Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

pajka00
21. jún 2010

Ahoj daniel....to IUI je běh na dlouhou trať a já být tebou bych do toho zbytečně nevrážela peníze......asi bych pošetřila a zkusila IVF...je to přece jen daleko vyšší šance. I to IUI stojí nějakou tu kačku a radši bych ji ušetřila na spolehlivější metodu.My jsme měli IUI , ale bezvýsledně a pak IVF klaplo hned...taky je rozdíl jestli je šance 10% nebo 60%.....ale já jsem vzhledem k věku hned chtěla IVF a hlavně by mě asi hodně deptalo každý měsíc zkoušet IUI a pořád nic....Hormony si píchat tak jako tak...No samozřejmě je to na tobě, jen říkám, co bych dělala já-když vím, že co se týká injekcí, vychází to skoro stejně IUI nebo IVF..jen u IVF je trochu vyšší dávka🙂Třeba se zadaří přes prázdniny i bez umělotiny 😉

danielax
21. jún 2010

@pajka00 paji nic jsme neplatili, vyjma clostilbegytu. Dokonce mi Dr řekla, že mi pojištovna hradí 1500 jednotek Puregonu na IUI. Momentálně jsme na tom finančně tak, že IVF nepřipadá v úvahu ☹ Proto jsme šli na IVF hned v tom dubnu, dokud byly ještě peníze a taky čas do 40 let 🙂 Ale já jsem z toho fakt nějaká otrávená... nevím jak to popsat, jako bych si připadala pod tlakem...Vzdát to určitě nechci, ale asi dáme opravdu pauzu.

pajka00
21. jún 2010

Fakt nic neplatíš?no tak v tom případě je to super.....mně IUI stálo skoro 3.000,- No chápu tě, on je člověk pokaždé natěšený a když to nevyjde, tak ho to sráží a ztrácí důvěru, že se to vůbec podaří. Je těžké na to nemyslet-dobře se to radí, ale udělat to, je fakt umění....takže možná bude fajn, když chviličku vysadíte a odpočinete si-hlavně psychicky a ono se to podaří, uvidíš🙂 Jen to IUI chce prostě víc času.

danielax
21. jún 2010

@pajka00 paji opravdu nic neplatím- vlastně ne Clostilbegyt, ale Utrogestan jsem platila. Tři balení ode všeho+ 3x Pregnyl dohromady 171kč. Plus 30kč v ordinaci. Zjistila jsem, že IUI můžu 6x ročně do 45 let věku.

ankava
21. jún 2010

aja... hodně štěstí při rekonvalescenci, když tě teď dali dohromady, tak se příští IVF určitě podaří... musí 🙂 🙂

dani.. třeba právě proto, že jsi taková nanicovatá, tak tě odpoledne čeká překvapení 🙂 🙂 🙂

holky poraďte... dneska mi volali výsledek ze screeningu... rizika VV jsou i přes můj věk velice nízká 🙂 🙂 🙂
za týden mám přijít na genetickou konzultaci, kde se rozhodneme, jestli amnio ano či ne. Z toho, co mi říkali dneska to vypadá, že bych na ní nutně nemusela. Ještě se poradím se svým doktorem a uvidím, co mi řeknou na té konzultaci.
Já osobně bych raději nešla, protože ten stres z čekání na výsledek a aby se něco nestalo je pro mě fakt vražedný . Kdyby mi bylo 30 a výsledek screeningu byl takový, tak by řekli jen dobrý a nashle, ale proto, že je mi 40, tak se o amnio mluví. Není to zbytečné? Co si o tom myslíte? Jít či nejít? Díky za názory?

pajka00
21. jún 2010

Ankava já jsem byla na screeningu, tam mi řekli výsledky z krve+z UTZ, že pravděpodobnost postižení je 1/4350...a závěr zněl-negativní....takže jsem nešla.....a podruhé jsem byla ve 20.týdnu a výsledek stejný + mi dělali i tripl testy. Já jsem byla rozhodnutá, pokud bych měla pozitivní výsledek ve 13.týdnu,že bych na amnio samozřejmě šla, ale při negativním ne. Věřím těm testům a jak se zdá zatím, opravdu jsou kvalitní. Proč na amnio, když není ani podezření a jen proto, že je ti 40?Spoustu dětí se narodilo ženám po 40 v dřívějších dobách a žádné vyšetření, ani základní UTZ neexistovalo.....prostě jsem to amnio bez důvodu neriskovala...přece jen-i když malé, ale procento tam je, že můžeš potratit....a jak říkáš-čekání na výsledek......prostě ne. Mojí sestře,bylo 25 a řekli jí, že mají podezření na down.syndrom u kluka,protože nevěděla, kdy otěhotněla a tak jí spočítali špatně týdny-tím pádem to nesedělo na tu hranici kdy mělo,takže byla na UTZ.....čekala skoro měsíc-naštěstí test negativní a kluk-má 7let-očiska jak tenisáky-je zdravý....ale i tak tam byl risk, že o to přijde a úplně bezdůvodně.

danielax
21. jún 2010

@ankava ankavička tyjo, tak to nevím co bych dělala. Asi bych to řádně probrala s Dr. Jak veliké je riziko při amnio atd. Uvidíš co ti poví na té genetice. Ty jsi měla v pořádku i ty triply ne? To bych asi na amnio nešla.... jenže to je asi otázka co?
Moc tomu odpoledni nevěřím, pomalu ale jistě se ze mně stává pesymista.

ankava
21. jún 2010

pajka, já naprosto sdílím tvůj názor, já si jdu pro ten papír za chvíli, takže to číslo nevím, ale když řekla nízký.. tak prostě bude dobrý 🙂 Já mám strach z každý kontroly na gyndě a ještě bych měla podstoupit amnio? Kdyby byl výsledek pozitivní, tak bych ani chvíli neváhala, ale takhle se mi fakt nechce ani náhodou. V rodině nikdy nikdo nic neměl a rodily i v pozdějším věku. díky

dani.. tripl testy ještě za sebou nemám, ty se dělají později...
uvidím po té konzultaci, ale nechce se mi
ještě nezoufej 🙂 🙂

pajka00
21. jún 2010

Každá má na to samozřejmě jiný názor a projde úplně vším čím může, ale mně stačí, že všechny kontroly, které jsem měla, proběhly bez problémů, bez nejmenšího podezření čekoholi nenormálního-takže jsem spokojená.To víš, že při každé návštěvě mírně trnu,ale to budu až do porodu-a pak zase, aby bylo miminko v pořádku,nic se mu nestalo až začne chodit, pak do školky, ve škole.....teď mám strach o svoji 15-letou dceru-puberta.....i o 18-letého syna,který má motorku.....takže jakmile ženská podle těhu testu zjistí, že čeká mimčo-nepřestane se od toho okamžitu bát🙂

danielax
21. jún 2010

@pajka00 -Tak teď mi muvíš naprosto z duše! Souhlasím na 100%

gejbule1
21. jún 2010

Ahoj holky,anka já myslím že záleží hlavně na tobě jak se na amnio koukáš.Já už jsem to tady psala.Já jsem na ní byla i když bylo vše OK a půjdu zase když budu těhotná.Já se moc moc bojím mít nemocné miminko.
I když s pajkou naprosto souhlasím tak kdybych na to nešla pořád bych se bála,po dobrém výsledku jsem podstatně klidnější.
Ale nikomu to nevnucuji to je jen můj názor.

ankava
21. jún 2010

díky moc za názory, už mám papír v ruce a doporučení doktorů je - UTZ kontrola ve dvacátém týdnu + genetická konzultace vzhledem k věku.
Takže poslední rozhodnutí padne až po té konzultaci, ale pokud by záleželo na mém rozhodnutí, tak nepůjdu 🙂

gejbi.. kdy jdeš k doktorce? Budeš chodit k té nové?

dani.. jak to dopadlo?

gejbule1
21. jún 2010

anka hlavně se nestresuj,je to ještě daleko.Uvidíš co ti řekne tvůj doktor.Mě to každý doporučoval.A co na to budoucí taťka miminka?Budeš chtít vědět co to bude?
já chodím k té nové doktorce a na kontrolu jdu ve čtvrtek.Ale znáš to.Je mi špatně a když si řeknu že je to blbost,tak se mi udělá dobře.Já si umím vyvolat kde co 😀 😀

ankava
21. jún 2010

ono to tak daleko zase není, když bych se rozhodla, tak už toho prvního, co jdu na tu konzultaci, by mi tu plodovku mohli vzít. Ale je to ještě přes týden.
Když nepůjdu na amnio, tak se to asi dozvíme až později, co to je. Buď to bude vidět nebo ne. Je mi to celkem jedno. I kdybychom to nevěděli vůbec. Hlavně, aby bylo vše OK.

S tím vsugerováním si umím dobře představit. Takže taky žádný nervy.. čtvrtka se dočkáme... já jdu taky ke svýmu gyndaři.

awalancha3
21. jún 2010

ankava................. ja idem zajtra k dokimu do poradne a tam sa určí už termín amnio.............dlho som uvazovala či ist alebo nejst na amnio, ale nakoniec som sa rozhodla, ze pojdem.........nesnesiem pocit, keby tomu malemu nieco bolo po narodení, ze som s tym nic nerobila ked som mohla a dokym to este nebol narodeny cloviecik, ale amnio ma vyznam len vtedy ak nechces vychovavat postihnute dieťatko, ak by si bola toho toho schopna a ochotna, tak amnio naozaj nema zmysel.............

chiguita
21. jún 2010

Ahoj holky,jdu Vás pozdravit 🙂
Dnes jsem 9 den od Etu a test je negativní ☹ ach joo. zítra si zajdu na krev at mám jistotu.Beru Estrofem tak at si zbytečně nebrdím MS tu mám mít zítra či ve středu.No máme dvě zamražené po nativu,tak se vrhnu do dalšího,když bude vše O.K.

Vám přeji hezký večer.

ankava
21. jún 2010

chiquita, devátý den není vůbec nic ztracené, ta zítřejší krev ti řekne víc, tak pořád ještě věř 🙂 🙂

awa.. miminku může být opravdu tisíc věcí, který ani amnio ani všechny UTZ neukážou a já jsem dneska už přesvědčená, že i s tím, se musí člověk vypořádat. Ale samozřejmě, že doufám, že budeme mít miminko zdravé. A ty UTZ a krev určitě hodně napoví.

gejbule1
21. jún 2010

Holky ta plodovka je opravdu věcí každé z nás.Názory se na to hodně liší 🙂 .
chigui zítra ti budu držet pěsti třeba budeš překvapená 🙂 .
awa a jak ti je?je ti špatně?To to letí 18tt. 🙂

pet.s
21. jún 2010

Teda ufff jsme vás dočetla. vítám mezi námi opět Danielku. Už jsem na tebe myslela.Tak držím palečky.Dej vědět jak dopadly testy.
Gejby co ty? Kdy budeš vědět nějaké rozhřešení?
chiquita..tak dej vědět, jak dopadla krev.

U nás nic nového.Já stále nemůžu sedět. Už sotva funím. 😉 Zítra máme 3D. 😉

danielax
21. jún 2010

@ankava ankavi představ si, že jsem na ty výsledky zapomněla zavolat. Přijel kluk ze školy....dělala jsem mu jídlo.... a najednou bylo 17,30 😒 Já vím, jsem hrozná 😀

pet.s
21. jún 2010

danielko...ale ne to je jen správný přístup....ale mě takhle trápíš!!!!!!!!!Jsem zvědavá a napnutá. 😀 😀

danielax
21. jún 2010

@pet.s jak už jsem psala odpoledne- jsem pesymista- pomalu, ale jistě. Nemám chuť ani psát, ale občas to tu dočtu a mám radost, že se vám všem těhulkám daří a zaznamenala jsem i novou těhulku 😉
Ono mě to zase přejde. Ale dneska jsem echtovně otrávená, jak říkám já- bez chuti a bez zápachu 🙂... chlap to i po telefonu poznal a to jsem se snažila 😀

Pet.s vy už to máte pajkou za pár a je dobře, že už jsi tak nějak v klídku. musím kouknou ještě na fotky, jestli tam máte něco nového.

ankava
22. jún 2010

Dani, já myslím, že když jsi na to zapomněla, že to je ten správný přístup, nejsi na to tak upnutá a když se nezadaří teď, tak příště určitě, protože jsi nejspíš dokázala překonat ten psychoblok. Jen tak dál holka, bude dobře a budou // 🙂 🙂
Vždyť jsi mladá holka a máš ještě pár let 🙂

Pets... to tvoje sezení je fakt hrůza... to tě lituju a obdivuju, jak to zvládáš. Mě teď bolela tři dny hlava a měla jsem pocit, že s ní budu tlouct do zdi. Dneska naštěstí už dobrý.

Chystám se aktualizovat tabulku, nejspíš dneska odpoledne, tak snad se mi to podaří.

pet.s
22. jún 2010

danielko...tak kde jsou výsledky.
holky jdu malovat ložnici. Včera to doštukovali, tak dnes to vymaluju. V e čtvrtek vybrousím podlahu a nalakuju a pak už jen mýt okna.A konečně stěhovat!!!! 😀

ankava
22. jún 2010

pet.s ty jsi fakt ďáblík... sotva lezeš, ale po štaflích, to jo 😀 😀 😀
včera u nás byla debata, jak ten čas letí a vypadá to, že do měsíce asi začneme taky budovat, alespoň ten pokojíček.
Mojí mamku už zase bombarduje sousedka, abychom si odvezli kolíbku a nějaké věci, potřebuje místo 🙂 , ale zatím odoláváme.

pajka00
22. jún 2010

ahoj holky...pets ty jsi taky pracant....že si nedáš pokoj🙂 Ale já vím, udělat se to musí.Tak opatrně, ať se nestrhneš!!Už musíš mít rozum,že🙂
Měla jsem tu kontrolu ze sociálky od rána.....tak naštěstí vše OK bez problémů uff.

gejbule1
22. jún 2010

Ahoj holky 😀 😀 😀
pets ty jsi pracovníček 🙂 klobouk dolů,já jsem šíleně líná a tak bych potřebovala uklízet ☹

awalancha3
22. jún 2010

tak a zajtra idem na amnio-bojim bojim

janettka
22. jún 2010

ahojík holky jak se daří?

pajka00
22. jún 2010

awa bude to dobrý, uvidíš...ale ty nervy chápu....taky bych byla vyřízená...ale nezbývá než věřit, že bude vše OK🙂
tak tfuj tfuj.
Ahoj janet...no mně super....jak se ty cítíš těhulo?🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre