Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

lilien33
27. sep 2010

Dobré ranko.@ gejbule1 Děkuji za radu.Myslela sem sito,že mužu jen paralen.A stěma kapkama se zeptám v lekarně. 😒 Nebo budu inhalovat. 😕 Hlavně vnoci se mě špatně dýchá.\No sou to starosti.A kor dyž si nemohu nic vzít.
@rainbow1 Taky tě vítám mezi nás.A pevně věřím že se přidáš mezi nás těhule.Taky sem to neměla jednoduchý a nemám ale držíme se.
@ gejbule1 Jak dopadl tvuj manži na závodech nezmrzl? 😀 Bylo škaredě a pršelo celý den.Snad je ok. 😕

evapavla
27. sep 2010

@rainbow1 , ahoj 🙂 , to je fajn, že si našla odvahu a si tu s nami, ani ja nie som najodvážnejší človek na svete, tiež s tým bojujem 😉

minka051
27. sep 2010

gejbule1 ahoj tak ja pokračujem ako obvykle chystám sa na darované ,teraz beriem lieky na sliznicu. v pondelok 4.10. idem na UTZ a dúfam že bude všetko dobré tak o pár dní bude KET. Musím hlavne pozitívne myslieť aby sa to podarilo a je to na osude.

gejbule1
27. sep 2010

@lilien33 závody zvládl jen večer měl problémy se schodama 😀 😀 .
Máš neschopenku nebo pracuješ?Chodí malinká do školky?už máš první sceening za sebou nebo na něj teprve čekáš?
@evapavla taky mám občas málo odvahy a strach ale řekla jsem si že ještě budu bojovat abych si to později nevyčítala.Ale je to někdy hodně těžké tak jako u tebe.

gejbule1
27. sep 2010

@minka051 To je dobře že do toho jdete?Já si taky říkám jestli nepotrácím proto že už ta vajíčka nejsou kvalitní ale nikdo mi na to neumí odpovědět.Můžu se tě zeptat co to obnáší?Klidně mi to napiš do IP 🙂

lilien33
27. sep 2010

@gejbule1 Sem doma.Bohužel sem vedena na pracaku. ☹ Dcerka už chodí do školky.
Všechna vyšetření mě teprav čekají.i ten sceening.Mám celkem strach. 😕
Ve středu se dozvím co a jak.Pak písnu jak sem dopadla.

gejbule1
27. sep 2010

@lilien33 Určitě všechno bude v pořádku.Nic špatného si nepřipouštěj 🙂

evapavla
27. sep 2010

@lilien33 , pridávam sa ku gejbule, stres tebe ani tomu maličkému nepomôže

mnamko
27. sep 2010

@lilien33 nebojkaj,mi to zvládneme sme predsa Leninove deti ha-ha ,ja sa práveže nebojím týchto vyšetrení akosi mi to ani nepríde,keď bude zle až potom budem riešiť.Ja idem v stredu na prvú poradňu

lilien33
27. sep 2010

@gejbule1 @evapavla ste moc hodny holky,že mě utěšujete. 🙂 Sem ráda že si mužu vylít srdíčko.
Snažím se nic si nepřipouštět.děkuji za podporu.A sem ráda,že to nevzdáváte a snažíte se dál.Určitě to vyjde.
@mnamko Já du taky ve středu do poradny a teprav dostanu těhu prukazku.
Ještě kevšemu mě pobolívá na pravé straně v podbříšku.Snad to nic není.
Asi to je ktomu jak sem nachlazená.A nebo se mě zvětčuje děloha.
Já doufám,že bude vše vpořádku.SEm jak dybych čekala první.Hihi
Ale máš pravdu nemá cenu nic tet řešit.Až kdyby náhodou nato je času dost. 😎

awalancha3
27. sep 2010

gajbi a rainbow......................... už už sa to skoro podarilo, takže už je to asi na spadnutie......vydržte. asi to už už príde a udrží sa.................

awalancha3
27. sep 2010

lilien..................... to pobolievanie to je zo zvacsujucej sa maternice.neboj sa, aj ja som bola z toho vystrasena, az som sa bala ci to nie je mimomaternicove..ale nasla som vela clankov rovnako vyplasenych tehuliek......... takze je to v tomto stadiu celkom caste a normalne........... a bude urcite vsetko v uplnom poriadku......

lilien33
28. sep 2010

@awalancha3 Dík za utěšení.Uklidnila simě.To víš každé píchnutí prožívám. ☹
Dneska je unás větrno a zima.Máme tady státní svátek.Tak mám děti doma.
Ještěže jen dnes. 😝

mnamko
28. sep 2010

@lilien33 jáj keby si ty vedela,aké ja mám stále bolesti,minulý týždeň ma už vyhnal muž doktorovi,tak ma pichalo v pošve ako by mi tam niekto vrážal nôž,ale vraj sme v poriadku,možno mám zápal močovej trubice,beriem Urinal.Mňa zas bolí stále ľavá strana,vraj je to rozťahovaním maternice,no tak sa utešujem že bude dobre.

rainbow1
28. sep 2010

@awalancha3 - kiež by si mala pravdu 😉 ale musíme byť trpezlivé aj keď čas letí jak bláznivý
U nás je dnes škarede, chladno a prší (už od nedele), počasie typické jesenné, smutné 😔
ja som bola dnes na krv na hormonálny profil, výsledky by mali byť budúci týždeň, viem, že otehotnieť môžem, ale možno chýba nejaký hormón keď sa mimi neudrží

gejbule1
28. sep 2010

@rainbow1 tak budeme držet pěsti aby byl co nejlepší 🙂 .
Nevíte někdo za jak dlouho by se měl ten horm.profil opakovat jestli se nezměnil?Mě taky vždycky napadne/teda něco si přečtu/ čím by ty potraty mohly být ale moje gynek.mi vždycky řekne že to mám v pořádku.Takže mi asi dělali víc vyšetření než si myslím 😒 .

skifarka
28. sep 2010

Ahoj holky, nevíte něco bližšího o pet.s? Co ty glykémie Terezky? Určitě si s tím Mudrové poradí, vždyť ta naše medicína je na velmi vysoké úrovni. Kde holky leží? V Podolí? @gejbule1 - jukni do IP. Nechtěla jsem tady holky znovu zatěžovat svou anabází. Já si myslím, ale možná se mýlím, že když tak dobře otěhotníš, tak tu hladiny hormonů budeš mít ok. Tam snad jde nejvíce o
FSH/folikulostimulační hormon/ a LH/ luteinizační hormon/. To je vlastně princip i toho testu plodnosti, který si si objednala na netu. Taky jsem si ho po tvém vzoru objednala a udělala - jde tam o výši FSH a vyšel mně, že jsem stále dost plodná. Což jistě vyšlo i tobě.
@mnamko - různé píchání a popotahování k těhu patří. Neznamená to nic špatného.
@lilien33 - nenervuj se předem. "Nač stahovat kalhoty, když ... Musíš se snažit být pozitivně naladěna. To je strašně důležitý. Všechny tady víme, že je to někdy těžké.
@rainbow1 - vítám Tě mezi námi těhulkami a usilovnými snažilkami

martulle
29. sep 2010

Dobré ránko holky,dnes tady po delší době začíná svítit sluníčko....nevíte něco o pajce?ta by už měla mít miminko,ne?a taky jsem zvědavá na malou Terezku od pets,jak holky pokračují.holky snažilky a vy se držte,moc vám držím pěstě,aby jste co nejdřív nosili pod srdíčkem miminko.Jen se nevzdávejte,ale co tady čtu,tak jste bojovnice,jen tak se nevzdáte a to je dobře

danielax
29. sep 2010

@pet.s pet.s gratuluju strašně moc, hlavně že jste obě zdravé! Normálně mi tečou slzy... 🙂

marrad
29. sep 2010

@pet.s
blahozelam a drzim palce, nech je cim skor vsetko ok....

gejbule1
29. sep 2010

@martulle Ty už to máš taky za chviličku 🙂
Snad se pajka brzy ukáže,taky jsem zvědavá 😀

mnamko
29. sep 2010

Ahojky,dnešná poradňa o.k.,malé meria3,71cm.Na NTsono idem14.10.

mnamko
29. sep 2010

Ešte sa opýtam aj ste za toto vyšetrenie v 13tt platili?

gejbule1
29. sep 2010

Tak to ti gratuluju 🙂 .Já jsem neplatila nic 🙂 .

pet.s
29. sep 2010

@danielax díky moc..malá je fakt sladká..a co ty? a tvoje nsažení?

evapavla
29. sep 2010

@mnamko , ja som platila 90 euro za komplet NT + biochémia, teda za prvotrimestrálny skríning, u nás v Nitre to nikto nerobí, preto som bola v Blave u Čunderlíka, teda na Slovensku to nie je štandardné vyšetrenie, niekde sa ale NT bez biochémia robia, teda tam kde majú morfologické sono, držím palčeky nech bude všetko tak ako má byť a už len rastiete a silniete, btw....kde presne tá lavička v Bojniciach 🙂 ?

lilien33
29. sep 2010

Ahojky u mě taky poradna dopadla dobře. 🙂 Viděla sem nožičky ručičky obličejíček.
a zhruba za 3týdny musím na odběr plodové vody.
Na NTsono sem nebyla.Asi se budu plát hloupě ale vysvětlí mě někdo co to je za ultrazvuk?
Děkuji za odpověd.

evapavla
29. sep 2010

@lilien33 , prečo musíš ísť na amnio? triple testy sa robia v 16. týždni a podľa toho sa zvykne rozhodnúť. NT je nuchal transnslucency - šijové prejasnenie, meria sa od 11 do 13 týždňa, plus sa k tomu sleduje NB - nasal bone - nosná kôstka ale aj či má pupočník 3 žily, aká je srdečná frekvencia......tieto hodnoty sa spolu s výsledkami krvi zhodnocujú špeciálnym softvérom (napr. na Slovensku je tuším len 6 takýchto pracovísk - drahá anglická licencia) a spolu s vekom matky a výjde štatistické číslo pravdepodobnosti na 3 typy trizómií, je to presnejšia metóda ako triple testy .

evapavla
29. sep 2010

@lilien33 , zabudla som to sono je morfologický ultrazvuk, teda s vyššou rozlišovacou schopnosťou

awalancha3
29. sep 2010

lilien...............NT ti evapavla pekne vysvetlila....... a tiež ma zaujíma prečo musíš ist na amnio...... aj ked amnio nie je nikdy na skodu........myslim ze aj NT je dobre urobit a dokonca je to aj povinne.......... Amnio som sama podstupila a nie je sa coho bat.......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre