Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

jesterka001
26. jan 2010

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Snažíme se už dlouho a stále se nedaří. Minulý týden jsme byli poprvé v CARu, tak mám alespoň pocit, že se něco děje 🙂 Snažím se proniknout do všech "tajů" kolem IVF, pročítám různé diskuze, ale občas něčemu nerozumím Myslíte, že byste mě mohly poradit? IVF mě díky věku hrozí asi brzo, tak ať jsem chytrá 😀

pet.s
26. jan 2010

ahojky holky..tak ET neproběhl..prý si mám zavolat až ve čtvrtek. není to dlouho? minule jsem měli taky prodlouženou kultivaci, v sobotu OPU a v úterý transfer. Nyní v sobotu OPU a ET až ve čtvrtek.pajka se potkáme.

Já teda po tom druhém úspěšném pokusu jsem dva dny ležela se zadkem podloženým.A chytilo se, tak ted to udělám taky. My máme účetní firmu, takže je to na mě. Můžu dělat vše doma. Do kanclu nemusím.A svoje hlídací miminka, přenechám zatím kamarádce.Já si hlavně stanovuji nenechat se vytočit naší mladou. Protože bych určo potratila.

Já pořád řeším kolik si jich enchat zavést? Jedno se bojím, že je malá šance,a kdyby se zamrazili, tak, že pak už nebudou kvalitní.A 2? Jednak se bojím těhotenství, že bych je ohrozila a jednak, co potom. Já musím brát jako fakt, že na ně budu více méně jednou sama. Chlapovi zítra bude 65-let.A k tomu ještě kluka, který jak vypadá, tak půjde studovat. Celý den o tom dnes přemýšlím. 😒

Kouká tady to je samá účetní. Já se dnes dopoledne prokousávala výkazy pro banky. 😝

ankava
26. jan 2010

🙂 Ahoj Jesterko,
já jsem tady taky chvilku a holky mě moc prima přivítaly, tak vítej taky. Mě IVF čeká co nevidět,takže taky sháním, co se dá a pár věcí jsem si načetla i v různých diskuzích, třeba i to, na co bych se u doktora měla ptát, protože já byla před rokem úplně znalostma o tomhle netknutá a dvě holčiny tady teď jsou přímo teď v cyklu IVF a doufáme, že se brzy pochlubí //. Koukni na tabulku. Máš už nějaký dětičky?

awalancha3
26. jan 2010

.... tak za 6 dni sa idem pustit do "snazenia na druhy pokus"..... bozenecky, ja tak strasne dufam...a potom budem zase tak sklamana ako minuly mesiac... kto neprezil tu nadej a sklamanie nepochopi az ako velmi to vie boliet....... ale teraz som v stadiu dufania.....
uz 3 dni som na 80% surovej strave...... mozem jest hocico, ale surove, to znamena, ze obilie, naklicene obiloviny, naklicene strukoviny, med neprevareny, mlieko nepasterizovane, vsetky orechy, lanove, sezamove a ine semena, vsetko ovocie, vsetku zeleninu, ale v surovom stave, k tomu si pridavam netucne jogurty a biele netucne maso a ryby..... uz sa citim lepsie, lahsie sa mi rano vstavalo........ proste potrebujem nieco robit, aby som si nic nevycitala......... precitala som si jeden clanok o CAR, kde lekar pri prijimacom pohovore vyziapol na 41 rocnu tlstu pani, ze co sa hrabe mat dieta ked je ako sud sadla, ze ako by ho chcela vychovat, ked nevie ani seba vychovavat.... tusim ho zazalovala ci co....myslim, ze mal v istom zmysle ten doktor pravdu, ale povedal to dost surovo, este ze to bolo USA. Vzala som si ale ponaucenie, ze treba radikalne schudnut, aspon sa trochu odreagujem pri tom neustalom cakani na nieco... nemate pocit, ze sa stale na nieco caka? raz na mrchu, raz na OVU, potom na tehu, na den stimulacie, na den odberu, na den vlozenia..... proste to ide od cakania k cakaniu......
Citala som vase prispevky...... je urcite ovela istejsie dat si vlozit 2-3 embrijka, to je uz skoro 70% istota....... skoro vam zavidim, ze uz ste v tom stadiu, proste odpada problem, ci sa vajko uvolnilo, ci spermia dorazi k nemu nacas, ci sa do neho dostane a ci prezije prve dni zivota...... toto je vlastne len o sliznici a imunite...... takze komu sa vlozia embrijka...... je uz uz uz skoro tam, kam chceme vsetky (teda skoro vsetky)
nech to vyjde......

jesterka001
26. jan 2010

ankava -Díky za milé přivítání 🙂 Mám dvacetiletého syna. Před pár lety jsem poznala úžasného chlapa, se kterým bych mimčo moc chtěla. Ale jako na potvoru to nejde a nejde...... Teď chodím na různá vyšetření a pak bysme se měli vrhnout na IVF. Termín ještě nevím, ale doktor říká, že to bude asi věkem (vše ostatní vypadá na první pohled v pořádku) a že hlavní roli hraje čas. Na co se zeptat mě vlastně při první návštěvě nenapadlo, tak se teď musim ve všem zorientovat, abych byla na příště líp připravená 😀 Kam chodíš do CARu?

ankava
26. jan 2010

Já chodím do Pronatalu, když jsem tam byla prvně, tak jsem byla tak vydřená, že kdyby mi doktor nenapsal vše na papír, tak jsem nakonec nevěděla nic. A to mi vše fakt hezky vysvětlil. Mě řekl -kvůli věku, na nic nečekat a hned IVF. Já mám taky nového přítele a to mimčo si oba moc přejeme, tak teď zkouším možné i nemožné, abych to mimino příště udržela. už jsem se dala i na alternativní metody léčby a začínám na ně věřit a to já vždycky byla silně proti tomu. No jo, zoufalé ženy dělají zoufalé činy 🙂 😉 Jestli jste oba rozhodnutý do IVF jít, tak bych se snažila moc to neprodlužovat. Ale asi už budete samoplátci nebo jsi měla kluka moc moc brzy? 🙂

gejbule1
26. jan 2010

Ahoj jesterka vítám tě mezi nás.Zapiš se do tabulky jestli chceš.Už jsi měla nějaký neúspěšný pokus?

ankava
26. jan 2010

ahoj Gejbule,
já ještě visím v práci.... zítra mám termín na odevzdání výkazů, tak to teď musím strhnout 🙂

hadonoshka
26. jan 2010

Ahoj, vítám jesterku, já moc s umělkem neporadím, u nás se na to jde pouze přirozeně, ale otěhotněla jsem, takže to jde i v tomhle věku. Jenom se holt musí čekat a možná to bude chtít i hormonálně podpořit. Ani nevím, jak to měla Hanula, jestli něco brala.

Jinak pet.s a pajka holky to je senzace. Nakonec na to půjdete stejně, takže vám budeme držet pěsti zároveň, už se to blíží 🙂 No a už jste ve třetím týdnu, no není to bomba? 😀 😀 😀 jak to letí co?

Já jsme zvědavá, jestli budu tak závistivá a budu chtít taky hned těhotnět i na toho Štíra, nebo jestli to měsíc vydržím. Mně to nějak strašně uteklo, když si představím, že za 10 dní má být zase ovulka, tak to možná i vydržím, asi bude záležet na taťkovi. V neděli bylo u nás slzavé údolí, protože opět otočil a řekl že děti už nechce, řvala jsem půl dne. To bude ještě strašný vyjednávání. Asi ho ožeru a znásilním 😀

Holky hoďte se do tabulky, je to fakt super kolik nás tu je. Je to fakt. Prodloužili nám důchod tak proč bychom nerodily později že jo. Vždyť jsme pořád ještě mladý.

irafa
26. jan 2010

jejda držim pet a pajce vše co mam ježiš to by bylo supr at se vam to holky podařiiiiiiiii musiiiiiiiiiiiiii 😕 😕 😕 😕
zdravim nove snažilky
tak mala mi ještě spinuška tak du pojist
u nas marodi Jiřik zas s tou krvacivosti pod kuži nevime z čeho to ma ale ted ty fličky ma jich dost po celem litku a a j ho nožka boli rano se s nim jede do nemocnice ach jo měl odebranou je to 14 dni kev a byly vysledky v pořadku tak to teda fakt nechapu jakto že se mu to zhoršilo

gejbule1
26. jan 2010

hadonoshka myslíš že jsou na to hormony?A půjdeš si pro ně?

hadonoshka
26. jan 2010

iraf hlavně nevěř doktorům a když ti řeknou že je to ok běžte ještě jinam, pátrala jsem na netu a dost se píše o krvácení pod kůži při problémech s krví, teď tě nechci strašit, je to blbý přirovnání, ale v říjnu mi umřel můj milovanej pes, krev se zdála být v pořádku z rozborů (měl jich několik než umřel) a protože mi to nedalo poslala jsem vzorky kostní dřeně na rozbor a zjistili, že měl leukémi. Nenech se odbýt, doktorům je to šumák, lidi jsou pro ně jenom kusy masa.
Mrzí mně že máš starosti, v šestinedělí, hormony haprujou a starosti do toho ach jo.

hadonoshka
26. jan 2010

gejbi, mně říkali že bych měla brát ten utrogestan, říkal mi to primář, prý je to progesteron, asi ho tělo málo tvoří ve vyšším věku a nedokáže těhu udržet. Říkal že je to na podporu těhotenství. O ničem jiném nevím, lendaw (ve snažilkách) psala, že jí ale stejně 2x nepomohl a byl potrat, ale asi když to není geneticky v pořádku tak to nepomůže, těžko říct a nebo když je příčina možná jinde. Možná i jen ve stresu co měla.

Hned jak vlezu do ordinace tak mu řeknu, že nechci aby mi něco vymlouval, že jdu do toho znova.

gejbule1
26. jan 2010

Já ho taky teď naposledy brala a dopadlo to jak to dopadlo 😠 .Já mám přijít hned jak budu těhu a hned mi něco nasadí ale jestli je lepší ho brát před těhotenstvím nevím.

pet.s
26. jan 2010

irafko...hele...s tím Jiříkem..můj kluk si dlouho stěžoval na bolesti břicha, pak jednou byl nějak doma po nemoci a ukazoval mi jak se mu stěhuje vyrážka. Vždy se mu udělal flek, jakoby puchýřky, do půl hodiny to bylo pryč a jen taková suchá krupice.Za pár hodin se mu to udělalo jinde. Doktoři si s námi nevěděli rady.Máme výbornou děckařku, takže nás neměla za simulanty.Řekla at okamžitzě dorazíme když se mu ta vyrážka vyleje.Potřebovala to vidět.On je černoušek, tak se to blbě popisuje 😀 Přišli jsme k dr.I na té černé pleti byly vidět malé modřinky. Malé hemtomky. Klukovi tedy bylo i špatně. tak nás sanitou hned poslala do nemocnice. pobyt v nemocnici, protože byl úplně na hovno!!A kluka jsem na revers po 10 dnech vzala domů.(mimochodem nikdo nevědel, že kluk celou noc zvracel a měl průjem.Přišla jsem tam ve 13 hodin.Kluk byl od noci pokaděnej a v horečkách spal!!!Bylo mu v té době 10, tak at mi nikdo neříká, že nemají přehled o tom, že kluk stravil noc na wc, které bylo na chodbě.Ještě dnes jsem na ně naštvaná.Protože nám řekli, že má celiakii a kluk rok držel bezlepkovou dietu.

Ale abych to zkrátila.Naše dr mu udělala nějaké specoš vyšetření stolice a krve.Posílala to někam do Brna. Zjistili mu, že má nějaké cizokrajné tasemničky. Ptali se nás jestli jsme nebyli na dovolené v Thajsku 😀 Pak nám došlo, že to mohl mít z neumytého ovoce. Nasadili mu léky a dietu. A kluk byl do měsíce zase jako řepa.

Přesně jak říká hadonoska..hlavně se nenech odbýt...já jsem matka lvice..pokud jde o děti, rvu se za ně jak lev.

pajka00
27. jan 2010

ahoj holky...vy jste toho včera naplkaly 😀
tak pets posunuli ti to? To vůbec nevadí...máš prodlouženou fakt prodlouženou...Já tam dnes zase budu volat jak to vypadá...jsem včera říkala kolegyni....víš co, já se někde oplodňuju s miláčkem a ani u toho nejsme....není to zvláštní?🙂))Ona mi totiž řekla-přijeďte ve čtvrtek, domluvíme se na transféru a eventuelně na zamražení....Jenže já jsem měla takovou radost, že se něco oplodnilo, že mi to došlo až později...jakože co,tam přijedu a teprve se domluvíme?Tak se domluvíme dnes ne?🙂
Vítej ještěrko...jak říká gejbi-napiš se do tabulky včetně věku.Klidně se na cokoli zeptej, není problém, my, které jsme už něčím prošly, ti rády poradíme🙂
Díky Irafko....snad tvoje pěstičky něco zmůžou. Jak říkaly holky....nenech to s klukem zajít daleko,a ť pak není na něco pozdě..určitě se nenechej odbýt..protože některým doktorům je všechno fuk. Třeba je to jen nějaká prkotina, ale v každém případě je to pro něho nepříjemné.

jesterka001
27. jan 2010

ankava - kluka jsem měla v osmnácti, před týdnem mě bylo 39, takže doufám, že ještě stihnu tenhle rok nějaké to proplacení přes pojišťovnu. Pak už mám smůlu - ten můj by nebyl pro, abysme si půjčovali na IVF. Musela jsem ho rok přemlouval, aby do toho umělka vůbec šel, takže byl pro mě úspěch, že jsem ho nakonec vůbec do toho CARu dotlačila 🙂 Chodíme k Apolináři. Už máš na IVF termín?

gejbule1 - kdepak, zatím za sebou žádný pokus nemám. Byli jsme v CARu prvně před týdnem. Ale je moc fajn, že se konečně něco děje 🙂

Holky, je moc fajn, že tu jste 😅 Těhotní to kolem mě neustále, kamarádky většinou i hned napoprvé a žádná z nich tím pádem nechápe co cítím ☹
Ale já věřím, že se nám to všem nakonec povede 🙂

jesterka001
27. jan 2010

Ještě dodatek - jak se mám do tý tabulky dopsat? 😲

ankava
27. jan 2010

Ahoj Jesterka, za ten rok stihnete určitě i ty 3 hrazený, ale doufám, že tři nebudou zapotřebí. Já už mám 40 za chvíli, takže na pojišťovnu to bude jen jednou. Můj přítel taky nechtěl moc o IVF slyšet, ale dotlačila jsem ho tam, a teď po tom druhém potratu už je to jasný. Pokud se to nepovede, tak určitě zaplatíme i další pokusy. Já si říkám, že peníze se dají vždycky nějak dohromady, něco jsem si našetřila a když nebude mimino, tak na co mi ty peníze budou. Takže já jsem rozhodnutá zkoušet, dokud to půjde 🙂
S termínem to vypadá na půlku března začátek stimulace, ale ještě jdu na jednu kontrolu. Nejdřív jsem chtěla tlačit, aby to bylo už v únoru, ale teď jsem trochu zmírnila a nechám to na ten březen, bude jaro, bude všechno veselejší. 🙂

Pet.s a Pajka -- pořád držím všechno, co jde a těším se, až budete hlásit // 🙂

pajka00
27. jan 2010

Jestěrka...normálně zkopíruj tabulku, vlož ji do odpovědi a dopiš se tam..je to jednoduché.
Díky ankawa..doufám,že se zadaří🙂
Volala jsem si tam teď, jak se daří embryjkům a Dr.mi řekla, že to nesledují každý den, že je dnes nechali v klidu, aby se mohly vyvíjet, že je to pro ně lepší....takže až zítra na 13 a teprve tam uvidím, jak to vypadá..jestli budou aspoň 2 na vložení.

gejbule1
27. jan 2010

Dobré ráno holky,jesterka klidně napiš co tam chceš napsat a já ti to změním.
Aktualizace ke dni 27.1.2010

hadonoshka....42 let........4 DC......SP 9tt.- 26.12.09 -po únorové mrše budeme vyrábět Střelečka
gejbule..........40 let.......21 DC......poslední MA 9/09
awalancha......39 let.......9 DC...... druhý mesiac "prirodzeného snaženia"
pets.............40 let.......20 DC......09/09 ukončení v 15tt pro VVV miminka,nyní 3 IVF -OPU 23.1.
pajka............39 let.......14 DC......probíhá stimulace na 1. IVF....OPU 25.1
11hanula.......44let.....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
biblia............44 rokov....43 DC.....SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
capenka........39 let....................příprava na laparoskopii,potom znovu snaženíčko,
irafa.............40 let....................přirozenou cestou přinceznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečna stanice
marja............43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
ankava..........39let........7 DC.......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010
jesterka........39let.........?DC........čekání na IVF

jesterka001
27. jan 2010

hadonoshka....42 let........4 DC......SP 9tt.- 26.12.09 -po únorové mrše budeme vyrábět Střelečka
gejbule..........40 let.......21 DC......poslední MA 9/09
awalancha......39 let.......9 DC...... druhý mesiac "prirodzeného snaženia"
pets.............40 let.......20 DC......09/09 ukončení v 15tt pro VVV miminka,nyní 3 IVF -OPU 23.1.
pajka............39 let.......14 DC......probíhá stimulace na 1. IVF....OPU 25.1
11hanula.......44let.....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
biblia............44 rokov....43 DC.....SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
capenka........39 let....................příprava na laparoskopii,potom znovu snaženíčko,
irafa.............40 let....................přirozenou cestou přinceznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečna stanice
marja............43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
ankava..........39let........7 DC.......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010
jesterka........39let.........23 DC........čekání na IVF, termín ještě neznáme

gejbule1
27. jan 2010

No prima 😀

minka051
27. jan 2010

ahojte vtrela som sa sem trošku Môžte aj mna pripísať ja to asi neviem 🙂 Mám síce vajíčka od darkyne tá mala OPU 23.1. a ja mám ET zajtra. Mám 43 rokov.

gejbule1
27. jan 2010

ahoj minka vítáme tě tady

hadonoshka....42 let........3 DC......SP 9tt.- 26.12.09 -po únorové mrše budeme vyrábět Střelečka
gejbule..........40 let.......20 DC......poslední MA 9/09
awalancha......39 let.......8 DC...... druhý mesiac "prirodzeného snaženia"
pets.............40 let.......19 DC......09/09 ukončení v 15tt pro VVV miminka,nyní 3 IVF -OPU 23.1.
pajka............39 let.......13 DC......probíhá stimulace na 1. IVF....OPU 25.1
11hanula.......44let.....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
biblia............44 rokov....42 DC.....SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
capenka........39 let....................příprava na laparoskopii,potom znovu snaženíčko,
irafa.............40 let....................přirozenou cestou přinceznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečna stanice
marja............43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
ankava..........39let........6 DC.......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010
minka............43let.......?DC.........23.1.OPU,28.1.ET

pajka00
27. jan 2010

hadonoshka....42 let........3 DC......SP 9tt.- 26.12.09 -po únorové mrše budeme vyrábět Střelečka
gejbule..........40 let.......20 DC......poslední MA 9/09
awalancha......39 let.......8 DC...... druhý mesiac "prirodzeného snaženia"
pets.............40 let.......19 DC......09/09 ukončení v 15tt pro VVV miminka,nyní 3 IVF -OPU 23.1.
pajka............39 let.......13 DC......1.IVF, transfér 28.1.
11hanula.......44let.....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
biblia............44 rokov....42 DC.....SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
capenka........39 let....................příprava na laparoskopii,potom znovu snaženíčko,
irafa.............40 let....................přirozenou cestou přinceznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečna stanice
marja............43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
ankava..........39let........6 DC.......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010
minka............43let.......?DC.........23.1.OPU,28.1.ET
Ahoj Minka,máme hezký věkový rozptyl co?Ještě měsíc a už si taky opravím věk 😒
A v tabulce jsem si opravila aktuálnost průběhu🙂

minka051
27. jan 2010

pajka no to teda máme.. ja som dnes 18 DC. No ja ho budem opravovať o 4 mesiace. 🙂 Zajtra ideš na ET? Koľko máš drobčekov?

pajka00
27. jan 2010

Vzali mi 6 vajíček-všechny byly v pořádku, oplodnily se 4...tak uvidíme, jestli jsou v pořádku a zbudou mi aspoň 2 na zítra na transfér....to jsou nervy🙂
Takže ty si budeš přepisovat na 44? no letí to co....a určitě se cítíš na 25..akorát vaječníky to neví 😀

jesterka001
27. jan 2010

já chci taky do tabulky, pomoooc, já jsem z ní zmizela 😀

minka051
27. jan 2010

pajka no jasnééééééé.. Tie zabudli že nemajú starnúť.. Ved polovičku mám mladšiu tak ja teraz idem vekom späť 😀 😀
Tak zajtra ideme na to a do akého centra ideš? ja idem do Brna do Repromeda.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre