Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

ttctwins
5. jún 2014

Mozem sa pridat? My sa sice chceme snazit az na jesen, ale rada by som sa poradila z rovesnickami, ci treba robit nieco specialneho pre otehotnenie. Predsalen je to ine, ako ked som bola tehotna dvadsat rokov dozadu 😖 Chceme sa snazit o dvojicky, ale prirodzene, viacej sanci na dietatko uz nebude, tak toto by bolo nadherne.... ale asi budeme radi, ked sa nam zadari aj jedno.

deny3
5. jún 2014

@ttctwins nič v zlom, ale ako sa snaží o dvojičky ? 😨 pri umelom mi je to jasné, ale prirodzene? neviem o ničom špeciálnom pre otehotnenie, mne sa to podarilo zásadne vtedy, ked mi to najmenej vyhovovalo, ked som vôbec nesledovala plodné dni a ked to bolo po dlhšej dobe, u nás fungovali niekoľko týždňové prestávky.

lindda
5. jún 2014

@deny3 Ja uz nemam doveru v lekarou ... ja uz mam z seboj 2x MA .. a myslim ze uz toto bolo posledne tehu :

mnamko
5. jún 2014

@ttctwins poradím ti ako som už tu kedysi písala,nám sa po mim.tehu nedarilo 4roky,potom som si pozrela moje plodné dni na tehu kalkulačke na googli som si to našla vten deň sme išli na zámok do Bojníc a v jednej miestnosti su lavičky,kde ked si sadnete s partnerom tak do roka otehotnieš,nalavo su dievčatá,napravo chlapci a v zadu dvojičky,nám sa to podarilo hneď,a poznám viacere ženy čo sa im takto podarilo,kamoška tiež tak bola ,dlhe roky sa trápila a teraz čaká v septembri bábo,ináč bolo to aj v správach a maju aj fotoalbumy kde nosia ludia fotky detí vyskušaj nič zato nedáš

ttctwins
5. jún 2014

@deny3 - ale su aj prirodzene veci, co mam nacitaneho tak jest pravidelne maniok, sedmokraskovy olej, pribrat, jest vela mliecnych vyrobkov, jest vela kyseliny listovej.. plus my mozno skusime aj lieky... rozdiel vlozit dve embryjka alebo dovolit dozriet dvom vajickam velmi nevidim. Len ze sa vo mne pri tom nebude musiet nikto vrtat.

deny3
5. jún 2014

@ttctwins kyselinu som papala a aj tak nič, bábo sa prestalo vyvíjať, nikto nevie príčinu, pribrať teda ja nemusím, skôr naopak 😀 a aké lieky chcete skúsiť? a ako dovoliť dozrieť dvom vajíčkam ?

@lindda lekárom neverím hlavne odkedy mám malého, čo lekár, to iný názor na ten istý problém 😠 a vlastne oni ani neliečia, len skúšajú niečo, ja som si tiež po tomto poslednom neúspechu povedala dosť, mám už aj vek na to a hlavne, neviem ako by som zvládla další neúspech, kyret mi narobil riadnu paseku v hlavičke 😢

@mnamko vyzerá to tak jednoducho, žeby predsa by sme to skúsili a naplánovali výlet do Bojníc?

ttctwins
5. jún 2014

@deny3 - lekar mi predpise clomifen a bude ma sledovat, robit ultrazvuky, nech tych vajicok neni nakoniec privela.. chceme skusit kombinaciu 2/1/2/1/2 od 3-7 dna cyklu po 100 mg..plus pichnut potom hcg na dozrievanie... coz je fakt maximum a ze dozreju dve vajicka je pravdepodobne. Ale ci sa pustime do liekov hned, alebo najprv skusime len tie prirodzene vecicky, v tom este nemame jasno. Lekar kedze mam 40 to chce hned riesit takto, teda on by nas najradsej hned poslal na kliniku, ze mam malo vajicok a nemam ich zbytocne uz minat :(

deny3
6. jún 2014

@ttctwins no teraz som totálne mimo, prešla som si všeličím, malého mám až po ivf, ale o niečom takom počujem asi prvý krát, teda ten clomifen vôbec nepoznám, je to niečo ako clostilbegyt? ja na tvojom mieste asi idem do toho hneď, tie prírodné vecičky by som skúšala pred pár rokmi, ale po 40 tke už by som išla na istotu, ak sa tu vôbec dá hovoriť o nejakej istote. Ja po bábetku strašne túžim, teda ešte pred nedávnom som túžila, ale na ivf už nechcel ísť mm, ako samoplatcov by nás to vyšlo pekný peniaz, prirodzene sa to aj podarí, ale potom je niekde skrytý problém, po kyrete sa ale vo mne niečo zlomilo, aj by som chcela ešte otehotnieť, ale strašne sa bojím, ten posledný neúspech ma totálne zlomil a stále sa z toho nejak neviem pozbierať. Aj psychicky, aj fyzicky, telo sa akosi nevie dostať do normálu.

ttctwins
9. jún 2014

@deny3 - my sme sa s manzelom este nesnazili o babatko, teda chceli sme sa, ale po prehliadke u gynekologa nase tesenie sa velmi rychlo opadlo. Najprv treba dat zdravotne vela veci do poriadku, plus teda tych malo zvysnych vajicok ☹ Ale my zabojujeme a na jesen sa do toho pustime, manzel je mi velkou oporou, tuzime po dietatku obaja velmi. Nikdy som neprisla o babatko, ale musi to byt velka bolest :( Dufam, ze sa ti podari pozbierat a bojovat dalej, najst, kde je problem a odstranit ho. Citala som tu tolko vela pribehov, kde to po rokoch predsalen islo. Tak preco nie aj ty! Musi to vyjst.

Ja nie som fanusik liekov, ale to asi clovek hovori do bodu, kym ma na vyber. Takze asi to skusime aj my tak. Este mam par mesiacov cas nechat si to prejst hlavou vsetko...

sonka43
13. jún 2014

@ttctwins prepac, ale mas po 40-tke🙂 naco cakat do jesene?

santamonica
13. jún 2014

ahojte, som spat, vysledky imunologicke nie su dobre, velmi vysoke hodnoty neviemcoho, ze stitna zlaza a to asi zapricinilo aj potraty a ze srdiecko prestalo bit naposledy, z coho to je sa nevie, od 1. dna mrchy mam brat anopyrin a tiez estrimax, najskor 1x denne, potom 2x a 3x , potom kontrola a KET, ak bude vsetko ok, mame 6 mrazacikov 🙂 , dufam, ze budu dobre, aj ked ich rozmrazia a verim, ze to vyjde.......zmenila som stravu, znizil sa mi tlak aj chudnem /prestala som jest muku a mlieko, zistili mi alergiu/, ideme k moru na tyzden a potom ideme na to, zachvilu mam 41 rokov 😖 , snazim sa mysliet iba pozitivne.........
drzte sa baby

ttctwins
14. jún 2014

@sonka43 - ideme na 6 tyzdnov na cestu po usa prelom august/september a to sa velmi bojim ist tam tehotna. Mozno som naivna, ze sa nam podari otehotniet hned, ale ak ano.. niekolko krat poletime, vela budeme chodit autom a to s mimi v brusku asi by som umrela strachom.. zacala som poriadne cvicit, zdravo sa stravujem, precistujem organizmus, nech som na jesen poriadne fit a moje telo tehotenstvo zvladne. Musim si priznat, ze tie pohodlnne posledne roky tomu velmi nepridali 😖

elisabethwoodville
24. jún 2014

ahoj babule, som po 3.IVF, 7. den po transfere 2 bubliniek. pobolieva ma podbrusko ako pred mrchou, presne tak ako aj pri minulych neuspesnych pokusoch. ja viem ze by som mala byt optimistka, snazim sa. opat nam neostali ziadni mrazacikovia ☹ pevne dufam, ze tentokrat to vyjde!! ale suzuju ma obavy... drzte palce prosim

slavka_2012
25. jún 2014

@elisabethwoodville silno držim palce 🙂 a tie bolesti su dobre znamenie,,,,ja som teraz nemala vobec ziadne bolesti ani prsia ani podbruško a aj tak to dopadlo,,,nič 😢 8 vklad a zase len slzy 😢 mame si urobit reprodukčnu imunologiu tak uvidim či niečo najdu prečo sa nam nedari.....

elisabethwoodville
26. jún 2014

@slavka_2012 dakujem velmi pekne ;) kedy ides na tu imuno? si tiez po 40ke?

slavka_2012
26. jún 2014

@elisabethwoodville mam 41r a telefonicky som sa objednala žial až na 2.9. vraj sa skor neda maju plno a su aj dovolenky......budem to musiet nejako prežit , dovtedy budem chudnut 😉

elisabethwoodville
26. jún 2014

@slavka_2012 a kam si sa objednala?

slavka_2012
26. jún 2014

@elisabethwoodville na reprodukčnu imunologiu do Nitri dufam,že tam nniečo zistia prečo sa nam nedari ☹ vlastne nam sa už 2x zadarilo v roku 2013 ale žial skončilo to 2x v 11tt MA ☹

elisabethwoodville
26. jún 2014

ach tak, tak dufam ze to dobre dopadne. ja chodim do Reprofit Brno, sme maximalne spokojni. stale cakame a dufame 🙂 skoda ze ta neobjednali skor, neda sa to niekde inde? ono v nasom veku (tiez mam 41) je kazdy premarneny mesiac obrovska strata.

slavka_2012
26. jún 2014

@elisabethwoodville ved to ,že to robia iba v Prahe a v Nitre,,,chcela som aj zaplatit za lepši termin no vraj sa to neda ☹ aj my sme uvažovali nad Brnom. len pre nas je to velmi daleko......ja si myslim,že ked to ma prist tak to pride a je uplne jedno v akom centre 😵 chcela by som aby sa kazdej jednej žienke na MK splnil sen mat vytužene babo 😀 😀 😀 držim palce aby sa to podarilo a potom budem na rade ja 😀 😀 😀

santamonica
27. jún 2014

@slavka_2012 ahojte baby, citam, to su nejake specialne imuno vysetrenia, ked ich robia iba v nitre u nas? co to je? mne robili imunologicke v iscare, ale toto je zrejme nieco ine? dr. mi nic take nespominal, .......co sa z toho dozviete? nieco viac, ako z beznych imunologickych testov? dakujem za kazde info, idem na KET , chytam sa kazdej slamky, aby sa nezopakovali tie moje tragedie 😖

elisabethwoodville
28. jún 2014

Dobré ráno dievčatá, dnes som najšťastnejší človek pod slnkom 🙂

slavka_2012
28. jún 2014

@elisabethwoodville jeeeeej ,super 😀 😀 😀 potichučku blahoželam 😉 dobre som ppovedala,že tie bolesti su dobre znamenie 🙂 tešim sa a teraz som na rade ja 😉

modrofuzik11
28. jún 2014

vsetkym vam baby drzim palce. je super, ze ste sa rozhodli mat babatko. uzite si to 🙂

slavka_2012
28. jún 2014

@santamonica ahoj, tak nam bolo povedane ,ze robia tam špecialnu reprodukčnu imunologiu. Praha a Nitra robia kompletne imuno....v Košiciach a v centrach robia imuno len na niektore veci.....aspon mne to tak prezentoval moj mudr. v iscare........tiež mam ist na Ket ,ale nepojde kym nebudem mat vysledky, nechcem už dalsie sklamanie ☹

santamonica
8. júl 2014

ahojte baby 😀 , takze buduci tyzden ideme na KET, mame 6 mrazacikov, beriem estrimex+anopyrin a po vklade si budem pichat fraxiparin a davat lutinus , moja stitna zlaza vraj produkuje hrozne vysoke protilatky proti .....xy..... (neviem si to slovo zapamatat), sposobuje to nepriechodnost zil, trombozu + potraty atd, takze dufam, ze mi tieto lieky pomozu a uz to vyjde.....mam 40 takze tak 😒 ...... dr. povedal, ze nemam o tom pochybovat, ze to proste vyjde a basta....tiez si nemam brat volno v praci, mam robit vsetko normalne......takze budem.....predtym som bola 2x na pnke, lezala som doma , mala som aj hyperstimulacny, takze brucho plne vody a v 10tt koniec....takze to skusim ako hovori, drzte mi palce, aby mrazacikovia vydrzali.....a drzte sa tiez 🙂

slavka_2012
13. júl 2014

@santamonica ako?????? už si čakatelka na // čiaročky ? 😀 😀 😀

santamonica
14. júl 2014

@slavka_2012 nieee, este par dni, este ma caka ten telefonat, ci sa mrazaciky dobre rozmrazili a potom ideme na to......... bolo mi fakt dost zle z tych liekov , tak som si zistila, ze ja trkvas som ich brala miesto 3x denne po jednej + 2 x 1, tri+dva kazde rano vsetky naraz..... 😖 a potom sa cudujem, ze mi je zle a mam zavrate....aaaachjaaaj, som dobry somar.....uz som to napravila, dufam, ze to je ok a dobre to dopadne 🙂 .......
co u vas? cakate na vysledky?

elisabethwoodville
15. júl 2014

ahoj kocky, dnes som videla na ultrazvuku nie 1 srdiecko, ale hned 2. su to jednovajecne dvojcata. a ja som v totalnom soku 🙂 priroda je vsemocna a aj tak si urobi po svojom.
drzim vam maminy 40icky paste. drzte aj vy mne pls nech nam vsetko dobre dopadne!
pekny dnik

santeema
15. júl 2014

@elisabethwoodville velmi drzim palce, budes mat co robit, ked sa narodia🙂..sa vyspi a vyoddychuj sa dopredu🙂)...inak moja sestra tiez cakala dvojcata az do 12 tyzdna a potom jedno akoby sa vstrebalo, ale neboj tomu druhému to vôbec neublizilo, malicky sa jej narodil uplne v poriadku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre