Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

darci17
20. jún 2019

@kocica7 skús pozrieť skupinu snazilky 42+, tam sú Maminy, ktoré otehotneli po 40. Držím palce

ivankalaco
20. jún 2019

@kocica7 V septembri budem mať 46 rokov a mám doma 2 mesačnú princeznu 🙂

kocica7
27. jún 2019

@ivankalaco.to su pekne spravy aj ja tuzim s partnerom velmi po babetku,verim tomu ze raz nam to vyjde.dakujem Vam za odpoved

ivankalaco
27. jún 2019

@kocica7 Držím palce 🙂

melmel78
27. jún 2019

@kocica7 ahoj ano prirodzene sa podarilo po rokoch snazenia na stastie. My sme roky chodili na kliniku a presli sme si roznymi metodami um oplodnenia. Neviem co ta zaujima konkretne k tomu. Kolko mas rokov? Mas uz nejake deti?

kocica7
28. jún 2019

@melmel78 ja budem mat coskoro 40 a deti este nemam.To je pekne,ze to vyslo prirodzene a preco ste potom podstupovali umele oplodnenia?

melmel78
28. jún 2019

@kocica7 40 rokov je sice dost na prve babo, ale ja som dokaz, ze sa to da 🙂 . Podstupovali sme preto, lebo sme sa zacali snazit pred 8 rokmi. Clovek ked je mladsi, tak to neberie tak vazne a povedali sme si, ze raz to vyjde....lenze z toho raz zacala byt dlha doba a tak sme skocili na kliniku, ze sa dame vysetrit. Partner vsetko v poriadku a ja zakladne vysetrenia tiez. Tak sme sli na zakladne IUI ale nevyslo to. Doktorka nas teda poslala na hematologiu, genetiku. Tam bolo tak isto vsetko v poriadku, tak sme sli uz na IVF prvy krat. To nevyslo....Dala som si spravit hysteroskopiu, kde mi nasli silny nelieceny zapal na maternici a tiez ze sliznica nie je uplne v poriadku, ze nereaguje dobre. Zapal sa preliecil, na sliznicu som nebrala nic, ta sa stimulovala hormonami. Nic sa nestalo, sli sme dalej, do druheho pokusu IVF. Pri druhom pokuse som mala dlhy protokol, ktory dr prisposobila podla toho, ako dozrievali vajicka a podla toho davkovala liecbu. Tento sposob na mna zabral a mali sme dobru urodu vajicok a vysli 4 embrya na 5. den. Z toho 2 zaviedli a tie 2 sa aj uchytili. Cakali sme dvojicky, tesili sa, necakali sme, ze to zrazu takto vyjde. Lenze radost netrvala dlho, o jedno mimi sme prisli v 10tt a o druhe zial v 19tt. Bolo po radosti, ktory vystriedal zial a strach, neistota.. Dali sme si pauzu pol roka a sli do dalsieho 3.pokusu IVF, ten nevysiel. Medzi tym na imunologii zistili ze mam zvysene citokyny teda embryotoxicke latky, brala som na to 3/4 roka lieky a az potom sla na dalsi pokus so zmrazenymi embryjkami. Ten nevysiel zasa. Este nam ostalo potom jedno mrazene a to sme si dali preniest do inej kliniky, ale ani toto nevyslo. Brala som vsetko mozne aj nemozne, rozne vitaminy, caje, tinktury, chodila na hormonalnu jogu, sportovala, ale stale nic...Nuz a po mojej 40tke som si povedala ze staci, ze sme sa natrapili dost a pojdeme do posledneho pokusu, ktory ak nevyjde, tak si budeme uzivat zivot vo dvojici. Posledny 5.pokus IVF sme mali pred sebou, lenze ten nebol potrebny, lebo som dosla na kliniku uz tehotna, co som vtedy nevedela 🙂 . Je to naozaj aj o stasti, aj o pristupe k sebe samemu. Niekomu zaberu vitaminy, niekomu zmena zivotneho stylu, alebo nieco ine....Kam na kliniku sa strojite? A nemaj z toho strach, za seba mozem povedat, ze nelutujem ani jednu vynalozenu korunu na to, pretoze nas to posunulo naozaj vpred a sme tu kde sme. Clovek si pri niektorych veciach usporiada zivot, prehodnoti urcite veci. Drzim ti velmi palce

kocica7
28. jún 2019

@melmel78 to je super,ze po tolkych pokusoch to vyslo prirodzene.Moj terajsi partner je neplodny,ale zivot bez neho si neviem predstavit.Este nam navrhuju operaciu Tesa a ked ani tam nic nenajdu,tak pojdeme do darcovskych spermii.Bojim sa toho,ale citam od roznych zien,vselijake pribehy a so štastnym koncom.dakujem ze si mi odpisala,neverila som ze sa vobec niekto ozve.Chodime do Ziliny.

melmel78
28. jún 2019

@kocica7 keby sme si mali vyberat partnerov podla zdravotneho stavu, to by sme teda dopadli 🙂 . A ty si zdrava? Bola si na roznych vysetreniach typu hematologia, imunologia, mate spravenu aj genetiku? Ak je u teba vsetko ok, tak to je zaklad a aj keby ste sli do darovanych spermii, tak je vysoka sanca, ze sa to podari. Samozrejme aj kvalita vajicok je dolezita a urcite vies, ze vekom klesa. V Ziline na aku kliniku chodite? Neviem ake tam su. My sme chodili tu do Iscare a potom do Repromediky. Aj moja sestra bojuje s rovnakym problemom, ako ty, ze jej partner ma velmi maly pocet spermii. Pri poslednom pokuse IVF mali tiez TESA/MESE a museli mu zial nezrele spermie chirurgicky vybrat a nechat dozriet v inkubatore. Ten pokus im zial nevysiel, segra ma 39 rokov a tazko povedat ci boli na vine spermie, alebo kvalita vajicok v jej pripade. Ona je inak na stastie zdrava, len teda ma myom na maternici a ten ked odstrania, ide do dalsieho pokusu. Rozpravala som sa s jednou doktorkou, ktora nam velmi pomohla a spominala som jej sestrin pripad. Vravela, ze ak partner nema spermie, alebo ma poskodene, je vzdy lepsie ist do darovanych, lebo sa zbytocne obaja trapia a zenu stimuluju hormonami, pritom by uz davno mohla byt tehotna. Ide tu len o to, aby si obaja uvedomili, ze to babo bude ich, aj ked by slo o darovane spermie, ci vajicka. Rastie v tvojom brusku a vraj darcov nikdy v zivote nestretnes, lebo je to anonymne. Tvoje dieta nikdy nebude vediet pokial nechces, ze je z darovanych vajicok, ci spermii. Ze pozna x pripadov a parov, ktore takto funguju a su stastni. Ja som inak bola odhodlana ak by nam 5. pokus nevysiel, ze pojdeme do darovanych vajicok

kocica7
29. jún 2019

@melmel78 CHodime do Gyn-fiv Zilina.ja nemam spravene hematologiu a imunoligiu.Genetiku uz mame a tam nam odporucila lekarka skrining embria pred vkladom.Kvoli praci musime pockat az do augusta a potom uvidime ako nam to vyjde.Ked citam tuna vsetky pribehy az sa mi slzy tlacia do oci,s tolkeho stastia.Napisem ked uz budeme v tom pokracovat.Prajem Tebe aj ostatnym zienkam vela lasky s babetkami.

kocica7
3. aug 2019

Mile žienky.Viete nam poradit čoho sa tyka druha konzultacia ohlahom IVF ?

melmel78
5. aug 2019

@kocica7 ahoj zalezi co bolo na prvej konzultacii a preco to nevyslo. Vacsinou poslu na dalsie vysetrenia ktore ti pri prvom nerobili. Kedy idete?

kocica7
5. aug 2019

melmel78ahoj.ideme v septembri,kedze pracujem v zahranici,musim pozerat aj nato kedy budem doma,nieje to lahke ale po babetku tuzime obaja.este sme vobec na oplodneni neboli.

melmel78
5. aug 2019

@kocica7 drzim palce. Ano ak musis dochadzat je to zlozitejsie no da sa to nastavit tak aby si nemusela casto behat na kontrolu. Jaj tak prve IVF vas caka. Kam chodite? Uvidis co dr navrhne no predpokladam ze sa dohodnete na postupe ivf. Co ste preberali na prvej konzultacii? Vysetrenia robili uz?

efran
18. júl 2020

Ahojte. Je toto ešte aktívne. V Maji na moje narodeniny (42)som bola na Ket. Po dlhej ceste sa to podarilo a dom dnes 12tt. V stredu idem na poradňu screening a tiež na krv na trisomy test. Je tu niekto ako ja?

darci17
19. júl 2020

@efran ahoj gratulujem, skús skôr diskusiu snazilky 42+ je tam vieš aktívnych žien. Ja som rodila minuly rok, tiež som mala 42 rokov🙂

melmel78
23. júl 2020

@efran gratulujem, nech všetko dobre dopadne hlavne až do uspešného konca. Tiež som rodila ako 42 ročná 🙂

kocica7
29. aug 2020

@melmel78 ahoj.tak po dlhsom zvazovani sme podstupili aj my s partnerom umele oplodnenie a akurat som v 5dni pichania injekcii,mam kratky protokol,vajecniky ma bolia.V pondelok mame druhu kontrolu.Sama neverim tomu,ze to podstupujeme,ale obaja sa nato nase vytuzene babetko sa tesime.My budeme mat vklad,ale az mesiac po odbere vajicok,kedze koncom septembra mame svadbu.A ako ty a vase vytuzene dietatko?Ako sa ma?😊

melmel78
2. sep 2020

@kocica7 jej moc gratulujem, ze to absolvujes 🙂 . Treba verit na dobre konce a hlavne pozitivne pristupovat k tymto veciam, aj ked je to velmi tazke. Vajecniky bolia z toho ze sa ti tvoria folikuly a to je dobre znamenie. Hlavne nech mas poriadnu urodu kvalitnych vajicok, drzim palce 🙂🙏 .Tak v septembri svadba? Uzite si ju naplno. My sme mali mat v auguste, ale prelozili sme to, lebo mame dost ludi zo zahranicia, starsich a nechceli sme riskovat.

vivienn7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre