prvy sup😉

diane87
3. júl 2012

@cammille dakujem, bola by som velmi rada....dufam ze to uz dotiahneme do konca 🙂

leila13
autor
3. júl 2012

@diane87 - 🙂 a ten alchemilkový čaj sa odporúča?

cammille
3. júl 2012

@leila13 alchemilkovy caj vplyva na rast sliznice, napravuje cyklus, moze teda pomoct k otehotneniu🙂

@diane87 je mi luto ze to prvykrat nevyslo..ale druhykrat sa to urcite podari!!😉

ddanuskaa
3. júl 2012

ahojte, aj ja sa k vám pridávam 😉 momentálne užívam kys. listovú, zdravšie sa stravujem a plánujem si kúpiť alchemilkový čaj. Ako prvosnažilka chcem byť na september dobre pripravenáááááá 😎

cammille
3. júl 2012

@ddanuskaa ahoj 🙂 fiha, vy ste tu vsetky take poctive snazilky, pekne papate vitaminy, alchemilku, to je super 🙂 asi by som si mala brat priklad 😀 ja sice papam vitaminy, ale to este skor kvoli tomu ze Samka stale kojim, inak som v tomto lajdacka 😅

leila13
autor
3. júl 2012

@ddanuskaa 😀 paráda

leila13
autor
3. júl 2012

ja budem tiež papať vitamínky a piť alchemilkový čajík... ale upraviť stravu nedokážem 🤐 Milujem maso! 😀

zuzu101
3. júl 2012

Čaute baby.Ak môžem, rada sa pridám.Vlastne my sme sa snažiť už začali, ale aj prestali.Musím ísť totiž na zákrok, tak snáď sa to v priebehu leta zahojí a šup-šup na to 🙂
Tiež pijem alchemilku, ale od kedy ju pijem, tak sa mi cyklus akurát tak rozhodil.Predtým stále 29 dňový a teraz 38-40 😖 a taktiež som zásobená kys. listovou, pri prvom synčekovi nám ju v nemocnici stále "servírovali".

cammille
3. júl 2012

@leila13 ale ved maso je zdrave 😉 😀 teda pokial nejde o slaninu 😀 lebo tu mam ja najradsej 😀 so stravou ja tiez nic moc, ja som zavisla na cokolade, zato moc ovocia a zeleniny nepojem, musim sa vzdy donutit zjest aspon nejake to jablko...esteze teraz v lete su aspon melony a nektarinky, tie sa daju 😅

@zuzu101 ahoj 🙂 tak dufam, ze zakrok dopadne dobre a ze budete moct snazilkovat co najskor a ze sa aj hned zadari 😉

babulatko
3. júl 2012

babulky, ja sa neplánujem snažilkovať, len by ma niečo zaújimalo. Vy sa pripravujete rôzne: čajíky a kyselina listová a tak ale mňa by zaujímalo ako sa pripravujú vaše polovičky, čo sa týka ich zdravia, plodnosti a tak?

cammille
3. júl 2012

@babulatko no moj starky nijak 😀 prvych dvoch sme splodili bez "pripravy" 😀 , takze to nechame na prirodu aj teraz, a keby to dlhsie neslo, tak mozno si naordinujeme nejaky ten caj a manzel mozno nejaky vitamin E alebo zinok, ale snad nebude treba 🙂 ale on zije aj tak zdravo, nefajci, nepije ( 2 piva raz za tyzden snad neuskodia 😀 ), relativne casto sportuje, takze snad to bude ok 🙂

babulatko
3. júl 2012

@cammille my sme s manželom užívali Macu...tak preventívne než sme sa začali snažiť a podarilo sa nám na prvý šup ale myslím, že nám tá Maca pomohla ale hlavne manželovi 😉

cammille
3. júl 2012

@babulatko ano, o tej mace som uz pocula, takze predsa funguje, to je super, ze vam to vyslo na prvy sup 😉
no ak sa nam dlhsie nebude darit, tak mozno vyskusame 🙂 zatial to nechcem silit, nejdem ani merat BT ani "nasilne" sexovat cez plodne dni 😀 skratka sa len uz nebudeme branit pripadnemu otehotneniu, a uvidime, ako dlho to potrva 🙂

babulatko
3. júl 2012

@cammille treba tomu dať volný priebeh a hlavne netlačiť na psychiku, lebo potom sa z toho stáva pracovná úloha alebo bojová misia...najhoršie je, keď človek sexuje z povinnosti 😉 treba si to vychutnávať 🙂

diane87
3. júl 2012

Ahojte. tak bola som dnes na kontrolu a lekar mi odporucil snazit sa od septembra....takze som uz na sto percent s vami v skupinke 🙂.
@leila13 myslim si ze ten cajik pomaha....mne chuti....v lekarni kupis porciovany za 1,40 Eur.
@cammille dakujem. Dufam ze nam to vsetkym vyjde 🙂

leila13
autor
4. júl 2012

@cammille Ja tiež milujem aj slaninu 😀 No a ovocie tiež hlavne melón a nektarinky teraz v lete. 😵 Ale inak ma ani nenapadne dať si nejaké ovocie... 😅

leila13
autor
4. júl 2012

@babulatko Môj manžel prestal už pre 2 rokmi fajčiť 🙂 Piť nepije... iba pivečko (a to spolu) 😀 A inak nič 😕

leila13
autor
4. júl 2012

@babulatko čo je to tá maca??? 😨

leila13
autor
4. júl 2012

@leila13 no už som si ničo našla na nete... 🙂 Tak možno aj to bude

cammille
4. júl 2012

@diane87 No tak to je super, ze uz je vsetko v poriadku a v septembri sup na to a v juni zdravucke babatko 😵

@leila13 No tak to sme na tom podobne s tymi chutami 😀 😀 v prvom tehotenstve sa mi to aj "vypomstilo" a pribrala som 20 kg 😝 , pri druhom som uz jedla opatrnejsie, hlavne menej sladkeho, a tam uz bol te prirastok len polovicny 😅 takze teraz kym mozem a nie som tehu, tak jem co mi chuti 😅 , lebo potom viem, ze vsetko co zjem, sa hned ukaze na vahe a budem sa zas musiet krotit 😅 ale zas pre babatko co by som nespravila 😵

babulatko
4. júl 2012

@leila13 tá Maca je dobrá vec a má milión dobrých účinkov, len by sa nemala brať v tehotenstve...a hlavne je to prírodné...len tá chuť je dosť horká ☹

cammille
4. júl 2012

@babulatko ale exisuju, sa mi zda, aj kapsule s praskom, takze sa to len zapije, vraj je to "chutnejsie" 😀 no ale neviem, da sa to aj pri kojeni ? Ze by som skusila ??? 😕 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre